Kaynana sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun üst modeli nasıl oluyor ya? Bıçakla üzerinize vs saldırması lazım. Allah yardımcınız olsun

Oluyor vallah. Konuda kadin kendi evinin kirasini istiyor. Sikinti ama yasal olarak hakki. Bizimki mesela yillar önce eşimin yeni aldiği lüx arabayi bizden 2 gün kullanmak icin istedi. Verdik. Araba calindi dedi. KV ve eşi (KVnin ikinçi eşi) arabayi yurtdişinda yasa dişi satmişlar. Sigortadan para almadik (avukat olduğum icin riske atmak istemedim kendimi).
56000 Euro zarar. Bide cirkef gibi, siz salaksiniz niye sigortaya calindi diyip parayi almadiniz diyor. Gelde boğma

Oluyor vallah. Konuda kadin kendi evinin kirasini istiyor. Sikinti ama yasal olarak hakki. Bizimki mesela yillar önce eşimin yeni aldiği lüx arabayi bizden 2 gün kullanmak icin istedi. Verdik. Araba calindi dedi. KV ve eşi (KVnin ikinçi eşi) arabayi yurtdişinda yasa dişi satmişlar. Sigortadan para almadik (avukat olduğum icin riske atmak istemedim kendimi).
56000 Euro zarar. Bide cirkef gibi, siz salaksiniz niye sigortaya calindi diyip parayi almadiniz diyor. Gelde boğma
Zamanında torunu küçük olmasaydı vasiyet olarak eşime duserdi onun vasisi annesi olduğu icin ona düşmüş oluyor evet tapu yasal olarak kv de ve oğlunun malını oğluna kullanıyor sizin adınıza üzüldüm işin kılıfına güzel uyduruyorlar

Zamanında torunu küçük olmasaydı vasiyet olarak eşime duserdi onun vasisi annesi olduğu icin ona düşmüş oluyor evet tapu yasal olarak kv de ve oğlunun malını oğluna kullanıyor sizin adınıza üzüldüm işin kılıfına güzel uyduruyorlar

Genelde fazla irdelemem bu konulari ama bu el kadar toruna daire birakmak bana inandirici gelmedi.
Anneanne niye sirf eşinize Daire vermek istedi ve bu cirkef kaynana buna nasil izin verdi?

Siz galiba en başinda keklendiniz.

Anneannenin eviyse zaten tüm çocuklarına miras kalmıyor mu? Ben bu torunuma bıraktım demesi bildiğim kadarıyla yetmiyor zaten öbür kişiler dava açarsa miras hakkı oluyor. Kocanızın bu kadar pasif olması normal değil. O eve çökmüş gibi duruyor.

Kanunlara hakim değilim ama sözlü verilen vasiyet yetmiyor.
Benim Dedemde bahcesini hep bana veriyordu ama nedense cocuklari citir citir satip yediler :) bana bir Elma bir düşmedi (haklari tabiki)

Benim Dedemde bahcesini hep bana veriyordu ama nedense cocuklari citir citir satip yediler :) bana bir Elma bir düşmedi (haklari tabiki)

Benim de bir tanıdığımda tapulu olmasına rağmen benzer bir durum yaşandı. Amcaları mahkemeye verince bozuldu ve herkese eşit dağıtıldı. Bu kayınvalide de çok çirkef ama konu sahibini baya kandırmışlar gibi duruyor.

Evlerden ırak. Olaya bak. Suç şebekesi gibi. Şeytanın aklına gelmez.. eşiniz naptı çok merak ettim.

Bence biraz gururlu olun. Aileler cocuklarina oturmalari icin ev verebilir. Ama o cocuklarda artik birer yetiskin olarak kira derdim yok bari birikim yapip kendime bi ev alayim demeli, hazir mala kapak atmamali. Siz lutfen kari koca calisip kiraya cikin. Daha fazla kendinizi rencide etmeyin. Kaynananizin yaptigini dogru bulmuyorum tabi ama siz de biraz kendinizi garantiye alsaydiniz keske.
Ben de esimin ailesinin verdigi evde oturuyorum. Hep calistim. Kredisiz 1+1 bile olsa bi ev aldik esimle. Ailelerimiz gurur duydular. Hatta esimin ailesine sonradan soyledik. Bize dedikleri keske onceden soyleseydiniz bizde eklerdik 2+1 alirdiniz.

Benim de bir tanıdığımda tapulu olmasına rağmen benzer bir durum yaşandı. Amcaları mahkemeye verince bozuldu ve herkese eşit dağıtıldı. Bu kayınvalide de çok çirkef ama konu sahibini baya kandırmışlar gibi duruyor.

Evet, gizli mirasci olarak mahkeme acma hakki oluyor.
Bende konusahibinin kandirildiğina inaniyorum.
Elinde oynatamadiği icin cirkefe bağlamiş.

Evlerden ırak. Olaya bak. Suç şebekesi gibi. Şeytanın aklına gelmez.. eşiniz naptı çok merak ettim.

Eşim Polise verelim dedi ama ben karşi ciktim. Soruşturma acilsin istemedim. Kadin 60 küsür yaşinda :) kim inanir böyle birşey yaptiğina? Yaşayan kendim olmasam ben bile inanmazdim.
Ben uzun zamandir görüşmüyorum. Eşim bebeğimiz olduktan sonra ara ara cocuğu gösteriyor. Uzaktan bile zarar vermeye calişiyor. Gözü ne torun görüyor ne torba

Malımin olmadığını nereden biliyorsunuz ben burda eşime ait evin durumundan bahsettim

Bu kısmı bi tek bana mi inandırıcı gelmedi. Kv annesi kendi çocuklarını atlıyor bir sürü torunundan bir tek kocanıza el kadar bebe iken bırakıyor evi. Ee çocukları itiraz etmiyor mu? Dava filan açmıyorlar mı? mirasta saklı payları oluyor.

Yoo baya da kayınvalideyi güvenip yapmışsınız çocukları. Kadın 6 yıl sonra kira isteyince ne yapacağınızı şaşırmışsıniz, sokağa düşecek duruma gelmişsiniz kendiniz anlatıyorsunuz işte. Aileniz de sizi "tencere kaynasın yeter"seviyesinde bir vizyonla evlendirdigine göre belli ki onların da hiçbir katkısı olmamış ne size ne çocuklariniza...Ben geçinmeyi bilen biriyim diyorsunuz ya ona ayrı güldüm 😂 Bedava evde yan gelip yatarak herkes geçinir....Gururunuz elvermiyorsa bırakın kadının malını, kiraya çıkın bakalım, asıl geçinmeyi o zaman görürsünüz
Konu sahibi sizi tenzih ediyorum!!!

Çok benzer bir durumdayız, eşime hiç bişey verilmeyip binbir vaadle her dediğini yaparak aldılar eltimi. Bir ay kira ödemedi ev verildi. Arabası verildi. Bizim anamız ağladı ev sahibi olucaz diye. Birsürü şeyden feragat ettik yemedik içmedik ödedik !!! Biz haksızlık karşısında mesafe koyduk diye eminim kıskanç damgası yedik.
Ailesini, işini herşeyini bir ay gibi kısa bir sürede tanıdığı kaynım için ( yapılanlar gözünü boyadı) bırakan eltim yorulduğunda aynı isyanları edecek.
Herkesin evi var diyor ya konu sahibi eminim herkes kendi almıştır. Yoksa ihtiyaç halinde diğerleri de yardımcı olurdu. Kime verdiyse ondan beklesin diyorlardır haklı olarak.

Çok benzer bir durumdayız, eşime hiç bişey verilmeyip binbir vaadle her dediğini yaparak aldılar eltimi. Bir ay kira ödemedi ev verildi. Arabası verildi. Bizim anamız ağladı ev sahibi olucaz diye. Birsürü şeyden feragat ettik yemedik içmedik ödedik !!! Biz haksızlık karşısında mesafe koyduk diye eminim kıskanç damgası yedik.
Ailesini, işini herşeyini bir ay gibi kısa bir sürede tanıdığı kaynım için ( yapılanlar gözünü boyadı) bırakan eltim yorulduğunda aynı isyanları edecek.
Herkesin evi var diyor ya konu sahibi eminim herkes kendi almıştır. Yoksa ihtiyaç halinde diğerleri de yardımcı olurdu. Kime verdiyse ondan beklesin diyorlardır haklı olarak.
Herkesin evi var derken kimse sizin yaşadığınız durumu yaşamadı yani birileri kira odeyip ev diriltme durumunda değil 4 ev varsa 4 evde annaneden kalma bu kısım eşime verilmis yani hak yeme birine verirken başkasına vermeme yada gizli miras durumu yok burda değiller diye burdaki kiracıdan kardeşlere para gidiyo biz burdayiz diye işini yapiyoruz 3 kişi bakarken tek biz oturmuyoruz
Bu kısmı bi tek bana mi inandırıcı gelmedi. Kv annesi kendi çocuklarını atlıyor bir sürü torunundan bir tek kocanıza el kadar bebe iken bırakıyor evi. Ee çocukları itiraz etmiyor mu? Dava filan açmıyorlar mı? mirasta saklı payları oluyor.
Evet, gizli mirasci olarak mahkeme acma hakki oluyor.
Bende konusahibinin kandirildiğina inaniyorum.
Elinde oynatamadiği icin cirkefe bağlamiş.

Yani bı konu anlasilmamis sanırım kaynım eltim kayinbabam bu konuda kv suçlu buluyo kizlarinin malları varken onlara tekrar 2.mali vererek hakka giriliyo ve kızlar bu konuda mal sahibi olduğundan sessiz kaliyo herkes rahatsız ben kira odemiyorum sebebi eşime ait olan eve neden kira odeyeyim diğerleri oduyo mu onlar odemiyorken burda benim yada kaynımın ödemesi normal mi

Sizin gibi didinip birşey koymadık sizin adınıza üzüldüm sonucta bırsey varsa herkese paylaştırılır bana istemeye geldiklerinde 4 evi olduğunu birinin oğlunun oldugunu soyledigi için üstelik annaneden şurası oğlumun diye söylendiği için yani çocuklar arasında esitligide gördüğüm için gönül rahatlığıyla kabul ettim evim var diye biri yer biri bakarsa zaten orda kopmasi normal kv kendi kafasina yazıyo ciziyo ben bu olaydan önce kv hep idare etmiştim bu olaydan sonra akrabalari kayinbabam kaynım hepsi olanı biteni anlattı kızların durumuna kadar

Bence biraz gururlu olun. Aileler cocuklarina oturmalari icin ev verebilir. Ama o cocuklarda artik birer yetiskin olarak kira derdim yok bari birikim yapip kendime bi ev alayim demeli, hazir mala kapak atmamali. Siz lutfen kari koca calisip kiraya cikin. Daha fazla kendinizi rencide etmeyin. Kaynananizin yaptigini dogru bulmuyorum tabi ama siz de biraz kendinizi garantiye alsaydiniz keske.
Ben de esimin ailesinin verdigi evde oturuyorum. Hep calistim. Kredisiz 1+1 bile olsa bi ev aldik esimle. Ailelerimiz gurur duydular. Hatta esimin ailesine sonradan soyledik. Bize dedikleri keske onceden soyleseydiniz bizde eklerdik 2+1 alirdiniz.
Birikimimiz, paramız yada malımız hakkında konuşmadım konuyu bize verilen ev olarak actim anlıyorum sizi 🙏ev varken 2. Evi düşünmedik eminim sizde eviniz varken 2.evi dusunmezsiniz böyle bi durum oldu tabiki burda oturup kv ihya etmicem Allah yukarda görüyor diyorum

4 kardes içinde tek başıma bir evde oturmuyorum herkesin evi var burda değiller diye kiralar kardeşlere gidiyor mahkemelik veya bu evin dagitilicak bı tarafı yok mal mülk var benim eve gelene kadar

Anneannenin eviyse zaten tüm çocuklarına miras kalmıyor mu? Ben bu torunuma bıraktım demesi bildiğim kadarıyla yetmiyor zaten öbür kişiler dava açarsa miras hakkı oluyor. Kocanızın bu kadar pasif olması normal değil. O eve çökmüş gibi duruyor.
Annanenin bir bu evi yok eşime düşen burası diğer kardeşlere başka bı apt. Daireler düştü burda değiller diye kira parası gidiyor okuduysaniz kv mal mülk var bir yer değil herkesin hakkını tek başıma gasp etmiyorum böyle birşeye ne kendim için izin veririm nede başkasının hakkına girerim

Annanenin mali biraz fazlaymış evet sözlü vasiyet yetmiyor her açıdan insanın ağzından çıkan sözde malesef yetmiyor kv ihtiyac duymadığı için satıp yememiş ama şimdi oğullarını evlendirdikten sonra kızlarına vermeye karar vermis

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X