Kaynana sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Görücü usulü evlendim kayınvalidemin 4 çocuğu var 3 u şehir dışında olduğundan eşim her işine koşar eli ayağı desem yeridir. Evlenmeden önce kayınvalidem oğlunun evinin olduğunu söyledi hatta anneannesinin vasiyetle bıraktığını çoğu kişiden de duydum fakat tapusu annesinin üstüne ailemde -kira problem olmadıktan sonra bir tencere bı şekilde kaynar dedi önemli olan güzel ahlak diye evlendim 3 günlük evliliğimde dayısı vefat ettiği için annesinin evinde kalmak durumunda kaldım oğlunu mutfağa çekmiş bişeyler konuşurken beni görünce gülerek -oğlum merak etme bir yüz lira daha harcar yeni gelin alırım sana diyince şok geçirdim eşime baktığımda sesi çıkmadı bende sessiz kalmamalıydım belki ama acısına verdim. sonradan böyle ciddi hakaret edici söylemlerle karşılaştım eşimi uyardım -bana bu şekil konuşmasından rahatsız olduğumu söyledim . Aynı şeyleri eşime, kayınbabama ,kaynıma da yaptığını görünce kadının narsist olduğunu anladım birilerini aşağılamak felsefesi olmuş mutlu oluyo tabi ben geri çekildim mesafemi koydum özel durumlar hariç evime adım attırmadım benim ailem maddi manevi her türlü arkamda 6 yıllık evliyim 2 tane bebeğim var ama oğlu her türlü işine koşar haliyle inkarda eder.birde essek gbi yapıcaksın diye konuşur.kızı psikolojik olarak rahatsizlaninca Dr dan randevu almışlar eşime -izin al bizi Dr a götür diyince eşim özel sektörde çalışıyor -izin alamam çok yoğunum dedi diye beddualar hakkını haram etmeler evlatlıktan reddetmeler (bu arada benim 2 doğumumda sadece başımda durdu işimi dahi yapmadı çocuklarıma dahi bakmadı)diğer oğluyla kavga etmiş 4 çocuk ve 2 gelinin icinde hıncını her defasında sessiz kaldığım için benden çıkarmaya çalışır mesajla bana -evimi boşaltın satıcam avukata verdim 6 yıllık faiziyle birlikte sizi attırırım mahkemeye vermeden çıkın (deprem bölgesinde yaşıyoruz)kiralar malum ekonomi ortada evlerin hasar durumu belirsiz 2 bebekle ben nereye çıkıcam diye düşünürken -çıkamıyorsan kira sözleşmesi yap 8 liraya otur bı ay geciktirirsen yine atarım satana kadar kiracımsın vs yazmış başka evide kirada deprem zamanı vebal almayım diye uyguna oturttu bana şimdi elden bile daha yüksek fiyat istiyor. Satın alırsam da burda evler 2 milyon civarı kendi benden alıcaksan 3 milyon istiyor.bu arada ben kendine saygısızlık edepsizlik yapmadım misafiri geldiğinde pastamı yapar hizmetini ederdim hakaret ettiğinde sessiz kalırdım çünkü anladım ki parçalamak cevap vermek çözüm değildi karşımdaki narsist tek çözümü mesafede buldum ama her yüzümü gördüğünde torunlarını özler diye düşünüp 10 dka bile olsa gittiğimde yılan gibi sokardı eşim simdi arkamda ama çektiğimi sağlık sorunlarımı 2 bebekle zorluklarımı bir ben birde Allah bilir kimsem yok arkadaşım ,kardeşim, komşum bu evde oturmak zoruma gidiyor bir yandan söz verildi üstüne vasiyetle eşimin diyorum nasıl Hakka girebiliyor bir evlattan 2 bebeğimin rızkını diğer evladına yedirmek o kadar doluyum ki bana yardım edin
Kayınvaliden madem çıkın diyebilen biri evde kocama kalmış anneannesi den ben olsam şöyle yapardım,önce her dediğine kulak kapatıp görmezden gelir hatta ahahaha annecim ne komiksin alemsin diye yağlayıp ballardim bunu,sonra güzel bir zamanda annecim bizle kalsan ne güzel olur diye ateslerdim ama bir sartim vardır tabi evi eşinin üstüne gecirt,sonra araya koyabildigin bütün mesafeyi köy anyayi konyayi anlasin

Kayınvaliden madem çıkın diyebilen biri evde kocama kalmış anneannesi den ben olsam şöyle yapardım,önce her dediğine kulak kapatıp görmezden gelir hatta ahahaha annecim ne komiksin alemsin diye yağlayıp ballardim bunu,sonra güzel bir zamanda annecim bizle kalsan ne güzel olur diye ateslerdim ama bir sartim vardır tabi evi eşinin üstüne gecirt,sonra araya koyabildigin bütün mesafeyi köy anyayi konyayi anlas
Kv cok uyanık bir tip feleğin çemberinden mi geçmiş felek mi bundan geçmiş orası tartışılıyor ailede her telden insan var kimisi sayar kimisi iyilikle yaklaşır kimisi pata kute dalar kimisi haddini bildirir ben mesafeyi tercih ettim onuda kendi yaptı neyse bende kalmaz çünkü kendi evi var benim oturduğum eve ihtiyacı yok diyelim ki uyanıklık yapıp dusursem bu benim karakterime aykırı
Görücü usulü evlilikte tapu şartı veya mihir olarak tapuyu üstüme isteyebilrdim ama empati yaptım o kadinin bı noktada güvencesi, kötü evlatlar var malesef bakici tutan işine gitmeyen huzurevine bırakan sonuçta söz insandan çıkar bu kadar mal icinde evladını (saygıda kusur etmeyen)hiç uğruna harciyacagini tahmin edemedim o zamana dönsem belki çalışırdım şuan calismamanin pişmanlığını duyuyorum

Görücü usulü evlendim kayınvalidemin 4 çocuğu var 3 u şehir dışında olduğundan eşim her işine koşar eli ayağı desem yeridir. Evlenmeden önce kayınvalidem oğlunun evinin olduğunu söyledi hatta anneannesinin vasiyetle bıraktığını çoğu kişiden de duydum fakat tapusu annesinin üstüne ailemde -kira problem olmadıktan sonra bir tencere bı şekilde kaynar dedi önemli olan güzel ahlak diye evlendim 3 günlük evliliğimde dayısı vefat ettiği için annesinin evinde kalmak durumunda kaldım oğlunu mutfağa çekmiş bişeyler konuşurken beni görünce gülerek -oğlum merak etme bir yüz lira daha harcar yeni gelin alırım sana diyince şok geçirdim eşime baktığımda sesi çıkmadı bende sessiz kalmamalıydım belki ama acısına verdim. sonradan böyle ciddi hakaret edici söylemlerle karşılaştım eşimi uyardım -bana bu şekil konuşmasından rahatsız olduğumu söyledim . Aynı şeyleri eşime, kayınbabama ,kaynıma da yaptığını görünce kadının narsist olduğunu anladım birilerini aşağılamak felsefesi olmuş mutlu oluyo tabi ben geri çekildim mesafemi koydum özel durumlar hariç evime adım attırmadım benim ailem maddi manevi her türlü arkamda 6 yıllık evliyim 2 tane bebeğim var ama oğlu her türlü işine koşar haliyle inkarda eder.birde essek gbi yapıcaksın diye konuşur.kızı psikolojik olarak rahatsizlaninca Dr dan randevu almışlar eşime -izin al bizi Dr a götür diyince eşim özel sektörde çalışıyor -izin alamam çok yoğunum dedi diye beddualar hakkını haram etmeler evlatlıktan reddetmeler (bu arada benim 2 doğumumda sadece başımda durdu işimi dahi yapmadı çocuklarıma dahi bakmadı)diğer oğluyla kavga etmiş 4 çocuk ve 2 gelinin icinde hıncını her defasında sessiz kaldığım için benden çıkarmaya çalışır mesajla bana -evimi boşaltın satıcam avukata verdim 6 yıllık faiziyle birlikte sizi attırırım mahkemeye vermeden çıkın (deprem bölgesinde yaşıyoruz)kiralar malum ekonomi ortada evlerin hasar durumu belirsiz 2 bebekle ben nereye çıkıcam diye düşünürken -çıkamıyorsan kira sözleşmesi yap 8 liraya otur bı ay geciktirirsen yine atarım satana kadar kiracımsın vs yazmış başka evide kirada deprem zamanı vebal almayım diye uyguna oturttu bana şimdi elden bile daha yüksek fiyat istiyor. Satın alırsam da burda evler 2 milyon civarı kendi benden alıcaksan 3 milyon istiyor.bu arada ben kendine saygısızlık edepsizlik yapmadım misafiri geldiğinde pastamı yapar hizmetini ederdim hakaret ettiğinde sessiz kalırdım çünkü anladım ki parçalamak cevap vermek çözüm değildi karşımdaki narsist tek çözümü mesafede buldum ama her yüzümü gördüğünde torunlarını özler diye düşünüp 10 dka bile olsa gittiğimde yılan gibi sokardı eşim simdi arkamda ama çektiğimi sağlık sorunlarımı 2 bebekle zorluklarımı bir ben birde Allah bilir kimsem yok arkadaşım ,kardeşim, komşum bu evde oturmak zoruma gidiyor bir yandan söz verildi üstüne vasiyetle eşimin diyorum nasıl Hakka girebiliyor bir evlattan 2 bebeğimin rızkını diğer evladına yedirmek o kadar doluyum ki bana yardım edin
Kira olmasın tencere kaynar diye mantıkla kızını evlendiren aileler hala olması çok korkunç. Çok değil 6 sene öncesi, okuyan duyan 60 sanabilir.
Birde öğretmen?! olduğunuzu iddaa ediyorsunuz, iyikide öğretmenlik yapmiyorsunuz bu vizyonla yada daha doğrusu vizyonsuzlukla.
Eşinizin güzel ahlaklarıda varmı gerçekten? Anlatığınız kadarı ile yalancı, sözünde durmayan, annesine karşı karısını savunamayan ve ailesini geçindiremeyen biri gibi duruyorda, aradım baktım ama güzele benzeyen birşey göremedim. Siz hala görebiliyorsanız ne mutlu.
Ayrıca o ev sizin denmiş ama değil, evin tapusunda kimin ismi yaziyorsa orası onundur. Belki veririz diye düşündüler ama vazgeçtiler, beni istemeye geldiğinizde şöyle böyle dediniz demeniz birşeyi değiştirmez. Sözlü beyandır, hiç bir hükmü yoktur. Güzel ahlaklı eşiniz ile evi olmasa evlenmeyecektiniz demek!
Nasıl milyarca insan kira verip oturuyorsa o şekilde oturcaksınız yok kabul etmiyorum derseniz kendinize ev alabilirsiniz yada başka kiralık eve geçebilirsiniz, zorla tutmuyorlar anladığım kadarıyla.

Kira olmasın tencere kaynar diye mantıkla kızını evlendiren aileler hala olması çok korkunç. Çok değil 6 sene öncesi, okuyan duyan 60 sanabilir.
Birde öğretmen?! olduğunuzu iddaa ediyorsunuz, iyikide öğretmenlik yapmiyorsunuz bu vizyonla yada daha doğrusu vizyonsuzlukla.
Eşinizin güzel ahlaklarıda varmı gerçekten? Anlatığınız kadarı ile yalancı, sözünde durmayan, annesine karşı karısını savunamayan ve ailesini geçindiremeyen biri gibi duruyorda, aradım baktım ama güzele benzeyen birşey göremedim. Siz hala görebiliyorsanız ne mutlu.
Ayrıca o ev sizin denmiş ama değil, evin tapusunda kimin ismi yaziyorsa orası onundur. Belki veririz diye düşündüler ama vazgeçtiler, beni istemeye geldiğinizde şöyle böyle demeniz birşeyi değiştirmez. Sözlü beyandır, hiç bir hükmü yoktur. Nasıl milyarca insan kira verip oturuyorsa o şekilde oturcaksınız yok kabul etmiyorum derseniz kendinize ev alabilirsiniz yada başka kiralık eve geçebilirsiniz, zorla tutmuyorlar anladığım kadarıyla.
Cekemiyorsunuz değil mi birinin malı olmasini 😁konuya bilip bilmeden salcalardan biri daha sizin gibilere gülüyorum yazık.

Cekemiyorsunuz değil mi birinin malı olmasini 😁konuya bilip bilmeden salcalardan biri daha sizin gibilere gülüyorum yazık.
Evet çekemiyorum. Aynen 😂😂
Bilip bilmeden derken, yazdınız işte daha fazlasını bilmeye gerek yok.
Başkasının malına çökmek isteyen ama çökememiş birisiniz işte, hakkınızda daha fazla bilmeme gerek yok. Sizin gibilere de ben çok gülüyorum asıl 🤣🤣🤣
Benden tavsiye, çalışın kazanın üzerinde KENDİ adınızın yazdığı tapularınız olsun, 2 evladınız var onlara bırakırsınız en kötü

Evet çekemiyorum. Aynen 😂😂
Bilip bilmeden derken, yazdınız işte daha fazlasını bilmeye gerek yok.
Başkasının malına çökmek isteyen ama çökememiş birisiniz işte, hakkınızda daha fazla bilmeme gerek yok. Sizin gibilere de ben çok gülüyorum asıl 🤣🤣🤣
Benden tavsiye, çalışın kazanın üzerinde KENDİ adınızın yazdığı tapularınız olsun, 2 evladınız var onlara bırakırsınız en kötü
Sizin kimden bu kuyruk acısı

Aynı yaşantıyı temenni ediyorum 🙏

Kendi tercihlerinizden dolayı bunu yaşayıp biri eleştrince boş beddua etmeniz nekadar saçma.
Şükürler olsun 10 senedir saygı ve sevgi dolu bir evliliğim var.
Benim kocam bana yalan söyleyip beni ezdirse 10 senelik olmazdık.
Kendiniz tercih ediyorsunuz kalmayı, çocuk yapmayı sonra başkalarına beddua ediyorsunuz🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Öyleymiş acı bı şekilde öğrendim herkesi kendi annem babam gbi sandım biraz saflık ettim anne yani evladina ne kadar kiyabilir ki annemden babamdan gormedigimi bunlardan gördüm benim ailemde kirada oturuyo çocuklarini evlendirdiler sırf huzurlari kaçmasın diye kira desteği yapiyolar evi olmayan desteklerken mal sahibi köpek yavrusu gbi yıllarını vermiş evladına suçsuz yere bu şekilde yapabiliyor
Birinin malını çekemiyorsunuz derken kayınvalidenizin malından mi bahsetttiniz. Çünkü sizin malınız yok..

Kendi tercihlerinizden dolayı bunu yaşayıp biri eleştrince boş beddua etmeniz nekadar saçma.
Şükürler olsun 10 senedir saygı ve sevgi dolu bir evliliğim var.
Benim kocam bana yalan söyleyip beni ezdirse 10 senelik olmazdık.
Kendiniz tercih ediyorsunuz kalmayı, çocuk yapmayı sonra başkalarına beddua ediyorsunuz🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Temenni ettiğim şeyi beddua algiliyorsaniz kendi tercihiniz

Yazılan onca şeyden aldığınız kısmın burası olmasına üzüldüm. Bence bi destek felan alın yoksa hayatınız boyunca zorlanabilirsiniz bazı şeylerde.
Önce elestiri biçiminizi kontrol etmenizi tavsiye ederim derdim var diye konu açan kim olursa olsun acımasızca saygısızca girismeye çalışmanızı doğru bulmanız bunca yazilandan sizin cikariminizi asıl ben anliyorum

KV niye sana yaziyor?
Asla cevap verme. Oğluyla konuşsun ve ortadaki sorunu cözsünler.

Bu tip KVler asla insan olmazlar (bende üst modeli var). Mecbur miktiri cekeceksin. Asla saygidan, edepten anlamiyorlar. Kavgadan, cirkeflikten beslenen tipler.
Eşin sinir cizmediği sürece evden cikmayin. Birakin versin mahkemeye. Rezil olsun. Bu şekilde eşinde anlar anasinin nasil bir mal olduğunu.

KV niye sana yaziyor?

Bu tip KVler asla insan olmazlar (bende üst modeli var). Mecbur miktiri cekeceksin. Asla saygidan, edepten anlamiyorlar. Kavgadan, cirkeflikten beslenen tipler.
Eşin sinir cizmediği sürece evden cikmayin. Birakin versin mahkemeye. Rezil olsun. Bu şekilde eşinde anlar anasinin nasil bir mal olduğunu.

Bunun üst modeli nasıl oluyor ya? Bıçakla üzerinize vs saldırması lazım. Allah yardımcınız olsun

KV niye sana yaziyor?

Teşekkür ederim 🙏huzursuzluk çıkarmak için bana yazıyor kv malesef durdan sustan anlamaz zamanında kendide kv sine kök söktürmüş anlayan biri olsa büyüklerini anlardı dinlerdi yeni yapılan binalardan ev almayı düşünüyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X