hayatımdaki insan hakkında

Yani zaten nasıl keyif alacaksınız ki , insan genç, bir dışarı çıkmak bir hava almak ister . Sevdiceğiyle kayağa gitmek ister , yılbaşı planı yapmak ister. İster de ister . Bu kadar aşık mısınız? Muhtemelen o da artık bu ilişkiyi ekstra yük olarak gördüğü için sizi uzaklaştırıyor
Hayır aşık değilim. Ama sürekli birini tanı, olmasın yeniden başla döngüsü beni çok yordu. Sanırım tekrar yalnızlığa dönmek istemiyorum ben. Bir sorun olduğunda karşımdaki insan çok mücadele verdi belki de o tuttu beni bu ilişkide. Ama şu an yaptığı şey gerçekten hiç hoşuma gitmiyor. Madem bu kadar kötüsün o zaman hayatına kimseyi alma, kimseyi yük etme kendin de kimsenin hayatında yük olma, değil mi? Madem hayatına birini aldın o zaman da o insanın sana nefes aldırmasına, huzur bulmaya izin ver. Yani her şey karışıklı. Iki gündür iletişim seviyemiz de epey düştü. Ergen gibi sürekli mesajlaşalım demiyorum ama kaç gündür doğru düzgün görüşemiyoruz. Böyle de olmaz yani. Yarın öbür gün aklı başına gelince çok geç olur beni bulamaz.

%1000000000
Şu durumda çok aşık olduğum biriyse destek olurum tabi. Ama yeni tanıştığım biriyse, kendinden bahanelerle beni itiyorsa inceldiği yerdne kopar.
Aşık değilim. Devamında olur muyum onu da bilmiyorum. Daha şimdiden itmeye başladı bile. Böyle devam ederse zaten ortada bir ilişki kalmayacak. Kendi bilir.

kızlar bu hafta sonunu beraber geçirdik. evde takılmalı bir aktivite oldu ki ben aslında dışarıda plan yapmak istiyorum ama şu sıralar ikimizin de maddiyatı buna pek elvermediği için sesimi çıkarmıyorum. ilginç bir şekilde sorunlarından bahsetmediği, huzurlu biçimde zaman geçirdik. cinsellikte de hiç problem olmadı. tamam öyle ateşli bişeyler de olmadı ama hiç yoktan iyidir ahaha. stresine, sıkıntısına veriyorum. beni üzen şey, sorunlarına somut anlamda destek sunamadığım için acaba hayatında benim varlığımı hissetmiyor mu diye de düşünmek aslında. hakikaten şu dönem için yapabileceğim hiçbir şeyim yok derdini paylaştığında dinlemek dışında. bir iki olumlu gelişme ve akabinde taşınma durumu olabilir, eğer taşınma falan olursa evini dayar döşeriz zaten beraber. bilmiyorum ben şu an yanına gittiğimde ona huzur vermek, biraz olsun dertlerini unutturmak dışında bişey sunamıyorum. öte yandan da düşünüyorum zaten insanın sevgilisi kurtarıcı falan değil ki, ben neden onun sıkıntısını çözeyim yani. benim onun sıkıntısını çözmek gibi bir misyonum yok ama hayatlarımızdaki varlığımızı da hissetmemiz lazım. akışına bıraktım bakalım ne olacak...

benimde ilişkimde böyle bir dönem oldu,hem benim iş hayatımda hemde sevgilimin,hatta aynı zamana denk geldi,açıkcası biz kötü günlerde birbirimize destek hayatlarımızda varlığımızla olduk yani sizin yaptığınız gibi imkanlar doğrultusunda buluşmalarda planlarımız yapıldı.Varkende yokkende yanyana olduk aştık bence bir ilişkide böyle zamanlar o ilişkiyi sağlamlaştırıyor.Umarım kısa sürede toparlar.

E burada sayfalardır en fazla yanında olup destek olabilirsin yazıldı. Sonuçta adama (maddiyatın olsa da) çıkartıp para veremezsin.
Biraz hayatımda iyi kötü biri olsun diye hayatına almış gibisin muhtemelen o enerji de geçtiği için asla sadece yanında olma huzuru geçmeyecektir bence. O yüzden buraları kurcalama yaşa gitsin

Ben de şöyle düşünürüm genel olarak eğer bu doğrultuda bir inancınız varsa tabi. Olumsuz şeylerden ne kadar bahsedilse olumsuzluklar insanı bulmaya devam ediyor bence. Çünkü sürekli bunu dillendirmek bilinçaltınızın bu tip olayları çekmesini sağlıyor. Hayatınıza dahil oluyor böyle olaylar bir şekilde. Bunun yerine sadece çözüm arayışına girmek ve her şeyin iyi olacağına inanmak daha faydalı bir yaklaşım diye düşünüyorum. Siz de konuyu açtığında sen sürekli olumsuz şeylerden bahsediyorsun acaba bu sebeple sürekli seni buluyor olabilir mi, olumlu cümleler kursan biraz belki işlerin daha yolunda gidebilir diye tavsiyede bulunabilirsiniz. Takıntı halinde bu iyi olacak bu iyi olacak diye düşünmek de değil dediğim. Tam tersi her şeyin iyi olacağına inanmak ve bu düşünceyi serbest bırakmak. Günü gelir bulur insanı. Çünkü olumsuz düşünceler ya da korkular dillendiğinde gerçekleşirler hatta eskilerin de 40 kere söylersen olur lafı bence boşuna değil. Ya da ağlamak ağlamayı getirir gibi laflar.. Hiç konuşulmasada her dönemde inanmış insanoğlu enerjiye. Ancak olumlu düşünceler ve sevgi enerjisi bir saplantıya dönünce gerçekleşmez. Sadece isteyip dilemek ve sonrasında buna güvenip enerjiyi serbest bırakmak gerek.

O konunuzda adama karşı tepkiniz farklıydı. O adamla bir ilişkiye başladıysanız , bu durum bana da biraz şaşırtıcı geldi.

akba988 akba988 de o yüzden sormuş olabilir.
Benim her olaya verdiğim tepki farklıdır. O mu başkası mı sorusunu yanıtlamayacağım. Kk'nın eski konulara göre, yeni durumla alakası dahi olmayan şeyleri önüme getirmesinden hoşlanmıyorum. Bişeyler yargılansın diye konu açmıyorum, hiçbir olay da burada konusunun açıldığı gibi kalmıyor. Hayat devamlı bir değişim içerisinde, hayatıma giren çıkan da değişir, tepkiler de değişir, düşünceler de değişir. Benim şu anki sevgilimle böyle bir durumum var, nasıl ilerleyebilirim bu konu hakkında fikir rica ettim sadece. Üyenin sorusuna vereceğim cevap konumun sabote olması dışında etki etmeyecek.

size bu kadar yansıtmasından hoşlanmadım ben. sizi bile strese sokmuş bu durum. evli vs değilsiniz sonuçta. ben sorunları bilmeyin, hiç konuşmasın anlamında demiyorum bunu ama sizin yapabileceğiniz bir şey yokken sizi işin içine bu kadar sokması doğru gelmedi bana. kendinizi bu kadar mecbur hissetmeyin destek vermek için.

Konuyla ne alakası olduğunu öğrenebilir miyim? O veya değil, hayatımda kim kaldı kim gitti değil mesele.
Alakası var. Gayet kendine yeten biri gibiydi.
O konunuzda adama karşı tepkiniz farklıydı. O adamla bir ilişkiye başladıysanız , bu durum bana da biraz şaşırtıcı geldi.

akba988 akba988 de o yüzden sormuş olabilir.
Öbür konu açılalı henüz 1 ay olmamış. Muhtemelen aynı adam. Bu süre zarfında ne kadar ilerleyebildiniz bilmiyorum. Ama bu kadar kısa süre hayatınızda olan biri için kendinizi çok yormayın, derim. Hem niye sabote etmiş oluyorum 🙄 Bana ne sizden:)) Bir platforma bir şey yazıyorsanız, geçmiş yazılarınız da önünüze çıkabilir. Bana bu kadar agresif davranmanıza şaşırdım. Açıkçası bu ilişki sadece sizi üzmekle kalabilir gibi geliyor. Herkesten önce siz değerli olmalısınız bence. Ama yine de siz bilirsiniz 🤷‍♀️

Alakası var. Gayet kendine yeten biri gibiydi.

Öbür konu açılalı henüz 1 ay olmamış. Muhtemelen aynı adam. Bu süre zarfında ne kadar ilerleyebildiniz bilmiyorum. Ama bu kadar kısa süre hayatınızda olan biri için kendinizi çok yormayın, derim. Hem niye sabote etmiş oluyorum 🙄 Bana ne sizden:)) Bir platforma bir şey yazıyorsanız, geçmiş yazılarınız da önünüze çıkabilir. Bana bu kadar agresif davranmanıza şaşırdım. Açıkçası bu ilişki sadece sizi üzmekle kalabilir gibi geliyor. Herkesten önce siz değerli olmalısınız bence. Ama yine de siz bilirsiniz 🤷‍♀️
çünkü konunun dışında bir yorum yapıyorsunuz, insanı sinirlendiriyorsunuz. türkçe'den türkçe'ye çeviri yapmak zorunda bırakmasanız mı acaba insanı? kısa süreli bir ilişki için kendini yorma deyip geçmek varken yok aynı kişi mi, değil mi, şu mu bu mu didiklemek size ne kazandıracak? o başka mesele bu başka mesele. hayat akıp gidiyor, kk'da pc başında geçmiyor :) söyleyecek gayet mantıklı ve konumla alakadar şeyler varken saçma sapan sorularla sinirlendirmeyi tercih ediyorsunuz. insanı bir konu açtığına, birilerini adam yerine koyup bişeyler sorduğuna pişman etmek zorunda mısınız sahiden ya? o insan veya değil, söylemiyorum çünkü söylediğim zaman da "hımm onu bırakıp başkasına geçtin yani, bu kadar kısa süre içinde nasıl oldu" gibi saçma sapan ahlak bekçisi yorumlarınızla gelip bu konuyu sabote edecektiniz zira sizin gibiler hiç şaşırtmaz insanı. rica ediyorum muhatap olmayalım daha fazla sizinle.

çünkü konunun dışında bir yorum yapıyorsunuz, insanı sinirlendiriyorsunuz. türkçe'den türkçe'ye çeviri yapmak zorunda bırakmasanız mı acaba insanı? kısa süreli bir ilişki için kendini yorma deyip geçmek varken yok aynı kişi mi, değil mi, şu mu bu mu didiklemek size ne kazandıracak? o başka mesele bu başka mesele. hayat akıp gidiyor, kk'da pc başında geçmiyor :) söyleyecek gayet mantıklı ve konumla alakadar şeyler varken saçma sapan sorularla sinirlendirmeyi tercih ediyorsunuz. insanı bir konu açtığına, birilerini adam yerine koyup bişeyler sorduğuna pişman etmek zorunda mısınız sahiden ya? o insan veya değil, söylemiyorum çünkü söylediğim zaman da "hımm onu bırakıp başkasına geçtin yani, bu kadar kısa süre içinde nasıl oldu" gibi saçma sapan ahlak bekçisi yorumlarınızla gelip bu konuyu sabote edecektiniz zira sizin gibiler hiç şaşırtmaz insanı. rica ediyorum muhatap olmayalım daha fazla sizinle.

W Wurstria bu çok büyük bir önyargı. Hayat bir bütün. Sizi kadınsı bulmadığını söyleyen adamsa son 3 konudaki adam; sizin genel yorumlarınıza bakarak neden bu adam diye düşünmek çok mu tuhaf ?

Muhattap olmayalım deyip masal yazmışsınız 🙈

Konuyu başından beri takip ediyorum ve söylenenlere sürekli tepkisel yanıtlar veriyorsunuz. Kendiniz birine yorum yazarken bağlantılı eski konusunu incelediğiniz illaki oluyordur. Şimdi sizin dişil enerjinize ay uy diyen bir adama üzerine bu tarz tuhaf bir durumda ne gibi yorum yapılmasını bekliyorsunuz? Bu kadar hassas ve bence evet ama-Tepkisel- davrandığınıza göre sizde üst üste gelen falso hareketlerin gayet farkındasınız lakin öfkenizi yöneltmeniz gereken kişi; burdaki yorumcular değil. Yalnız kalmak istemiyorum minvalinde bir kafayla bu adamı burda savunmanız ne kadar doğru bilmiyorum. Savunmuyorum demeyin çünkü savunuyorsunuz. Ha savunadabilirsiniz ama o zaman söylenenlere alınmayın

Son düzenleme:
Konuyu başından beri takip ediyorum ve söylenenlere sürekli tepkisel yanıtlar veriyorsunuz. Kendiniz birine yorum yazarken bağlantılı eski konusunu incelediğiniz illaki oluyordur. Şimdi sizin dişil enerjinize ay uy diyen bir adama üzerine bu tarz tuhaf bir durumda ne gibi yorum yapılmasını bekliyorsunuz? Bu kadar hassas ve bence evet ama-Tepkisel- davrandığınıza göre sizde üst üste gelen falso hareketlerin gayet farkındasınız lakin öfkenizi yöneltmeniz gereken kişi; burdaki yorumcular değil. Yalnız kalmak istemiyorum minvalinde bir kafayla bu adamı burda savunmanız ne kadar doğru bilmiyorum. Savunmuyorum demeyin çünkü savunuyorsunuz. Ha savunadabilirsiniz ama o zaman söylenenlere alınmayın
ya kardeşim, hayat benim hayatım. istersem gider beni 10 kişiyle aldatan biriyle birlikte olur, savunurum veya savunmam, sana ne bundan? algıların mı zayıf, konu "bu kişi benim için doğru biri mi?" tarzında bir konu mu? sana ne falsosundan veya başka bişeyinden? 29 yaşındayım ve hayatıma kimi alacağıma ben karar veririm. kiminle nasıl devam edeceğime de ben karar veririm. buraya bir sürü gayet mantıklı yorum geldi, kimse senin gibi saçmalamadı. rica ediyorum içinizdeki pisliği başka yerlere yöneltin. aynı kişi ya da değil, bu kimseyi ilgilendirmiyor. insanı bir konu açtığına pişman ediyorsunuz. tekrar söylüyorum, SANA NE?

W Wurstria bu çok büyük bir önyargı. Hayat bir bütün. Sizi kadınsı bulmadığını söyleyen adamsa son 3 konudaki adam; sizin genel yorumlarınıza bakarak neden bu adam diye düşünmek çok mu tuhaf ?
seni severim bilirsin. ama ben bu konunun başka taraflara çekilmesini istemiyorum. o kişi veya değil, bu değil mesele. hayatımda x diye biri var ve böyle bir durum var. konu genel anlamda bu. baltalamak için gelen tüm yorumların önünü keserim, kimse kusura bakmasın. 29 yaşında koca kadınım, istersem kendimi elalemin adamının ayağı altına paspas ederim, kime ne bundan? bunu yazma amaçları konuyu tamamen başka tarafa çekmek ama bana işlemiyor o tarz numaralar.

Wurstria haklısınız evet, insan eskilerin temcit pilavı gibi ısıtılıp önüne gelmesinden hoşlanmayabilir ama burada sevdiğim bir üye zamanında beni konuma yapılan olumsuz yorumlarla ilgili söylediği bir şeyle çok güzel etkilemişti. Anonim bir iç ses gibi düşünün buradaki yorumları veya toplum içinde alabileceğiniz herhangi bir tepki gibi. Sizin de kendinize sorduğunuz veyahut sormaktan dahi çekindiğiniz bir şeyi lak diye sorabiliyor veya söyleyebiliyor buradaki herhangi bir insan. Kimsenin niyeti aslında kimseyi sabote etmek ya da üzmek kırmak değil. Herkes kendince fikir beyan ediyor. Ben de burada cinsellikle ilgili problem yaşadığınız aynı adam mı diye sormuştum mesela. Niyetim konu dışı bir şekilde sizi veya sevgilinizi yargılamak değil, durumu iyi değerlendirip işinize yarayabilecek bir yanıt verebilmekti. Hiçbir kötü niyetim yoktu. Siz de bana gayet nazik yanıt vermiştiniz, ben de iyi dileklerimi iletmiştim. Bu şekilde anlaşılabileceği aklıma gelmemişti. Belki de yeni gelen bir soru, son damla olmuştur. Sinirlerinizin yıpranması beni üzdü. Umarım bunda payım yoktur. Hakkınızda hayırlısını dilerim.

X