hayatımın sonuna geldim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

VanessaRinki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
716
994
artık karaciğer hastalığım çok ilerledi genetik hastalığım yüzünden birkaç ay içinde nakil olacağım.
boğazımdaki varisler yüzünden her an kan kaybından ölme riskim var nakil olduktan sonra da vücudum organı reddedecek anne olacak mıyım meçhul.
ömür boyu bağışlıklık baskılayıcı ilaç kullanmak zorunda kalıcam ve o ilaçlar da başka orgablarıma zarar verebilir.
hayatım artık bitti son aşamaya geldim bundan sonrası yok...
benim hayatım bu kadarcıktı

Sen niye sürekli karamsarsın ya? Diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenmeyle bu hastalıkları minimuma indirebilirsin. Diğer doktorlarla da diğer hastalıklarını takip edebilirsin. Niye hiç çaba göstermeyip kendini sabote ediyorsun? Hastalıklar bazen psikolojik ve duygusal sebepli olabiliyor karamsar olmayı bırakmalısın.

Sen niye sürekli karamsarsın ya? Diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenmeyle bu hastalıkları minimuma indirebilirsin. Diğer doktorlarla da diğer hastalıklarını takip edebilirsin. Niye hiç çaba göstermeyip kendini sabote ediyorsun? Hastalıklar bazen psikolojik ve duygusal sebepli olabiliyor karamsar olmayı bırakmalısın.
genetik hastalık diyorum
3 aylıktan beri karaciğerim hasta
sen de yakalan karaciğer hastalığına diyetle iyileş

artık karaciğer hastalığım çok ilerledi genetik hastalığım yüzünden birkaç ay içinde nakil olacağım.
boğazımdaki varisler yüzünden her an kan kaybından ölme riskim var nakil olduktan sonra da vücudum organı reddedecek anne olacak mıyım meçhul.
ömür boyu bağışlıklık baskılayıcı ilaç kullanmak zorunda kalıcam ve o ilaçlar da başka orgablarıma zarar verebilir.
Pes etmeye lüzum yok, moralini bozarsan zaten vücut yaşamaktan vazgeçecek..
Hayat herkes için kısa.. Sen günlerini dolu dolu geçir ömrünün ne zaman biteceğini nerden bileceksin?
Hadi doktor tahmini 3 ay dedi, 3 yıl yaşadın ama her gün ölmeyi bekledin ha 3 gün ha 3 sene?
Aklına gelen içinde merak ettiğin ne varsa sevdiklerinle bol bol gülerek yap :)
Hayat bizim düşündüğümüz kadar karmaşık da değil basit de değil.
Bir sürü tedavi seçeneği var sen yap diye söylemiyorum. Çevremde kanseri vucuda yayılmış 70'lerde bir teyze var hazırlıklı olun her an ölebilir demişler 3 senedir teyze hayatta torunu ile bir merkeze gidiyor alternatif bir tıp yöntemi heralde kadına iyi gelmiş moral de yerinde hala hayatta..
Kimin ne sebeple öleceğini Allah bilir, bak aklına hazreti Eyüp gelsin senelerce hasta kalmış yaraları kurtlanmış yine de bu imtihanı sabır ile tevekkül ile atlatmış, Allaha duası ile birlikte atlatmış...
Vazgeçme sen çabanı göster, Allah çabanı hayırlısı ile karşılıksız bırakmaz.. Rabbim gönlüne ferahlık versin , şifa versin🌸

Vanessa, yardım alıyor musun?
Burada yazılanlar daha çok moralini bozabilir. Yardım almıyorsan mutlaka almalısın.
Umarım ameliyat ve iyileşme sürecini en kısa ve kolay şekilde atlatırsın, geçmiş olsun 🙏
genç bir kız olarak karaciğer nakli gibi bir şeyle boğuşmak çok zor olacak benim için.
haftalarca yoğun bakımda kalmak,1 seneye yakın evde maskeyle dolaşmak üstelik orgabın reddetme ihtimali her zaman olması çok çok kötü şeyler

genç bir kız olarak karaciğer nakli gibi bir şeyle boğuşmak çok zor olacak benim için.
haftalarca yoğun bakımda kalmak,1 seneye yakın evde maskeyle dolaşmak üstelik orgabın reddetme ihtimali her zaman olması çok çok kötü şeyler
Zor olacak ama imkansız değil. Allahtan umut kesilmez. Ol diyen Rabbim senide iyileştirecek.

Gecmis olsun oncelikle.

Karaciger nakli icin zayiflaman gerekiyor diye biliyorum, cunku belli bir vki'nin ustundeyken karaciger nakli olamiyorsun. Gecmiste benzer bir surecimiz olmustu, belki teknoloji ilerledigi icin tabi bu durum değişmiş olabilir.

Ote yandan bu denli karamsarliga gerek yok, karaciger, nakil konusundaki en kolay organlardan biri, minicik bir donasyonla dahi kendi kendini yenileyerek sagligina kavusabiliyor, kaldi ki donor icinde en kolay tolere edilebilen organ.

Tam olarak rahatsizligin nedir bilemiyorum ama kilonun bircok hastaligin dusmani oldugunu iyi biliyorum. Herhangi bir tedavi yontemi yokmuymus kilo vermen icin? Yuksek kiloyla donasyon yapilabilecekmiymis?

Gencecik kizsin, Allah yolunu bahtini acik etsin, dilerim sag salim bu surecleri atlatirsin. Konularini daha oncede okudum genel bir depresif halin var, ama yinede senin civil civil bi tarafin oldugunu hissediyorum. Bence psikolojik destek sana cok ama cok iyi gelecektir.

Gecmis olsun oncelikle.

Karaciger nakli icin zayiflaman gerekiyor diye biliyorum, cunku belli bir vki'nin ustundeyken karaciger nakli olamiyorsun. Gecmiste benzer bir surecimiz olmustu, belki teknoloji ilerledigi icin tabi bu durum değişmiş olabilir.

Ote yandan bu denli karamsarliga gerek yok, karaciger, nakil konusundaki en kolay organlardan biri, minicik bir donasyonla dahi kendi kendini yenileyerek sagligina kavusabiliyor, kaldi ki donor icinde en kolay tolere edilebilen organ.

Tam olarak rahatsizligin nedir bilemiyorum ama kilonun bircok hastaligin dusmani oldugunu iyi biliyorum. Herhangi bir tedavi yontemi yokmuymus kilo vermen icin? Yuksek kiloyla donasyon yapilabilecekmiymis?

Gencecik kizsin, Allah yolunu bahtini acik etsin, dilerim sag salim bu surecleri atlatirsin. Konularini daha oncede okudum genel bir depresif halin var, ama yinede senin civil civil bi tarafin oldugunu hissediyorum. Bence psikolojik destek sana cok ama cok iyi gelecektir.
donör değilim benim karaciğerim hasta ve şu an hiç çalışmıyor
kiloyla bir ilgisi yok boş konuşma allahın cahili

donör değilim benim karaciğerim hasta ve şu an hiç çalışmıyor
kiloyla bir ilgisi yok boş konuşma allahın cahili
Yukarda iyi niyetle yazan iki arkadaşa da çok yersiz cevaplar vermişsin rinki. Bu şekilde ilerlemek sana hiçbir şey kazandırmaz şok içinde okudum. (Hadi bi azar da bana çek)

Benim annem de karaciğer hastası, hem de küçük yaşından beri. Seninki kadar ciddi değildir belki çocukken ama çocukluğundan beri Alkole bağlı olmayan Karaciğer Yağlanması(NASH) hastası.
Karaciğerin en büyük düşmanı kilo annem de kilolu. Doktor en son kilo vermeden gelme çünkü bunun bir ilacı yok senin için yapabileceğim bir şey yok dedi, yani kilo bir etken değil deme, kilo sebebi olmasa bile daha hızlı tahrip olmasının sebebi kilo.
Umarım nakil sürecin kolay geçer, gençsin zaten ileri yaştakilerin geçirdiği kadar zor olmaz sonuçta 80 yaşında nakil olup başarıyı yakalayan insanlar da var. Enseni karartma, en kötüsünü düşünme, ama nakil sonrası senin için yeniden doğuş olsun ve hayatını tamamen değiştirmeye çalış, en azından zayıflayarak buna başla.

Vanessa özofagial varis meydana gelecek kadar ilerledi mi hastalığın? 😕 bu karaciğer sirozuna eşlik eden portal hipertansiyon varlığı anlamına geliyor ve çok ciddi bir sorun, hastalığının bu kadar hızlı ilerlemesine çok şaşırdım gerçekten, şu an hastanede misin? Varis varsa gözlem altında olman gerekiyor çünkü.

Ayrıca karamsarlığa gerek yok, ilaçların diğer organlarına zarar vereceği de yok. Senin hastalığınla olağan şekilde yaşayan çok insan var. Önemli olan tedavine ve yaşam tarzına dikkat etmen.

Kardiyak komplikasyon gelişmedi değil mi? 😕

Çok geçmiş olsun, hemen sağlığına kavuşursun inşallah 🙏🏻

Hastalık hakkında bilgi sahibi değilim güzel temennilerle biraz olsun moral olmak için yazmak istedim ama üstte diğer insanlara verdiğin tepkilere çok üzüldüm. Yaşadığın strese veriyorum ve yazmak istediklerimi kendime sakliyorum çünkü belli ki umrunda olmayacak ama keşke yine kendin için o kafadan cikabilsen. Allah yardımcın olsun.

Verdiğin cevaplara bak üsluba bak. Bir de sana üzülmemizi mi bekliyorsun ? 🙄
Açıkçası Vanessa ölecekmiş, vay efendim çok rahatsız olduğundan saldırır modu açık gezmesi normalmiş güzellemesi yapamam ben.
Kimse dünyaya kazık çakmadı.
Allah rahmet eylesin der geçerim böyle aymaz bir kişilik için.
Gitsin köşesinde debelensin.
Ruh hastası ise tedavi görsün.
Burasi onun keyifsizliginin pohpohlanacagi yer değil.
Ölecekse de yapacak bir şey yok.
Son zamanlarını gitsin kk da geçireceğine başka mecralarda geçirsin.
Kafaya takacağım son insan bile değil Vanessa ve türevleri

Açıkçası Vanessa ölecekmiş, vay efendim çok rahatsız olduğundan saldırır modu açık gezmesi normalmiş güzellemesi yapamam ben.
Kimse dünyaya kazık çakmadı.
Allah rahmet eylesin der geçerim böyle aymaz bir kişilik için.
Gitsin köşesinde debelensin.
Vallahi bende böyle düşündüm. Yok Allah'ın cahili , yok sende yakalan falan ne demek. Bu hayatta hiç kimsenin garantisi yok o dil ne öyle yılan gibi önüne geleni sokuyor. Bu zihniyette birinin anne olamaması daha iyi hatta bana kalırsa. Ayriyetten Vanessa çoğu konusunda bu üsluplarla cevap veriyordu. Hastalıkla falan alakası yok gerçek hayattaki eziklik ve değersizlik hissini burada bu şekilde atmaya çalışıyor zannımca. 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X