hayatımın sonuna geldim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallahi bende böyle düşündüm. Yok Allah'ın cahili , yok sende yakalan falan ne demek. Bu hayatta hiç kimsenin garantisi yok o dil ne öyle yılan gibi önüne geleni sokuyor. Bu zihniyette birinin anne olamaması daha iyi hatta bana kalırsa. Ayriyetten Vanessa çoğu konusunda bu üsluplarla cevap veriyordu. Hastalıkla falan alakası yok gerçek hayattaki eziklik ve değersizlik hissini burada bu şekilde atmaya çalışıyor zannımca. 🙄
Aman valla çok da fifi.
Kimler kimler ölüyor, Vanessa da kazık çakmadı.
Ne hali varsa görsün.

Su
genetik hastalık diyorum
3 aylıktan beri karaciğerim hasta
sen de yakalan karaciğer hastalığına diyetle iyileş
Su yorumu varya safi kötülüktür.
Kalbi kötü bu kızın.
Hastalık felan değil bildiğin kalbi kötü.
Fesat, kıskanç.
Her daim birilerinin başarılarını kıskanmak onun hayat mottosu.
Dedimya kalbi kötü bu kızın.
Kalbinin ekmeğini yiyor muhtemelen.
Birilerinin zayıflığını birilerinin güzelligini kıskanmakla geçmiş ömrü, öyle de gececek.
Zerre de acimiyorum bu şahısa.
Köşesinde debelensin dursun.

Tmm genetik hastalik ama ne diye insanlara beddua okuyorsun?
Gökten kemik yağdığını görmedik henüz
Onun ki de o misal.
Simdiden Allah rahmet eylesin Vanessa.
Arkasından zebos gibilerini rahmetle anip duvarına yıllardır yazdığımız insanlar oldu burada.
Ölüm haberini alırsak diyeceğimiz tek şey hii oyle mi ?
İyi madem Allah rahmet eylesin ve finito.
İsim ilginç tarafı haberimiz bile olmayacak akibetinden.
Dedimya kalbi hep kötü bu kızın.
Ölecekse de ölsün yani.
Fifi benim icin

Kizlar vanessanin psikolojisi bozulmuş zor bir durum. Ama vanessa herseyin en kotusunu dusunme lutfen insallah atlatirsin.
Burda o kadar zor durumda kalan insanlar oldu kı, depremde herseyını kaybeden evladını kaybeden, türlü hastalıklara mücadele edenler.. Onların da psikolojisi bozuk.. Ama kimsede boyle hakaret görmedim. Ayrıca üyeyi tanımam etmem, ilk mesajına cok uzuldum, gecmıs olsun yazacakken alttakı mesajları gordum. Terbiyesizlik baska bısey değil.

Kizlar vanessanin psikolojisi bozulmuş zor bir durum. Ama vanessa herseyin en kotusunu dusunme lutfen insallah atlatirsin.
Bozuksa tedavi görsün.
Bize mi bozuk, bize mi hasta ?
La havle.
Burada deprem hasebiyle bir ton yakını ölen ,evladı ölen kişiler var.
Birisinin şu şekilde davrandıgını görmedim ben.
Bozuksa tedavi olsun.
Kimse vanessa'nın babasının uşagı degil.

Kimse hakaret dinlemek zorunda degil. Burasi babasinin ciftligi biz de arada kirbaclayacagi emir eri degiliz. Sen istiyosan ozelden konus ye bol bol asagilama hakaret

Hiç bıdı bıdı etme, sağlıksız beslenmenin acısını çekiyorsun. Kiloyla alakası yokmuş. He aynen. Doğuştan genetik hastalığın varsa paketli gıdalara abanma şansın yoktu. Kronik hastalık bi sende var sanıyorsun. Benim doğduğum ailede hastalıktan bol bişey yoktu. En azından şu süreçte psikolojik yardım al. Zaten sınırda geziyordun iyice depresyona gireceksin.

donör değilim benim karaciğerim hasta ve şu an hiç çalışmıyor
kiloyla bir ilgisi yok boş konuşma allahın cahili
Senin psikolojik rahatsızlıklarını çekmek zorunda değiliz burda git bi tedavi ol.
Konuna da zerre inanmadım ilgi göremiyosun diye böyle tuhaf şeyler yazdığına eminim. 1000 tane saçma sapan konu açtın karaciğerin birden bi mahvoldu. 🙄 aynen

Tedavi eden doktora, takip eden hemşireye, anasına babasına yazık. Biz kapatıp geçiyoruz, o insanlar el mahkum. Genetik hastalığı olan normalden 2 kat fazla düşünür dikkat eder. Nasılsa hastayım deyip sağlıklı sağlıksız ne varsa gömmez. Tedaviyle düzelme şansı var ettiği laflara bak. Millet evden güle oynaya yolladığının 1 saat sonra ölüm haberini alıyor, gelin kaza geçirdi diyorlar. En azından şansım var iyi kullanayım hayata sarılayım kendimi motive ediici şeyler yapayım demiyor da siz de karaciğer hastalığı yaşayın diyor. Sanki biz hasta ettik.

genetik hastalık diyorum
3 aylıktan beri karaciğerim hasta
sen de yakalan karaciğer hastalığına diyetle iyileş
şu kafayı anlamıyorum ben ya, nede kolay insanlara kötü niyetlerinizle beddua edebiliyorsunuz.
Sana sadece karamsar olma, biraz zayıflarsan belki minumama indirirsin vs diye öneride bulunmuş.
Hasta olmanız insanlara içinizin kirini akıtma hakkını vermiyor size ailenize vs veremeyeceginiz tepkileri gelip burada hiç tanimadiginiz insanlara veriyorsunuz rahat rahat.
Hastalığin hakkinda hiç bir fikrim yok, dilerim korktuğuna uğramazsın evet genç yaşlarda böyle riskli şeylerle uğraşmak can acıtabiliyor ama herşeyden önce moral moral moral.
2 hafta önce annemi kanser kaynaklı ameliyat kapısına bıraktım morali iyi olsun diye kendim panik ataklar yaşarken sesimi çıkarmayıp gülümsemeye çalıstım, çok rahat olmakla suçlandım sonuç belki şemoterapiye bile ihtiyaç duymayacak ancak kendisine moral vermek icin içimdeki yıkımı hiçe saydıgım benim kalbimi kırdı.
Biraz sakin olun, en kötüsünü en başta düşünüp rahatsizliklardan dolayı zaten pamuk ipligine bagli olan bağışıklığınızı yerle bir etmeyin.
İyiyi çağırın güzellikleri çağırın evet zor biliyorum üzülmemek elde değil ama önce siz inanacaksınız iyileşeceğinize.
Belki ameliyatın guzel gececek belki bu günleri vaybe ne gunlerdi diyerek yad edeceksin ama bu ruhunuzdaki karamsarlık olumsuzluk sizi sürekli hasta edecek.

artık karaciğer hastalığım çok ilerledi genetik hastalığım yüzünden birkaç ay içinde nakil olacağım.
boğazımdaki varisler yüzünden her an kan kaybından ölme riskim var nakil olduktan sonra da vücudum organı reddedecek anne olacak mıyım meçhul.
ömür boyu bağışlıklık baskılayıcı ilaç kullanmak zorunda kalıcam ve o ilaçlar da başka orgablarıma zarar verebilir.
hayatım artık bitti son aşamaya geldim bundan sonrası yok...
benim hayatım bu kadarcıktı
Ben karaciğer nakilliyim. Tek bir şey diyeyim hayatın sonuna gelmediniz.İsterseniz özelden yazabilirsiniz.

Öncelikle venessa her ameliyatta risk vardır. Enbasit gördüğümüz bir diş çekmenin bile rast gitmeyip, hastanın öldüğü oluyor.
Senin ameliyatında da risk var tabi ki. Ama mantıken düşündüğümüzde herşeyin ihtimali yüzde 50 değil mi? Ya olacak, ya olmayacak. Günlük yaşantımızda bile her zaman ölüm riskimiz var, yüzde 50.
Bu ihtimaller herkes içşn eşitken, canını sıkıp, üzülüp günlerini mutsuz geçirme. Olumlu düşün, ameliyatlar kişiyi iyileştirmek için yapılır. Güzel düşün ve güzel şeyler gerçekleşsin.
Ve ameliyattan sonra yeni bir sayfa aç hayatında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X