İki arada bir derede kaldım bi el atsaniz. ..

dipsiz kuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2014
2.325
5.001
38
Merhaba arkadaşlar ben ankara yaşıyorum kirada oturuyoruz ev sahibi evi satacagi için yeni bir kiralık ev bakıyoruz şu an oturdugumuz semt çok temiz nezih güvenli bir semt ilk tasindigimizda kira fiyatları makuldu yalnız 3 sene içinde neredeyse iki katına çıktı kiralar ve Ankara genelinde de kiralar artmış durumda. Şimdi ik arada bir derede kaldığım olay ise şu şimdi sizce iyi bir semtte oturup yüksek bir kirami vereyim yoksa daha ucuz bir semtemi gideyim. Şöyle bir şey var ucuz bir semte geçici olarak gitme durumunu dusunmemin nedeni 2 sene içinde lojman çıkma durumumuz var şimdi bu iki sene için idareten ucuz bir yeremi tasinalim yoksa iyi bir semtte yüksek bir kirami verelim çok kararsız kaldım. Siz olsanız napardıniz?

Biz evimizin taksitlerini ödüyoruz, güzel bir semtte ev. Bu sırada da istanbul da kötü br semtte uygun bir liraya oturuyoruz. Daha iyi bir semt çocuğum için iyi olsa da, evimiz olana kadar milyarla kira ödemek istemiyorum açıkçası, ama sabrım daha 2 seneye kadar filan. Sonra artık düzgün bir yerde iyi bir evde oturmak istiyorum. Kısa bir süre içinse daha uygun kira vermeni öneririm ama yine de komşusu filan düzgün bir apartman olursa tabi.

yuksek olan yer neresi. Mesela Kirası cayyolun dan ucuz nezih semtler var ank da

Ben eryamanda oturuyorum kiralar burada da pahali ama yine de sincan etimesgut tarafindansa bu taraflar daha nezih geliyor bana bilemiyorum

Biz Eryaman da oturuyoruz burda bile kiralar 750 den başlıyor aidatla birlikte 800 u geçiyo
Ben baska bişeyden kısar yinede nezih insanlarla nezih bi semtte oturmayı tercih ederdim sanıyorum. Yıllarca batıkentte oturdum bi göz atabilirsiniz ama sanırım uçuk oralarda baya. Eşim çakırlardaki evinden 1200lira kira alıyor.kötü yer dediğiniz sincan fln olmalı. Çok aşmıcaksa hiç gitmeyin lojman cıkmazsa tekrar tasınmak Zorunda kalırsınız

Tabiki uygun bir yerde otururdum, bazı semtlerde oturmak zor ama her semtin iyi bölgesi de vardır kötü de.ben olsam gençliğimde birikim yapmak için biraz uygun yerlere bakardim.inşallah nezih bir semtten ev sahibi olursunuz.

Ordan daha ucuz bir yere gecmek istiyorsanız sincana gitmeniz lazım :) Ya da mamak tarafına paranız cebinizde kalacak derken akıl sağlığınızı yitirebilirsiniz :KK70:

Biz Eryaman da oturuyoruz burda bile kiralar 750 den başlıyor aidatla birlikte 800 u geçiyo
O zaman eryaman da daha uygun evlere bakacaksınız. Şuan ki kiran 750 ise, 2+1 ler bile biliyorsun 600 den başlıyor.
Yani ank da daha ucuza düşündüm de çok ücra yerler var. Bence sen yerinden oynama yine eryamanda biryer bak. Kar etsen etsen 100-200 edeceksin (başka yere gitsen). zaten lojman çıkma ihtimalinde varmış. Semt değiştirme bence.. ben seviyorum eryamanı:21:

eryaman zaten uygun fiyatlı bir yer. daha ucuzu için biraz sıkıntılı yerlere gitmeniz gerekebilir. madem geçici bir süre o zaman mesela 3+1 değil 2+1 de alıştığınız bir yerde oturabilirsiniz sanırım. çocuğunuz da varsa sıkıntılı yerlerde işiniz daha zor olur.

X