Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp atışımı hissediyorum

A Scandal in Belgravia

Guru
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
3.461
7.411
İyi pazarlar. Bir süredir sanki deprem oluyor gibi yatağım hafif sallanıyor gibi hissediyordum. Bunun kap atışından olduğunu fark ettim. Örneğin şu an yatakta uzanıyorum ve kazağımda da kalp atışını görüyorum.İnternette biraz bakınca kalp atışını hissetmek normal değil demişler. Tansiyon cihazıyla baktım, nabzım 64 görünüyor, değer normal ama dışarıdan atışını görüyorum. Kalp atışını hissetmek normal mi?

İyi pazarlar. Bir süredir sanki deprem oluyor gibi yatağım hafif sallanıyor gibi hissediyordum. Bunun kap atışından olduğunu fark ettim. Örneğin şu an yatakta uzanıyorum ve kazağımda da kalp atışını görüyorum.İnternette biraz bakınca kalp atışını hissetmek normal değil demişler. Tansiyon cihazıyla baktım, nabzım 64 görünüyor, değer normal ama dışarıdan atışını görüyorum. Kalp atışını hissetmek normal mi?
Panik atak nöbetlerinde öyle oluyordum

Benim sert attığı zamanlar öyle olur. Bazen normalden sert atar kalbim, nabız artmaz; hızlı değil ama sert, o zaman hissederim. Dediğiniz gibi yatak sallanır, bazen başımda bile hissederim hani yan dönsem kulaklarımda duyarım atışları. Daha önce çok doktora gitmiştim çarpıntı için (nabız 200lere dayanırdı) herhangi bir sorun yoktu. Covid olduğumda böyle sert atımlar olmuştu bir gece sabaha kadar, ondan sonra arada sırada olur. Uykusuz ve yorgun olduğumda özellikle olur. Doktora gitmedim bunun için.

Panik atak hastasıyım, ataklar sırasında da normal rutin anlarda da bazen çarpıntım oluyordu.
Doktora gittim, ultrason vs her şeye baktı ve normal dedi.
Hepimizin kendine göre bir ritmi oluyor demişti.

Sonrasında üstüne düşmedim, zayıfladım vs derken şimdilerde çok nadir hissediyorum.
Kilo probleminiz var mı diye düşündüm ister istemez o yüzden.

Nabzınız düşükse tansiyonunuz yüksek olabilir.
Kan değerleriniz düşmüş olabilir.
Panik atak geçiriyorsunuzdur.
Benim bldiklerim bunlar.

Dışardan neyin atışını görüyorsunuz?

Çok da abartmaya gerek yok. Neredeyse kalp krizi yazılmadığı kalmış. Çarpıntınız var. Ya kansızlıktan ya da rahat nefes alamadığınız için. Psikolojik olmasına gerek yok.

Sol tarafa uyuyunca rahatsız edebilir.

Bemim kaç senedir elimdeki kağıt bile dalgalanıyor. İzlemesi zevkli oluyor :KK70:

Troit sorunum sebebiyle çocukluktan beri bende hissederim özellikle ilacı kafama göre bıraktığım için troit dengesizliği yaşadığım zamanlarda.

Nefes darlığı, ağrı, çabuk yorulma vb yoksa troit yüzündendir siz mutlaka dr a gidin tabii ki.

Çok da abartmaya gerek yok. Neredeyse kalp krizi yazılmadığı kalmış. Çarpıntınız var. Ya kansızlıktan ya da rahat nefes alamadığınız için. Psikolojik olmasına gerek yok.

Sol tarafa uyuyunca rahatsız edebilir.

Bemim kaç senedir elimdeki kağıt bile dalgalanıyor. İzlemesi zevkli oluyor :KK70:
Evet, burnum toz alerjisinden kaynaklı genelde tıkalı. Büyük ihtimal ondan sanırım.

X