Kargoist! Dolandırıcı mı değil mi bilmiyorum.

Bir kez benim de başıma geldi. Üstelik aldığım ürünler kozmetikti ve ücreti yüksekti. Bir an panik oldum çalındı diye düşündüm. Ama geç saat olduğu için sisteme öyle girmişler sabah da geldi. Ben akşamdan panik yapıp heryeri aramıştım.

kargomsende miydi neydi bi kargo firması buna benzer birşey yapmıştı bana.Üstelik komşusu arif teslim edildi yazmışlardı öyle bi komşu da yok.aldığım firmaya da kargo firmasına da her yere şikayet yazdım da güç bela getirmişti kargocu oyalaya oyalaya

çift ayakkabı lumberjack resmi sitesinden şipariş etmiştim. Ancak kargoist bugun dağıtıma çıkmıştı o kadar bekledim gelmemişti az önce teslim edilmiştir diye mesajı aldım bir şoka uğradım kapıma baktım yok aşağı indim o da yok orta da paketim yoktu. 😭 böyle durumda yaşayanlar var mı? Dolandırılmam imkansız yani resmi sitesinden sipariş etmistim.. türkçe karışıklığı için kusuruma bakmayın sinirden dört köse dolasıyorum evin icinde olmayan paketi nasıl iade edeceğim anlamadım yani nasıl uğraşacağım?
Benim Lcw’dan aldığım ürünlerin neredeyse tamamı bu firmayla geliyor ve hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. 1 ya da 2 güne getiriyorlar hatta gelmeden telefon ediyor evde misiniz diye. Büyük ihtimal arkadaşların dediği gibi yetiştiremeyip sisteme öyle girmiş olabilirler. Dolandırıcı bir firma değil yani o konuda içiniz rahat olsun.

kargomsende miydi neydi bi kargo firması buna benzer birşey yapmıştı bana.Üstelik komşusu arif teslim edildi yazmışlardı öyle bi komşu da yok.aldığım firmaya da kargo firmasına da her yere şikayet yazdım da güç bela getirmişti kargocu oyalaya oyalaya
sendeo olabilir mi? ben de dağıtıma çıktı diye mesaj alıp bütün gün bekledim ama gelmedi, ertesi gün geldi😑bu firmada çok şikayet vardı baya tırsmıştım ben de

çift ayakkabı lumberjack resmi sitesinden şipariş etmiştim. Ancak kargoist bugun dağıtıma çıkmıştı o kadar bekledim gelmemişti az önce teslim edilmiştir diye mesajı aldım bir şoka uğradım kapıma baktım yok aşağı indim o da yok orta da paketim yoktu. 😭 böyle durumda yaşayanlar var mı? Dolandırılmam imkansız yani resmi sitesinden sipariş etmistim.. türkçe karışıklığı için kusuruma bakmayın sinirden dört köse dolasıyorum evin icinde olmayan paketi nasıl iade edeceğim anlamadım yani nasıl uğraşacağım?
şikayetvar a yazin. aninda cozum buluyorlar. ben de gecen sene urun siparis etmistim. kargoist geldi kapiya, o sirada da cocuk uyutuyorum, oglum da cok zor uyuyan bi bebek ve yeni uyutmustum. zile basti, uzerimde musait degildi ve bi dk dedim adam gumbur gumbur kapiyi kirarcasina vurdu, evde misiniz dedi bi dk dedim. sesimi duyuyor hala evde misiniz diye soruyor. neyse actim kapiyi. adam yukses sesle bagirdi, niye evdeyim demiyorsunuz diye. oglum tabi cok korktu ve agladi. hemen sikayetvar a yazdim. aradilar ve ozur dilediler, 2 hafta sonra da ciceksepetinden ozur notu ile birlikte bir kutu cikolata yollamislar, cok ilgilenmislerdi o 2 hadta boyunca

Bir kere benim de başıma geldi. Sistemde hata vardı yada yanlış girildi bilmiyorum ama kargom sonra teslim edildi.

Trendyolexpresste basima geldi. Apartman gorevlisine teslim edilmistir mesaji geldi. Sordum ama gelmedigini soyledi gorevli. Ertesi gun getirdiler.

Diğer kargolar da bunu yapabiliyorlar. Mesela MNG kargo ne zaman bana kargo getirecek olsa 3-4 saat önceden teslim edildi diye bilgi giriyor. Bazen ertesi gün teslim ediyorlar. Genelde mesai saatlerinde ya da satıcıya vaat ettikleri zaman diliminde teslim edemediklerinde böyle yapıyorlar.

İçiniz rahat etmiyorsa satın aldığınız firmayı arayın, şikayet oluşturun.

daha önce kargoda çalıştım. ellerinde çok kargo kaldı ise teslim edilmeyen bölge müdürlükleri ellerinde çok kargo bırakan acentelere, şubelere sorun çıkarıyor onlarda kargoyu teslim edilmiş gösteriyor. ertesi gün teslim ediyorlar öyle bişey olabilir.

Bende bir soru sorayım kargo konusu açılmışken, indekskitap sitesinden alışveriş yaptım üzerinden tam 15 gün geçti dün mesaj atmışlar bazı kitapları tedarik edilemedi iade edilecek diye. Kalan kitaplar kargo sürecindedir yazıyor müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız kargodan da mesaj gelmedi. :KK43:

X