Kargoist! Dolandırıcı mı değil mi bilmiyorum.

kargomsende miydi neydi bi kargo firması buna benzer birşey yapmıştı bana.Üstelik komşusu arif teslim edildi yazmışlardı öyle bi komşu da yok.aldığım firmaya da kargo firmasına da her yere şikayet yazdım da güç bela getirmişti kargocu oyalaya oyalaya

Sizin komşu Arif'e bırakılmış isim de uydurma

Aynı kargo firması değil ama benimde babam almış diye yazmışlar kargoya

Babam öleli yıllar oldu.

Velhasıl kargom kayıp yerine hediye çeki vermişti D.l.p uygulaması

Bunu çeki alabilmek için bile neredeyse kargo ve adı geçen uygulama arasında 1 ay yazıştık .

Sinir bozucu bir durum

çift ayakkabı lumberjack resmi sitesinden şipariş etmiştim. Ancak kargoist bugun dağıtıma çıkmıştı o kadar bekledim gelmemişti az önce teslim edilmiştir diye mesajı aldım bir şoka uğradım kapıma baktım yok aşağı indim o da yok orta da paketim yoktu. 😭 böyle durumda yaşayanlar var mı? Dolandırılmam imkansız yani resmi sitesinden sipariş etmistim.. türkçe karışıklığı için kusuruma bakmayın sinirden dört köse dolasıyorum evin icinde olmayan paketi nasıl iade edeceğim anlamadım yani nasıl uğraşacağım?
Mng de yaşamıştım ben aynısını. Dağıtım yetişmeyince mecbur teslim edildi girdik, dert etmeyin yarın kapınızda olur dedi, dediği gibi de oldu. Ara ara böyle oluyor gene, dert etmiyorum. Ama kargoisti de ilk defa duydum, netten bir bakın bakalım.

Herkes bu durumu çok normal karşılamış ama hayır değil.
O kargo yarın gelmezse ne olacak?
Satıcı firma başka bir yer olsa teslim almışsınız, deyip üstüne yatabilir. Kargolarda dönen hırsızlıkları ekşide okuyoruz arada. Her alışverişimiz %100 güvenli değil.
Ben sevmiyorum, teslim edilmeden edildi görünüyorsa da şikayet oluşturup iptal ettiriyorum.
Kargonun iş yetiştirememesinin sorumluluğunu müşteri paylaşmak zorunda değil.

Merak etmeyin güvenilir bir kargo o. Paketi açınca sinirden değil zevkten dört köşe olursunuz umarım. 😁
Geldi geldii 🤣🤣 normalde giydigim ayakkabi numarasi kücük gelmis floya gidecegim simdi bi bedeni büyük alacagim stokta yokmus bari flo getirsin bana haber versin gelince gidip alirim dkdkdk

Satıcı firma başka bir yer olsa teslim almışsınız, deyip üstüne yatabilir. Kargolarda dönen hırsızlıkları ekşide okuyoruz arada. Her alışverişimiz %100 güvenli değil.
Ben sevmiyorum, teslim edilmeden edildi görünüyorsa da şikayet oluşturup iptal ettiriyorum.
Iste ben bundan dolayi ürktüm ama bizim sitenin kamerasi aktif oldugu icin bu sabah aradim öyle elimde bi paket yok gelmedi diye kamera zaten kayitlaniyor bi yere ispatlamam gerekiyorsa ispatlayacagim demistim 😂 inanin dediginizde haklisiniz öyle düsünmüstüm buna ragmen sikayeti olusturacagim aksam

Bende bir soru sorayım kargo konusu açılmışken, indekskitap sitesinden alışveriş yaptım üzerinden tam 15 gün geçti dün mesaj atmışlar bazı kitapları tedarik edilemedi iade edilecek diye. Kalan kitaplar kargo sürecindedir yazıyor müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız kargodan da mesaj gelmedi. :KK43:
Bende ordan aliyordum kitaplari ucuz diye stokta olanlara bakacaksiniz ona göre en gec 2 hafta icinde geliyo stokta yoksada yogunluga göre 1-2 ay icinde gelebiliyor o durumu yasadim maalesef iki kez iptal ettirdim siparisleri 1 aydir hazirlaniyor diye sinirlerimi bozmustu

Bende ordan aliyordum kitaplari ucuz diye stokta olanlara bakacaksiniz ona göre en gec 2 hafta icinde geliyo stokta yoksada yogunluga göre 1-2 ay icinde gelebiliyor o durumu yasadim maalesef iki kez iptal ettirdim siparisleri 1 aydir hazirlaniyor diye sinirlerimi bozmustu
Yaa gerçekten mii bilmiyordum ki direk gördüklerimi attım sepete, sınava 2 ay bile yok şimdi napsam peki? Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum tam bana sıra geliyor 1 saat olduğu için otomatik kapanıyor :KK43: Kargo sürecinde diye mesaj geldi ama ne anlama geliyor bu?

Yaa gerçekten mii bilmiyordum ki direk gördüklerimi attım sepete, sınava 2 ay bile yok şimdi napsam peki? Müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum tam bana sıra geliyor 1 saat olduğu için otomatik kapanıyor :KK43: Kargo sürecinde diye mesaj geldi ama ne anlama geliyor bu?
zamanin kisitliymis bence iptal et baska yerden alin 1-2 güne icinde getirenler önemli. Benimhocamdan alma o 3 hafta icinde getiriyo bazen 1 hafta icinde. Isterseniz eve gecince hangi kitaplari istiyorsaniz bakayim linkleri atayim?

Buna katiliyorum.
Neyi örtbas ediyorlar ki.
Eleman sıkıntısı varsa yetişemiyorlarsa ona göre bir aksiyon alır genel müdürlükte. Bu şekilde sonraki güne atarak sanki durumu toparlayabilecekler. Dün teslim edilmeyen bugün tekrar dağıtıma çıkınca yine yetiştirilmeyen paketler olacak zaten,tam bir kısırdöngü.
Öte yandan teslim edildi görünüp itiraz edilmeyen paket zaten kayıtdışı oluyor bu durumda, kaybolsa ne olacak. Müşteriye demezler mi niye itiraz etmediniz,size teslim edildi mesajı geldi diye.
Ben olsam satın aldığım firmaya durumu bildirirdim mesajla vs telefonla ulaşamıyorsam,kaybolması halinde sorumluluk benden cıksın.

X