Kilo alma grubu

Afilli_kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2013
2.102
56
Merhabaaa ne kadar çok zaman oldu buralara uğramayalı
Baya kötü bir yaz soğuk algınlığı geçirdim aslında kilomdan memnundum 50 kilo idim ama 2 hafta hastalıkta 4 kilo verdim 46 kiloya inmişim :KK43:
Bu arada diyetisyenlik okuyorum ve ay başında staj yapacağım bir diyetisyenin yanında
O zamana kadar 2 kilo falan almayı ve staj dönemimde de öğrendiklerimle beraber sizlere yardımcı olmak istiyorum.
Yapmayı planladığım şey temelde 3 ana 3 ara öğün
Çok temel bir diyet listesi hazırlayabilirim dileyenler için ama şeker, tiroit gibi bir rahatsızlığınız yoksa uygulayabilirsiniz, hastalık bulunması durumunda da elimden geldiğince yardımcı olurum :KK200:
Daha sonra yağ/kas/su oranım konusunda ben fikir sahibiyim ölçtürdüğüm için o sebeple yağ şeklinde depolanmış kiloya ihtiyacım olmadığını biliyorum ve kas yapmaya çalışıyorum. Bu sebeple "kuvvet" çalışmaları yapacağım. Dilerseniz bu konuda da bilgilendirmede bulunabilirim.

Özellikle iştahsız olan arkadaşlara sporu öneriyorum İştah açıcı ilaçlardan çok çok daha etkili. Kalori yakarım diye korkmayın spor yapınca düzgün çalışmaya başlayan sisteminizle beraber yaktığınızdan çok yersiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bu şekilde, eskiden her hafta kilo bildirimi yapar liste hazırlardık. Grup motivasyonu oluşurdu yine o tarzda bir şey yapabiliriz yeter ki katılmak isteyin :KK49:

259k1aw.jpg

Egzersiz programı da bu şekilde
2ngtqhh.jpg

Egzersizleri yemek yedikten hemen sonra yapmıyoruz canlar kas krampları, ya da mide hazımsızlığına sebep olabiliyor. Ya yemeklerden önce -ki bence bu bizler için ideal olan çünkü acıkmamızı ve daha iştahlı yememizi sağlayacaktır- ya da yemeklerden 1 saat sonra yapmak önemli.
Egzersizler ağır gelirse daha hafif bir program da uygulayabilirsiniz 4 5 günde bir ara vererek düzenli uyarak ve dengeli olarak arttırmanız durumunda bundan daha az yapsanız da sorun olmayacaktır.
**Tekrar sayıları 30 Day Fir uygulamasından alınmıştır.

Kahvaltı (10:00)

· 1 adet haşlanmış yumurta

· 2 kibrit kutusu kadar peynir

· 5-6 adet zeytin

· Domates, salatalık, yeşillik vb.

· 2 dilim ekmek

· 1 tatlı kaşığı pekmez/bal/reçel

Ara Öğün (12:00)

· 1-2 adet meyve

· 1 su bardağı süt ya da ayran

· 1 avuç badem/ceviz/fındık

Öğle Yemeği (14:00)

· 1 kase çorba

· 8 yemek kaşığı sebze yemeği

· 2 dilim tam buğday ekmeği

· 1 kase yoğurt

Ara Öğün (16:00)

· 2 adet galeta ya da 2 dilim ekmek

· 1 bardak meyve suyu

Akşam Yemeği (18:00)

· 1 kase çorba

· 2-3 köfte kadar et/balık/tavuk

· Salata

· 2 dilim tam ekmek

Ara Öğün (21:00)

· 1 bardak süt ya da ayran

· 1 adet meyve

Yatmadan Önce (00:00)

· 10 adet cici bebe

· Yarım bardak süt

Son düzenleme:
o zaman kilolarımızı yazıp hepimiz bir başlangıç tablosu oluşturalım
sabah kalkınca tartıldığımız kiloyu baz alalım
25 temmuz akşamı örnek bir diyet ve tabloyu koyacağım

yediklerimizi, önerebileceğimiz kalori olarak yüksek öğünleri fotoğraflayabilirsek ilham verici olabilir :oops:

o zaman kilolarımızı yazıp hepimiz bir başlangıç tablosu oluşturalım
sabah kalkınca tartıldığımız kiloyu baz alalım
25 temmuz akşamı örnek bir diyet ve tabloyu koyacağım

yediklerimizi, önerebileceğimiz kalori olarak yüksek öğünleri fotoğraflayabilirsek ilham verici olabilir
1.61 boyum 42 kiloyum. Ben iştahım var ama çok fazla yiyemiyorum hemen doyuyorum. Mesela pirinç unu sütlaç o tarz tatlılar hem kalorisi yüksek hemde yiyebileceğimiz tatlılar bence :-)

Tamam herkes boy kilo yazinca hazirlayayim tabloyu
Kendi adıma ben bel kalça göğus ölçüsü de alacağım, değişimi takip etmek için ve spor da yapacağım için isterseniz bunu da ekleyebiliriizz

1.68 boy, 45 kilo

Ben de evde egzersiz yapmak istiyorum yapacağınız egzersizleri de paylaşır mısınız

Ve bir an önce başlayalımmm

Tamamdır ben bildirenlerle listeyi hazırladım sabah yüklerim :KK49:
egzersiz olarak ben bi uygulamaya uymayı düşünüyorum bir de akşam üzerleri çok uzun olmayan yürüyüşler yaparım dedim temiz havada
uygulamanın adı 30 days fit oradaki bodyweight kısmını gün gün başlayacağım yarın itibariyle eğer uygulamayı yükleme imkanı yoksa ben ekran görüntülerini ya da programı buraya yazayım
ne dersiniz kızçeler

İlk mesaja ben örnek bir diyet yazdım yapamam dediğiniz noktaları söylerseniz napılabilir düşünürüz :110:
Egzersiz programı da ekledim bu hafta adaptasyon maksimum derecede uymak için çaba sarfedelim sonrasında sıkıntılı yerlere müdahele ederiz:KK76:
yazdığım diyet 2000 civarı bir kaloride hepimizin boy kilosu çok uzak değil ve bazal metabolizmamız 1300 kcal civarında
Matematik hesabına göre bu diyetle haftalık yaklaşık 1 kilo almamız gerekiyor tabi kendinizi daha fazla yemeye zorlayabilirseniz arttırabilirsiniz
ilk haftalarda henüz mideler küçük olduğundan yemek zor oluyor:KK17:

X