Kilo alma grubu

Tamam o zaman kızlar haydi düzenli bir şekilde başlayalım da herkes neler yaptığını neleri yapamadığını gelecek hafta ayın 4ünde de kilolarımıza bakıp güncelleyelim:KK55:

Tamamdır ben bildirenlerle listeyi hazırladım sabah yüklerim :KK49:
egzersiz olarak ben bi uygulamaya uymayı düşünüyorum bir de akşam üzerleri çok uzun olmayan yürüyüşler yaparım dedim temiz havada
uygulamanın adı 30 days fit oradaki bodyweight kısmını gün gün başlayacağım yarın itibariyle eğer uygulamayı yükleme imkanı yoksa ben ekran görüntülerini ya da programı buraya yazayım
ne dersiniz kızçeler
Ben dediğin programı yükledim ama bodyweight diye bişey bulamadim tüm vücut kol ve var bide orta seviye çaylak fln var yanlışmı yükledim acaba :)

Ben dediğin programı yükledim ama bodyweight diye bişey bulamadim tüm vücut kol ve var bide orta seviye çaylak fln var yanlışmı yükledim acaba :)

2lbj05w.jpg

bahsettiğim uygulamanın içeriği bu burdaki bodyweight exercises kısmı genel vücut için ağırlık çalışması içeriyor
Benim ilk mesaja yazdığım program ise buradaki Ab yani karın, push up yani şınav ve squat egzersizlerini içeriyor uygulamadan gün gün takip etmek kolay gelebilir :spor:

31 yaşındayım 45 kiloyım 1,58 boyum ,yumurta hiç yiyemiyorum malesef yerine ne yemeliyim ?Bir de süt içerken çok acı çekiyorum :KK43:Sabah evde kahvaltı yapamıyorum çünkü erken uyanamıyorum :KK43: zumbaya falan yazılsam egzersiz yerine olmaz mı çünkü düzenli olarak size uyum sağlayabilir miyim bilmiyorum?
Yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

31 yaşındayım 45 kiloyım 1,58 boyum ,yumurta hiç yiyemiyorum malesef yerine ne yemeliyim ?Bir de süt içerken çok acı çekiyorum :KK43:Sabah evde kahvaltı yapamıyorum çünkü erken uyanamıyorum :KK43: zumbaya falan yazılsam egzersiz yerine olmaz mı çünkü düzenli olarak size uyum sağlayabilir miyim bilmiyorum?
Yumurta bende yiyemiyodum canm sonra yumurtayı iyice çirpiyom tereyağını eritiyom yumurtayı döküyom üstüne kaşar peyniri rendeliyom hem çok lezzetli hemde kalorisi çok :) bende erken kalkmam ama erken kalksam daha çok yerim onuda düzene koycam artk :) süt içerken niye acı çekiyon anlamadım?

Yumurta bende yiyemiyodum canm sonra yumurtayı iyice çirpiyom tereyağını eritiyom yumurtayı döküyom üstüne kaşar peyniri rendeliyom hem çok lezzetli hemde kalorisi çok :) bende erken kalkmam ama erken kalksam daha çok yerim onuda düzene koycam artk :) süt içerken niye acı çekiyon anlamadım?
Tadı çok iğrenç geliyor bebekken anne sütü bile hiç içmemişim ben ..

Canım süt içemiyorsan hiç zorlama laktoz intoleransın olabilir Allah korusun mideni falan bozarsın, yumurta da aynı şekilde bunlar alerji yapabilme ihtimali yüksek besinler. Yumurta yerine şu şekilde 1 yumurta=1 kibrit kutusu peynir bu şekilde değiştirebilirsin. Ama her gün peynir ile değiştirme bazen bir adet sosis, bazen bir dilim salam. Protein çeşitliliği olsun diye diyorum imkanın varsa bunları tüketebilirsin. Çok önerilen besinler değiller ama yumurtanın eksiğini kapatmak için yapabilirsin. Rahatsızlık oluturuyorsa hele süt ve yumurta sonradan hiç zorlama kendini daha da iterler.
Bu arada Zumbadan bahsetmeyi unutmuşum, ben daha önce katıldığımda çok çok yorulmuştum
Fazla kalori yaktırdığını o yüzden hoca bana uygun olmadığını söylemişti, Eğer kaybettiğimi de yerine koyarım ekstra diyorsan neden olmasın ama dediğim gibi çok hareketli bir egzersiz:spor:
Boy 170 kilo 48 canım ☺️
Ekliyorum hemen seni de :eek:

1 Ağustos
*kahvaltı 300 kalori
*öğlen 300 kalori
*bir muz küçük 60 kalori
* kuruyemiş 200 kalori
toplam 860 devam akşam pekmez tayin falanda yerim extra olarak
ohh maşallah ne güzel gidiyor :KK49:
Ya ben yediklerimi hesaplayamiyorum evde durmuyorum bu aralar ama çok yiyorum bende 43 kilo olmuşum:-)
Ben de stajdayım takip edemiyorum yarın itibariyle kalori takibi için bi uygulama indirip onla deniycem takip etmeyi :KK76:

Yulafli Sütlü muzlu ballı içecek hazırlayıp ara ögünlerde tüketmek istiyorum. Ama yulaf kilo almaya yardımcı mıdır sanki kilo vermek isteyenler de kullanıyor bunun ayarı nedir?

Yulafli Sütlü muzlu ballı içecek hazırlayıp ara ögünlerde tüketmek istiyorum. Ama yulaf kilo almaya yardımcı mıdır sanki kilo vermek isteyenler de kullanıyor bunun ayarı nedir?
Yulaf yardımcı tabi ki
kilo vermek isteyenler değil de daha çok spor yapanlar tüketiyor protein açısından zengin olduğu için.
süt yulaf muz hem çok dengeli güzel bir öğün olur hem de besleyici olur güzel fikir yapıp deneyince fikrini paylaşır mısın:KK50:

Ben de bugün yanıma ara öğünlerimi almak için kapakları sağlam kapanan plastik saklama kapları aldım:halay:

Merhaba kızlar
Kilo aldınızmı nasıl gidiyor
Benide ekleyin
Sizinle daha iyi motive olurum belki
Boy 1.68 kilo 48

Bunların işe yarayacağını umuyorum
KİLO ALDIRAN YİYECEKLER-KİLO ALMAK İÇİN NELER YENİLMELİ?

Herkese merhabaa :)
Günümüz problemlerinden biri her ne kadar kilo vermek olsa da,kilo almak konusunda sıkıntı çeken bir çok arkadaşım olmuştur. Genelde erkeklerde karşıma çıkan bir durum. Malum kadınlarla erkeklerin vücutları farklı. Erkekler daha çok kasa ve daha hızlı bir metabolizmaya sahip :/ (Erkek olmak vardı!!!)
Uzatmadan konuya gireyim ,kilo almanız için yemenizi-içmenizi önerdiğim bi kaç şey var.
Bunlar:
  1. Tahin:Evvett,100 gramında 595 kalori bulunuyor.
  2. Çikolata:Özellikle beyaz çikolata. 100 gramında 500 kaloriden fazla enerji bulunuyor.Yazarken bile canım çekti..
  3. Süt:Bol Nesquik'li olmasını öneririmm :p Yaklaşık 180 kalori yapıyor.
  4. Bal:100 gr 315 kalori.
  5. Pekmez:100 gramı 240 kalori.
  6. Kaymak:100 gramı 585 kalori.
  7. Hamburger menü:Fast food.. Bilirsiniz bol kalorili ve en sağlıksız olanı. 1 menü 1000 kaloriden bile fazla enerjiye sahip olabilir :/
  8. Muz:Evet çoğu diyette göremediğimiz meyvelerden. Çünkü 1 orta boy muz 100 kalori içeriyor.
  9. Pilav,makarna(soslu olması kalorisini daha da arttırıcaktır)
  10. Simit,açma,poğaça:1 adet yaklaşık 250 kalori.
  11. Mayonez:100 gramı 390 kalori
  12. Tereyağı:100 gramı 900 kalori,ancak kolestrol yüzünden dikkatli tüketin derim.
  13. Peynir:Özellikle kaşar peyniri 100 gramı 400 kalori.
  14. Milkshake:1 bardak yaklaşık 300 kalori.
  15. Avokado:100 gramı 160 kalori.
  16. Patates cipsi ve kızartması
  17. Salam,sosis,sucuk
  18. Kuruyemişler
  • Not:Arkadaşlar ben beslenme uzmanı değilim. Bu konuda sadece kalori olarak yüksek besinleri ele aldım. Ayrıca geneli sağlıksız olduğu için bir beslenme uzmanına gitmenizi öneririm. Umarım işinize yarar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
X