KİM HAKLI ??KAYNANAM MI KOCAM MI BEN Mİ ??

krcssss

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2020
31
35
Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

bu zor günlerde hem bana dua edin hemde akıl verin kızlar lütfen .

Eşiniz düşünebilse şu haldeyken "parayi verelim mi?" Diye teklif sunmazdi size. Bir seyleri dusunemeyen bir adama "sen bilirsin" denmez. İş işten gectikten sonra agzina geleni saymanin alemi yok, o para hesaptayken hayir veremezsin diyecek gerekirse tartisacaktiniz.

Neden soylediniz o parayi soylemeyecektiniz allah yardimciniz olsun
Is kazasi cok sıkıntılı istir hep birsey olmaz derler karsi tarafta ciddi magduriyet ölüm yada organ kaybi varsa sorumluluk hep yetkisiz sorumlu olana patlar.
Ya hani köşede birlikte biriktirirsiniz ya öyle bi para hatta diyordum Allah korusun bişi olursa bu beni bi süre destekler kimseye muhtaç olmam . 1 ev için beni bu bataklığa sürüklüyor . Ya geçinen vardır da İstanbul’da iki boğaz 500 liraya nasıl 1 ayı geçirecez diyorum Allah büyük diyor. Bişi olmazmış. Ya ama annnenin kardeşleri var durumumuzu biliyor isteyebilir. Ve elimizdeki herşeyi vermiş ya sadece 6 bin değil

Eşiniz düşünebilse şu haldeyken "parayi verelim mi?" Diye teklif sunmazdi size. Bir seyleri dusunemeyen bir adama "sen bilirsin" denmez. İş işten gectikten sonra agzina geleni saymanin alemi yok, o para hesaptayken hayir veremezsin diyecek gerekirse tartisacaktiniz.
Çok haklısınız valla başta tartıştık zaten baktım diretiyor 6 bin için sen bilirsin dedim ve elimizde herşeyi vermiş . Annesi gıkını çıkarmıyor ya nasıl vicdanı el veriyo ben onu anlamıyorum 1 ev için değer mi

Hem sen bilirsin demissiniz hemde simdi nasıl verir diyorsunuz ?
Basta hayir olmaz annen baska yerden bulsun gelecegimiz belirsiz deseydiniz.simdi 6 bin vermissiniz 9 bin gene eksik onu nerden buluyosa 6 binide ordan bulurdu .he durumunuz olsa cok büyük para degil ama bu belirsizlikte onemli bir para .ama siz basta olmaz kesin hayir dememissiniz (bu durumda kesinlikle olmaz demeliydiniz mantiken sizi hakli buluyorum) ama sen bilirsin dedikten sonra kurmanızda yersiz

Kv para istememiş. Öncesinde zaten destek çıkamayacağınızı da söylemişsiniz. Eğer durumunuz bu kadar kritik olmasa annesine kıyamamış vermiş derim ama bu aşamada eşiniz düşüncesizce davranmış. Siz de 'sen bilirsin' diyerek buna zemin hazırlamışsınız.
Eğer ortada suçlu varsa bu kv değil. Kadının bir talebi olmamış ki zaten.

Siz de hatalisiniz, neden eşinize sen bilirsin diyorsunuz ki? Bilse su şartlarda anneme para verelim mi diye sormaz bile zaten.
Öncesinde tartıştık artık bu halimle beni öyle bi yorduki sen bilirsin demek zorunda kaldım valla . Demesem pek bişi değişeceğini de düşünmüyorum aklında varmış demek diyorum . Bana 6 bin tamam dedi gitti herşeyi verdi düşündükçe deliriyorum . Ha bide bunun kavgası oldu niye demiyorsun diyorum e eksiği çok çıktı diyor . Ya niye bizi mağdur ediyorsun mübarek

Siz de hatalisiniz, neden eşinize sen bilirsin diyorsunuz ki? Bilse su şartlarda anneme para verelim mi diye sormaz bile zaten.
Ah bilsem böyle yapacağını inanın dünyayı başına yıkardım bebeğimin rızkı var . Biz ortada kalınca sanki kim yüzümüze bakacak annesi evini mi satacak bizim için oğlu için

Kv istememiş ama yok almam da dememiş. Siz eşinize sen bilirsin demişsiniz. Eşiniz zaten laylaylom hamile eşini düşünmüyor 500 TL ile geçineceğini düşünüyor. Sonrasını hiç düşünmüyor zaten. Nerden tutsan sıkıntılı sorunlu.

Merhaba arkadaşlar,

içinden çıkamadığım haksız mıyım anlayamadığım bi konu var. Eşimle 4 yıllık evliyiz son iki yıl içinde çok büyük imtihanlar yaşadık 4 aylık bebeğimizi kaybettik sonra kanser olduğumu öğrendik tedavi oldum sonra eşim iş yerinde sorumlu olduğu inşaatta işte çok ağır bi iş kazası davası açıldı kendisine . Kabus gibi bir dönemdeyiz derken hamile olduğumu öğrendik çok mutlu olduk. Neyse Eşimin annesi tek başına yaşıyordu ve bian da ev değiştirme kararı Aldı. Ama çalışmıyor kendisi . Eliminde önümüzdeki ay dava duruşması var maddi olarak çok zor durumundayız avukat masrafı falan çok yüksek ve eşim yetkili olduğu için yargılanma durumu yüksek .( inşallah olmaz) eşimin annesine bunu anlattık . Aaa ben sizden para istemem çok üzüldüm oğlum Falan dedi tamam dedik . Ev buldu kayınvalidem . 15 bin eksik . Şöyle diyim 6 bin vardı köşede ama eşime bişi olursa diye köşede tuttuğum para çünkü eşim giderse aylık 4.500 borcumuz var ve maaaşım yetmiyor.
eşim verelim mi dedi anneme 6 bini bizi bekleyen tüm ihtimalleri söyleyip sen bilirsin dedim. Ve sabah öğrendim ki hesabımda sadece 500 lira kalmış sadece . Elde avuçta ne varsa vermiş . Ya tamam 6 bini Verde biz nasıl geçinecez 1 ay daha ödeme yapmadık niye tüm parayı verdin. Ağzıma ne geldiyse dedim. Eğer elinde para yoksa neden beni mağdur ediyor annesi . Başka zaman olsa çalışır kazanırız ama önümüzdeki ay ne olacak bilmiyorum hamileyim bide doktor masrafım var . Bi yandan eşim e ne olacak . Delirdim. Annesi de yok yok ben almam diyormuş. Ama parayı alınca demedi mi senin avukatın bedava mı sizde para kaldı mı. Eşim onu koruyor. Benim doğumum da bile olmayacak belki ama bişi olmaz diyo .zaten şu dönemimde ilk kez hukuksal şeyler içerisine girdik öyle gerginim ki hep lekelenmem oluyor doktor stres yapma diyorda nerden bilsin derdimi.
Kafayı yiyecem sizce yanlış mı düşünüyorum ya 1 ay içinde benim faturalarım aidatım yani nasıl olacak hiç mi demedin hiç mi düşünmedin beni. Annesinin kendi bütçesine göre ev alabileceğini ben bişi alırken birine güvenerek değil cebimdeki paraya göre aldığımı defalarca anlattım. Kötü yere mi girsin diyor bu kez anlatamıyorum .

bu zor günlerde hem bana dua edin hemde akıl verin kızlar lütfen .
Tabiki siz haklısınız çok kızdım eşinize doğmamış çocuğunu karısını ve kendisini önemsiz gormus ve pamuk anacığını sizin önünüze geçirmiş mal. Ayy kafasını duvara sürtüp ateş çıkartasım geldi zaten başka şeye sinirliyim kocanız keşke elimde olsa şimdi of

Kv para istememiş. Öncesinde zaten destek çıkamayacağınızı da söylemişsiniz. Eğer durumunuz bu kadar kritik olmasa annesine kıyamamış vermiş derim ama bu aşamada eşiniz düşüncesizce davranmış. Siz de 'sen bilirsin' diyerek buna zemin hazırlamışsınız.
Eğer ortada suçlu varsa bu kv değil. Kadının bir talebi olmamış ki zaten.
Evet istemedi ama her eksikte arayıp dövündü durumu herşeyi bile bile e diyorum verince demedi mi kabul etmiyorum diye hayır diyor . Ya aklım almıyor anne dediğin böyle şeylerde bi çizgisi olacak hayır istemiyorum diyip atabilecek . Beğendiği evi alana kadar günlerce dövündü ya. Ben bile paramız yetmiyor diye dedim ki eşime gel 1+1 evde kalalım ne gerek var büyük eve . Onun aldığı ev 3+1 ve tek o kalıyor. Allah daha fazla versin ama şu durumda içim yanıyor.

Annesini arayip paranizi isteseniz cok mu garip olur.
Hem istemem diyip almis.
Esinizde cok garip. Gerci sen bilirsin demekle hata yapmissiniz
Onu yapamam ki ama şu var yarın tapu var eee günlerdir hiç sormadım bile onu gündemimiz bu olunca . Benim onu hayırlı olsun diye aramamı bekliyor öyle bişi yapmak istiyorum ki içine otursun . Bizi düşünmedi ya inanasım gelmiyor . Anne o ya kimse düşünmese bile hayır demeliydi konunun bu kadar içindeyken başımıza ne geldiğini ne kadar avukatın pahalı olduğunu bildiği halde aklım almıyor

X