Kına gecesi düğün

cilekreceli_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
1.194
862
Arkadaşlar kuzenimin eylül ayında düğünü olacak. Ama maddi durumlardan dolayı kına gecesi ve düğünü bir yapma fikri vermişler. Yani erkek tarafının tuttuğu salonda hem kına gecesi hem de düğün olsun diyorlarmış. Kına gecesi içinde organizasyon düşünüyor kuzenim. Yani gelinlikle çıkacak düğünün bitmesine 1 saat kala da kına gecesine geçilecek. Benim aklıma pek yatmadı ama kuzenim anlamıyor siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar kuzenimin eylül ayında düğünü olacak. Ama maddi durumlardan dolayı kına gecesi ve düğünü bir yapma fikri vermişler. Yani erkek tarafının tuttuğu salonda hem kına gecesi hem de düğün olsun diyorlarmış. Kına gecesi içinde organizasyon düşünüyor kuzenim. Yani gelinlikle çıkacak düğünün bitmesine 1 saat kala da kına gecesine geçilecek. Benim aklıma pek yatmadı ama kuzenim anlamıyor siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Senin aklına yatmadıysa düğün iptal :KK70:

Kendini erkek tarafına yıkan bir kişi daha.
Ben hoş bulmuyorum.
Param yoksa o kınayı hiç yapmam. Evimde kankilerim ve kuzenlerimle elime yakarım yinede erkek tarafına yaslanmam.
Bu teklifi sunan da erkek tarafı ama çünkü masrafları kuzenimle nişanlısı karışlayacak aileler destek vermiyor

Bu teklifi sunan da erkek tarafı ama çünkü masrafları kuzenimle nişanlısı karışlayacak aileler destek vermiyor

Kız da katkı sağlıyorsa tamam.
Konuda böyle yazsanız daha açıklayıcı olurdu.

Bütçeleri ortak, tek mekan tutabiliyorlar o sebeple kına ve düğün bir olsun diyorlar şeklinde yazsanız daha dişe dokunur yorumlar alabilirsiniz.
Ben mesajımdaki gibi anladım inan ki.

Ama ben yinede yapmazdım ne bileyim kınaya pek önem vermiyorum niyeyse. Nişan ve kına bana çok da lazım gibi gelmemiştir hiç. Düğünün anbiansını bozuk bindallı giymek istemezdim.

Kız da katkı sağlıyorsa tamam.
Konuda böyle yazsanız daha açıklayıcı olurdu.

Bütçeleri ortak, tek mekan tutabiliyorlar o sebeple kına ve düğün bir olsun diyorlar şeklinde yazsanız daha dişe dokunur yorumlar alabilirsiniz.
Ben mesajımdaki gibi anladım inan ki.

Ama ben yinede yapmazdım ne bileyim kınaya pek önem vermiyorum niyeyse. Nişan ve kına bana çok da lazım gibi gelmemiştir hiç. Düğünün anbiansını bozuk bindallı giymek istemezdim.
Hevesleniyor ama bindallı da giymek istiyor

Gayet mantıklı. Bu şekilde yapanlar var bu aralar. Yada evde arkadaş arasındada yapabilir.

Ben dugunumu ve kinami o sekilde yaptim. Cok da eglendim. Hatta iki farkli sehirde dugunum vardi benim. Her ikisinde de gelinlikle ciktim. Son saate yakin bindalliya gectim. Zaten kinayla dugun asagi yukari ayni seyler. Amac sevdiklerle bir arada olmak ve eglenmek. Iki farkli gece olmasi sacma geliyor bana. Son saat erkeklerin cogu gidiyor. Kadinlar kaliyor. Sadece taki merasimi kisaltilmali. Yoksa vakit kalmaz. Biz pratiklik olsun diye paralari tek tek taktirmadik. Kurdeleye igne iplik gecirdik. Paralari o sekilde taktik ve oyun oynamaya daha cok vakit kaldi

X