Kına gecesi düğün

Kuzenin kararini vermis.
Sen ne yapacaksin ki?
Biz olsun ya da olmasin deyince kuzen fikrini degistirecek mi?

Konuyu acma nedeninize anlamadim

Kendini erkek tarafına yıkan bir kişi daha.
Ben hoş bulmuyorum.
Param yoksa o kınayı hiç yapmam. Evimde kankilerim ve kuzenlerimle elime yakarım yinede erkek tarafına yaslanmam.
Aynen yaa... kınayı kız tarafı yapar .. Eğer durumum yoksa evde arkadaşlarımla kına parti tarzı bişi yaparım.. böyle abuk subuk işlere girmem...

Arkadaşlar kuzenimin eylül ayında düğünü olacak. Ama maddi durumlardan dolayı kına gecesi ve düğünü bir yapma fikri vermişler. Yani erkek tarafının tuttuğu salonda hem kına gecesi hem de düğün olsun diyorlarmış. Kına gecesi içinde organizasyon düşünüyor kuzenim. Yani gelinlikle çıkacak düğünün bitmesine 1 saat kala da kına gecesine geçilecek. Benim aklıma pek yatmadı ama kuzenim anlamıyor siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim maddi imkanlarım olduğu halde bir gün öncesinden annemin evinde arkadaşlarım, kuzenlerim ve yakın akraba kadınlarını çağırdım. Ses sistemi kurduk kınalığımı da giydim çok eğlendik gece de kahve içmeye çıktık arkadaşlarımla. Hatta arkadaşlarım düğünüde evde yapsaydık daha çok eğlendik demişlerdi. Zaten 2-3 saat düğün oluyor 1 saat takıydı molaydı. Bide kınayı o geceye sıkıştırmanın gereği yok bence.

Arkadaşlar kuzenimin eylül ayında düğünü olacak. Ama maddi durumlardan dolayı kına gecesi ve düğünü bir yapma fikri vermişler. Yani erkek tarafının tuttuğu salonda hem kına gecesi hem de düğün olsun diyorlarmış. Kına gecesi içinde organizasyon düşünüyor kuzenim. Yani gelinlikle çıkacak düğünün bitmesine 1 saat kala da kına gecesine geçilecek. Benim aklıma pek yatmadı ama kuzenim anlamıyor siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
sacma geldi bana. Kina dügünde yapilmaz ne alaka. Sonucta kina dügün öncesi yapilir... bana inan gereksiz geldi ilk defa duydum
böyle birsey

Bende kınamı evde yapmıştım. Evimiz müstakildi, önü de müsait di, masa sandalye kiraladık, müzisyen çağırdık, misafirlerimize yemek de verdik. Kına yakılacağı zaman ben evden çıkarken havai fişekler falan patladı. Bütün bunları çok az maliyetle yaptık. Gece de en iyi arkadaşım benimle kaldı, çok eğlenceliydi. Hem düğün hemde kınayı birarada yapmak biraz tuaf ama kuzenin bilir.

Bütün gün koşuşturup terleyip bide düğünde döktürüp takı töreninde 500 kişiyle öpüştükten sonra eve gelince düşüneceğim en son şey olur romantizm:KK53:
Direkt duş almak ve pizza söylemek en romantik olanı:KK53:

Konuya cevap; ev kapısı önü müsaitse kiralasın 100 sandalye bi orkestra tamam işte.
Kına ekibi kiralamak 2binden başlıyor ucuz değil yani.
Of ne yemiştik o akşam ya, düğün günün ve akşamına dair aklında kalan şey ne diye sorsalar zil çalan karnımız ve masadaki her şeyi silip süpürmemiz derdim :kk77::KK200::kk77:

Kına düğün bir arada yapan tanıdıklarım oldu düğünün sonunda kına yaktılar,ama öyle kına için organizasyon tutmamışlardı

Olur niye olmasın. Benim kınama memlekette olacaktı, birsürü akraba düğünümde olduğu şehire gelmeyecek diye gelinlikle çıktım sonra bitmeyen yakın bindallı giyip kına yakıldı. Nikahlı düğünüm ayrıca oldu. Ama organizasyon saçma olabilir.

Yapmasın öyle bi şey yaaa, kınayı bir kaç gün önce evde yapın gençler arasında.

Herkesin düğününe kimse karışamaz
Saçma maçma
Onlar böyle planlamışlar, saygı duymak lazım..
Kimi düğüne , 'elalem ne der'e çok önem verir, kredi ceker borç harç içinde ama prensesler gibi evlenir, kimi 'amaan zaten takan nikahta da takıyor' der , gelinlik bile giymez bir beyaz elbiseyle nikah kiyar.
Herkesi bir kalıba sokmamak lazım.
Ben mesela dugun salonuna vereceğim parayla balayı yapacağımız ülkede evlenmek isterim. Böylece 8-10 milyar düğün salonundan da 3-4 milyar salak gelinlikten de kurtulmuş olurum. O paranın üçte birine tüm Avrupa'yı gezmistim zamanında. Onca paraya ohooo neler yapılır.
Ali amcam göbek atacak diye sokağa paramı salamam:KK6::KK6: takacak olan zaten kinada da takar takisini

Herkesin düğününe kimse karışamaz
Saçma maçma
Onlar böyle planlamışlar, saygı duymak lazım..
Kimi düğüne , 'elalem ne der'e çok önem verir, kredi ceker borç harç içinde ama prensesler gibi evlenir, kimi 'amaan zaten takan nikahta da takıyor' der , gelinlik bile giymez bir beyaz elbiseyle nikah kiyar.
Herkesi bir kalıba sokmamak lazım.
Ben mesela dugun salonuna vereceğim parayla balayı yapacağımız ülkede evlenmek isterim. Böylece 8-10 milyar düğün salonundan da 3-4 milyar salak gelinlikten de kurtulmuş olurum. O paranın üçte birine tüm Avrupa'yı gezmistim zamanında. Onca paraya ohooo neler yapılır.
Ali amcam göbek atacak diye sokağa paramı salamam:KK6::KK6: takacak olan zaten kinada da takar takisini
O da iyiymiş çok yaratıcı :KK16:

Evde yakın arkadaşları ve akrabalarıyla yapsın kına gecesini bence hem daha keyifli olur hemde gelinliği çıkarıp kına kıyafeti giyme saçmalığına girmemiş olur

X