Premature Bebekler Kronolojik 11 Aylık Bebeğiniz Neler Yapabiliyordu?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ylmznrmn arkadasım bebeğinin bas çevresini sormuştum 43 tü. şimdi kaç oldu yazabilirmisin

canım çarşamba 44 ölçüldü, çok hızlı emekliyor, desteksiz rahat oturuyor, alkış yapıyor,anne, de de, hade söylüyor özellikle bir iş yaparken, nöroloji kontrolünde normal olduğunu sölediler, 2 ayda 1 kontrole devam edeceğiz bakalım

çok şükür biz iiyiz, etraftan tutarak ayağa kalkıyor sıralıyor , desteksiz kendi duramıyor elinden tutunca yürüyor, dişlerimiz çıkmadı daha, kilo olarak 8 kiloyuz, boyu 72 cm, bizden bunlar inşaalllah yaza avrasya maratonuna katılacak konuma geliriz bebeklerimizle

maşallah canım bebişine yakın zamanda yürür inşallah annesi. benim kızımda baya oturmayı öğrendi. daha tam dimdik değil ama yine de oturuyor buna şükür. eliyle yerden destek alarak gayet güzel oturuyor. sanırım yakındır oturması. seninkide ilk otururken nasıldı canım. öne egilme varmıydı. tam oturması ne kadar zaman aldı. benim kızımda da gelişmeler var cok şükür. algısı baya arttı maşallah. sorduğum ve kendi bildiği herşeyi odada arayarak bulup gözleriyle gösteriyor. ben konusurken karsılıklı sohbet ediyoruz. tabi o bebekçe cevaplıyor :)) heyecanlı heyecanlı bişeyler anlatmaya çalışıyor.

Merhaba! Sizin bebegınız ne durumda 1. Evre beyın kanaması gecırdı benimki de şimdi nasıl sızınkı normal mi

X