Liken planus ne bu kızlar ya

bende 3 yıldır liken planus hastasıyım.. vajinamda, göğüslerimde ve ağzımın içinde var. hepsi azda olsa geçti ama vajinamdakinden bir türlü kurtulamadım, kurtulamıyorumda... piyasadaki tüm ilaçları kullandım, kortizonlu tedavilerde gördüm...
ne yapmam lazım, genç kızım ve kız olduğum için doktorlar her ilacı kullanamayacağımı söylüyor..

sizin bildiğiniz etkili bir yöntem var mı? bana yardımcı olur musunuz lütfen.. iyi akşamlar.

Aynı hastalığı ben de yaşıyorum ve hayattan soğudum diyebilirim. Bacaklarını görmek istemiyorum. Ellerim bakanlar sana ne.oldu diyorlar. Herkes bir şey söylüyor. Denemedim şey kalmadı. İsterseniz ibrahim saracoglunun videosunu hı aratın kızlar ben ordaki çayı uyguluyorum ama daha bi etkisini gördüğümü söyleyemem ama saraçoğlu sabredin hemen geçmez diyor zaten 2-3 ay düzenli kullanın diyor. Bakalım umarım geçer. Bir de nette ayurveda diye bir şey gördüm araştırırken fiyatı biraz fazla geldi. Emin olamadım kullanan faydasını gören ya da bilgisi olan varsa paylaşabilir mi

kızlar merhaba,
bu hastalığı şiddetli şekilde yaşadım ve şuan geçmesine çok az kaldı. benimde kollarımda ayaklarımda karnımda yaygın bir şekilde vardı, ve çok şiddetli kaşınıyordu, bende kimseye elimi falan bile göstermek istemiyordum o derece kötüydüm yani..2,5 ay ilaç,krem tedavisi gördüm geçmedi, kortizonlu kremler iğneler kullandım geçmedi..Durum böyle olunca dr.um puva ışın(fototerapi) tedavisine başlıcaz dedi. ve ben ancak bu tedavi ile sonuç aldım..3,5aydır puva tedavisi alıyorum, haftada 3 gün ile başladım şimdi haftada 2 gün gidiyorum, ve artık yok denecek kadar azaldı, elimin üzeri tamamen geçti, bileklerimde,ayak altlarımda ve karnımda çil gibi lekeler kaldı, aman varsın onlar kalsın, o kaşıntılardan sonra bu lekeler ne ki..
size diyeceğim bu lanet ve inatçı hastalık öyle kremle ilaçla geçmiyor..puva ışın tedavisi şart..
inşallah sizinkilerde biran önce geçer:KK15:

bende 3 yıldır liken planus hastasıyım.. vajinamda, göğüslerimde ve ağzımın içinde var. hepsi azda olsa geçti ama vajinamdakinden bir türlü kurtulamadım, kurtulamıyorumda... piyasadaki tüm ilaçları kullandım, kortizonlu tedavilerde gördüm...
ne yapmam lazım, genç kızım ve kız olduğum için doktorlar her ilacı kullanamayacağımı söylüyor..

sizin bildiğiniz etkili bir yöntem var mı? bana yardımcı olur musunuz lütfen.. iyi akşamlar.

Aynı hastalığı ben de yaşıyorum ve hayattan soğudum diyebilirim. Bacaklarını görmek istemiyorum. Ellerim bakanlar sana ne.oldu diyorlar. Herkes bir şey söylüyor. Denemedim şey kalmadı. İsterseniz ibrahim saracoglunun videosunu hı aratın kızlar ben ordaki çayı uyguluyorum ama daha bi etkisini gördüğümü söyleyemem ama saraçoğlu sabredin hemen geçmez diyor zaten 2-3 ay düzenli kullanın diyor. Bakalım umarım geçer. Bir de nette ayurveda diye bir şey gördüm araştırırken fiyatı biraz fazla geldi. Emin olamadım kullanan faydasını gören ya da bilgisi olan varsa paylaşabilir mi
kızlar merhaba,
bu hastalığı şiddetli şekilde yaşadım ve şuan geçmesine çok az kaldı. benimde kollarımda ayaklarımda karnımda yaygın bir şekilde vardı, ve çok şiddetli kaşınıyordu, bende kimseye elimi falan bile göstermek istemiyordum o derece kötüydüm yani..2,5 ay ilaç,krem tedavisi gördüm geçmedi, kortizonlu kremler iğneler kullandım geçmedi..Durum böyle olunca dr.um puva ışın(fototerapi) tedavisine başlıcaz dedi. ve ben ancak bu tedavi ile sonuç aldım..3,5aydır puva tedavisi alıyorum, haftada 3 gün ile başladım şimdi haftada 2 gün gidiyorum, ve artık yok denecek kadar azaldı, elimin üzeri tamamen geçti, bileklerimde,ayak altlarımda ve karnımda çil gibi lekeler kaldı, aman varsın onlar kalsın, o kaşıntılardan sonra bu lekeler ne ki..
size diyeceğim bu lanet ve inatçı hastalık öyle kremle ilaçla geçmiyor..puva ışın tedavisi şart..
inşallah sizinkilerde biran önce geçer:KK15:

-bella-
doktorum zamanında ilaçlarimi günde 14 e çıkarttı.
ama genede fototerapiye sıcak bakmamıştı. vajinal bölgem olduğu için olabilirmi??

tedaviyi 3 yıl içinde sadece 8 ay gördüm. Ve ağız içindeki, göğüslerimdeki, kasıklarımdaki geçti sayılır. eskisi kadar şiddetli kaşınmıyor. sadece açık kahve tonlarında lekeler kaldı.

şimdi sadece vajinal sıkıntım var.
vajina için önerin var mı?

-bella-
doktorum zamanında ilaçlarimi günde 14 e çıkarttı.
ama genede fototerapiye sıcak bakmamıştı. vajinal bölgem olduğu için olabilirmi??

tedaviyi 3 yıl içinde sadece 8 ay gördüm. Ve ağız içindeki, göğüslerimdeki, kasıklarımdaki geçti sayılır. eskisi kadar şiddetli kaşınmıyor. sadece açık kahve tonlarında lekeler kaldı.

şimdi sadece vajinal sıkıntım var.
vajina için önerin var mı?
canım ben fototerapiye komple çıplak olarak giriyorum bütün vücut için, bir zararını görmedim. zaten güneş ışığı gibi düşün bu tedaviyi. kaşıntım hiç kalmadı aynı senin dediğin gibi sadece kahve tonlarında lekerim var. ama senin sadece vajinal bölgende kaldıysa fototerapi önerirlermi bilmiyorum.. eğer ikamet ettiğin yere çok uzak değilse istersen gittiğim hastanenin adını vereyim bi kontrole git derim ben, dermatoloji dr.ları gerçekten çok başarılı. çok lanet bi hastalık atak gösterebiliyor.

-bella-
canim çok iyi olur, hangi hastane hangi doktor??? bide bu fototerapi için ücret alınıyor mu?

-bella-
canim çok iyi olur, hangi hastane hangi doktor??? bide bu fototerapi için ücret alınıyor mu?
canım, zeytinburnu ermeni hastanesi, dr. vahe ve dr. serkis bey.ben vahe beye gittim. bu dr.lar gerçekten cildiye üzerine uzman. evet tatlım ücretli, puva seansı 48tl şuan.ilk cildiyeye randevu alıyosun o da sgk 50küsür, ama sonra cildiyeye randevu almıyosun bi daha., biraz maliyetli malesef, hele haftada 3gün gittiğim zamanlarda ağır geldi banada maliyet olarak ama değdi.. hem komple vücuda giriyorum sonrada ayrı bi makinede tekrar ayaklarımı ve kollarımı,bileklerimi koyuyolar, saç için bile ayrı cihazları var.

-bella-
canim ya ıstanbul çok uzak. ben konyada yaşıyorum.
genede yorum ve tavsiyelerin için teşekkür ediyorum :)

Merhaba bayanlar
Yorumlarınızı şikayetlerinizi okudum hepinize canı gönülden geçmişler olsun . Ben annem için bu forumdayım . Annemde yaklaşık iki yıldır oral liken planus hastası . Başta dilde uyuşmalar ile başladı bu rahatsızlık sonrasında ağız içerisinde beyaz plak oluşumu ile devam etti. psikolojimizi bozan bir sürü süreçten geçtik ve geçmeye devam ediyoruz . Bir sürü ilaç kullandı annem kullanmayada devam ediyor .4 gün önce kontrole gitmişti .Dr ilk defa antidepresan vermiş ve bu hastalığın ömür boyu süreceğini söylemiş. Onu motive etmeye çalışsamda annem çok çok üzülüyor bu duruma . Dr bakıyordum ve Ermeni Hastanesi bana umut oldu çok teşekkür ederim . Ben bile bu süreç karşısı da eridim , gerçekten hepinize acil şifalar diliyorum canı gönülden . Allah kimseyi sağlığından etmesin ama bu gibi hastalıkları olanlarda varsa dilerim ki bu gibi yerlere yazıp insanlara umut olurlar .

yeni bir profesör doktorla tanıştım. ve testler sonucunda fototerapi yı uygun gördüğünü söyledi.
eğer doktorunuzdan memnun değilseniz kesinlikle değiştirmenizi öneririm..

ve bu illet hastalıktan kurtulmak istiyorsanız tek çare stresten uzak durun.
bu illet, pis hastalığın sebebi maalesef stres stres stres...

Merhaba oğlum Liken hastası araştırırken burdaki yorumları gördüm. 3 yıldır bacaklarında yaralar var ve sürekli kaşıyor kortizon kullandık ancak sadece bakılıyor hastalığı.. Şu an bi firmayla tanıştım. İnternetten araştırdım. Egzama lı hastalara şifa olmuş. Bende Liken niye olmasın dedim ve üye oldum. Yanlız kullanılan tüm kimyasal deterjanları değiştirmek gerekiyor ben yeni başladım şu an kremleri i kullanıyoruz. Hamdolsun iyileşme başladı. Çamaşırları da bu deterjanlar la yıkayıp sonuç alınca bildirecek inşallah. Üye olmak isteyen varsa üye numaram 902185 tir.

erenka0625
kesinlikle haklisiniz!!
giydigimiz kıyafetlere ve deterjanlara da dikkat etmemiz lazım.
iç camasirlariniz kesinlikle pamuk olmalı, kıyafetlerde asla dar olmamalı.
deterjan da onemli.

=> domates, kızartma, asitli icecekler ve baharatlardan da kesinliklee uzak durmaniz lazım.

-bella-
canim ya ıstanbul çok uzak. ben konyada yaşıyorum.
genede yorum ve tavsiyelerin için teşekkür ediyorum :)
ya... baya uzakmışşsın canım :)
ne demek inşallah sende biranönce atlatırsın.. orda araştır bu tedaviyi, mutlaka vardır araştırma hastanesi yada özel bi hastanede..:KK15:

Merhaba bayanlar
Yorumlarınızı şikayetlerinizi okudum hepinize canı gönülden geçmişler olsun . Ben annem için bu forumdayım . Annemde yaklaşık iki yıldır oral liken planus hastası . Başta dilde uyuşmalar ile başladı bu rahatsızlık sonrasında ağız içerisinde beyaz plak oluşumu ile devam etti. psikolojimizi bozan bir sürü süreçten geçtik ve geçmeye devam ediyoruz . Bir sürü ilaç kullandı annem kullanmayada devam ediyor .4 gün önce kontrole gitmişti .Dr ilk defa antidepresan vermiş ve bu hastalığın ömür boyu süreceğini söylemiş. Onu motive etmeye çalışsamda annem çok çok üzülüyor bu duruma . Dr bakıyordum ve Ermeni Hastanesi bana umut oldu çok teşekkür ederim . Ben bile bu süreç karşısı da eridim , gerçekten hepinize acil şifalar diliyorum canı gönülden . Allah kimseyi sağlığından etmesin ama bu gibi hastalıkları olanlarda varsa dilerim ki bu gibi yerlere yazıp insanlara umut olurlar .
Amin canım inşallah, umarım anneciğinde biranönce kurtulur bu illetten..ömür boyu sürücekmi demiş yok artık..kadının daha çok moralinin bozulmasına ve hastalığın ilerlemesine resmen sebebiyet:KK20:
mutlaka oraya götür anneni, Allah yardımcınız olsun..

erenka0625
kesinlikle haklisiniz!!
giydigimiz kıyafetlere ve deterjanlara da dikkat etmemiz lazım.
iç camasirlariniz kesinlikle pamuk olmalı, kıyafetlerde asla dar olmamalı.
deterjan da onemli.

=> domates, kızartma, asitli icecekler ve baharatlardan da kesinliklee uzak durmaniz lazım.
Eğer sizde kimyasallar dan kurtulmadıysanız ve kurtulmak istiyorsanız yardımcı olabilirim

Ben denbu hastaliktan bu forumda dolasanlardandim.Mart ayında Agop Kotağyan a muayeneye gittim abartısiz 10 gün içerisinde yaralarim fark etti ve 2 aydır tamamen kurtuldum Allah ondan razi olsun. Domatesle kızartmalarla hiçbir ilgisi olmadığını sadece ve sadece stres kaynaklı olduğunu söyledi. Şuan sadece açık kahve rengi izler kaldı onun için de arayacağım kendisini ama izlerin geçeceği yönünde pek umudum yok. Muayene ücreti fazla demeyin çünkü tek seferde faydasını gördüm bugüne kadar verdiklerim yanında hiç bile. Umarım siz de faydasını gorursunuz

Bende de travmatik bir olay sonucu üzüntüden bu illet başladı. Uzun süre alerjik sandim geçer dedim
Gecmedi artti. Bunu hiç kafaya takmadim diğer dertlerimin yanında sonunda psikologa gittum cipralex 5 mg başladı. Kisa süre sonra olduğu gibi geçti. Cipralexi bırakıp tekrar kafaya birşeyler takinca yine portledi. Kisaca tamamen psikolojik stresten vs. Psikiyatri vb bir yere gitmenizi oneririm

Ben denbu hastaliktan bu forumda dolasanlardandim.Mart ayında Agop Kotağyan a muayeneye gittim abartısiz 10 gün içerisinde yaralarim fark etti ve 2 aydır tamamen kurtuldum Allah ondan razi olsun. Domatesle kızartmalarla hiçbir ilgisi olmadığını sadece ve sadece stres kaynaklı olduğunu söyledi. Şuan sadece açık kahve rengi izler kaldı onun için de arayacağım kendisini ama izlerin geçeceği yönünde pek umudum yok. Muayene ücreti fazla demeyin çünkü tek seferde faydasını gördüm bugüne kadar verdiklerim yanında hiç bile. Umarım siz de faydasını gorursunuz

X