Liken planus ne bu kızlar ya

ya... baya uzakmışşsın canım :)
ne demek inşallah sende biranönce atlatırsın.. orda araştır bu tedaviyi, mutlaka vardır araştırma hastanesi yada özel bi hastanede..:KK15:

Merhaba Bella,

Bende yaklasik 10 aydir liken hastasiyim. Vucudumun heryerine dagilmis durumda. Ellerim,ayaklarim, kollarim,bacaklarim yani vucudumda hic bos yer kalmamis durumda. Kortizonlu kremler hic fayda etmedi. Tek faydayi kortizonu hap olarak kullandigimda gordum. 2-2.5 ay kullandim ve gecmeye basladi fakat biraktigim an tekrar cikmaya basladi. Kortizon yan etkileri acisindan cok ararli bir ilac oldugu icin Son care olarak PUVA(fototerapi-Darbant UVB) tedavisine basladim haftada 3 gun gidiyorum. 5 hafta oldu ama hala bir etkisini goremedim. Sabirla iyilesmeyi bekliyorum.Gercekten cok zor durumdayim, sen tedaviden ne kadar surede yanit alabildin??

Merhaba Bella,

Bende yaklasik 10 aydir liken hastasiyim. Vucudumun heryerine dagilmis durumda. Ellerim,ayaklarim, kollarim,bacaklarim yani vucudumda hic bos yer kalmamis durumda. Kortizonlu kremler hic fayda etmedi. Tek faydayi kortizonu hap olarak kullandigimda gordum. 2-2.5 ay kullandim ve gecmeye basladi fakat biraktigim an tekrar cikmaya basladi. Kortizon yan etkileri acisindan cok ararli bir ilac oldugu icin Son care olarak PUVA(fototerapi-Darbant UVB) tedavisine basladim haftada 3 gun gidiyorum. 5 hafta oldu ama hala bir etkisini goremedim. Sabirla iyilesmeyi bekliyorum.Gercekten cok zor durumdayim, sen tedaviden ne kadar surede yanit alabildin??
Merhaba,
bayadır siteye giriş yapmıyordum, yeni gördüm mesajını.
Sabret cnm, dr.um bana 3 aylık falan bi tedavi demişti ama 7-8 ay sürdü, seni çok iyi anlıyorum dayanılması çok zor bi hastalık vende 2-3 ay sonra feci bir atakta gösterdi. ama sabret ve hastalığı kafandan at, takıntı yapma. bende haftada 3 günle başladım, sonra 2ye düştü, sonra 1e, sonra 2 haftada 1e. derken bitti. Biraz zor ve meşaketli bir tedavi. Kremlerle haplarla geçmiyor. Ancak Puva..
Sabret ve inan geçicek..

Bella Tekrar Merhabalar,

Ben de puva tedavisinden yanit aldim. Yaklasik 5 ay surdu, ama artik lezyonlar aktif olarak yok oldu. ayni zamanda bagisiklik sistemimi guclendirmek icin beslenmeme cok dikkat ettim, 2 ay diyet yaptim. cok sukur suan iyiyim, insallah birdaha tekrarlamaz. ancak simdi de ciddi derecede koyu ve acik kahve leke problemim var. Vucudumun heryerinde oldugu icin de goruntu olarak fazlasiyla moral bozucu. leke acici kremler kullaniyorum ama ne kadar fayda eder bilemiyorum. Lekeler icin cozum var mi bildigin ya da uyguladigin.
Bu konuda onerisi olan arkadaslar var mi? Artik lazer tedavileri baya gelisti. Kullanip yanit alan oldu mu? Bir de kalici dovmeler bile geciriliyor artik bence bu lekelerin de bi cozumu olmali.

Arkadaslar ben de 2 yıl önce aynı hastalığa yakalandim agop hoca sayesinde kurtuldum adını araştırın ücret biraz yüksek ama 2 yıl yaptığım masraflar daha az emin olun. Özellikle muayene etmedi.liken dedim ve krem hazırlatti eczaneye. Bir de ilaç yazdı aynı etkiyi.doğurur mu sizde bilmiyorum ama isteyen özelden yazsın istanbulda olanlar için o eczanenin hazirladigi krem kodunu ve her aczanede bulabileceğiniz ilacın adını vereyim. Ben bu hastalıktan çok dert çektim. Çok forum gezdim Sülük tedavisi vs dediler her şeyden umutlandım o yüzden bana care olanı başkasından saklama allah şifa versin

merhaba,bende el bilek içlerimde ,ayak bileklerimde ve vücudumun belli yerlerinde kahverengi lekeler kaldı
lütfen eğer bu lekeleri geçirenler var ise yazabilirlermi....
Lekeler artık sinir bozucu olmaya başladı:KK43:

bende 3 yıldır liken planus hastasıyım.. vajinamda, göğüslerimde ve ağzımın içinde var. hepsi azda olsa geçti ama vajinamdakinden bir türlü kurtulamadım, kurtulamıyorumda... piyasadaki tüm ilaçları kullandım, kortizonlu tedavilerde gördüm...
ne yapmam lazım, genç kızım ve kız olduğum için doktorlar her ilacı kullanamayacağımı söylüyor..

sizin bildiğiniz etkili bir yöntem var mı? bana yardımcı olur musunuz lütfen.. iyi akşamlar.
geçmiş olsun şimdi nasılsınız ?ben de yeni yakalandım bu hastalığa :KK43:

Balkizinannesi bana da kodu yollayabilir misin? Çok çok geçmiş olsun sana da umarım herkesinki geçer tamamen

Arkadaslar ben de 2 yıl önce aynı hastalığa yakalandim agop hoca sayesinde kurtuldum adını araştırın ücret biraz yüksek ama 2 yıl yaptığım masraflar daha az emin olun. Özellikle muayene etmedi.liken dedim ve krem hazırlatti eczaneye. Bir de ilaç yazdı aynı etkiyi.doğurur mu sizde bilmiyorum ama isteyen özelden yazsın istanbulda olanlar için o eczanenin hazirladigi krem kodunu ve her aczanede bulabileceğiniz ilacın adını vereyim. Ben bu hastalıktan çok dert çektim. Çok forum gezdim Sülük tedavisi vs dediler her şeyden umutlandım o yüzden bana care olanı başkasından saklama allah şifa versin
Allah rizasi icin banada kodu ve ilaci gonderirmisiniz birde hangi eczaneden alacagimigm

Merhaba bayanlar
Yorumlarınızı şikayetlerinizi okudum hepinize canı gönülden geçmişler olsun . Ben annem için bu forumdayım . Annemde yaklaşık iki yıldır oral liken planus hastası . Başta dilde uyuşmalar ile başladı bu rahatsızlık sonrasında ağız içerisinde beyaz plak oluşumu ile devam etti. psikolojimizi bozan bir sürü süreçten geçtik ve geçmeye devam ediyoruz . Bir sürü ilaç kullandı annem kullanmayada devam ediyor .4 gün önce kontrole gitmişti .Dr ilk defa antidepresan vermiş ve bu hastalığın ömür boyu süreceğini söylemiş. Onu motive etmeye çalışsamda annem çok çok üzülüyor bu duruma . Dr bakıyordum ve Ermeni Hastanesi bana umut oldu çok teşekkür ederim . Ben bile bu süreç karşısı da eridim , gerçekten hepinize acil şifalar diliyorum canı gönülden . Allah kimseyi sağlığından etmesin ama bu gibi hastalıkları olanlarda varsa dilerim ki bu gibi yerlere yazıp insanlara umut olurlar .
Mrb bendede oral like planus var ermeni hastanesine gittinizmi acaba ne dediler allah rizasi icin yardimci olurmusunuz muayne ucreti cok pahali gidemeyecegim faudasini gordunuzmi

Merhaba benim eşime de liken planus tanısı konuldu Krem kodunu ve ilacın adını söyleyebilirmisiniz. Teşekkürler
Merhaba öncelikle cok geçmiş olsun malesef cok üzücü bi durum bende neredeyse 2 yıl çektim bu sorunu doktor kontrolünde kullanmadığım ilaç kalmadı taki ışık tedavisine gidene kadar. Bu sene mart ayında beni doktorum ışık tedavisine gönderdi 10 hafta haftada 3 gün ondan sonra allah'ıma cok sukur kurtuldum. Sizde doktorunuzdan ışık tedavisi isterseniz inşallah kurtulursunuz. Krem olarakda elocon 0,1% kullandım.

Merhaba öncelikle cok geçmiş olsun malesef cok üzücü bi durum bende neredeyse 2 yıl çektim bu sorunu doktor kontrolünde kullanmadığım ilaç kalmadı taki ışık tedavisine gidene kadar. Bu sene mart ayında beni doktorum ışık tedavisine gönderdi 10 hafta haftada 3 gün ondan sonra allah'ıma cok sukur kurtuldum. Sizde doktorunuzdan ışık tedavisi isterseniz inşallah kurtulursunuz. Krem olarakda elocon 0,1% kullandım.
Cok gecmis olsun sizinki agizda miydi

X