Nasıl bir yol izlemeliyim

Merhaba kızlar eşim alkol kullanıyor ama ben rahatsız oluyorum hata kullandığında daha ilgili daha mutlu etmeye çalışıyor beni çok iyi davranıyor romantik hediyelerle yani böyle ayaş falan değil kendinde ama ben istemiyor istemedigimide belirtiyorum tamam hayatım diyor bir hafta sonra arkadaşlar ısrar eti bir kadeh aldım sadece diyor ama ben istemiyorum bu vaziyetinide cicekleride istemiyorum diyorum cokmu abartıyorum sizce aileside başta inanmıyordu bana onlara söylediğimde oğlumuz kulanmiyor falan şimdi inanıyorlar annesi kullanma hakimi helal etmem diyor fazlamı abartıyoruz kime diyorsam bizim esimizde kullanıyor bu zamanda artık su niyetine içiyorlar diyorlar çok fazla gereksiz tepkimi veriyorum
Bunu bilerek evlendiyseniz sizi ilgilendirmez. İçmiyorum deyip yalan söylediyse başka

Ben babamdam abilermden görmedim eşim sadece tatillerde içer.hersey dahil olunca bedavadan :) rizkimizi içkiye gömmüyor ama bende artık istemiyorum diye belirttim oğlum aklı kesmeye başlayınca normal bişey olarak algılar diye.bana kalsa sigarayı da istemiyorum sırf sagiligindan dolayı yoksa içsin banane

Hani eşim yaaa oyuzden karar veriyoruz yaa beraber ona harcadığı bir lira bile benim evimin rıskı alkol masalarini görüyoruz dimi az çok ne haldeler ister istemez bir hataya düşermi huzurumu bozarmi korkusu var yaa bu hakla karışıyorum ben ben kullanmış olsaydım kötü kadına çıkardı ismim yanlismiyim bende bu yüzden sordum fazlamı abartıyorum diye düzgün yorumlaya bilirsin
Bu yorumunuzdaki her cümle saçmalık. Siz de saçmasınız. Kaç yaşına gelmiş adam annesine söylemişsiniz :KK70: Kimse alkol tüketen kadınlara kötü kadın gözüyle bakmıyor. Sizin gibi zihniyetler bakıyor.

Eşinizle evlenmeden önce alkol kullanıyor muydu ? Kullanıyorsa sözler verip bırakacağım mı ? Dedi bu konu da bir sürü soru sorulabilir , eşiniz bırakmak istemiyorsa ve siz bu şekilde devam edemiyorsanız sadece birbirinizi yorarsınız
Evlilik fedakarlıklar gerektiren ciddi bir ortamdır , umarım istediğiniz gibi olur .

Alkolik değilse evin rızkını alkole gömmüyorsa siz hangi hakla karışıyorsunuz içkisine? Kosakoca adam ya hanı? Evlenmeden önce alkol sürmüyorum ağzıma mı dedi? “İstemiyorum” demek nasıl oluyor?

Başta konuşulmuş ve söz verilmiş. Burada konu alkolden ziyade verilen sözlerin tutulmaması. Evlenene kadar kullanmayıp tabiri caizse köprüyü geçince istediğini yapması. Açıkçası ben kendimi kandırılmış hissederdim. O yüzden konu sahibine ben hak verdim.
Adam deseydi ki alkol alıyorum ve almaya devam edeceğim, konu sahibi de evlenince ben bunu değiştiririm diye kabul etseydi ve şimdi sorun çıkarsaydı kocası haklı olurdu ama şu durumda kocaya hak veremiyorum

Ben babamdam abilermden görmedim eşim sadece tatillerde içer.hersey dahil olunca bedavadan :) rizkimizi içkiye gömmüyor ama bende artık istemiyorum diye belirttim oğlum aklı kesmeye başlayınca normal bişey olarak algılar diye.bana kalsa sigarayı da istemiyorum sırf sagiligindan dolayı yoksa içsin banane
Ayyy gerçekten hisetiklerimi söyledin babasından gördüğü için normal karşılıyor benim cocuklarimda öyle olsun istemiyorum sağlığına sorun olmicaksa banane de ne yapıyorsa yapsin

Hani eşim yaaa oyuzden karar veriyoruz yaa beraber ona harcadığı bir lira bile benim evimin rıskı alkol masalarini görüyoruz dimi az çok ne haldeler ister istemez bir hataya düşermi huzurumu bozarmi korkusu var yaa bu hakla karışıyorum ben ben kullanmış olsaydım kötü kadına çıkardı ismim yanlismiyim bende bu yüzden sordum fazlamı abartıyorum diye düzgün yorumlaya bilirsin
Siz çalışıp kendinize sadece kendinizi mutlu etmek için 1 tl harcasanız evin rızkına mı girmiş olacaktınız? Eşiniz suyunu çıkarmadıkça haftada bir 2 biradır, 2 kadeh şaraptır ne birini alkolik yapar ne de fakir.
İçmeyeceğim diyip içiyorsa orası başka bir boyut tabi, kandırmak oluyor.

Bulunduğunuz ortama bulunduğunuz aileye göre değişkenlik gösteriyor düşüncemin böyle olduğunu belirtmedim düşüncelerinin böyle olduğunu belirtim
anladığım kadarıyla, kadın alkol alsa adının kötüye çıkacağı bir ortamınız var...anca pavyon kadınlarını içtiği bir ortam herhalde

bu ortamda erkeğe içme deyince erkeğin bırakabileceğini size düşündüren ne? hani çünkü sadece kons'ların içtiği öyle kırsal öyle ataerkil öyle muhafazakar bir ortamda erkek karısı dedi diye içkiyi bırakmaz...

Bu yorumunuzdaki her cümle saçmalık. Siz de saçmasınız. Kaç yaşına gelmiş adam annesine söylemişsiniz :KK70: Kimse alkol tüketen kadınlara kötü kadın gözüyle bakmıyor. Sizin gibi zihniyetler bakıyor.
Sen hangi zihniyetine göre cevap verdin yorumlarımı düzgün oku cevapla benim zihniyetim değil senin cehaleti yukarda da onların düşüncesi bulunduğum ailenin düşüncesini belirtim kendiminkini değil

Her gün tuketmiyor pahalı evet bu yüzden ona zarar veren birsey olduğu için istemiyorum benim abim babam falan kulanmiyor ama kayinpederjm kocam kullanıyor oyuzden tuhaf karşılıyorum kayinpederjm kullanıp kayınvalidemi aldatma ve geç saatlere kadar gelmeme gibi hareketler uyguluyor ben bu yüzden biraz sert bakıyorum
Anlamadığınız şey şu siz evlenmeden önce de bu adamın alkol tükettiğini hiç yoksa ailenin tükettiğini eminim ki biliyorsunuz. Eşiniz diye dayatma yapamazsınız kararında tüketiyorsa. Oda sıze kahve ıcmeyı yasaklasın öyleyse kızlarla gorusmenızı yasaklasın? sonra burda gelın kocam ızın vermıyor dıye konu acarsınız. Bırbırınıze alan tanımak zorundasınız maalesef. iş zarar verme yoluna gidiyorsa o zaman haklısınız derdim. Ama hıcbır sebep yokken ıstemıyorum dıyorsanız uzgunum haksızsınız.

anladığım kadarıyla, kadın alkol alsa adının kötüye çıkacağı bir ortamınız var...anca pavyon kadınlarını içtiği bir ortam herhalde

bu ortamda erkeğe içme deyince erkeğin bırakabileceğini size düşündüren ne? hani çünkü sadece kons'ların içtiği öyle kırsal öyle ataerkil öyle muhafazakar bir ortamda erkek karısı dedi diye içkiyi bırakmaz...
Yok öyle ortamlarda içmiyor onun sağlığına zarar veriyor tamam diyip arkadaşlarının israriyla bir kadeh içtim diyor kandırıyor işte

Kocama güveniyorum ben hoş karşılamıyorim benim iki düşügum oldu doktorum eşimin alkol ve sigaradan kaynakli olduğunu söyledi bu yüzden istemiyorum ve istemem gayet normal
Doktor sizin düşüklerinizin nedeni olarak eşinizin içtiği alkol ve sigara mı dedi cidden? Spermin bu kadar etkilemesi için nikotin ve alkol yatağına yatırıp 24 saat bekleyip yumurta döllemesi falan lazım herhalde. Ne olur ne olmaz siz başka bir doktora daha görünün. Bir de abla tavsiyesi 19 yaşında anne olmayın çok gençsiniz daha.

Anlamadığınız şey şu siz evlenmeden önce de bu adamın alkol tükettiğini hiç yoksa ailenin tükettiğini eminim ki biliyorsunuz. Eşiniz diye dayatma yapamazsınız kararında tüketiyorsa. Oda sıze kahve ıcmeyı yasaklasın öyleyse kızlarla gorusmenızı yasaklasın? sonra burda gelın kocam ızın vermıyor dıye konu acarsınız. Bırbırınıze alan tanımak zorundasınız maalesef. iş zarar verme yoluna gidiyorsa o zaman haklısınız derdim. Ama hıcbır sebep yokken ıstemıyorum dıyorsanız uzgunum haksızsınız.
Zarar veriyor hanfendi iki dusugum oldu alkol sigara kaynaklı ve ben eşimin riskimi alkole yatirmasjni istemiyorum geçen yıl kart borcu ödedim 120 bin gerek varmi

Zarar veriyor hanfendi iki dusugum oldu alkol sigara kaynaklı ve ben eşimin riskimi alkole yatirmasjni istemiyorum geçen yıl kart borcu ödedim 120 bin gerek varmi
19 yas cok cok kucuk zaten.
Doktor dedı mı sızın dusuklerınızın nedenı alkol diye :KK70:
120 bın ödediysenız haklısınız tabıkı. Ama bence tek sorun alkol değil gibi. eger öyleyse de demek kı cok cok ıcıyor.

Doktor sizin düşüklerinizin nedeni olarak eşinizin içtiği alkol ve sigara mı dedi cidden? Spermin bu kadar etkilemesi için nikotin ve alkol yatağına yatırıp 24 saat bekleyip yumurta döllemesi falan lazım herhalde. Ne olur ne olmaz siz başka bir doktora daha görünün. Bir de abla tavsiyesi 19 yaşında anne olmayın çok gençsiniz daha.
Eşim uzun süre içtiği için etkilemiş emin olun bir doktora değil kaç doktora göründük sigarayı dahi bırakması tavsiye ediliyor ben genc anne olmak istiyorum ve sorunları öğrendikten sonra surecimizin baya ilerleyeceği apaçık beli hanfendi yani tedaviye başlasak bile uzun yıllar sonra olmasını istiyoruz anlarsınız jmarim

Evli misiniz bilmiyorum ama evlilik fedakarlıklar ister koca adama ne hakla karışıyorsunuz demeniz bana göre yanlış evlilik birliği içerisinde bir taraf bir şeyden rahatsızsa düzeltmek için çabalanmalıdır, ayrıca eşi olarak alkol içmesini istemiyor olabilir buna hakkı var. Fikrimce
Fikrimce mi? Benimki ne oluyor peki sorgulama gereği duydunuz? Bende kendi fikrimi yazdım geçtim. Konu sahibi ilk mesajında beni kandırdı sonradan öğrendim dememiş gelen tepkilere göre şerbet veriyor.
Evet evliyim? Eşim kalkıp da bana kahve içme dese noluyo derim veya alkol alma dese. Bende kazık kadar adama bir şeyler yasaklamam evlilik böyle bir şey değil. İlk baştan günlük ve sosyal alışkanlıklarımızın uyuştuğu biriyle evlenip yaşarız. Evet sosyal içiciyim ne eşim ne kimse kötü kadın muamelesi yapmadı

Bilmiyordum hanfendi bastada belirtim eşim alkol aldığında bile ilk başta anlamıyordum hiç görmediğim için ayas sarhoş falan olmuyor yani

Fikrimce mi? Benimki ne oluyor peki sorgulama gereği duydunuz? Bende kendi fikrimi yazdım geçtim. Konu sahibi ilk mesajında beni kandırdı sonradan öğrendim dememiş gelen tepkilere göre şerbet veriyor.
Evet evliyim? Eşim kalkıp da bana kahve içme dese noluyo derim veya alkol alma dese. Bende kazık kadar adama bir şeyler yasaklamam evlilik böyle bir şey değil. İlk baştan günlük ve sosyal alışkanlıklarımızın uyuştuğu biriyle evlenip yaşarız. Evet sosyal içiciyim ne eşim ne kimse kötü kadın muamelesi yapmadı
Afiyet olsun yarasın size kötü kadın olmadınız gözümüzde için bir rahat olsun sakin olun

X