Premature Bebekler ocuu Cerebral Palsi (Spastii)olan arkadalar var m?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

BEROS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2009
7
0
MERHABALAR ŞU AN 2 YAŞINDA OLAN CPLİ Bİ OĞLUM VAR YANİ HALK DİLİNDE SPASTİĞİ VAR.33 HAFTALIK DOĞDU VE 33 GÜN HASTANEDE KALDI.3 AYLIK KEN CPLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK KABULLENMEK ÇOK ZORDU AMA ARTIK KABULLENDİM.İNANIN NORMAL ÇOCUK BÜYÜTMEK ÇOK KOLAYMIŞ GİBİ GELİYOR.DAHA DESTEKSİZ OTURAMIYOR.İNŞALLAH YAPACAK SIRAYLA.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ZEKADA HAFİF ETKİLENME VAR YOK DENECEK KADAR.SİZİNDE AİLENİZDE RAHATSIZLIĞI OLAN VARSA PAYLAŞMANIZI ÇOK İSTERİM.GEÇ YÜRÜYEN GEÇ OTURAN ÇOCUKLAR DUYUNCA RAHATLIYORUM BENİMDE OĞLUM YAPACAK DİYORUM.BENDE HERKEZ GİBİ ELİNDEN TUTUP DOLAŞMAYI ÇOK İSTİYORUM BANA ANNE DEYİP KOŞUP SARILMASINI NASIL ANLATAYIM NORMAL ÇOCUKLAR GİBİ OLMASINI.RABBİM BENDEN ALIP HER GÜZELLİĞİ ONA VERSİN.SAĞLIĞIMIDA RABBİM KİMSEYİ EVLADIYLA SINAMASIN mirmirmirmir

MERHABALAR ŞU AN 2 YAŞINDA OLAN CPLİ Bİ OĞLUM VAR YANİ HALK DİLİNDE SPASTİĞİ VAR.33 HAFTALIK DOĞDU VE 33 GÜN HASTANEDE KALDI.3 AYLIK KEN CPLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK KABULLENMEK ÇOK ZORDU AMA ARTIK KABULLENDİM.İNANIN NORMAL ÇOCUK BÜYÜTMEK ÇOK KOLAYMIŞ GİBİ GELİYOR.DAHA DESTEKSİZ OTURAMIYOR.İNŞALLAH YAPACAK SIRAYLA.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ZEKADA HAFİF ETKİLENME VAR YOK DENECEK KADAR.SİZİNDE AİLENİZDE RAHATSIZLIĞI OLAN VARSA PAYLAŞMANIZI ÇOK İSTERİM.GEÇ YÜRÜYEN GEÇ OTURAN ÇOCUKLAR DUYUNCA RAHATLIYORUM BENİMDE OĞLUM YAPACAK DİYORUM.BENDE HERKEZ GİBİ ELİNDEN TUTUP DOLAŞMAYI ÇOK İSTİYORUM BANA ANNE DEYİP KOŞUP SARILMASINI NASIL ANLATAYIM NORMAL ÇOCUKLAR GİBİ OLMASINI.RABBİM BENDEN ALIP HER GÜZELLİĞİ ONA VERSİN.SAĞLIĞIMIDA RABBİM KİMSEYİ EVLADIYLA SINAMASIN mirmirmirmir

Çok geçmiş olsun canım.Ne demek istediğini ne hissettiğini çok iyi anlıyorum canım. Doğum ayına göre 9.ayda düzeltilmiş yaşına göre 8 aylık bir kızım var. Bizimde başımızdan bir sürü şey geçti. 34+2 haftalık ikiz eşi olarak dünyaya geldi sav aşçı kızım. yaşamaz denilirken yaşama tutundu meleğim periventriküler lökomalazi teşhisi kondu 20 günlükken. cp li olup olmadığını henüz bilmiyoruz zamanla bunu anlayabileceğimiz söyleniyor. benim kızımda ayaklarının üzerine basamıyor desteksiz oturamıyor gözleri kayıyor göz bebeklerini odaklayamıyor ne emekledi nede yattığı yerde sağa yada sola döndü daha. 1 ağustosta fizyoterapiye başlıycaz kısmetse. tedavimiz daha yeni başlıyor gerçek anlamda bu günü kadar testler ve nörolojik takip yapıldı sadece.Senin yaşadıkların benim için daha yeni başlıyor seninle dertleşmeyi oğlunu hangi aşamalardan geçtiğini devam ettiğiniz tedavilerdeki gelişimlerinizi paylaşmak isterim. allah hepimizin evlatlarına sağlık versin ve onları korusun.

canım inan yalan falan sölemiyorum benim ammcam 3 yaşında yürümüş yani

Canım beratı 3aylıktan berı fızyoterapıste gÖtÜrÜyorum .Özcan kalkan dıye kendı anllatıĞına gÖre Çok ıyım dıyor ama bıze borÇtan (Özel olduĞu ıÇın ) oĞluma da korkudan baŞka bıŞey bırakmadı.Şımdı metın sabancıya gıdıyorum.bıde bu hafta sonu bır fızyotrpıstın evıne gıtmeye baŞladık.sÜreklı hareket yaptırmamazı ıstedı
gÜnde 20Şer dakıka ayakta durmasını bobath topuyla da ÇalıŞmamızı ıstedı 3yaŞına kadar oturabıleceĞını 4-5-6 gıbıde yÜreyeceĞını sÖyledı.berat yapabılecek bı Çocuk dedı .emek gÖsterın ıyı olacak dedı.allahdan bu dÜnya ıÇın sadece oĞlumun normal Çocuklar gıbı olmasını ıstıyorum baŞka hıÇbıŞey ıstemıyorum ne mal nede mÜlk dualarını esırgemeyın sızde

berat için elbetteki çok dua ediyorum allahım yardım etsin bizimde çocuklarımız bir an önce sağlıklarına kavuşsunlar. bizde bu akşam nöroloğumuza gidiyoruz. fizyoterapiye başlamak için son bir kez daha göreyim ona göre yönlendirelim demişti . çok endişeliyim sinirlerim çok bozuluyor hep kötü bir şey söyliycek gibi geliyor bana. gelişmeleri sende yazarsan sevinirim. biz sadece takip edildik şu ana kadar. hiç bir tedavi uygulanmadı sanırım yeni başlıyor bizim içinde bu süreç.şöyle koşarak kucakladıklarını görmek dileğimle yavrularımızı

biz izmirde yaşıyoruz bakalım bize kimi önericek ben aslında ege üniversitesine gitmeyi istiyorum ya bakalım neler bekliyor bizi

:Saruboceq:canım ben istanbuldayım.ben hala kabullenemiyorum bazı şeyleri.psikologo gitmem lazım aslında.bende emar sonucunu alırken nasıl dua etmiştim Allahım inşallah öyle değildir.bu bi rüya olsun diye .Ama öyle değil artık kabullendim sayılır.ben ayrıca çalışıyorum.hareket yaptıramadan uyutursam kendimi çok suçlu hissediyorum.canım prensesin içinde sen yinede klasik egzersiz hareketleri yaptır.duyularını geliştircek oyuncaklar yaptır ve bol bol yüzüstü yatır hiç ihmal etme emi canım.Allah emeğimizi elbette müfakatlandıracak

:Saruboceq:canım ben istanbuldayım.ben hala kabullenemiyorum bazı şeyleri.psikologo gitmem lazım aslında.bende emar sonucunu alırken nasıl dua etmiştim Allahım inşallah öyle değildir.bu bi rüya olsun diye .Ama öyle değil artık kabullendim sayılır.ben ayrıca çalışıyorum.hareket yaptıramadan uyutursam kendimi çok suçlu hissediyorum.canım prensesin içinde sen yinede klasik egzersiz hareketleri yaptır.duyularını geliştircek oyuncaklar yaptır ve bol bol yüzüstü yatır hiç ihmal etme emi canım.Allah emeğimizi elbette müfakatlandıracak

bende çalışıyorum canım malesef her an kızımla birlikte olamamaktan sürekli onunla ilgilenememekten dolayı kendimi çok kötü hissediyorum ve vicdanım hiç rahat değil.Fizik tedaviye başlatmadılar kızımı bu ayki kazanımları çok iyi dedi. Beril kendi kendine mucize yaratıyor hiç beklemediğim gelişimler var evde yaptıracağınız hareketlerle devam edelim birde nootropil diye bir ilaca başlattı. inşallah her şeyimiz çok daha iyi olur

kabullenme konusunda malesef bu hiç bir zaman kabullenilemiyor. banada hep hiç bir şeyi yok gibi geliyor.:çok üzgünüm:

bende çalışıyorum canım malesef her an kızımla birlikte olamamaktan sürekli onunla ilgilenememekten dolayı kendimi çok kötü hissediyorum ve vicdanım hiç rahat değil.Fizik tedaviye başlatmadılar kızımı bu ayki kazanımları çok iyi dedi. Beril kendi kendine mucize yaratıyor hiç beklemediğim gelişimler var evde yaptıracağınız hareketlerle devam edelim birde nootropil diye bir ilaca başlattı. inşallah her şeyimiz çok daha iyi olur

kabullenme konusunda malesef bu hiç bir zaman kabullenilemiyor. banada hep hiç bir şeyi yok gibi geliyor.:çok üzgünüm:[/
canım beratta notroopil kulanıyor
beyin geliştiren denge sağlayan bi ilaç

bir faydası oldumu yada yan etkisi .ilk defa akşam verdim küçük ölçek miktarında. çok acı sanırım sevmedi meleğim hiç.

Berat ıÇıyo ama
nasıl desem doktorlar ın bazıları kullanın bazıları kullanma dıyo ama bzaen anne annesı unutuyo vermeyı bu arada 2 yaŞında daha 10gÜndÜr yenı yenı bay bay yapıyo belkıde ıŞe yarıyodur

arkadaşlar bebekleriniz küvezdeyken hareketleri nasıldı.kolları bacakları hareketlimiydi?kendini kaldırmaya çalışıyor gibi hareketler yapıyorlarmıydı.birde irkilmeler dikkatimi çekiyor.oğlumunda arada bir bir gözü kayıyor gibi oluyor.şimdiden birşey belli olmaz belirtiler sonra ortaya çıkıyor diyor doktoru o nedenle bunları bu rahatsızlığa bağlayıp bağlayamayacağıma karar veremiyorum

Benim ikiz yeğenlerim var cebralpalsili sadece bi fikir olarak söylüyorum bunu sana gözlem yani
sadece bebekken yani çocuğa kanalize olup babayla birlikte tabi çevredende yardım alarak bi yol alabileceğini düşünüyorum . Bu çok pahalı bi hastalık vede etrafta bunu istismar eden paragöz çok insan var .Umut ediyoruz tabi atlıyoruz hemen bebekken bu iş kolay halledilebiliyor bu dönemde yapacağın fedakarlık inan seni çok mutlu edicek sona
Zira çocuk büyüdükçe taşıma , çevre vs sayamayacağım bin türlü olumsuzlık çıkıyo ama bebeklikten okula kadar bilinçli olarak bakıldığında gelişme olacağına inanıyorum .Allah yardımcın olsun ...
Allah sabır versin güçlü ol en önemlisi kabul etmek bunu sonası Allah kerim
geçer inşallah
Dünyada bi çocuğun yüremesi kadar güzel bişey yok inan yaşanmadan bilinmesi çok zor bunun

allah çocuklarınıza şifa versinn...inşlahh en kısa zamanda düzelirlerrr.....

allah yar ve yardımcınız olsun boğazıma hıçkırığım takıldı yutkunamadım bende 2 senelik evliyim ve çocum olmuyo kistlerim var pkoluyum o yüzden hep allaha dua ediyorum her ay olmayınca biraz ne desem işte çok üzülüyorum sonra gene toparlanıp yeni ay için umutlanıyorum sonra yine hayal kırıklığı ama çok istiyorum hep olsun diye dua ettim şimdi artık sağlıklı hayırlı evlet için dua edicam allah size mucize versin de çocuklarınız sağlığına kavuşşun ama unutmayın ömrünüzün sonuna kadar yanınızda bi melek olacak allah sizi korusun meleklerinizide allah öteki dünyada onları koruyup kolladığınız sevgiyle büyttüğünüz için cennet bahçelerinden bi bahçe verriirr inşallah allah yüzünüzü güldürsün

X