Pirinç Lapası Diyeti İle İki Günde İki Kilo

MaTaHari

papatya
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2010
1.814
3
2 günlük pirinç lapası diyetini pek çoğunuz duymuşsunuzdur.bu diyet detoks diyeti.yani vücudumuzu arındırmak ve diyete başlamak için bu diyeti uyguluyoruz.
biz hanımların zaman zaman dönemsel şişkinleri olabiliyor o dönemlerde de bu diyet işe yarıyor.ama hep dediğimiz gibi öncelikle doktorunuza başvurunuz ve ondan sonra uygulamaya karar veriniz !

pirinç seçiminde esmer pirinç tavsiye ediliyor.ama beyaz pirinçle de olabilir.öncelikle pirincin yararlarından bahsedelim biraz.

“E ve B vitamininin yanı sıra önemli elementler ve mineralleri de bünyesinde bulunduruyor. Yüksek potasyum içeriği sayesinde vücudun kendi toksin temizleme sistemi için faydalı olan diüretik özelliklere sahip. Lifli bir besin maddesi olan pirinç bu özelliği nedeniyle oldukça sağlıklı ve bağırsaklar için faydalı. Bu da pirinci, mide ve bağırsak şikayetleri veya hastalıkları bulunanlar ve ayrıca yüksek tansiyonlular için özellikle uygun bir besin haline getiriyor. ıçerdiği kalsiyum kemiklerin gelişimini, cildin ve tırnakların parlaklaşmasını sağlıyor. Zengin bir karbonhidrat deposu olduğundan enerji veriyor. Karmaşık karbonhidrat yapısı ve düşük yağ içeriği, düşük kolesterol diyeti için pirinci vazgeçilmez kılıyor. 100 g pişmiş pirinçte yaklaşık 100 kcal var ve bu da onu mükemmel bir düşük kalorili yiyecek haline getiriyor. Tabii ki bu değerler pirincin sade haliyle geçerli”

işte 2 gün uygulayacağınız pirinç lapası diyeti :

1 çay bardağı pirinç
3 çay bardağı su “haşlamak için”
Üzeri için

- kırmızı pul biber
- nane
- sumak
- kara biber
Üzerine 2 tepeleme yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
pirinci suda altı yapışmayacak şekilde haşlayın.azcık suyu kalacak zaten.soğutun ve dilediğiniz gibi baharatlandırarak 2 gün tüketin.yanı sıra meyve ve salata da tüketebilirsiniz.
Gün içinde 2Litre su içilecek.
Ayrıca isterseniz şekersiz kahve ve bitki çayları da içebilirsiniz. Hatta diyet kola bile!

Kızlar ben bu diyetle 1,5 kilo vermiştim.Bünyeye göre 2 kiloya kadar kilo verebilirsiniz.Yarın tekrar başlıcam iki gün yapıp iki gün başka diyetle devam etmeyi düşünüyorum.Sonra yine bu diyeti yapıcam var mı benimle birlikte yapmak isteyen yarın başlayalım isterseniz kaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
Günde üç öğün olarak bunu yiyebilirsiniz hatta acıkırsanız dört-beş öğüne çıkarabilirsiniz zaten kalorisi oldukça düşük.Ayrıca öyle tok tutuyorki zaten 3den fazla yiyebileceğinizi sanmıyoruma.s

bende geçen ay yaptım.yarın ve çarşamba da yapıcam...bana bayağı faydası oldu.tavsie ederim.

bu liste ve aynı konu daha öncede vardı sanırım forumda
ben arasıra yapıyorum
şişkinlik ve ödemler gidiyor
faydası var yani...

bu liste ve aynı konu daha öncede vardı sanırım forumda
ben arasıra yapıyorum
şişkinlik ve ödemler gidiyor
faydası var yani...

Bende gördüm tatlım ama paylaşım yapabileceğimiz bir yer yoktu.

Ben bugün başladım, ficalimmm nerdesin gel bebeim başka bişiler yiyomusun nasıl yiyosun yaz bana olumunekankayizsmile

Sabah bi çay bardağı pirinç haşladım fakat yarısını ancak yyiebildim hemen doyuruyor ohaoldumsmile

Birde çayımı içtim az şekerlii :içelim:

Bugün zencefilli çayımı akşam içmeyi düşünüyorum... :kahve:

arkadaşlar 1 çaybardağı pirinci 2 su bardağı su ile haşlıyorsun yağ ve tuz yok..ben ılık yiyorum hep.gayet güzel gidiyor doyurucu ben 2 günde 1,5 kilo vermiştim bunu ayda 2 kere yapıyorum.devamlı yapmayın tavisye etmem çünkü belli bir zaman sonra kilo vermeniz durabilir....yanına 2 çorba kaşığı yoğurt koyarak yedim karabiber ekledim pilava ..tadı çok güzel değil ama değer...

peki arkadaşlar bu tarif 1 öğün içinmi ???
yoksa her öğünde bu ölcümü yapılacak ???

birşey sorabilirmiyim sıcak veya soğuk nasıl yeniyor bu pirinç lapası ?
Canım ılık yiyebilirsin çok sıcak yada soğuk olmasına gerek yok oda sıcaklığında olsun yeter a.s
Güzelmiş,ben de düşünüyorum aslında.
Yarın deneyeyim..
kaydirigubbakcemile5
arkadaşlar 1 çaybardağı pirinci 2 su bardağı su ile haşlıyorsun yağ ve tuz yok..ben ılık yiyorum hep.gayet güzel gidiyor doyurucu ben 2 günde 1,5 kilo vermiştim bunu ayda 2 kere yapıyorum.devamlı yapmayın tavisye etmem çünkü belli bir zaman sonra kilo vermeniz durabilir....yanına 2 çorba kaşığı yoğurt koyarak yedim karabiber ekledim pilava ..tadı çok güzel değil ama değer...
Canım ben alıştım sanki artık tadı hoşuma gitmeye başladı pilav yediğimi düşünüyorum iyi oluyor kaydirigubbakcemile3
peki arkadaşlar bu tarif 1 öğün içinmi ???
yoksa her öğünde bu ölcümü yapılacak ???

Her öğün cnm iki gün hep bunu yiceksin ayrıca istersen aralarda salatalık gibi besin değeri düşük sebzeler yiyebilirsin yerimseniben

Dört beş öğüne kadar yiyebilirsin fakat zaten bir öğün için haşladığın pirinç iki öğün yetiyor ben sabah yemiştim az önce kalan yarısını hafif ısıtıp üstüne yoğurt döküp yedimboshayallersmile

Tospaa cım teşekkür ederim..
yapacağım zaten yoğurlu pirinci çok severim..baharatlada çok lezzetil olur..
tuz yok varsın olmasın..baharatlar tatlandırır..
acıktıkça yiyelim değilmi..

Tospaa cım teşekkür ederim..
yapacağım zaten yoğurlu pirinci çok severim..baharatlada çok lezzetil olur..
tuz yok varsın olmasın..baharatlar tatlandırır..
acıktıkça yiyelim değilmi..

Canım ben çok az tuz ekliyorum ne kadar az kullanırsan o kadar iyi olur fiçuttaki su atımı için
Acıktıkça yiyebilirsin tabisiii hayatım boshayallersmile

kız pirinçler yapıs yapıs lapa oluyor dimi :KK70:

Yok bebeem benimkiler pilav gibim oluyo bayanssulusmile kaydirigubbakcemile3

Tospaaa cım önümüzdeki hafta başlıyorum bu diyete..
çünkü bir yurtdışı gezimiz var..orda bu boğazımı tutamam.. :))))

Tospaaa cım önümüzdeki hafta başlıyorum bu diyete..
çünkü bir yurtdışı gezimiz var..orda bu boğazımı tutamam.. :))))

Haklısın cnm yer değiştirince zor oluyor diyet yapmak,aklinialirimsmile
Güle güle it gel,benim yerime de gez :kedi:eek:puyorumnanaktan

teşekkür ederim tospaa
sende ne kadar verdiğini yaz buraya olurmu ??

Canım üzülerek söylüyorumki bugün bıraktım diyeti :gitme:
Sabah yemeye çalıştım pirinç lapasını midem almadı işkence gibiydi ben bu diyeti bigünden fazla yapamıyorum.Bigün de de zaten vücuttaki birikmiş suyu attığı için bi kilo verdim ancak. Ben beşgün de beş kilo diyetini de yapamamıştım.Tek besinle beslendimmi kötü oluyor.
Keşke ikigün yapabilseydim tamamen ödem atmış olurdum.Ama ne yazıkki verdiğim sözü tutamadım ikini günde bıraktım mafoldumben

Bak tosbaa'cım ben pazar gününden bari yani 4 gün olacak bugünlr..
18.00den sonra yemek yememe topiği var orayı gördüm ve başladım..asıl sebep uzun zamandır görmediğim yakın arkadaşım da akşam 6 dan sonra yemek olayını kesmiş ve 2 ayda 6 kilo vermiş..
yani o benim can dostum gözümle gördüm ne kadar zayıfladığını ..bende başladım pazargünden beri 600 gr vermişi...
istersen sende dene ...

bugün başladım bende 1 çay bardğaı pirinç haşladım tadı idare eder olsada bitiremedim tıkıyor biraz akşamda yerim yarın da yapmaya çalışacağım

X