Jinekoloji reglimin tatile gelmemesi icin ne yapmali😣😣

cirkinkoala

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2023
69
42
24
30 agustos gunu tatile yuzmeye gidecegim. benim reglim cok duzensindir 50 gunde bir oluyorum bazen neredeyse.simdi bir kac regl tarihimi yazicam
27 mayıs-1 haziran
15 temmuz-22 temmuz
daha regl olmadim ve reglimin hic sagi solu belli degil regl erteleyici hap kullanamam yasim 17 hormonlarim zaten karisik bozmak istemiyorum daha fazla.
sizce ne yapabilirim regl olursam suya giremem uzucu olur erkene cekmek icin dogal seyler icip ugrasayim mi yoksa birakayim mi.
mesela dusunuyorum eylul ayin 7sinde gelecektir ama ya ben erkene cekip 30 agustosa denk getirirsem??ne yapmaliyim bilemedim

Konuyu yanlış yere açmışsın.
17 yas henüz çok küçüksün. Ne geciktirici ne de söktürücü hic bi sey kullanmanı tavsiye etmem. Düzensiz reglin var. Bir şeyler yerine oturmadan hormonlarina müdahale etmen sağlıklı değil.

Konuyu yanlış yere açmışsın.
17 yas henüz çok küçüksün. Ne geciktirici ne de söktürücü hic bi sey kullanmanı tavsiye etmem. Düzensiz reglin var. Bir şeyler yerine oturmadan hormonlarina müdahale etmen sağlıklı değil.
nereye acmaliydim.tamam ilac kullanmiyim da napiyim bi sey deseydiniz madem

Yaşınız küçükmüş. Bakire değilseniz ya da kullandıktan sonra kızlık zarım yırtıldı mı derdine düşmeyecekseniz tampon kullanabilirsiniz ama iki saatte bir değiştirmeniz şart enfeksiyon kapmamaniz için. Zaten suya girince regl kanaması azalıyor, yani bende öyle oluyor.

Bir de adet kabı kullanabilirsiniz. O daha rahat olabilir, hiç kullanmadım ama kullananlar oldukça memnun.

Regli öne çeken ya da erteleyen bitkisel ürün bilmiyorum.

İnsanları azarlar bir üslup kullanırsanız cevap alamazsınız bu arada.

ben de ilac kullanmak istemedigimi soylemisim zaten bakarsaniz.ama maydanoz suyu vs gibi bir seyler denemeli miyim onu soruyorum
İç iç hatta soğan suyu da iç aktaran hayit tohumu al onu da iç. Bi kaç sene sonra hormonlarka ilgili sorunlarım var diye de ağlarsın gelirim teselliye. Tatil güzeldi deniz süperdi diye teselli ederim

İç iç hatta soğan suyu da iç aktaran hayit tohumu al onu da iç. Bi kaç sene sonra hormonlarka ilgili sorunlarım var diye de ağlarsın gelirim teselliye. Tatil güzeldi deniz süperdi diye teselli ederim
dogal bitkisel seylerin hormonlarima ne zarari var anlamadim?zaten elli gunde bir regl oluyorum normal olan o mu sizce?zaten saglikli olsam boyle olmaz illa essek gibi ilaclar kullanip vuudumu mu yorayim duzenlemek icin.

X