Siz olsanız ne yapardınız

Kayınvalide hakemden, öncesinde size zararı dokunmamış bir kadınsa ona bakabilirsiniz, ama gorumcenin yemeğini yapmak, çocuğuna bakmak gibi extra sorumlulukları almanıza gerek yok istemiyorsanız, zamanında o da bir teşekküru çok görmeseymis.

Aynen ben de böyle düşünüyorum. Muhtemelen kayınvalidem gelmek istemeyip, ona gitmem için ricada bulunacaktır ama yapamam maalesef. İlkinde 3 günde perte çıktım bir daha böyle bir sorumluluk alamam.
Almak da zorunda değilsiniz. Bu kadına biri bakmalı ya eşiniz ya da görümceniz. Görümcenizden belli ki hayır yok ama size gelmezse de şöyle bir şey Yapabilirsiniz. İki kardeş bir bakıcı tutsunlar. Maaşının yarısını eşiniz yarısını da görümceniz versin.

Gorumcenizin esine baski kurup babanneyi devreye sokmasi gerekiyor. Bu babanneler niye boyle onu da hic bilmiyorum. Sonra torunlar bizi niye sevmiyor diye ortaligi birbirine katarlar.

Cunku sizin kv, torununu dusundugu icin evinde bakilmak istiyor, kadin belliki o yavrucagi gozunun onunden ayirmak istemiyor. Hastaliktir bakilir, gerekirse tum ev cekip cevirilir, ama alternatif birileri var iken tum yuk ustlenilmez, gorev haline gelir sonra.
Daha önce de yapmışlığım var zaten. Ama dediğiniz gibi görev haline geldi 3 gün içinde. Yok çocuk onu sevmez, bunu istemez vs. 3. Gün ben yokum demek zorunda kaldım ki zaten kıymet bilinseydi muhtemelen konu bile etmezdim ne demek deyip üstüme düşenin fazlasını yapardım muhtemelen.

Almak da zorunda değilsiniz. Bu kadına biri bakmalı ya eşiniz ya da görümceniz. Görümcenizden belli ki hayır yok ama size gelmezse de şöyle bir şey Yapabilirsiniz. İki kardeş bir bakıcı tutsunlar. Maaşının yarısını eşiniz yarısını da görümceniz versin.
Evet bu da güzel bir fikir. Muhtemelen görümce para vermeye yanaşmaz ama fikir olarak sunacağım yinede

Kayınvalide hakemden, öncesinde size zararı dokunmamış bir kadınsa ona bakabilirsiniz, ama gorumcenin yemeğini yapmak, çocuğuna bakmak gibi extra sorumlulukları almanıza gerek yok istemiyorsanız, zamanında o da bir teşekküru çok görmeseymis.
Çok iyi bi insandır hakkını yiyemem. Ama kızdığım tek konu kızına karşı aşırı fedakar. Tamam burası beni ilgilendirmiyor ama o zaman kızının da onun ihtiyacı olduğunda fedakarlık yapması gerekir. Benim kayınvalidem kızının yapmadıklarını asla görmez. Hatta eşim bazen uyarır anne kendini çok yıpratıyorsun bu kadar yapma diye. Hemen eşimin önünü keser. Üstü kapalı sen karışma demeye getirir.

Sizin yerinizde olsam anne iki evi idare etmeye gücüm yetmiyor buyur benim evime gel yardımcı olmak isterim sana derim. Gelirse gelir gelmezse kendisi bilir. Eski konuları açmam haklıyken haksız duruma düşersiniz birden adınız kötü geline çıkar gerek yok bence. Anne gücüm yetmiyor, gücüm sana evimde bakabilecek kadarına yetiyor diyebilirsiniz. Bu arada bir insana o kadar yük yükleyip bir teşekkürü çok gören görümcenize pes dedim ağzım açık kaldı okurken.

Çok iyi bi insandır hakkını yiyemem. Ama kızdığım tek konu kızına karşı aşırı fedakar. Tamam burası beni ilgilendirmiyor ama o zaman kızının da onun ihtiyacı olduğunda fedakarlık yapması gerekir. Benim kayınvalidem kızının yapmadıklarını asla görmez. Hatta eşim bazen uyarır anne kendini çok yıpratıyorsun bu kadar yapma diye. Hemen eşimin önünü keser. Üstü kapalı sen karışma demeye getirir.
İnsan beyni bazen ona çok acı verecek gerçekleri kabul etmek istemiyor. Zavallı kadın kızına sitem etse nolcak? O sitemi anlayacak kapasitedeki evlat en başından böyle yapmaz.

Sizin yerinizde olsam anne iki evi idare etmeye gücüm yetmiyor buyur benim evime gel yardımcı olmak isterim sana derim. Gelirse gelir gelmezse kendisi bilir. Eski konuları açmam haklıyken haksız duruma düşersiniz birden adınız kötü geline çıkar gerek yok bence. Anne gücüm yetmiyor, gücüm sana evimde bakabilecek kadarına yetiyor diyebilirsiniz. Bu arada bir insana o kadar yük yükleyip bir teşekkürü çok gören görümcenize pes dedim ağzım açık kaldı okurken.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Kafamda söyleyeceklerimi toparlamama yardımcı oldunuz 🥰

Merhaba kızlar.
Şimdi size bir soru sormak istiyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Diyelim ki görümceniz ve kv aynı evde yaşıyorlar ailecek. Kv, görümcenizin çocuğuna bakıyor, okula getirip götürüyor, akşama yemekleri hazırlıyor, çay servisini dahil yapıyor. Bu sırada görümce ve eşi eve faturaları ödeyerek ve bazı market alışverişlerine destek olarak yaşıyorlar. Kv kirayı ödüyor. Kv, hem bakıcılık yaparak hem kira ödeyerek kızının çalışmasına imkan sağlıyor. Normalde görümce köyde yaşıyor hem çalışıp hem çocuğu birine bırakması mümkün değil. Yani kv sayesinde görümce hem çalışabiliyor, hem çocuğuna bakıtıyor, zaten maddi olarak da çok az destek oldukları için kısa sürede para biriktirip araba alıyorlar vs vs.
Lakin gün geliyor kv hastanelik oluyor görümce diyor ki ben bakamam gelin bakabilir evde oturuyor diyor. Siz gidiyorsunuz kv’ye bakıyorsunuz, akşama kaç kişiye yemek çıkarıyorsunuz, görümcenin çocuğunu okula götürüp getiriyorsunuz, evle ilgileniyorsunuz. Neyse bunlar için kuru bir teşekkür bile edilmiyor.
Aradan yine zaman geçiyor. Kv, zor bir ameliyat geçirecek. Yine aynı şeyleri yapmanız sizden bekleniyor. Siz ne yapardınız merak ediyorum.

Beni öpsen yapmazdım.
Maksimum her gün bir tencere yemek yapar kapıdan bırakırsın o kadar

Çocuğu okula götürmek vs. Alakasız yani

Eşim biz bir aileyiz, üzerimize düşeni yapmamız gerekir diyor. Ben net bir şekilde bu sefer hiç bir şey yapmayacağımı söyledim. Haklısın bişey diyemiyorum dedi başka yorum yapmadı.

Evet. Eşin oğlu. O yapsın. Eşin peki geçen sefer naptı üzerine düşen olarak? Akşam gelip yaptığın yemekleri semirip çayı içip kıçının üstüne yattı mı?

Eşim bana haklısın diyor ama bi yandan da annesine üzülüyor. Ben de acaba eşim için bi fedakarlık yapmalı mıyım acaba diye düşünüyorum
Ay bu kadar saf olmayın nolur ya
Böyle saf ve güçsüz davranacaksanız da konu açmayın.
Bizi sinir ettiğinizle kalıyorsunuz

Eşiniz sizin için fedakarlık yapsın hanımefendi.
Bu kadar kocam kocam kocammmm diye çıldırmayın

Eger calismiyorsam kv ameliyatindna sonra cicugumu alir kendi anneme giderdim .olur biterdi .tum yuku size yikmalari hos degil .
Kv daha once cocugunuza bakmasini teklif ettiniz mi ?

Ay bu kadar saf olmayın nolur ya
Böyle saf ve güçsüz davranacaksanız da konu açmayın.
Bizi sinir ettiğinizle kalıyorsunuz

Eşiniz sizin için fedakarlık yapsın hanımefendi.
Bu kadar kocam kocam kocammmm diye çıldırmayın
Bu nasıl bir üslup şok oldum şu an. Saf ve güçsüz davrandığım bir konu yok ayrıca olsa da size bu şekilde konuşma hakkını kim veriyor?
Merakınızı gidermek için söyleyeyim; bir öncekinde kocam yiyip içip semirmedi çünkü ben bir öküzle evli değilim. Eşim işten geldiğinde benim çayıma kadar servis yapıyordu.
Ayrıca zaten eşim benim için daha önce büyük fedakarlıklar yaptığı için ben ilk seferi kabul ettim. Fedakarlık yarıştıracak olursak benim her seferinde eşimin yanında olmam gerekiyor. Bilmediğiniz detayları olan konulara bu kadar hadsizce girişmeye çalışmayın. Yükselmenizi anlıyorum burada eşleri için çok fazla haksızlığa uğrayıp yine de kendini feda eden kadınlar konu açıyor ancak benim konumun onlarla hiç bir ilgisi yok kaldı ki olsa bile mahalle kavgasında değiliz bu şekilde konuşamazsınız.
Son olarak kocammm da kocammm. Beni hayata karşı sizin gibi öfkeli, ön yargılı, saldırgan bir insana dönüştürmediği için.

Eger calismiyorsam kv ameliyatindna sonra cicugumu alir kendi anneme giderdim .olur biterdi .tum yuku size yikmalari hos degil .
Kv daha once cocugunuza bakmasini teklif ettiniz mi ?
Çocuğum yok. Olsa da kendim bakmayı tercih ederim zaten. Daha önce de yazmıştım kayınvalideme bize gelmesini teklif edeceğim. Kabul etmezse kendi bilir benim yapabileceğim bir şey yok.

Çocuğum yok. Olsa da kendim bakmayı tercih ederim zaten. Daha önce de yazmıştım kayınvalideme bize gelmesini teklif edeceğim. Kabul etmezse kendi bilir benim yapabileceğim bir şey yo
Bunu cok guzel dusunmussun sadece kv gelsin bak .colukla cocukla ugrasma .kaldiramiyorum de .siz calisiyor musunuz ?
Bide gorumce kv ile yasiyor para birimtiriyor cocuguna bakiliyor demissiniz ,kv sizede onla tasamyi teklif etse kirayi karsilasa kabul eder misiniz ?

Ya ilkinde baktım. İnanın 3 gün zor dayandım. Teşekkür edecekleri yerde çocuğun bakıcısı bellediler. O öyle sevmez, böyle yemez, bunu giymez vs diye talimat veriyorlar. 3. Gün ben evime gidicem bu kadar yeter dedim. Biraz kırıldılar ama yapacak bişey yok. Şimdi de bana gelip açık açık bakar mısın diye sormadılar ama bekliyorum muhtemelen soracaklardır. Konu açılmadan ben direkt eşime bakamayacağımı söyledim. Onlar da gelirse ne cevap verebilirim diye fikir edinmek istedim.
Valla yemek falan uhrasilmaz sen cocukladin bakicisi degilsin o oyle bu boyle olmaz demeyecekler .kizinin calisiyor olmasi eve yemek yaomasina hafatsonundan misafire ikramlik hazirlamasina engel degil . Ben cocuklara yetisemiyorum diyip kv eve davet edip çekilin .sonrasini onlar dusunsunler .parayla adam tutsaklar hem kv bakip hemde çocuklara bakmaz .

X