Mutfak Püf Noktaları Sucuklu tost Yapmanın Püf Noktası

Jblal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
86
2
sucuklu tost yapan varmı aranızda.varsa nasıl yapıyorsunuz. sucuğun iyi pişmediğinde barsak parazitlerine yol açtığını biliypruz.tost makinesinde kaşaryla berabermi yapıyorsunuz, sucuğu önceden ayrıca pişiriyormusunuz.bunun pratik bir yolu varmı?

ben çok severim tostu fakat önceden kızartarak yapmıyorum dogrusu ama biraz fazla bekletıyorum

ama tost makinesi kirleniyor o zamanda. daha pratik bir yol arıyorum

Tost makinesi yok bizde onun için teflon tavada ilk önce sucukları azıcık kızartıyorum sonrada peynırlerı bırazcık maşayla her ıkı tarafını teflona suruyorum sonundada ekmegı bastırıyorum.İçine koyuyorum hepsını.Gercekten cok guzel oluyor .Birde ben tost'u ipince sevmiyorum onun içinde tost makınesı kullanmıyorum.Benim yaptıgım yontemle ekmekte pek küçülmüyor tadına varabılıyorum :)

tost makinasına aleminyum folyo geçirip kirlenmesini engel oluyorum önce sucukları pişiriyorum sonra bıraktiğı yağda tosta devam ediyorum

folyonun sıcakla teması halınde saglıga cok zararı varmıs...
ben tost makınasına ekmegı acıp koyuyorum ekmek ısınınca ekmegın ıc tarafına sucukları dızıp ıkı taraflı pısırıyorum boylece yagıda lezzetıde ekmegın ıcıne ıslıyor son olarakta ekmegı kapatıp 5 dakıka kadar ısıtıyorum bu kadar :KK66:
afıyet olsun...

tost makinasına yağlı fırın kağıdı serip sucuğu kızartıyorum.Daha sonra kızaran sucugu ekmeğin arasına koyup tost yapıyorum.Yağlı fırın kağıdı sayesine tost makinasıda batmıyor

tost makinasına yağlı fırın kağıdı serip sucuğu kızartıyorum.Daha sonra kızaran sucugu ekmeğin arasına koyup tost yapıyorum.Yağlı fırın kağıdı sayesine tost makinasıda batmıyor

iyi fikir. aliminyum folyo sağlığa zararlı ısınınca ama bu yağlı kağıt zararlı değildir sanırım
teşekkürler

ekmeği iki taraklı açıp önce sucukları üstüne dizerek makinayı bastırıyorum böylelikle hem ekmeğin içi ısınmış oluyor hemde sucuklar pişiyor daha sonra kaşarları da üstüne dizip birazda ketçap döktükten sonra ekmeği kapatarak bastırıyorum makinayı 2 dk sonra da yapını sürüyorum....tabi bunları rejime başlamadan çnce yapıyordum:)

tost makinasına önce yağlı kağıt seeriyorum sonra ekmeği bastırıyorum (ince tost severim de)sonra sucukları koyup biraz daha bastırıyorum sonra ekmeği kapatıyorum gene batırıyorum tost makinesinden çıkarıp üstüne ve altına margarin sürüyorum...bu kadar...

kesinlikle önce tost makinasında sucukları pişiririm sonra sandaviç ekmeginin arasına pişen sucukları sonra kaşarı koyup ekmeklerin üstünü ve altını çıtır olması için hafifçe yağladıktan sonra tekrar ekmek kızarıncaya kadar pişiririm ben normal ekmekle yapılanı daha çok seviyorum,

ekmek, sucuğun akan yağını aldığı gibi dışına da yağ sürdüğüm için tost makinası kirlenmesi zaten kaçınılmaz oluyor hem bu lezzet için de değer doğrusu amaan at bulaşık makinasına yıkasın değilmi.

bende önce makinede sucukları pişiriyorumm daha sonra ekmeğin arasına yerleştirerek sucukların bıraktığı yağda ekmeği koyup tostu yapıyodum..

en guzeli tost makimesi degil de eski usul cevirmeli tosterlardan kullanmak..ve ateste pisirmek arkadaslar..isin sirri burada..ateste psirin tostunuzu,elektrikle degil..hem citir oluyor..once sucugunuzu bu bahsettigim ateste pisirilen tosterda azicik kizartiyorsunuz..sonra sucuklari alin..hemmencecik ekmelerinizi yerlestirin sucugun yagini icine alsin ekmekler...hafif isininca ekmekleri alin kasarpeyniri ve sucugu yerlestirip tekrar tostera sokun..altini ustunu cevirerek hafif kahvaltilik margarin surerek pisirin..cok leziz oluyor..ustelik tosteriniz kirlense bile hemen suda temizliyorsunuz yaglari..afiyet olsun:)

ben sucuğu hiç pişirmeden direkt ısıtılmış ekmeğin arasına kaşarla koyup makineye koyuyorum.
yağlı kağıt ben de kullanıyorum,yoksa kaşar eriyince makine batıyor.

arkadaşlar bir fikirde ben vereyim size
bende sucukları pişirmeden asla yemem, o yüzden ilk önce sucukları doğrayıp bir tabağa koyuyorum
sonra mikro dalga fırına koyup bir iki dakika kızartıyorum çok kısa sürede kızarıyo (tabi bu mikro dalgası olanlar için) sonra ekmek arasına koyup tostumu yapıyorum. Ben kahfaltıdada bu yöntemi uygularım genelde yumurtasız sucuk yapıcaksam sucukları doğrayıp bir tabağa dolduruyorum sucukları tek sıra dizmenize gerek yok üst üste olması sorun deyil her yeri çok güzel kızarıyor kendi yağıyla hiç alt üst etmenize bile gerek kalmıyo hemde çok pratik hemde güzel oluyo mangal gibi tavsiye ederim..... deneyin

arkadaşlar şunuda belirteyim birkaç dakika kızartıyosunuz, fırınınızın ayarına göre kontrollü kızartın yoksa kupkuru olur sucuklarınız sonra demedi demeyin:mymeka:

ben ekmeği açıp sucukları pişiriyorum,tost makinesinde sonra sucukları alt üst ediyorum domatesleri yuvarlak dilimleyip sucukların üstüne kapatıyorum birazda isot döküyorum ekmeği kapatıp iyice bastırarak biraz daha pişiriyorum.kaşar bana göre ağır oluyor domatesli sucuklu tosta bayılıyorum.biz sucuğu kendimiz yapıyoruz .hazır sucuk yemiyoruz

Bende kilasik tost ekmeğine sucukları diziyorum.Daha sonra sucukları kızartıorum üzerine dil peyniri ekleyip birkaç saniye kapağı kapatıyorum daha sonra ekmeği ekleyip üzerinede biraz tereyağ birkaçdakikada kapağı bastırıyorum.Afiyet olsun.

X