Mutfak Püf Noktaları Sucuklu tost Yapmanın Püf Noktası

ben önce tost ekmeklerini makinaya yerleştiriyorum onlar biraz ısınırken dilimlediğim sucukları ekmeğin üzerine koyuyorum fakat üzerine ekmek kapatmadan makinanın kapağını örtüyorum biraz bu esnada sucuklar pişmiş oluo.sonra kaşarıda ilave edip ikinci ekmekleri kapatıp pişiriyorum.

ben ekmegi acıp içine fırcayla sıvı yag sürüorum sonra peynir domates bibe ve sucuk dograyıp kapatıyorum elimle bastırıp brz incelmesini saglıyorum sonra tost makinasına koyup bastırarak olmasını bekliorum ımmmm cok güzel oluo gercektn

tost ekmeğine biraz domates salçası sürüyorum,daha sonra içine kaşar ve üzerine sucukları dizip,iki tarafını yağlayıp makinaya koyuyorum.bence çok iyi oluyor.

Ben hiç ayrıca kızartmam sucukları, ekmeğin içine tüm malzemleri koyarım öyle yaparım.

ben önce tost ekmeklerini makinaya yerleştiriyorum onlar biraz ısınırken dilimlediğim sucukları ekmeğin üzerine koyuyorum fakat üzerine ekmek kapatmadan makinanın kapağını örtüyorum biraz bu esnada sucuklar pişmiş oluo.sonra kaşarıda ilave edip ikinci ekmekleri kapatıp pişiriyorum.

a.s evet ben de böyle yapıyom ...
öbür türlü sucuklar çiğ kalıyo sanki cokacimcoook

yaa ben çok severim sucuklu kaşarlı tostucokacimcoook
oruçlu oruçlu canım çekti :1rolleyes:
bende aynen melan_choly gibi yapğıyorummm

Peki salamı naısl yiyorsunuz kızlar, yada sosisi? Sonuçta sosis salatalarda yada benzeri şeylerde çiğ kalıyor? Çiğ köftede aynı şekilde.

ben teflonda yağsız olarak sucuğu pişiriyorum
sonra ekmeğin arasına koyuyorum,istersem kaşarda koyuyorum
sonrda tost makinasında koyuyorum

ben önce bu tür malzemeleri mikro dalgada biraz pişirip öyle yapıyorum. bunu makarna salatasındada uygularım.çiğ yemek istemeyiz sağlık açısından.....

ne cok urasıosun bööle bı tost yapmak için ya :s

ekmegi ikiye böl..
tost makinesine ekmekleri kapamadan yerleştir.
sucuk salam sosis artık ne istiosan ekmeklerin üzerine yerlestir..
eger makinen kirlenmesin istiyorsan YAGLI KAGIT la üzerlerini kapat..
bi parca tereyag koy sucukların uzerine..
sucuklar pısnce kasarları koy... istersen ketcap mayonez tursu ekle..
artık ekmegiinin uzerini kapat..
sora 1 dakika daha bekle.. muhtesemmmm... canım istedi ya anlatırken :s...

Arkadaşlar sucuk ve sosisi pişirmeden koymayın derim tostunuzu
Hata ben sosisi tosttada omlettede haşlayarak kullunırım:)

ben kocaman köy ekmeklerinden ik dilim alırım

Eğer çook aç değilsem sucukları yağlı kağıtta tost mak. çok kısa süre pişirip ekmeğin arasına;
en alta biraz beyaz peynir, üstüne kaşar peynir, onun üstüne sucukları, yazsa biraz domates, acısos ve iki üç tane zeytinin çekirdeksiz koyarım, en üstede parça tereyağ. Pizza gibi oluyor ama zaman alıyor, tereyağ pişerken ekmeğin dışınada çıkıyor.

Açsam
b.peynir, kaşar, sucuk, tereyağ koyup iki büyük dilim ekmek arasına pişiriyorum. Piştikten sonra tekrar yağmalıyorum. Her zaman sucuğu pişirmiyorum zaten ısınıyor, birde çok fazla sucuk tüketmediğim için çokta elzem görmüyorum.

Valla konu sucuk olunca dayanamadım yazayım dedim. :) Sucuk ile alakalı şöyle bir bilgi vereyim, marketlerde 2 çeşit sucuk görürsünüz. Birinde fermente yazar diğerinde ısıl işlem. Maddi açıdan düşünürseniz ısıl işlem sucuk daha ucuz olur, eskiden bunun ismi sucuk benzeri ürün diye geçerdi şimdi ısıl işlem adıyla satılıyor. Ben size bu çeşit sucuğu tavsiye etmiyorum. Tadıda sucuğa benzemiyor ve içine neler karıştırılıyor hiç bilemiyoruz. Mesela fermente sucuğu çiğ bile yesen problem yok ama ısıl işlem de kesinlikle denemeyin. Ben küçüklüğümden beri Coşkun sucuk ve Apikoğlu yerim, Babam her işten dönüşte kağıthane'de coşkun sucukların fabrikasına uğrar alır gelirdi. Sabahları da afiyetle yerdik :) Son zamanlarda çoğu markette Coşkun sucuğu bulamadığım için apikoğlu yiyordum fakat artık keşfettim ki Coşkunun online sipariş sitesi varmış. Türkiye'nin her yerine gönderiyorlar. Sadece sucuk değil tüm şarküteri ürünlerini online alıyorumartık, tavsiye ederim. ... dan sizde girebilirsiniz. Mesela kızım Coşkun sosisten başka bir şey yemiyor. Bu kadar konuşmaya canım çekti :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam canim ben cogunlukla sucuklu tost yapacagim zaman tost makinesine firina koydugumuz pisirme kagidininkoyup sucuklari kizartiyorum hem altini üstünü pisirme kagidiyla kapattigim icin tost makinesi kirenmiyor sucuklar orta pisince ekmegin arasina koyup kasarida koyup pisirme kagidi olmadan yapiyorum en sona,hen sucuklar pisiyor hem tost makinesi o kadar batmiyor 🥰😊

X