Tüp bebek öncesi laparoskopi

crazygirl35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2021
447
426
42
Merhaba arkadaşlar;

Dün hayatımda ilk kez hsg çekildim ve özellikle sol tüpümde sıvı birikmesi ve şişmesi (hidrosalpenks) olduğu ortaya çıktı , ayrıca uterus yani rahim de sağa deviye yani yatıkmış. Önümüzdeki ayki adetimle laparoskopi olmam gerektiğini söyledi doktorum. Muhtemelen de tüpün alınacağını söyledi. Çok korkuyorum :KK43: olan arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum.

Özelde fiyatlar nasıl? , sonda takılıyor mu?, çok ağrı oluyor mu? , ne kadar zaman sonra tüp bebeğe başlanılıyor?

Not: önceden 3üz gebeliğim (5. Gün embriyosu 5AA kalitede) kalplerinin durması sonucu sonlanmıştı (biri 10. Diğerleri 7. Haftada)

Geçmiş olsun inşallah. Benimde hidrosalpenks problemim vardı tuplerimi laparoskopiyle kapattirdim. Ondan bir iki üç ay sonra tüp bebek oldum. Ben özel hastanede yaptırdım yaklaşık 9 ay önce 6000 verdim. Bir gece hastanede kaldım üç günde falan toparladım. Sondayi siz ameliyattayken takabiliyorlar yani hissetmiyorsunuz

Geçmiş olsun inşallah. Benimde hidrosalpenks problemim vardı tuplerimi laparoskopiyle kapattirdim. Ondan bir iki üç ay sonra tüp bebek oldum. Ben özel hastanede yaptırdım yaklaşık 9 ay önce 6000 verdim. Bir gece hastanede kaldım üç günde falan toparladım. Sondayi siz ameliyattayken takabiliyorlar yani hissetmiyorsunuz
Öncelikle Cevabınız için çok teşekkür ederim . Kapattırdım derken tüpler tamamen alınmadı mı ve tüp bebeğiniz tuttu mu acaba? Hangi şehirde olmuştunuz ameliyatı?

Öncelikle Cevabınız için çok teşekkür ederim . Kapattırdım derken tüpler tamamen alınmadı mı ve tüp bebeğiniz tuttu mu acaba? Hangi şehirde olmuştunuz ameliyatı?
Giresun'da oldum. Tüpleri almadılar kapattılar. En başta tuttu ama sonradan değerim düştü ve kimyasal gebelik yaşadım şimdi ikinci transfer için bekliyorum

Arkadaşlar bu durumu yaşayan ve yaşamak üzere olanlardan lütfen destek bekliyorum çok korkularım var :KK43:
İstanbulda bağcılar medilife hastanesinde oldum ama eşim istemediği için o an tüplerim alınmadı ama basit bir ameliyat sonda takıldı ameliyat esnasında bir gece kaldım sondayıda ameliyattan sonraki gün cıkardılar cıkarırken acımadı eşimin istememesinin sebebi ben bir tüp biliyordum hsg sonucuna göre meğer 2 tüpmüş o yüzden çapada bir daha ameliyat olacağım ya alınacak ya da bağlanacak tüplerm çapanın yeni adı istanbul üniversitesi İstanbul tıp fakültesi memnunum suan işini iyi yapıyorlar kısmetse 7.veya 8. Ayda ameliyat olacağım tekrar

Arkadaşlar bu durumu yaşayan ve yaşamak üzere olanlardan lütfen destek bekliyorum çok korkularım var :KK43:
Laporoskopi zor değil ben 2.kez olcam cünkü eşim bana sormadan alın diyememiş ben bir tüp biliyorken iki tüpmüş o yüzden şimdi aldırmaya karar verdim ve 2.ameliyat olcam ya alınacak ya da bağlanacak

Çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için :)
Peki tamamen tüplerini aldırmak acaba daha mı zor klipsletip kapattırıp bağlatmaktan
Ben aldıracağım da :KK43:

Merhaba arkadaşlar;

Dün hayatımda ilk kez hsg çekildim ve özellikle sol tüpümde sıvı birikmesi ve şişmesi (hidrosalpenks) olduğu ortaya çıktı , ayrıca uterus yani rahim de sağa deviye yani yatıkmış. Önümüzdeki ayki adetimle laparoskopi olmam gerektiğini söyledi doktorum. Muhtemelen de tüpün alınacağını söyledi. Çok korkuyorum :KK43: olan arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum.

Özelde fiyatlar nasıl? , sonda takılıyor mu?, çok ağrı oluyor mu? , ne kadar zaman sonra tüp bebeğe başlanılıyor?

Not: önceden 3üz gebeliğim (5. Gün embriyosu 5AA kalitede) kalplerinin durması sonucu sonlanmıştı (biri 10. Diğerleri 7. Haftada)
Ne yaptınız ameliyat oldunuz mu

ben oldum ve 2 tüpüde aldılar. doktorum karar verdi ne yapılması gerektiğine ama alınmadığı yada bağlanmadığı takdirde tüplerdeki sıvının yumurta toplama aşamasında yumurtaya temas ettiğinde bile zarar veriyormuş.

ben oldum ve 2 tüpüde aldılar. doktorum karar verdi ne yapılması gerektiğine ama alınmadığı yada bağlanmadığı takdirde tüplerdeki sıvının yumurta toplama aşamasında yumurtaya temas ettiğinde bile zarar veriyormuş.
Geçmiş olsun benim tek tüpüm tıkalı diğer tüp için bi işlem yapacak mı bilmiyorum bilgi vermedi o konuda

Evet ama daha gün vermediler adeti bekliyorum ben de
Siz naptınız hangi aşamadasınız
Bende adetimi bekliyorum kısmetse ağustos ayında iki tüpümde alınacak tamamen
Geçen yaz bugünlerde 3üz bebek aldırmıştım kalpleri durdu ikisinin 7 diğerinin 10. Haftada
Ben hiç rahim filmi çektirmemiştim kürtaj sonrası geçtiğimiz mayısta çekilince neden kalplerinin durduğunu da böylece öğrenmiş oldum
Ağustostaki ameliyat sonrasında yaklaşık ekim kasım gibi yine Tüp bebek düşünüyoruz nasipse

Geçmiş olsun ne zaman ve hangi sebep ile alındı tüpleriniz ?
Zor muydu ?
Çok acı verici bir durum oldu mu ?
Sonda takıldı mı?
Ne zaman normal yaşantınıza dönebildiniz?

Ben çok korkuyorum laparoskopi ve histeroskopi bir arada olacakmış benim yani hem kapalı ameliyat tüplerin alınması için hem de alttan histeroskopi ile rahimde kürtaj sonrası oluşan yapışıklıklar temizlenecekmiş

X