tüp bebek sürecinde sizi bekleyen seyler (testler, opu, transfer süreci)

Aa öyle mi ? Ben gerekli olursa yapılıyor diye düşündüm
Peki sıkıntı var ise ve bilmiyorsak bunu tutmuyor mu o zaman?
embriyolarda sıkıntı varsa tutmama sebebi tabi. ama genetiği tekrarlayan başarısızlıkta yaparlar. pgtli kaliteli gelse bile o da kesin tutacak diye birşey yok. pgt bayağı maliyetli birşey. embriyo başına dolar bazından bakılıyor. ama bunun bakılması ihtimal olarak tutmasını arrtırma yöntemi demek.
yani Allah nasip ettiyse tutup doğuyor gerisi hikaye.

isabetli karar olmuş :) emekler boşa gitmesin.
hamur işi, tatlı, paketli gıda, karbonhidrat almayı bırakmak
çiğ kabak çekirdeği
çiğ badem
ceviz
ölçülü açık çay (kahve içmiyorum pek önerilmiyor)
taze sebze, kırmızı meyve tüketilmeli. (organik nar suyu rahim dokusu, kanlanmasına faydalı+ kuşburnu çayı da)
ananas, yeşil çay, maydanoz dan uzak durulmalı transfer sonrası da.

rahim beslenip oksijenlenmesi için her gün tempolu olarak düzenli yürüyüş 1 saat.

bol su tüketmek

kimyasal ve parfüm makyaj malzemeleri vs kokulu şeylerden uzak durmak. transfer önceside rolon bile kullanmayın diyecekler zaten.
çok 🤲 dua etmek.
Sabırla Allah a tevekkül edip, hayırlısını istemek...
(neden olmuyor, oldu mu, olacak mı, vs gibi olumsuz şeyler düşünmemek)

int avokado dıyor ama o da faydalı olur mu sence bir de sey soracaktım doktorum transfer oncesı ılaçlar kabız yapıyor dedı sende oldu mu ıkınma ıstemıyorlar ya transfer sonrası kabız olmamak ıcın bı seyler yapmıs mıydın

embriyolarda sıkıntı varsa tutmama sebebi tabi. ama genetiği tekrarlayan başarısızlıkta yaparlar. pgtli kaliteli gelse bile o da kesin tutacak diye birşey yok. pgt bayağı maliyetli birşey. embriyo başına dolar bazından bakılıyor. ama bunun bakılması ihtimal olarak tutmasını arrtırma yöntemi demek.
yani Allah nasip ettiyse tutup doğuyor gerisi hikaye.
yani aslına bakarsan taa başına dönersek yine nasip bu iş
regl olurken sıkıntılı arkadaşım vardı. geç oluyordu ve 3 ayda bir gibirdi
dr çocuk sahibi olamayacağını söylemişti. şimdi 3 tane çocuğu var kızın
rabbi nasip eder ise her türlü oluyor

int avokado dıyor ama o da faydalı olur mu sence bir de sey soracaktım doktorum transfer oncesı ılaçlar kabız yapıyor dedı sende oldu mu ıkınma ıstemıyorlar ya transfer sonrası kabız olmamak ıcın bı seyler yapmıs mıydın
avakado kalite için diyorlar öncesinde. gün kurusu denilen etli kahverengi kayısılardan aldım paketli güvenilir yerden. her gün 2 tane tüket üzerine ılık bol su iç. Su önemli ne yersen ye su olmayınca yine kabızlık oluyor. ilk gün bence yolculuk da yapma bir yerde kal. ankara lı değildin değil mi? ilk gün önemli bence çok hareket iyi değil. hareketsiz kalmak da iyi değil tabi abartmamal lazım da yollar yoruyor.

avakado kalite için diyorlar öncesinde. gün kurusu denilen etli kahverengi kayısılardan aldım paketli güvenilir yerden. her gün 2 tane tüket üzerine ılık bol su iç. Su önemli ne yersen ye su olmayınca yine kabızlık oluyor. ilk gün bence yolculuk da yapma bir yerde kal. ankara lı değildin değil mi? ilk gün önemli bence çok hareket iyi değil. hareketsiz kalmak da iyi değil tabi abartmamal lazım da yollar yoruyor.
ankaradayım. ıkıncı gun ısıne gerı donebılırsın dedı doktorum ama kımı doktor da en az 3 gun yatın dınlenın dıyor benım doktorum ise ılk gun dınlen ıcın rahat etsın sonra gunluk yasantına kendını yormadan devam et spor yapma vs dedı. bı arkadasım 10 gun boyunca hıc yerınden kalkmadı acaba o mu abartıyor ben mı fazla umursamaz dusunuyorum emın olmadım sence hangısı doğru.

ankaradayım. ıkıncı gun ısıne gerı donebılırsın dedı doktorum ama kımı doktor da en az 3 gun yatın dınlenın dıyor benım doktorum ise ılk gun dınlen ıcın rahat etsın sonra gunluk yasantına kendını yormadan devam et spor yapma vs dedı. bı arkadasım 10 gun boyunca hıc yerınden kalkmadı acaba o mu abartıyor ben mı fazla umursamaz dusunuyorum emın olmadım sence hangısı doğru.
Bence ilk 7, 8 gün önemli. ben olsam 1 hafta izin alır evde olurdum. hafif yürüyüş yapardım iş yapmazdım beslenmem çok dikkat ederdim. işe gitmek de stres ve hareket var. bir de fitil duphaston felan kullandırırsa, pıhtılaşma iğnesi felan bunlar evde kolay. çünkü fitilden sonra yatmak gerekiyor yoksa akıp gidiyor boşa gider. Çok önemli değil diyen Dr lar var evet ama bence önemli çünkü dışardan implatasyon söz konusu. normal gebelik gibi değil. vücut kabul aşaması var.

Bence ilk 7, 8 gün önemli. ben olsam 1 hafta izin alır evde olurdum. hafif yürüyüş yapardım iş yapmazdım beslenmem çok dikkat ederdim. işe gitmek de stres ve hareket var. bir de fitil duphaston felan kullandırırsa, pıhtılaşma iğnesi felan bunlar evde kolay. çünkü fitilden sonra yatmak gerekiyor yoksa akıp gidiyor boşa gider. Çok önemli değil diyen Dr lar var evet ama bence önemli çünkü dışardan implatasyon söz konusu. normal gebelik gibi değil. vücut kabul aşaması var.
bu tedavıler ıcın cok gıt gel yaptıgımdan ısleırm cok bekledı sımdı de uzun surelı ızın almama pek sıcak bakmıyolar muhtemeln transfer sonrası 2. veya 3. gun donerım gıbı ama oturarak plan ve rapor hazırlaıdıgım ıcın sorun olmaz ınsallah dıye duusnuyorum. Hem duzenlı yemegım ve yıyeceklerım hep onume gelııyor en azından onu hazırlamaklada ugrasmam dıye dusunuyorum. Aksamları ıcın de sımdıden buzluk stogu yapayım dıyorum sence. Hani pişirip dolapta saklamak gıbı ön pişirme yapıp buzluga atmak gıbı. Bıldıgım kadarıyla sebze yemegı tavsıye edıyolar baklagıl vs meyve ve sebze.. Tavuk et pek tercıh etmıyorlar herhalde ona göre bı beslenme olmalı değil mi

yani aslına bakarsan taa başına dönersek yine nasip bu iş
regl olurken sıkıntılı arkadaşım vardı. geç oluyordu ve 3 ayda bir gibirdi
dr çocuk sahibi olamayacağını söylemişti. şimdi 3 tane çocuğu var kızın
rabbi nasip eder ise her türlü oluyo

bu tedavıler ıcın cok gıt gel yaptıgımdan ısleırm cok bekledı sımdı de uzun surelı ızın almama pek sıcak bakmıyolar muhtemeln transfer sonrası 2. veya 3. gun donerım gıbı ama oturarak plan ve rapor hazırlaıdıgım ıcın sorun olmaz ınsallah dıye duusnuyorum. Hem duzenlı yemegım ve yıyeceklerım hep onume gelııyor en azından onu hazırlamaklada ugrasmam dıye dusunuyorum. Aksamları ıcın de sımdıden buzluk stogu yapayım dıyorum sence. Hani pişirip dolapta saklamak gıbı ön pişirme yapıp buzluga atmak gıbı. Bıldıgım kadarıyla sebze yemegı tavsıye edıyolar baklagıl vs meyve ve sebze.. Tavuk et pek tercıh etmıyorlar herhalde ona göre bı beslenme olmalı değil mi
Artık kendine göre ayarla sen bilirsin tabi. taze sebze, balık (mevsimi de geçti ya) meyve, kuruyemişler çiğ olarak. buzluğa da hamur işi ve haşlama bakliyat köfte konur. et tavsiye edilmiyor. başka ne konur

2 tanesi ilerlemiş 2 tanesi yolundaymış csnım 3.gün bidaha arayacaklar inşallah dünyaya gelmeyi başaracaklar inanıyorum
Öncelikle insallah hepsi sağlıklı sıhhatli olur 🙏 ardından da sağlıkla kucağınıza alırsınız. benzer süreç yaşayacağım sizinle o yüzden suan çok umut dolu görünüyor. Bende yumurta çok az ve kalitesi de çok düşük, daha evvel genetik sorunlu düşükler olduğu için sizin gibi örnek genetiğe gidecek ama tr de bakılacak ne kadar süreceğini bilmiyorum 🤷‍♀️. Dualarımız sizinle

Bu yumurtalar 5.gune kadar giderse genetik teste gönderecekler abd ye bizim yaştan dolayı mecburmuş. Onun sonucu gelmesi 1.5 2 aymış. Sonra normal gelirse transfer olacak süreç hala bitmiyor. Bekle dur yani hep heycan hep umıt hep sabırsızlık ama güzel süreçmiş her şeye rağmen bi de tutunursa kırban kesicem valla.
canım napıyosun nasılsın, embrıyolar genetiğe gonderıldı mı

3. Günüde gördü çok şükür hücreler bölünmeye başlamış. 5.güne gelirse genetik teste gönderilecek. Her aradıklarında pozitif haberi kadar mutlu oluyorum.

canım napıyosun nasılsın, embrıyolar genetiğe gonderıldı mı
3.güne geldiler çok şükür. Yumurta kalitesini sordum şimdi belli olmaz dediler 5.gün belli olurmuş inşallah kalitelilerdir inşallah 5.güne gider genetikten sağlıklı döner ve tutunurlar sağlıkla bir kız bir erkek gelirler dünyaya (eksik dilek dilemeyim diye tüm süreci yazdım:)

3.güne geldiler çok şükür. Yumurta kalitesini sordum şimdi belli olmaz dediler 5.gün belli olurmuş inşallah kalitelilerdir inşallah 5.güne gider genetikten sağlıklı döner ve tutunurlar sağlıkla bir kız bir erkek gelirler dünyaya (eksik dilek dilemeyim diye tüm süreci yazdım:)
ay canım benım ınsallah ınsallah guzel haberlerını beklıyoruz :dua:

X