Uzman cavus maas

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşimin maaşını konuşrken bugün duydum 65 alıyorum demiş bi uzman 😊
Doğu'da yurtdisinda.suriyede.veya sat sas komando vs. Olunca ek tazminat alırlar.Tazminatsizsa 40 bin kusur oluyor.Mesela benim eşim 20 bin+5 bin toplam 25 bin ek tazminat alıyor normal astsubay göre.Herkesin bir.olmuyor

Doğu'da yurtdisinda.suriyede.veya sat sas komando vs. Olunca ek tazminat alırlar.Tazminatsizsa 40 bin kusur oluyor.Mesela benim eşim 20 bin+5 bin toplam 25 bin ek tazminat alıyor normal astsubay göre.Herkesin bir.olmuyor
Kıbrısta bizimkisi hiç parası olmaz 😊 miktarı da bilmeyiz az daha konuşsa ben para atacagım, 😊

Normal bir memur bile bu kadar alıyor zaten ya. Daha fazladır bence.
Benim eşim tazminat ek ödemelerle birlikte 70 alıyor sat sas sınıfında.Tazminatlari da düşünce normal astsubay maaşı 45 kalıyor.Uzman cavussa daha az olması normal.40-45 civarı.Ek odeme vs olursa değişir.Askerlerin lojman hakkı ve belirli imkanları oluyor memura göre ordan fayda sağlıyorlar çoğu zaten.

Kizlar artik bu konuya yazmayin maas maas diye kafam bunaldi sinirimi cikardim zaten esimden esim ister 30 bin alsin inster 50 alsjn bize harcar bunu biliyorum bu kadar paraya tapmaya gerek yok cani sagolsun yeter ki cani sag olamsa sehit olsa yada baska birsey olsa devlet bana para verse ne olcak esim olmadiktan sonra neyse tesekkurler
Ee konuyu sen açtın yaa millet yorum yapınca mi kötü oldu şehitlik ne alaka şimdi sacmasapan konuşmayın ya karı koca olmak eşinin herseyini bilmektir sen önce kocanla bir evliliğini sorgula bence bende calismiyorum ama eşimin ne kadar aldığını nereye ne kadar verdiğini ne kadar biriktirdigini bilirim kendisi dışarda çalışıyorsa bizde evde çocuğa ev işlerine bakarak çalışıyoruz bu bence bir saygıdır değerdir

Kizlar esime sordum basta soylemek istemedi ama askeriyenin oyagimk ne varmis birikim yapip her ay oraya yatirmis orda degerliyonumus para
Oyağı eşime sordum kaç kesiliyor diye cvp verince yazacağım şeytan diyor isim soyisim al bordrosunu sana yolla ama şeytana uymayacağım .
40 bin mi alıyor. Ben de uzman casuslar yüksek alıyor saniyordum
Askerlerde maaşı belirleyen bir çok etken var . Broveler yaşadıkları şehir sınıfı vs vs . Eşim komando 5. Bölgedeyiz ilçedeyiz 9. Senemiz 60 bin alıyoruz

60-70 mi alıyorlarmış??? tüm gün instadan flört kovalayarak hem de. ben de bundan istiyorum ya. boşuna okumuşuz.
Ne flörtü ya gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz 🤣 adamların bölgelerdeki hallerini görseniz ağlarsınız . Eşim senelerde bölgelerde çalıştı ve neler yaşadık biz . Gerçekten olaya öyle bakmayın

Hayır ya ne deli gibisi gözünüzü seveyim öyle bir şey yok. Askerin en sefil yaşadığı yer kıbrıs. Eskisen bin beter kötüydü şimdi çok az iyileşme var
hanımefendi kıbrısta yaşamış asker ailesi olarak söylüyorum bunu. millet kıbrısa tayin çıkması için tüm şartları zorlar, tayin otomatik 2 yıldır hatta çok kişi 3.yıl için dilekçe verir bazılarının kabul olur. tazminatları en yüksek bölgelerdendir, tutumlu olanlar Tr'ye (7-8 sene öncesinin ev fiyatları tabii) yarı ev parasıyla döndüler. bizde de olduğu gibi.

hanımefendi kıbrısta yaşamış asker ailesi olarak söylüyorum bunu. millet kıbrısa tayin çıkması için tüm şartları zorlar, tayin otomatik 2 yıldır hatta çok kişi 3.yıl için dilekçe verir bazılarının kabul olur. tazminatları en yüksek bölgelerdendir, tutumlu olanlar Tr'ye (7-8 sene öncesinin ev fiyatları tabii) yarı ev parasıyla döndüler. bizde de olduğu gibi.
Bilmem benim eşim asker çevremde de bir sürü asker var malum . Kıbrısın istenme sebebi deniz vs vs . Yoksa öyle anlattığımız gibi vovvvv gibi bir durum yok . Ayrıca her şartı zorlamaya gerek yok ki zaten yazıyorsun Kıbrıs geliyor . Bir arkadaşın çocuğu 3.5 yaşında orada hamilelik geçirdi tam pandemi de oradaydı çok zorlandık maddi anlamda dediler . Babamın kuzeninin tayini oraya çıktı gittiler kadın da markette çalıştı . Yani diyeceğim o ki aslında numarası yok oradanın. Eşime sorayım isterseniz Kıbrıs’ta normal bi asker kaç tl alıyor söyler .

Bilmem benim eşim asker çevremde de bir sürü asker var malum . Kıbrısın istenme sebebi deniz vs vs . Yoksa öyle anlattığımız gibi vovvvv gibi bir durum yok . Ayrıca her şartı zorlamaya gerek yok ki zaten yazıyorsun Kıbrıs geliyor . Bir arkadaşın çocuğu 3.5 yaşında orada hamilelik geçirdi tam pandemi de oradaydı çok zorlandık maddi anlamda dediler . Babamın kuzeninin tayini oraya çıktı gittiler kadın da markette çalıştı . Yani diyeceğim o ki aslında numarası yok oradanın
valla 7-8 senede ne değişti bilmem ama bizim dönemimizde öyleydi. kıbrıs zor geliyordu ve talep çoktu.
zaten dediğim gibi ailecek tek birikimi biz de orada yapabildik. lojman hayatı dışında tabiki pahalı ama maaş-ada tazminatı vs. konusunda yüksekti. eşi çalışanlarda oldu, genelde oranın asgari ücreti buranın çok üstünde olduğundan eş çalışabiliyorsa Tr'ye döndüğünde iyi bir birikimle dönmek istiyor. kktc'de kurumsal bir işe zor girer asker eşi, anca market mağaza vs girebiliyorlar normal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X