Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Gaviscon rennie bunlar burda markette satılıyor reçetesiz seyler zaten bence bir zararı olacagını sanmam hamilelikte. Parasetamol ağrı kesicilerde oyle yine markette satılan seyler. Doktorunuzda onaylıyorsa kullanın rahatlamak için

Gaviscon rennie bunlar burda markette satılıyor reçetesiz seyler zaten bence bir zararı olacagını sanmam hamilelikte. Parasetamol ağrı kesicilerde oyle yine markette satılan seyler. Doktorunuzda onaylıyorsa kullanın rahatlamak için
dün geceki eziyetten sonra kesinlikle önlem alacağım

Kızlar dün akşam üzeri başlayan ve sabaha kadar beni mahveden bi baş ağrısı yaşadım . gece boyu uyandım . ilaç içememek çok zor. baş ağrısı daha fenaymış. doğal yolla bi çözümü yokmu bu baş ağrısının acaba ? :confused:
Screenshot_2024-05-17-11-25-43-80_e253b09579dc200cd0fba0dacae58c74.jpg

Şunlardan bulursan bunlar da güzel

Kızlar aç kalınca sanki midenizde bı boşluk sıyrılma hissi gibi şeyler oluyor mu. Ya benim hiç bulantım falan yoktu ama bu hafta bı elim ayağım titriyor açlık şekeri falan da normal çıktı. Bı lokma yesem midem de şişiyor sanki midem hep dolu dolu gibi o kadar rahatsiz bir his ki. Hiçbir şeyden keyif alamıyorum. Bulantı tiksinme gibi şeyler yok ama böyle bu şişkinlik mi hazımsızlık mi artık nasıl bişey anlamıyorum çok rahatsız ediyor iki lokma bişey ağzıma atınca bastiriyo bı iki dk rahatlar gibi oluyorum sonra o yediğim şey şişiyor. Sürekli böyle ama geçtiği de yok şu içsem bile aynı his oluyor.

Ben de merak ettim cevabını bakalım ne diyecek cidden. Gaviscon'u son ayları boyunca kullanan çok arkadaşım olmuştu yanma şikayetiyle ama ilk zamanlar ben duymamıştım dediğim gibi. Gece zordu da uyanınca da hiçbir şey daha kolay olmadı. Artık uyumadığımız her an bununla yaşayacak gibiyiz. Sen haftaya işe başlayacak mısın? Bu hafta izinliydin diye biliyorum?
Canım benim haziranda bitiyor raporum çok şükür. Hemşire cevap verdi. Çok sık değil ama zorda kaldığınızda ara ara kullanabilirsiniz dedi kuzum. Aklında olsun.
Aynen asla ayakta duramam. Dramamine'nin içeriğine bakayım canım bi farklı bir içerikse iyi gelebilir belki de dediğin gibi. Bu mesajı gördün mü edahandro edahandro ?
Dramamineye de baktım şimdi gerçekten ihtiyaç varsa kullanın diyor. İstersen doktoruna bi sor kuzum. Sorarsan bana da haber et. İnatla ilaç vermiyorlar ama bak rennie falan kullanılıyormuş. Bir kaç ilaç ismi verseler en azından. Ben aile hekimime de sordum o da vermedi ilaç adı. Bulantı iyidir diyor herkes. İyi ama ben çok kötü oldum. Yaşam kalitem baya düştü. Hele ben evdeyım, sen işyerindesin seni gerçekten hayal edemiyorum ve bu durumun işyerinde de devam etmesinden baya korkuyorum😔

Kızlar aç kalınca sanki midenizde bı boşluk sıyrılma hissi gibi şeyler oluyor mu. Ya benim hiç bulantım falan yoktu ama bu hafta bı elim ayağım titriyor açlık şekeri falan da normal çıktı. Bı lokma yesem midem de şişiyor sanki midem hep dolu dolu gibi o kadar rahatsiz bir his ki. Hiçbir şeyden keyif alamıyorum. Bulantı tiksinme gibi şeyler yok ama böyle bu şişkinlik mi hazımsızlık mi artık nasıl bişey anlamıyorum çok rahatsız ediyor iki lokma bişey ağzıma atınca bastiriyo bı iki dk rahatlar gibi oluyorum sonra o yediğim şey şişiyor. Sürekli böyle ama geçtiği de yok şu içsem bile aynı his oluyor.
Titreme bende de oluyor doktora sordum 6 öğünü düzene oturtursan geçer dedi

Titreme bende de oluyor doktora sordum 6 öğünü düzene oturtursan geçer dedi
İşte yemeye korkuyorum geçen hafta iştahsızlık vardı tam tersine şimdi aslında canım bişey istediğinden değil de bir kaç saat sonra mide kazinmasi oluyor bu sefer o an biseyler yemek zorunda hisseediyorum tansiyon düşer gibi bı şey oluyor. Ama yediğim an da midem iki kat büyüyor sanki çok rahatsız bı his ya🥺

İşte yemeye korkuyorum geçen hafta iştahsızlık vardı tam tersine şimdi aslında canım bişey istediğinden değil de bir kaç saat sonra mide kazinmasi oluyor bu sefer o an biseyler yemek zorunda hisseediyorum tansiyon düşer gibi bı şey oluyor. Ama yediğim an da midem iki kat büyüyor sanki çok rahatsız bı his ya🥺
Yediğin şeyler mi ağır geliyor ki canım acaba ne yiyorsun

merhaba kızlar az once doktordan geldım . 10 gun once keseyi görmüştüm. bugunde bebegımı gorduk cok sukur ama kalp atısnı dınletmedı doktor cok kucuk dedı 10 gün sonraya cagırdı tekrar . cok sukur. en son adet tarhm 6 nısan ama bebeısım 7 haftalık dedı .orasınıda hıc anyalamadm uygulamada 5+6 gun uygulamalarda ama anlayamdım neyse sağlıklı olsunda . dogum tarıhıde aralık mı ocakmı olacak suan ortadayız?:)

Merhabalar,

Ben 38 yaşında ilk gebeliğimi yaşadım ancak maalesef 2 gün önce düşük yaptım. Daha doğrusu 6+1’den sonra kese büyümemiş ve sanırım kalbi durmuş. İlk kez böyle bir şey yaşadım ve genetiğe yolladık. Daha önce bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu? Bende korku oluştu ayrıca bir sonraki gebelik böyle olur mu diye. Bu şekilde deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kaldiniz? Normal yolla mı yoksa tüp bebek mi önerdiler test yaparak? Şimdiden teşekkür ederim.

Aç kalınca sıyrılma tok oluncada şişkinlik bende de var o yüzden az yiyorum ve marol salatalık falan atıştırıyorum sürekli. Tabi herkes farklı deneme yanılma deniyorum bişiler ☺️

merhaba kızlar az once doktordan geldım . 10 gun once keseyi görmüştüm. bugunde bebegımı gorduk cok sukur ama kalp atısnı dınletmedı doktor cok kucuk dedı 10 gün sonraya cagırdı tekrar . cok sukur. en son adet tarhm 6 nısan ama bebeısım 7 haftalık dedı .orasınıda hıc anyalamadm uygulamada 5+6 gun uygulamalarda ama anlayamdım neyse sağlıklı olsunda . dogum tarıhıde aralık mı ocakmı olacak suan ortadayız?:)
Ultrason iki haftaya kadar değişiklik gosterebiliyo belki o şekilde ultrasona göre söylemiş olabilir. Bende de 6+0 yaziyodu mesela altı haftalık demedi 5 haftalık dedi iki hafta sonra görüşelim dedi

Merhabalar,

Ben 38 yaşında ilk gebeliğimi yaşadım ancak maalesef 2 gün önce düşük yaptım. Daha doğrusu 6+1’den sonra kese büyümemiş ve sanırım kalbi durmuş. İlk kez böyle bir şey yaşadım ve genetiğe yolladık. Daha önce bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu? Bende korku oluştu ayrıca bir sonraki gebelik böyle olur mu diye. Bu şekilde deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kaldiniz? Normal yolla mı yoksa tüp bebek mi önerdiler test yaparak? Şimdiden teşekkür ederim.
Ben 16. Haftada düşük yaptım kalbi durdu. Hiçbirşey çıkmadı testler gayet normaldi . 6 ay beklemeyi tercih ettiler. Sonrada aşılamaya başladık falan tabi hemen aşılama tumadı 3yada 4. de tuttu hatırlamıyor şuan tam 1 yıl sonra hamile kalmıştım ve doğurdum. Ama sürekli düşük yapan arkadaşım vardı berdeyse her ay doktor onada bekle demişti en az 3 aykazara bi sonraki ay hamile kalmış ve sağlıklı bir bebek dünya ya getirmişti. O yüzden kişiden kişiye değişiyor.

Ben 16. Haftada düşük yaptım kalbi durdu. Hiçbirşey çıkmadı testler gayet normaldi . 6 ay beklemeyi tercih ettiler. Sonrada aşılamaya başladık falan tabi hemen aşılama tumadı 3yada 4. de tuttu hatırlamıyor şuan tam 1 yıl sonra hamile kalmıştım ve doğurdum. Ama sürekli düşük yapan arkadaşım vardı berdeyse her ay doktor onada bekle demişti en az 3 aykazara bi sonraki ay hamile kalmış ve sağlıklı bir bebek dünya ya getirmişti. O yüzden kişiden kişiye değişiyor.
Teşekkürler bilgi için. Aşılama yapma sebebiniz neydi? Peki neden oluyormuş bu kalp durması sebebi belli değilse, hiç anlayamadım.

Kızlar kontrolüm vardı bugün çok şükür şimdilik herşey yolunda 9 haftalık ama tam detaylıca kontrolü 12. Haftalıkken yapcam o zaman tahmini doğum tarihi falan vercem dedi. Bi rahatladım ki anlatamam. Kanamadan sonra çok korkuyordum. 🥳

Teşekkürler bilgi için. Aşılama yapma sebebiniz neydi? Peki neden oluyormuş bu kalp durması sebebi belli değilse, hiç anlayamadım.
Ben yurtdışında yaşıyorum burası Türkiye gibi değil. Sağlıklı bi gebelik olsa zaten kalbim durmazdı diyolar. Mesela 5-6 haftalık gebeliklerde kanama olduğunda sağlıklı bir gebelikse yerleşme kanaması değilse zaten bebek düşer. Kısacası hayırlısı böyleymiş diyip geçiyorlar.

X