Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Teşekkürler bilgi için. Aşılama yapma sebebiniz neydi? Peki neden oluyormuş bu kalp durması sebebi belli değilse, hiç anlayamadım.
Aşılamayıda yaşım geçmeden 2 çocuk istiyorum birde eşiminde yaşı büyük beklemek istemedik.

Canım benim haziranda bitiyor raporum çok şükür. Hemşire cevap verdi. Çok sık değil ama zorda kaldığınızda ara ara kullanabilirsiniz dedi kuzum. Aklında olsun.

Dramamineye de baktım şimdi gerçekten ihtiyaç varsa kullanın diyor. İstersen doktoruna bi sor kuzum. Sorarsan bana da haber et. İnatla ilaç vermiyorlar ama bak rennie falan kullanılıyormuş. Bir kaç ilaç ismi verseler en azından. Ben aile hekimime de sordum o da vermedi ilaç adı. Bulantı iyidir diyor herkes. İyi ama ben çok kötü oldum. Yaşam kalitem baya düştü. Hele ben evdeyım, sen işyerindesin seni gerçekten hayal edemiyorum ve bu durumun işyerinde de devam etmesinden baya korkuyorum😔
Ben doktorumun numarasını da almadım yaa son gittiğimde. Hiç aklıma gelmedi sormak. Onunla devam etmeye yanından ayrılınca karar vermiştik. Hiç sormadan alsam eczaneden ne olur ki? Sonuçta gebelikte kullanılan bir bulantı hapı değil mi bu da ?

Ben doktorumun numarasını da almadım yaa son gittiğimde. Hiç aklıma gelmedi sormak. Onunla devam etmeye yanından ayrılınca karar vermiştik. Hiç sormadan alsam eczaneden ne olur ki? Sonuçta gebelikte kullanılan bir bulantı hapı değil mi bu da ?
İşte gerek olmadıkça kullanmayın gibi birşey yazıyor, onun prospektüsünde ondan bilemedim. Mesela benim rennie gebelikte kullanılır yazıyor. Ben ondan dün içiverdim.

İşte gerek olmadıkça kullanmayın gibi birşey yazıyor, onun prospektüsünde ondan bilemedim. Mesela benim rennie gebelikte kullanılır yazıyor. Ben ondan dün içiverdim.
Evet ya klinik çalışmalarda zararı olduğuna dair bir kanıt yokmuş ama dediğin gibi mecbur kalınmadıkça kullanılmamalıdır yazıyor. Neyse yokmuş gibi düşünelim başka çözümü ve zamanın dolmasını bekleyelim kendi yöntemlerimizle artık. Edacım bu arada iş hayatı zor evet ama vakit de daha kolay geçiyor çalışırken. Bazen arkadaşlarla oturuyoruz sohbet falan gün bitiyor, hafta bitiyor hızlı hızlı :) Evde sürekli kendi halinde olduğunda da işler zorlaşıyor sanki kendini dinlemeye, odaklanmaya çok vaktin oluyor. Erken kalkmak ve gün içerisinde şöyle rahat rahat uzanıp yatamamak zor geliyor tabi ama bir şekilde idare ediliyor. Meseleyi daha çabuk normalleştirmene yardımcı oluyor yani, böyle düşün, hiç gözünde büyütme. Ki Hazirana kadar çalışmayacak olman büyük bir nimet zaten. 2 hafta çalışacaksın sonra bayram tatili giriyor falan derken 12 haftan dolmuş bile 🥳

Ben de 11 sene oldu cikamadim bu is yerinden hic sevmiyorum ama maasim iyi diye katlaniyorum. Fakat cocuk olduktan sonra disinmuyorum calismayi acikcasi. Bu iste cocukla yapamam ama biyandanda tek maasa dusucez vesveseli bi insanim ohooo dusunuyorum simdiden. Sonrasinda bi is bulurum mutlaka ayni icretlerde olmasa da ama yine de daha simdiden dusunuyorum. Oyuzden sevdigin isi yapiyorsan zenginsin arkadaslar😞

Merhabalar,

Ben 38 yaşında ilk gebeliğimi yaşadım ancak maalesef 2 gün önce düşük yaptım. Daha doğrusu 6+1’den sonra kese büyümemiş ve sanırım kalbi durmuş. İlk kez böyle bir şey yaşadım ve genetiğe yolladık. Daha önce bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu? Bende korku oluştu ayrıca bir sonraki gebelik böyle olur mu diye. Bu şekilde deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kaldiniz? Normal yolla mı yoksa tüp bebek mi önerdiler test yaparak? Şimdiden teşekkür ederim.
merhaba benim oldu bu sekilde deneyimin kürtajdan sonra 6 ay bekledim sormasında saglıklı hamileliğim oldu

İşte yemeye korkuyorum geçen hafta iştahsızlık vardı tam tersine şimdi aslında canım bişey istediğinden değil de bir kaç saat sonra mide kazinmasi oluyor bu sefer o an biseyler yemek zorunda hisseediyorum tansiyon düşer gibi bı şey oluyor. Ama yediğim an da midem iki kat büyüyor sanki çok rahatsız bı his ya🥺
Of ben de aynen böyleyim. Diyetisyen önerilerimi ara ara yazmıştım ama karın şişmesi hassas bağırsak falan olabilir. Özellikle ev yoğurdu bu tür şeylerde nimet. Turşu falan da akşam yemeklerine ekleyebilirsin bağırsak florasını düzenler. Genelde çiğ şeyler yeme diyorlar bu durumda ama ben yiyorum ve şişiyorum yapcak bişey yok. Diyetisyen kurutulmuş meyve önermişti cips gibi varmış. Ya da zuberler falan. Ama mesela ara öğün zuberin yarısı falan olacak tamamı da fazla 😁 ben 4 öğün ile gidiyorum. 6 öğün beslenmek aşırı zor sanki.

Ben de 11 sene oldu cikamadim bu is yerinden hic sevmiyorum ama maasim iyi diye katlaniyorum. Fakat cocuk olduktan sonra disinmuyorum calismayi acikcasi. Bu iste cocukla yapamam ama biyandanda tek maasa dusucez vesveseli bi insanim ohooo dusunuyorum simdiden. Sonrasinda bi is bulurum mutlaka ayni icretlerde olmasa da ama yine de daha simdiden dusunuyorum. Oyuzden sevdigin isi yapiyorsan zenginsin arkadaslar😞
Benim de sektörde 8. Yılım. Yoğun geçtiği için nasıl çocukla devam ederim bilmiyorum. Ama maaşsız kalmak da istemiyorum. Sanırım bakıcı ile devam edeceğim. Evim de 2+1. Eşimle evden çalışıyoruz. 2mizin de ayrı odalarda masaları var. Çocuğu nereye koyacağız hiç bir fikrimiz yok. Durduk yere dertlendim bi anda resmen. Sevdiğim işi yapsam da mutlu olamıyorum. Çünkü çok yoğun bir iş. Yeri geliyor haftasonum kitleniyor yeri geliyor gece uyandırılıyorum. Butik açasım geliyor böyle zamanlarda 🤣

Benim daha önceki hamileliğim de bulantılarım daha fazlaydı hiçbirşey yiyip içemiyordum. Ama bu hamileliğimde de kramp giriyor mideme bildiğin. Birde gastrit reflü var normalde mide koruyucu olmadan günü geçiremem. Bulantı hapı oğlumda kullandım 3 gün falan çünkü hiçbir işe yaramıyor. Bu hamileliğimde de 8-10 hafta arası tavan yapar hormonlar sonra azalır diyip bulantı hapı vermedi doktor. Mümkünse sabret biraz dedi. 2 hafta çok kötüydüm hala var ama daha az arada gelip gidiyor. Tabi herkeste aynı etkiyi göstermiyor bulantı hapı. Bir sağlık ocağındaki doktorlamı görüşsen acaba belki yazar prillam falan.

Benim de sektörde 8. Yılım. Yoğun geçtiği için nasıl çocukla devam ederim bilmiyorum. Ama maaşsız kalmak da istemiyorum. Sanırım bakıcı ile devam edeceğim. Evim de 2+1. Eşimle evden çalışıyoruz. 2mizin de ayrı odalarda masaları var. Çocuğu nereye koyacağız hiç bir fikrimiz yok. Durduk yere dertlendim bi anda resmen. Sevdiğim işi yapsam da mutlu olamıyorum. Çünkü çok yoğun bir iş. Yeri geliyor haftasonum kitleniyor yeri geliyor gece uyandırılıyorum. Butik açasım geliyor böyle zamanlarda 🤣
Hahahaa benim de kafe 😂😂😂 ama turkiyede bunlar gereksiz suan tabiki. Yok tamamen issiz oayi duusunmuyorum. Universite bittgi gunden beri calisiyorum deliririm . Ama 6 ay bakarim cocuga diye dusunuyorum sonra ufak ufak bakarim is bulunca da girerim diye dusunuyorum. Is olarak seviyorum ama bayramim resmi tatilim yok cok yoruldum artik. Cocukla tatilsiz hayat cok zor. O sebepten aslinda🤗 bi yandan da ev sahibim evi satti oyuzden yenisi oturacak bizde cirkef degiliz mecbur cikicaz 5 kati fiyata kotu bi zaman issizlik ocin ama 4 senedir ugrasiyorum simdi gelmek istedi bebegim vardir bi hikmeti umuyorum😂

Mide koruyucu hapta içilebilir eğer midede problem var. Çünkü o tarz ilaçlar kana karışmıyor mide asidini düzenliyor sadece.

Hahahaa benim de kafe 😂😂😂 ama turkiyede bunlar gereksiz suan tabiki. Yok tamamen issiz oayi duusunmuyorum. Universite bittgi gunden beri calisiyorum deliririm . Ama 6 ay bakarim cocuga diye dusunuyorum sonra ufak ufak bakarim is bulunca da girerim diye dusunuyorum. Is olarak seviyorum ama bayramim resmi tatilim yok cok yoruldum artik. Cocukla tatilsiz hayat cok zor. O sebepten aslinda🤗 bi yandan da ev sahibim evi satti oyuzden yenisi oturacak bizde cirkef degiliz mecbur cikicaz 5 kati fiyata kotu bi zaman issizlik ocin ama 4 senedir ugrasiyorum simdi gelmek istedi bebegim vardir bi hikmeti umuyorum😂
Çocuk bize ev aldırcak o zaman öyle diyelim 🤣 evini al da gel bebeğim bize lütfen 🤣

Merhabalar,

Ben 38 yaşında ilk gebeliğimi yaşadım ancak maalesef 2 gün önce düşük yaptım. Daha doğrusu 6+1’den sonra kese büyümemiş ve sanırım kalbi durmuş. İlk kez böyle bir şey yaşadım ve genetiğe yolladık. Daha önce bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu? Bende korku oluştu ayrıca bir sonraki gebelik böyle olur mu diye. Bu şekilde deneyimi olan varsa paylaşabilir mi? Ne kadar süre sonra tekrar gebe kaldiniz? Normal yolla mı yoksa tüp bebek mi önerdiler test yaparak? Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba Kasımda 7 haftalık bebeğimin kalbi durdu. Normalde ilk düşüklerde genetik test önermiyoruz çok var çünkü dedi doktor. Ama biz genetik test yapılmasını istedik. Çünkü yaşım 35. Genetik problem çıktı. Sonra bir araştırma hastanesinde kendimize de genetik test bana pıhtılaşma testi de yapıldı. Şükür ki temiz çıktı. Rahatladık.

Hamilelik de düşükten 4 ay sonra oldu. Şu an 9+3.Ama ilki turner olduğu için bu bebeğe de NIPT yaptırıcaz haftaya. İçini ferah tut inşallah hayırlısı ile yeni bebiş haberini alırız.

Ben Burger King / Mac Donalds aşeriyorum… bir de buz gibi cola ama yememem lazım değil mi? normalde çok nadiren yediğim şeyler yurtdışında ucuz diye yerdim arada ama hamilelikte sakıncalı değil mi? 😭 ben cola hele hiç içmem ama kaç gündür aklımdan çıkmıyor bir kereden bişey olmaz mı acaba 🙄

Son düzenleme:
Ben Burger King / Mac Donalds aşeriyorum… bir de buz gibi cola ama yememem lazım değil mi? normalde çok nadiren yediğim şeyler yurtdışında ucuz diye yerdim arada ama hamilelikte sakıncalı değil mi? 😭 ben cola hele hiç içmem ama kaç gündür aklımdan çıkmıyor bir kereden bişey olmaz mı acaba 🙄
benim mantık şu sigara,alkol,midye ve pişmemiş et dışında her şeyden canın isterse birer lokma alabilirsin ldfdlf

Arada bir kaçamakları vücudumuz tolere eder bence, dün mesela canım tavuk şinitzel istedi yaptım yedim. Bugün sebze yedim bu şekilde dengelediğimi hissediyorum. Sürekli kötü beslenmiyoruz sonuçta .

Çoğu doktor her Allah'ın günü bunları yemediğiniz sürece sorun yok diyor ya. Ben hamburger falan yedim birkaç kere ama midem köfteyi almıyor ilk günden beri neden bilmem 🥲

Orangegreysky Orangegreysky bana da et ağır geliyor yiyemiyorum pek ama normal hayatımda hiç yemediğim şeyler canım çekmeye başladı. Normalde hamburger pizza vs cola çok dikkat ederdim ama bu hamilelikle değişik bişey oldu sanki çiğ köfte dürüm hamburger suffle sağlıksız ne varsa üç gün aklımdan atamıyorum. Bugün bozdum artık.. :)

Orangegreysky Orangegreysky bana da et ağır geliyor yiyemiyorum pek ama normal hayatımda hiç yemediğim şeyler canım çekmeye başladı. Normalde hamburger pizza vs cola çok dikkat ederdim ama bu hamilelikle değişik bişey oldu sanki çiğ köfte dürüm hamburger suffle sağlıksız ne varsa üç gün aklımdan atamıyorum. Bugün bozdum artık.. :)
Sufleyi yeme bence ya da kendin yapıp içine 1 dilim çikolata koyup o alışkanlığı sağla çünkü diğer türlü yumurta pişmeyebilir bence. Diğerlerinde canın sağ olsun bebişe löp löp et olsun 😅🧡

X