Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Merhaba kızlar bugün hepimiz biraz biraz dertliyiz galiba.. Ben de yazıyım yorumlarınıza ihtiyacım var. Bugün 16 olduk. Kontrole gittim geçen hafta c.tesi özele gitmiştim bir sıkıntı görülmedi. Bugün devlette normal randevuma gittim. Doktor plasenta arkasında kanama alanı var dedi 3x1 cm. 1 tane progestan İğne ile duphaston hap verdi. Benim daha önce hiç kanama alanım yoktu ve c.tesi özelde görülmemiş olması inanılmaz şaşırttı beni. Bağırsakta parlaklık var dedi üçlü tarama testi istedi. Bi de rapora mide değerlenirilecek yazmış. Moralim bozuldu ister istemez. Doktor istirahat et falan da demedi. Aktif çalışıyorum öğretmenim. Rapor falan da yazmadı. Kanama nasıl geçer ilaç yeterli midir? Ultrason bulguları da çok karıştırdı aklımı. Özeldeki neredeyse son teknoloji ultrason cihazında görülmeyen anomali nasıl 4 5 günde oluştu aklım almıyor. Acaba özeldeki doktor mu söylemedi. Oysa hiçbir sorun yok her şey yolunda dedi anlayamıyorum 😔😔
Canım bende benzer durum yaşadım cumartesi günü özel de herşey yolunda çıktı salı günü devlet te plasenta da kist gibi olmaması gereken bişey gördü büyürse bebek için sıkıntı takip edecez dedi rahim ağzı ni daha kısa ölçtü onunda takibini yapıyor bende şaşırdım hatta geçen gün de tekrar kontrol e gittim devlet e artık perinatolijiye gidiyorum mecburen çok şükür plasenta daki kist gibi şey küçülmeye başlamış rahim ağzı uzunluğu da ayni çıktı yani daha da özele gitmeyi düşünmüyorum sinirim bozuldu iyi doktor a denk gelmek çok önemli bence 😕 kanama alanı varsa ve çalışıyorsan keşke bir rapor alıp evde dinlenseydin kuzum üçlü test bana da yapıldı temiz çıktı çok şükür zaten kanla bakılıyor onada yaptır bence

Bir şey daha sormak istiyorum. Dikiş atıldıktan sonra kanama veya ağrı oldu mu ? Allah korusun enfeksiyon olabiliyormuş, dikkat etmem gereken bir şey var mı
Evet birkac gun lekelenmem ve bir hafta kadar agrim olmustu ameliyattan hemen sonra agri kesici ve antibiyotik kullanmaya basladim tedbir amacli onun disinda bir kere dikislerimde enfeksiyon olusmustu yine antibiyotikle gecti

Bir şey daha sormak istiyorum. Dikiş atıldıktan sonra kanama veya ağrı oldu mu ? Allah korusun enfeksiyon olabiliyormuş, dikkat etmem gereken bir şey var mı
Ayrica kizimda benim plasenta previa sorunum vardi yani plasenta rahim agzinin hemen yanina yerlesmisti birkac doktor kabul etmedi ameliyati benim ve kizimin hayati tehlikesi var diye son anda bir doktor bir milimlik calisma alanim var buda bana yeter dedi ameliyat oldum cok sukur plasentama zarar gelmeden. Bunu soylememin sebebi ise cok zor sartlar altinda oldugum bir ameliyatti ama sonucu guzel oldu cok sukur seninkide oyle olacak korkma simdi heran yine banada ameliyat karari verilebilir hangi sekilde saglikla kucagimiza
Alacaksak o ciksin karsimiza insallah ❤️

Geçmiş olsun canım. Bu süreçte en ufak şeye canımızı sıkıyoruz. Özeldeki doktor seni endişelendirmek istememiştir. Parlaklık bir süre sonra geçiyor, mideyi ultrasonda net görememişse değerlendirecek yazmıştır. Devlet hastanesinde sorumluluk almamak için yapıyorlar.
Kanama 4 günde oluşmuş olabilir ilaçlarını kullanınca geçer inş 🙏🏻
Çok geçmiş olsun, özelde ki doktoruna bir daha mı danışsan acaba? Kanama alanı korkutmasın seni, allahın izniyle atlatırsınız ama ben dinlenilmesi gerekiyor diye biliyorum. Üçlü ve dörtlü tarama testlerini de çoğu hekim önermiyor diye biliyorum ama yine de tabi ki en doğrusunu senin doktorun bilir 🙏🏻 Allaha sığın dua et canım, bebeklerimizin rızkını nasibini veren o, bende dua edeceğim sizin için 💕
çoookk çok gecmiş olsuun. tekrar özeldeki doktoruna bi danışsan mı böyle böyle oldu diye kanama alanı 4-5 günde oluşmuş olabilir ama parlaklık için belki o son teknolojiyle korkulcak bişey olmadıgı için söylemediğini vs söyler sende rahatlarsın diye düşünyorum
Teşekkür ederim kızlar özeldeki doktor tesadüfen gittiğim bir doktordu yani takipte olduğum doktorum değil memlekete gitmiştim haftasonu için o ara gittim ona. Ulaşsam da hatırlayacağım sanmıyorum. Ama dinlenmeye ve ilaçlara dikkat edeceğim. Sağ olun iyi ki varsınız

Kızlar sabah karın ve bel ağrısıyla uyandım. Çok şiddetliydi. Doktoruma yazdım . İdrarda da yanma ve ağrı varsa enfeksiyon olabilir dedi. İdrarda da ağrım vardı . Ama geçen hafta kan ve idrar testi verdim sağlık ocağına gayet iyi çıkmıştı. Doktor da yeni kapmış olabilirsiniz dedi. Bol dinlen ve bol su iç. Azalmazsa hastaneye git dedi (kendisi şu an şehir dışında) Var mı idrarda enfeksiyon yaşayan. Varsa ne gibi şikayetleriniz var

Ayrica kizimda benim plasenta previa sorunum vardi yani plasenta rahim agzinin hemen yanina yerlesmisti birkac doktor kabul etmedi ameliyati benim ve kizimin hayati tehlikesi var diye son anda bir doktor bir milimlik calisma alanim var buda bana yeter dedi ameliyat oldum cok sukur plasentama zarar gelmeden. Bunu soylememin sebebi ise cok zor sartlar altinda oldugum bir ameliyatti ama sonucu guzel oldu cok sukur seninkide oyle olacak korkma simdi heran yine banada ameliyat karari verilebilir hangi sekilde saglikla kucagimiza
Alacaksak o ciksin karsimiza insallah ❤️
Ay benimde plesanta aşağıdaymış. Belki bundan dolayı doktor serklaj yapalım demedi. Ben gecikmeden doktora gidiyim en iyisi. Serklajdan sonra bebek yukarı çıktı mı sizin

Selam herkeze ben detaylı ultrason dan çıktım sanırım aramizda ilk ben gittim Şişli'de bir özel klinikti 2500tl verdik doktor iyiydi herşey yolunda gitti ellerinayaklari kalbi 4odacik beyni vs iyi boyutlarda dedi böbrek vs herşey yolunda dedi kalbinde parlama gördüm dedi ama biz embriyoken genetik arastirmaya gondermistik tüp bebek bizimki temiz çıktığı için sorun yok dedi yoksa parlamadan dlsebeb fetal DNA yonlendirecekti parlama Dow sendromu olabiliyormuş ama 1ihtimalmis biraz tedirgin oldum ama doktor test yaptirmissin imkansız dedi bebeğin ayagi hep agzindaydi elide girmeden cikolata yedim neolur ne olmaz diye yarın saat önce epey hareketliydi size bir resim de ekliyim epey bir stresli geçiyor yalnız

Eklentiler

• IMG-20240516-WA0001.jpg
    IMG-20240516-WA0001.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 70
Kızlar sabah karın ve bel ağrısıyla uyandım. Çok şiddetliydi. Doktoruma yazdım . İdrarda da yanma ve ağrı varsa enfeksiyon olabilir dedi. İdrarda da ağrım vardı . Ama geçen hafta kan ve idrar testi verdim sağlık ocağına gayet iyi çıkmıştı. Doktor da yeni kapmış olabilirsiniz dedi. Bol dinlen ve bol su iç. Azalmazsa hastaneye git dedi (kendisi şu an şehir dışında) Var mı idrarda enfeksiyon yaşayan. Varsa ne gibi şikayetleriniz var
Bundan 3 hafta önce, mide bulantısı, ateş, üşüme, alt karın ağrısı ve şiddetli kas ağrısıyla acile başvurdum cpr 27 çıktı, kendi doktoruma ulaşınca antibiyotik başladı, bol su ve 1 haftalık antibiyotik tedavisiyle toparladım. Antibiyotik olarak Aksef 500 mg kulandım, gebelik kategorisi B’ydi. Eğer canın acıyorsa, evde geçmesini bekleme doktorunun dediği gibi hastaneye/sağlık ocağına başvur. Çünkü antibiyotik tedavisi olmasaydı 3. gün ayağa kalkmaya başlayamazdımmm :KK43: geçmiş olsun ❤️‍🩹

Kızlarr bide saç boyatma konusunda doktoruyla konuşan bi bilgisi olan var mı, tesettürlüyüm ama 3 ayda bir dip boyası yaptırıyodum çünkü beyazlarım var saçlarımda çok hızlı uzuyor 😕 şuan görüntü olarak baya kötü
Bende boyatıyorum canım bişi olmadı kızımda da boyattım Dr de sorun yok dedi çok fazla maruz kalma kokuya dedi ki zaten ben kendim boyuyorum evde kuaför de ki koku daha ağır

Kızlarr bide saç boyatma konusunda doktoruyla konuşan bi bilgisi olan var mı, tesettürlüyüm ama 3 ayda bir dip boyası yaptırıyodum çünkü beyazlarım var saçlarımda çok hızlı uzuyor 😕 şuan görüntü olarak baya kötü
Ya bende aynı durumdayım. Bir kaç kere sordum ısrar da ettim boyatma dedi. Direniyorum boyatmamak için :KK43:((

Selam herkeze ben detaylı ultrason dan çıktım sanırım aramizda ilk ben gittim Şişli'de bir özel klinikti 2500tl verdik doktor iyiydi herşey yolunda gitti ellerinayaklari kalbi 4odacik beyni vs iyi boyutlarda dedi böbrek vs herşey yolunda dedi kalbinde parlama gördüm dedi ama biz embriyoken genetik arastirmaya gondermistik tüp bebek bizimki temiz çıktığı için sorun yok dedi yoksa parlamadan dlsebeb fetal DNA yonlendirecekti parlama Dow sendromu olabiliyormuş ama 1ihtimalmis biraz tedirgin oldum ama doktor test yaptirmissin imkansız dedi bebeğin ayagi hep agzindaydi elide girmeden cikolata yedim neolur ne olmaz diye yarın saat önce epey hareketliydi size bir resim de ekliyim epey bir stresli geçiyor yalnız
Kalpte ki parlaklık mevzusu bi hafta gözüküp diğer kontrol de geçebiliyor.. çok yüksek ihtimal öyle bir durumdur..bebişe de maaşallah 💗

İlk gebelik ise normal canım hissetmemen kasık ağrısı bende de var 20. Hafta dayım bende ama ben 17 haftadan beri hissediyorum ikinci gebeliğim.
Yok kuzum hissetmeye basladim ben de 17. Haftadan itibaren ama bugun hic hareket hissedemedim yuruyus yaptim kahve ictim sekerli seyler yedim elimde durttum bana misin demiyor

X