Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Canım biberon kullanmay devam edeceksen Avent cam biberonunu tavsiye ederim ucu anne memesi gibi içmek için zorlaması çekmesi gerekiyor onda meme reddi pek yaşanmıyor. Ama biberonu kesip enjektör veya kaşıkla verirsen daha da rahat edersin.

Olsun uyuyunca o sorumluluğa giriyor bak o önemli 🧿🧿🤣🤣 benimki kaldırır çocuk sıçtı altı değişecek diye 😂 o derece kullanımı bizde ilk çocukta 1 ay sürdü sonra dirseğimi kullandım derece niyetine 😂babasıyla girince de babası yanmıyorsa oda yanmaz kafasıyla yardırıyoz başta eliyle suyu yavaşlatıyor diken diken gelmesin tenine diye sonra zamanla alışıyor hem hergün yıkanıyor hem küvet hazırla kaldır uğraşmıyoz 🤣
Canım bu kaç aylıkken yada gunlukken bizle beraber duşa girebilir? Birde bebeğin kulağına su kaçmaması için ne yapiyorsunuz

Ahahaha çok iyi ee sictiysa değiştir derim ben 🤣🤣Ben de öyle yıkamak istiyorum ya direkt banyoda yikansin çıksın gibi küvet ayrı bir merasim gerçekten, çıkart kocasını kopugunu falan ayarla iş bitsin küveti boşalt 🤣
Ben beceremem diyor erkeklerin klasik yalanı. Çocuk yapmaya gelince beceriyonda çocuğun altını değiştirmeye gelincemi beceremiyon dimi ama 🤣🤣
Ayy cidden küvet işi ayrı merasim sırf onla uğraşmamak için çocuğu yıkamayasım var 🤣🤣 banyoya babayla girince iki üç oyuncak asmıştım ben duşakabine iple bağlayıp onlarla oynuyorlar suda vakit geçiriyorlar o ara bana kalıyor sonra gidip alıp losyonla giydir emzir yatır işi bana geçiyor kızımda sistem buydu oğlanda da buna başlıcaz😂 görümcemin kızı 8 yaşında fiskeyeden korkuyor mesela hep kovadan su döküp yıkamış benim kız alışkın at banyoya fiskeyeyle oynaya oynaya yıkansın 😂

İşemeli kusmalı sıçmalı ayin var gençler odamda🤣🤣🤣🤣
IMG_1295.jpeg

Ben beceremem diyor erkeklerin klasik yalanı. Çocuk yapmaya gelince beceriyonda çocuğun altını değiştirmeye gelincemi beceremiyon dimi ama 🤣🤣
Ayy cidden küvet işi ayrı merasim sırf onla uğraşmamak için çocuğu yıkamayasım var 🤣🤣 banyoya babayla girince iki üç oyuncak asmıştım ben duşakabine iple bağlayıp onlarla oynuyorlar suda vakit geçiriyorlar o ara bana kalıyor sonra gidip alıp losyonla giydir emzir yatır işi bana geçiyor kızımda sistem buydu oğlanda da buna başlıcaz😂 görümcemin kızı 8 yaşında fiskeyeden korkuyor mesela hep kovadan su döküp yıkamış benim kız alışkın at banyoya fiskeyeyle oynaya oynaya yıkansın 😂
Aay çok iyi 😂 bizim yarın 40imiz çıkıyor biraz küvette devam ederiz sanırım çünkü hiç kendimiz yikamadik daha hep birisi vardı yanımızda annelerden 😁 Haziran'da havalar daha da ısınır 2 aylık falan oluyo o zaman banyoda yikayabiliriz sanki. Bir de çocuğu kucakta nasıl tutup aynı zamanda yikiyosunuz içeriye yine küvet falan mı koyuluyor 😁

Canım bu kaç aylıkken yada gunlukken bizle beraber duşa girebilir? Birde bebeğin kulağına su kaçmaması için ne yapiyorsunuz
Canım 2 aydan sonra başlıcaz biz eşim şimdi başlayalım diyor da ben bi ay daha geçsin diyorum. Başta eşim koluna yüz üstü yatırıyor su direk bebeğin yüzüne gelmesin diye hem bu sayede kulağına da su gitmiyor fiskiyeyi asıyor diğer eliyle de suyun basıncını azaltıyor tenine su diken diken gelmesin diye öyle öyle alışıyor ve cidden çok rahat oluyor

Kızlar bebelernz kaç gün sonra düzgünce uyanmaya başladı ?
3. gün falan başladı canım kendisi uyanmaya
Kızlar benim 12.gun tamamen kesilmişti kanamam bugün bir anda içimden kan boşaldı.. 40 olana kadar bir yere giderken ped takın ne olur ne olmaz yoksa rezil olursunuz.. Allahtan evdeydim ortalık battı ped bile yetmedi siz düşünün
Ay benim de bir kez öyle oldu kan sulandırıcı kullanıyorum ondan oldu diye panik olmuştum normalmiş demek
Ben de şu an o moddayım ona rağmen giremiyorum buraya😂😂 40 dkdan az emmiyo ya emmeyi bırakınca gazını çıkarıyoruz o esnada tekrar uyanıyo bu sefer de uykuya dalmak için meme istiyo o da 30-40 dkyı buluyo tek döngü böyle bir buçuk iki saat sürüyo gibi oluyo normal mi sizlerde de mi böyle?
Canım doktor 20 şer dk emzir dedi bana sonrası seni emzik olarak kullanmaya giriyormuş
Anladım canım

Hahahah bebişin heyecanından kimsenin aklına gelmemiştir ya çok normal 😂😂 sen evde giyin onları geçin düz duvarın önüne çekilin😂 peki bu kocaların şakayla karışık sürekli ikinciden bahsetmeleri.. hepsi mi aynı ya😂
Benimki üçüncü diyor da saçmalama diyorum 😀
Kızlar bebişin idrarında pembe leke var hep. Kan mıdır nedir bu çok geriliyorum kontrolde sorucam da siz biliyosunuzdur belki
Kuzum o yetersiz beslenmeden oluyor, az çiş yapınca kristalleşme oluyormuş oğlumda da olmuştu mamaya başlamıştık meğer doymuyomuş. Bol bol emzir sen ama memede çok kalınca çok emiyor demek olmuyor yutkunma sesini takip et.
Her yer kusmuk uykusuz geceler niye uyumuyor niyeeeee😭
Ya benimki de gece uyumuyor neden acaba
Bugün bunu yaşadım bende besigede sövdüm 🤣 şuan kucağımda uyuyo ama gece 3 ile sabah 7 arası çocuğa bisi oluyo ekstradan
Dün gece 11 den 4 e kadar uyumadı emzir gaz çıkar emzir gaz çıkar pert oldum ağladım en son. Ben nasıl 1 çocuk büyütmüşüm diyorum gerçekten uykusuzluk çok zor 😞
Kızlar hiç giremiyorum buraya alışma sürecindeyiz göğüs uçlarım maf oldu çok acıyor emzirirken ne yapabilirim var mı öneriniz
Canım garmastan krem iyi geliyor

Aay çok iyi 😂 bizim yarın 40imiz çıkıyor biraz küvette devam ederiz sanırım çünkü hiç kendimiz yikamadik daha hep birisi vardı yanımızda annelerden 😁 Haziran'da havalar daha da ısınır 2 aylık falan oluyo o zaman banyoda yikayabiliriz sanki. Bir de çocuğu kucakta nasıl tutup aynı zamanda yikiyosunuz içeriye yine küvet falan mı koyuluyor 😁
Ay yok gene küvetle uğraşcaksak ne anlamı kalıyor direk sok duşakabine 🤣🤣 benimki bi kere annem yıkadı sonrasını biz yıkadık eşim tutuyor önce göğüsü sonra çeviriyor sırtını en son kafasını yıkayıp bitiriyorum. Banyo gibi nemli küçük değil ya oda. kafadan çabuk üşür kafa en son. Ama banyoda o dertte yok. Koluna yüz üstü yatır fiskiyeyi as diğer elinle de suyu hafifleyerek yıka. Bazıları tabureye oturup dizine bi havlu serip yüz üstü yatırıp öyle yıkıyor iki el boşta olsun diye. Eşime diğer türlüsü daha kolay geldiğinden öyle yapıyor

Canım benimde öyleydi as beslenince öyle oluyo dedi doktor. Sonra bana damla verdi süt için 3. Günümde düzeldi. Bestlak damla artı solgarın vitamini baya yaradı işe kestik mamayı da ikisinden de günde üç kere kullanıyorum al istersen sen de. Çişi de düzeldi onları içince geçti o kırmızı kum gibi şeyler
Ben de aldım damla canım kullanıyorum bugün biraz daha fazla içeyim olmadı. Yeterli besleyememişim çocuğu 🥹

Ay benim de bir kez öyle oldu kan sulandırıcı kullanıyorum ondan oldu diye panik olmuştum normalmiş demek

Canım doktor 20 şer dk emzir dedi bana sonrası seni emzik olarak kullanmaya giriyormuş

Kuzum o yetersiz beslenmeden oluyor, az çiş yapınca kristalleşme oluyormuş oğlumda da olmuştu mamaya başlamıştık meğer doymuyomuş. Bol bol emzir sen ama memede çok kalınca çok emiyor demek olmuyor yutkunma sesini takip et.

Dün gece 11 den 4 e kadar uyumadı emzir gaz çıkar emzir gaz çıkar pert oldum ağladım en son. Ben nasıl 1 çocuk büyütmüşüm diyorum gerçekten uykusuzluk çok zor 😞

Kız seninki de mi başladı üçüncü demeye🤣🤣 benimkide başladı. Üçüncüyü yaparsak nasıl bakılacak bu çocuklara diyom bakıcı tutcaz ya diyo. Olmaz anamın üst katına taşınırsak düşünürüm diyom ozaman vazgeçiyor 🤣🤣

Emdikten sonra elinde meme ucunu sıktır hala süt varsa yeterlidir canım yada makinen varsa sağ bikere çıkan cc ye bak ondan daha fazla üretiyorsun zaten. Okadar dakika aktif emiyor mu maşallah suphanallah 🧿🧿
Emiyo şu anda sabah 7’den beri ayaktayız uyumuyo bi türlü , memeyi bıraksın sıkıp bakıcam. Uzun emse de yetmiyomuş heralde baksana idrarındaki leke beslenmeyle alakalıymış

Ben de aldım damla canım kullanıyorum bugün biraz daha fazla içeyim olmadı. Yeterli besleyememişim çocuğu 🥹
Ay bende bestlak damla aldım hatta malt içeceklerden bahsediyodum ya hepsi elimde patladı kullanmıyorum 🤦🏻‍♀️ doktor mide yanman çok oldu mu dedi şişe şişe gaviscon bitirdim dedim eyvah Buda reflülü olacak galiba sen sakın içeriği malt olan bişey kullanma dedi. Bestlak damlayı söyledim onda da malt var dedi. Çocuğu mahvedersin dedi🤦🏻‍♀️ ama hatırladığım kadarıyla sende pek olmadı mide yanması son dönem biraz. Oyüzden sıkıntı olmaz sanırım. Bestlak damla cidden çok güzel süt getiriyor çünkü

Emiyo şu anda sabah 7’den beri ayaktayız uyumuyo bi türlü , memeyi bıraksın sıkıp bakıcam. Uzun emse de yetmiyomuş heralde baksana idrarındaki leke beslenmeyle alakalıymış
Benim geçen süt azaldı gerçi hala eskisi gibi değil ama doyuyor şükür. Ozaman farkettim ki meme süt doluysa aktif uzun süre emiyor ama memede süt pek yoksa durup durup tam memeyi ağzından çekecekken tekrar emmeye başlıyor yada dürtünce emmeye devam ediyor ama oda aktif emme sayılmıyor. Seninki full aktif mi emiyor

20şer dk derken sağ meme 20 sol meme 20 toplam 40 mı yoksa gaz çıkarma öncesi sonrası şeklinde mi canım?
Bugün ben de mamaya başladım onu da 10 ml aldı ancak, anlamıyorum bu çocuğu😔😔😔

Ay bende bestlak damla aldım hatta malt içeceklerden bahsediyodum ya hepsi elimde patladı kullanmıyorum 🤦🏻‍♀️ doktor mide yanman çok oldu mu dedi şişe şişe gaviscon bitirdim dedim eyvah Buda reflülü olacak galiba sen sakın içeriği malt olan bişey kullanma dedi. Bestlak damlayı söyledim onda da malt var dedi. Çocuğu mahvedersin dedi🤦🏻‍♀️ ama hatırladığım kadarıyla sende pek olmadı mide yanması son dönem biraz. Oyüzden sıkıntı olmaz sanırım. Bestlak damla cidden çok güzel süt getiriyor çünkü
Son zamanlarda çok oldu kuzum seninki kadar olmadı bende. Ben de bestlak diye girdim mamillac varmış ondan aldım içeriği güzeldi anason kimyon rezene falan da varmış içinde

X