Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Aaa benim de bu aralar arttı ya ıslaklık rahatsız ediyor. Bende söyleyim o zaman
Bana sordu idrarda yanma var mı, kokulu akıntı bs . Ben de bunlar yok sadece beyaz akıntı bi tık arttı dedim. Şak diye yazdı ilaçlarımı. Sonra gittim yazdıgı tahliller verdim. Sonuçları temiz çıktı çok şükür . Doktora attm telden temiz çıkmjş sorun yık ilaçları kullanalım yazmış 🙃

Nasılsınız kızlar yalancı sancıları olan yada sıklaşan var mı aranızda lekelenen yada sarı akıntısı çoğalan karnı kasılan açılan bu sefer evham yapmıyorum benim kasılmalar bayağı arttı şu 1 haftadır Allahtan düzenli değil sadece gece oluyor ama gün içinde lekelenmelerim başladı aranızda bunu yaşayan var mı? Doktorunuz ne dedi?

Tünaydınnn kızlar bu laboratuvar tadilat işleri beni çok yordu giremiyorum bile buraya bazen orda kalıyoruz eve de gelemiyoruz 🙁 Bugün mobilyasının siparişini vercez 15-20 güne gelir dedi benim yerleşme son haftalara kalacak 😰
Bende bir çok şeyini sona bıraktım eşyaları yıkicam dedim beşik alacağımıza oğlana yatak alalım dedik onu hala beğenemedik bakalım neler yapıcaz son günlere kadar dinlenmek yok sanırım hiç birimize

Çünkü doğum anında o enfeksiyonlar mantarlar bebeğe bulaşabiliyor ve bunun en kolay çözümü fitil. 3 günlük oluyor genelde miss gibi temizliyor. Hatta benim eşime de antibiyotik yazdı. 3 gün antibiyotik kullandım 3 gün fitil eşimde içti ne mantar kaldı ne enfeksiyon,
Ya kuzum fitili kullandığın gün hiç kan veya lekelenme oldu mu kahverengi akıntı dışında ben kullandıktan sonra ertesi gün kan geldi 4. Günü daha doğrusu 2 tane kaldı kullanmadım doktorada gidemedim malum bilgin var mı? O kan gelişinden sonra bayağı 1 hafta daha leke leke geldi

Bana 6lı vermiş, verdiği antibiyotik de Azitro. İçerğini okudum cinsel yolla bulaşan hastalık diyor boğaz enfeksiyonu diyor. İdrarım temiz çıktı tahlilde, yanma vs de yok. Benim doktor tahlilleri görmeden direkt yazıyor bu beni rahatsız ediyor açıkcası ya :KK43: fitili sizin de kullanmanız biraz rahatlattı beni ben o da zararlı olur mu diye çekiniyodum rahme yolluyosun bebeğe bi şey olur mu diye evet saçma ama işte tamamen korku ve kaygı :KK43:
Azitroyu ben de yumurta toplama işleminden sonra kullandım. Bence ne için kullanıldığına kafanı çok takma ama doktorun tahlil görmeden ilaç yazması da saçmaymış

Canım normal çünkü bebek herşeyi alıyor doktorun demiri arttırır enfeksiyonda normal ben son ay fitil ve antibiyotik kullanmıştım mesela. Bunu da doktor şöyle açıklamıştı bebeğe zarar gelmesin tehdit algılanmasın diye bağışıklık sistemi baskılanıyor ondan bu kadar enfeksiyona açık oluyorsunuz. Yani merak etme basit bir şase demir ilaç doz ayarı toparlarsın 🙏🏼
şimdi geldim doktordan canım Feramat 100 mg yazdı demir için açıklaman faydalı oldu teşekkür ederim.

Bana 6lı vermiş, verdiği antibiyotik de Azitro. İçerğini okudum cinsel yolla bulaşan hastalık diyor boğaz enfeksiyonu diyor. İdrarım temiz çıktı tahlilde, yanma vs de yok. Benim doktor tahlilleri görmeden direkt yazıyor bu beni rahatsız ediyor açıkcası ya :KK43: fitili sizin de kullanmanız biraz rahatlattı beni ben o da zararlı olur mu diye çekiniyodum rahme yolluyosun bebeğe bi şey olur mu diye evet saçma ama işte tamamen korku ve kaygı :KK43:
Vajinal enfeksiyonlar bebeğe bulaşabileceği ve enfeksiyon antibiyotikten daha tehlikeli olduğu için antibiyotik veriyolar fayda zarar ilişkisi aslında. Rahme yollayamazsın çünkü içtiğin hap bebeğe geçer de bunun geçmesi çok çok zor. Sınırlı yani daha güvenli.
Diyorum ya gebeliğimin son ayında eşime bile verdi ki tamamen enfeksiyon yok olsun diye. Eşlerden de geçebiliyor bu arada.

Ya kuzum fitili kullandığın gün hiç kan veya lekelenme oldu mu kahverengi akıntı dışında ben kullandıktan sonra ertesi gün kan geldi 4. Günü daha doğrusu 2 tane kaldı kullanmadım doktorada gidemedim malum bilgin var mı? O kan gelişinden sonra bayağı 1 hafta daha leke leke geldi
Hayır canım ne Progestan kullanırken nede enfeksiyon için fitil kullanırken kanama gelmedi. Senin lekelenmen zaten vardı dimi ara ara ? Belki denk gelmiştir yinede doktor değerlendirsin 🙏🏼

Hayır canım ne Progestan kullanırken nede enfeksiyon için fitil kullanırken kanama gelmedi. Senin lekelenmen zaten vardı dimi ara ara ? Belki denk gelmiştir yinede doktor değerlendirsin 🙏🏼
Kasılmalarımda arttı dün eşim acile mi gitsek dedi onada gösterdim karnımı oda farkında bakalım ya olmadı sıra falan beklemeden gidicem doktora bakalım

Kasılmalarımda arttı dün eşim acile mi gitsek dedi onada gösterdim karnımı oda farkında bakalım ya olmadı sıra falan beklemeden gidicem doktora bakalım
Eğer öyle bir şüphen varsa bencede bekleme git en azından nstye bağlayıp ultrasonla eğerlendirirler canım. Benimde 2 gündür regli sancısı gibi sancılarım var ama normaldir diye düşünüyorum çünkü aşağıya ciddi baskı yapıyo kasık kemiklerimde esnedi hissediyorum.

Kızlar bir şey soracağım çekmece içi organizerlari nasıl temizlediniz? Valiz içi olanı bebeğin deterjani ile makineye atıp yıkadım ama çekmece içi yıkanmaz gibi
Bebeğe organizer almadım ama onları sanırım ıslak mendille silmekten başka çare yok gibi. Ben mandallı kurutucu askılıklar kullandım.

Eğer öyle bir şüphen varsa bencede bekleme git en azından nstye bağlayıp ultrasonla eğerlendirirler canım. Benimde 2 gündür regli sancısı gibi sancılarım var ama normaldir diye düşünüyorum çünkü aşağıya ciddi baskı yapıyo kasık kemiklerimde esnedi hissediyorum.
Bende adet sancısı değil canım direk karnım büzülüp böyle bir 5 dk kalıyor sonra açılıyor sonra yine aynı dün ilk defa sırtıma omuzlarıma kadar vurdu ağrısı bence bu hazırlık sancıları vücudum hazırlanıyor valla hi şu ayın 22sindeki randevuyu iptal ederler diye korkuyorum yoksa gidicem gerçi şuan iyiyim hamdolsun neyse beni ya sen nasılsın hala izne çıkmadın mı sen benden 1.5 haftada öndesin diye biliyorum

Her şeyi yıkanabilir seçmiştim oysaki 🙂 bunu dusunememisim 😅
İçine sinmiyorsa İkea'dan askılıklarım, bir bak istersen. Çok da güzel toparladı. Ben katlamaktan pek hoşlanmadığım için almıştım, hijyenik boyutunu düşünmedim açıkçası ama şimdi sen böyle yazınca işin hijyenik boyutu da çıktı ortaya.

Kızlar bir şey soracağım çekmece içi organizerlari nasıl temizlediniz? Valiz içi olanı bebeğin deterjani ile makineye atıp yıkadım ama çekmece içi yıkanmaz gibi
Ben hurç aldım direk ya organizer almadım onlarıda yıkayacağım bana kalırsa yıka gitsin kurusun birşey olmaz aynı deterjan kullandıktan sonra

Bende adet sancısı değil canım direk karnım büzülüp böyle bir 5 dk kalıyor sonra açılıyor sonra yine aynı dün ilk defa sırtıma omuzlarıma kadar vurdu ağrısı bence bu hazırlık sancıları vücudum hazırlanıyor valla hi şu ayın 22sindeki randevuyu iptal ederler diye korkuyorum yoksa gidicem gerçi şuan iyiyim hamdolsun neyse beni ya sen nasılsın hala izne çıkmadın mı sen benden 1.5 haftada öndesin diye biliyorum
O saydıkların bende de oluyor. Ama belli bir düzende olmadığı için umursamıyorum. Bütün rahim kaskatı oluyor, sonra yumuşuyor. Düzenli aralıklarla olursa sıkıntı.

Ben hurç aldım direk ya organizer almadım onlarıda yıkayacağım bana kalırsa yıka gitsin kurusun birşey olmaz aynı deterjan kullandıktan sonra
Karton gibi sabit durmasını sağlayan yerleri var erir makinada. Ben dolap yaptırmıştım çok hurcluk bir şeyim de yok aslinda. Bebişin beziydi ne bileyim oyuncaklariydi düzgün derli toplu dursun diye almıştım bunları da 🙂

X