Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Karton gibi sabit durmasını sağlayan yerleri var erir makinada. Ben dolap yaptırmıştım çok hurcluk bir şeyim de yok aslinda. Bebişin beziydi ne bileyim oyuncaklariydi düzgün derli toplu dursun diye almıştım bunları da 🙂
Dezenfektan sıkıp 5 dk bekledikten sonra suyun altında citilemeden kimyasali akitabilirsin. Sonrasinda güneşin altina koyup kurutabilirsin. Bende sirf yikama mevzusuna kullanmıyorum ama aldiysan boyle yapabilirsin bence:)

Dezenfektan sıkıp 5 dk bekledikten sonra suyun altında citilemeden kimyasali akitabilirsin. Sonrasinda güneşin altina koyup kurutabilirsin. Bende sirf yikama mevzusuna kullanmıyorum ama aldiysan boyle yapabilirsin bence:)
En küçüğü ile deneme yapayım bir şey olmazsa diğer parçaları da bu şekilde temizlerim sagolasin 🙏

hgb 11.4
hct 32,8
rbc 3,21 çıktı canım demir verdi doktor da
Cok geçmiş olsun. Benimde hemoglabin 12 demirim ise 5 e düşmüş. Ama hemoglabin yeterli dedi. Ancak ben kandan serumla demir taksiviyesi isteyecegim. Hap olarak lipozom demir kullaniyorum ancak yukselmiyor malesef. Ancak doktorum hgb iyi olduğu icin demire takilma diyor 🤷‍♀️

Cok geçmiş olsun. Benimde hemoglabin 12 demirim ise 5 e düşmüş. Ama hemoglabin yeterli dedi. Ancak ben kandan serumla demir taksiviyesi isteyecegim. Hap olarak lipozom demir kullaniyorum ancak yukselmiyor malesef. Ancak doktorum hgb iyi olduğu icin demire takilma diyor 🤷‍♀️
sağol canım benim de hgb 12 alt sınırının altında çıkmış demir takviyesini kullanalım inşallah düzelir.

Beni demir hapı mahvediyor da herkese aynı etkileri yaratiyormus. iğne olarak istedim alerjik reaksiyona sebep olur diye onermedi doktorum yediğimiz bir şeyle hemen yükselse keşke 😔

Bende adet sancısı değil canım direk karnım büzülüp böyle bir 5 dk kalıyor sonra açılıyor sonra yine aynı dün ilk defa sırtıma omuzlarıma kadar vurdu ağrısı bence bu hazırlık sancıları vücudum hazırlanıyor valla hi şu ayın 22sindeki randevuyu iptal ederler diye korkuyorum yoksa gidicem gerçi şuan iyiyim hamdolsun neyse beni ya sen nasılsın hala izne çıkmadın mı sen benden 1.5 haftada öndesin diye biliyorum
İnşallah Herşey yolundadır senin minik kanala girmiştir sadece 🙏🏼

Nouw nouw bana ayın 11ine kadar izin yok 😂
Herşey yolunda giderse 37. Haftamda çıkıcam inşallah 🥳

En küçüğü ile deneme yapayım bir şey olmazsa diğer parçaları da bu şekilde temizlerim sagolasin 🙏
Ben çocuğu dışarda büyüttüğüm için şundan almıştım özellikle ek gıda sürecinde mama sandalyesine oturturken bi iki pıs hemen siliyordum canım ağır kimyasal içermiyor. Ağartmıyor kokusu hoş. Bunlardan alıp hem yıkayamayacağın şeyleri temizleyebilirsin hemde ilerisi içinde kullanabilirsin. Restoranda cafede otelde falan.Hala kullanıyorum ben IMG_3280.png

Vajinal enfeksiyonlar bebeğe bulaşabileceği ve enfeksiyon antibiyotikten daha tehlikeli olduğu için antibiyotik veriyolar fayda zarar ilişkisi aslında. Rahme yollayamazsın çünkü içtiğin hap bebeğe geçer de bunun geçmesi çok çok zor. Sınırlı yani daha güvenli.
Diyorum ya gebeliğimin son ayında eşime bile verdi ki tamamen enfeksiyon yok olsun diye. Eşlerden de geçebiliyor bu arada.
Sabah akımtı sanki pembemsi gibiydi ödüm patladı, fitile başlıcam ☹️ daha 30. Haftaya yeni girdim yine Allah korusun leke falan gelmesin cidden travmam hala wc ye giderken tedirginim ya :KK43: antibiyotikten yana tek çekincem hiç tahlil falan görmeden şak diye yazıyor o yüzden yani🙁

Ben çocuğu dışarda büyüttüğüm için şundan almıştım özellikle ek gıda sürecinde mama sandalyesine oturturken bi iki pıs hemen siliyordum canım ağır kimyasal içermiyor. Ağartmıyor kokusu hoş. Bunlardan alıp hem yıkayamayacağın şeyleri temizleyebilirsin hemde ilerisi içinde kullanabilirsin. Restoranda cafede otelde falan.Hala kullanıyorum ben Eki Görüntüle 3428757
Buna da bakayım bana da mantıklı geldi özellikle dışarıda kullanılabilir ev için olmasa bile.

Azitroyu ben de yumurta toplama işleminden sonra kullandım. Bence ne için kullanıldığına kafanı çok takma ama doktorun tahlil görmeden ilaç yazması da saçmaymış
Ah sorma hep böyle yapıyor yoksa doktor ne derse yaparım tabii ki ama o güveni oluşturamadım bir türlü. 2 ay önce boğazlarım kızarmıştı burnjm da akıyordu sadece bunları söyledim, kana bakmadı crp yükseldi mi ne durumda diye Agumentin verdi 14 tane var içinde düşün. O ara ikinci bi dr a gidiyodum o da boğazıma baktı iltihap yok, gerek yoka antibiyotiğe biraz takip edelim artarsa ilacı içersin demişti çok şükür 4 güne toparlanmıştım. Başından beri sıkıntılı sürecimi bildği için doktoru bırakmadım, yeni bi doktora gidip 0 dan her şeyi anlatmamak için.

Ah sorma hep böyle yapıyor yoksa doktor ne derse yaparım tabii ki ama o güveni oluşturamadım bir türlü. 2 ay önce boğazlarım kızarmıştı burnjm da akıyordu sadece bunları söyledim, kana bakmadı crp yükseldi mi ne durumda diye Agumentin verdi 14 tane var içinde düşün. O ara ikinci bi dr a gidiyodum o da boğazıma baktı iltihap yok, gerek yoka antibiyotiğe biraz takip edelim artarsa ilacı içersin demişti çok şükür 4 güne toparlanmıştım. Başından beri sıkıntılı sürecimi bildği için doktoru bırakmadım, yeni bi doktora gidip 0 dan her şeyi anlatmamak için.
Güven vermeyen doktorla devam etmek de zor. Allah yardımcın olsun canım

Nasılsınız kızlar yalancı sancıları olan yada sıklaşan var mı aranızda lekelenen yada sarı akıntısı çoğalan karnı kasılan açılan bu sefer evham yapmıyorum benim kasılmalar bayağı arttı şu 1 haftadır Allahtan düzenli değil sadece gece oluyor ama gün içinde lekelenmelerim başladı aranızda bunu yaşayan var mı? Doktorunuz ne dedi?
Bu sabah karnımn alt kısmında bir ağrı geçti hani böyle regl değil de ishal olmadam önce bir kıvrılır ya ağrı tüm karnında o şekilde. 10 saniye falan sürdü. Bir kere daha oldu böyle geçen hafta. Sabah da kalktım sanki akıntım renklenmişti yani beyaz değil bej/ krem gibi. Çok korktum açıkcası. Çünkü sürecin başından beri riskli gebelik diyordu doktor pruluton vuruluyordum, progestan içiyordum lekelerden dolayı. Bilmiyorum ki 30. Haftam daha dolmadı bile sizce normal mi

Beni demir hapı mahvediyor da herkese aynı etkileri yaratiyormus. iğne olarak istedim alerjik reaksiyona sebep olur diye onermedi doktorum yediğimiz bir şeyle hemen yükselse keşke 😔
Solgar ın aldım ben Gentle Iron ismi. Kabızlık da yapmıyor çok ağır da bi tadı yok canım

Sabah akımtı sanki pembemsi gibiydi ödüm patladı, fitile başlıcam ☹️ daha 30. Haftaya yeni girdim yine Allah korusun leke falan gelmesin cidden travmam hala wc ye giderken tedirginim ya :KK43: antibiyotikten yana tek çekincem hiç tahlil falan görmeden şak diye yazıyor o yüzden yani🙁
Evet tahlil tetkik bakmadan vermeleri biraz abes geliyo banada. Akıntıya genelde yapmıyolar Banada kültür falan yapmamıştı beyanına göre veriyolar. Allah korusun leke falan olmasın 🙏🏼

Ya kuzum fitili kullandığın gün hiç kan veya lekelenme oldu mu kahverengi akıntı dışında ben kullandıktan sonra ertesi gün kan geldi 4. Günü daha doğrusu 2 tane kaldı kullanmadım doktorada gidemedim malum bilgin var mı? O kan gelişinden sonra bayağı 1 hafta daha leke leke geldi
Ahh ah işte bundan korkuyorum :KK43:( kan sulanrıcı iğne de kullanıyorum zaten, fitili kullanırım sorun değil ama böyle bi şey olursa ki renkli akıntı gördüm demiştim , çok kötü oluyorum :KK43: Allah yardımcımız olsun ya sağ salim bi kucağımıza alsak Yarabbim

X