Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    11
Bence yok , ben günde 4-5 lt su içiyorum ama ellerim , saçlarım hatta her yerim çok kuru 🤦🏼‍♀️

Evet bende de oluyor , hatta bazen özellikle sol kasığım çok ağrıyor ve bacağımı da etkiliyor
hemen hemen hepimizin aynı şeyler başına gelmesi 😍💘💘

Canım neden tablo kötü dediler ?
Çoğul gebelik riskleri vs o kadar kötüydüm ki o an hiçbir şey soramadım. Sonra internetten araştırdım. Erken doğum riski çok yüksek. 20. Haftada kalp durması anneyi hayati tehlileye sokan bir sürü risk faktörü vs vs liste uzun :KK43:

Çoğul gebelik riskleri vs o kadar kötüydüm ki o an hiçbir şey soramadım. Sonra internetten araştırdım. Erken doğum riski çok yüksek. 20. Haftada kalp durması anneyi hayati tehlileye sokan bir sürü risk faktörü vs vs liste uzun :KK43:
Evet çoğul gebelik riskli. Benim önceki gebeliğim tüp bebek ikizdi ve 21. Haftada doğum yaptım kaybettim bebeklerimi. Benim gibi örnekler olduğu gibi hiç sorunsuz doğum yapan insanda çok fazla. Doğal yollarla çoğul gebe olanların sağlıklı doğum yapma oranı daha yüksek. 3 tane Arkadaşımın doğal yolla ikiz gebeliği vardı doğuma kadar hep çalıştılar. Hele bir tanesi sahada çalışıyordu doktor bu kadar ayakta durmamalısın demişti o paraya ihtiyacı olduğu için çalışmaya hep devam etti sağlıkla kucaklarına aldı hepsi bebeklerini. İnstagram’da görüyorsundur üçüz doğum yapan da var baya. Hiç korkma , aklına kötüyü getirme iyi bir perinatoloji uzmanı bul ve onunla ilerle takiplerine. Hamilelikte yediğimiz içtiğimiz kadar düşündüklerimiz de çok önemli. İyi şeyler düşün , stres yapma.

Bizim ailede üçüz var hepside saglikli canim kötüyü düsünme iyi düşün iyi olsun
Evet çoğul gebelik riskli. Benim önceki gebeliğim tüp bebek ikizdi ve 21. Haftada doğum yaptım kaybettim bebeklerimi. Benim gibi örnekler olduğu gibi hiç sorunsuz doğum yapan insanda çok fazla. Doğal yollarla çoğul gebe olanların sağlıklı doğum yapma oranı daha yüksek. 3 tane Arkadaşımın doğal yolla ikiz gebeliği vardı doğuma kadar hep çalıştılar. Hele bir tanesi sahada çalışıyordu doktor bu kadar ayakta durmamalısın demişti o paraya ihtiyacı olduğu için çalışmaya hep devam etti sağlıkla kucaklarına aldı hepsi bebeklerini. İnstagram’da görüyorsundur üçüz doğum yapan da var baya. Hiç korkma , aklına kötüyü getirme iyi bir perinatoloji uzmanı bul ve onunla ilerle takiplerine. Hamilelikte yediğimiz içtiğimiz kadar düşündüklerimiz de çok önemli. İyi şeyler düşün , stres yapma.
Başın sagolsun canim cennette seni bekleyen iki meleğin var ❤

Bnde merkezdeyim 400 yatakliya gitmiyorum zaten park hospitalda önerebileceğin başka dr var mi mehmet gül de orda ama hasta kapasitesi full dolu oluyo genelde bikac kere aradım ama sıra olmadığını yoğunluk olduğunu soylediler başka dr onerdiler hep meral hoca iyi diyolarda bilmiyorm sen gittin mi hiç meral keski ye
Cnm Meral Keskiyi beğenen çok arkadaşım gidiyor çok beğeniyor. Bu arada ücretler uçuktur şimdi ,benim ki sezaryen olacak eşim diyor ki fiyatlar çok pahalıdır olmazsa devlette yapalım sezaryeni diyor 😂 tabii ben bakacam fiyatlar uçuk değilse park hospital da sezaryen olurum .

Riskler evet fazla ama bu riskler tek gebelikte var .Sadece çogulda oran biraz daha fazla
Çogul gebelikte dinlendikçe risk azalır ,Bir de pozitif açıdan bak tek seferde 3 bebişin olacak belki tek seferde hem erkek hem kız annesi olacaksın ayy düşüncesi bile güzel :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: 🥰

Bu arada sabah uyanır uyanmaz midesi bulanan arkadaşlar sabah uyanır uyanmaz yataktan kalkmayın biraz zaman geçirip öyle kalkın mideniz daha az bulanacaktır 😉

Herkese merhaba ben gizem 34 yaşındayım Ankara’da yaşıyorum sat:09.04 salı beta 1187 çıktı bugün doktor kontrolünde kese karından göründü ikinci gebeliğim ilki erkek haziranda 5 yaşına girecek ona hamileyken de burada bi grubumuz vardı hala görüşüyoruz umarım herkesin gebeliği sağlıklı ve güzel geçer
Merhaba hangi hastaneye ve doktora gidiyorsunuz ? Sağlıkla gelsin bebiş

Bu arada sabah uyanır uyanmaz midesi bulanan arkadaşlar sabah uyanır uyanmaz yataktan kalkmayın biraz zaman geçirip öyle kalkın mideniz daha az bulanacaktır 😉
Benim sürekli midem bulanıyor. Kusmuyorum ama baş dönmesi mide bulantısı var. Yemek yesem geçiyor ama yemekleri ilk başta yemek istemiyorum. Çok yaman çelişki.

Online mı yüz yüze mı başlıyorsun bende araştırıyorum da önerebileceğin biri var mı
Online baslıyorum. Bu baslayacağım kisiye ilk kez baslayacağım ezgi erdoğan bu alanda uzman. Ama daha iyi bir bütçen varsa Nilay Keçeciyi öneririm daha önce kendisiyle calısmıstım çok başarılı

Benim sürekli midem bulanıyor. Kusmuyorum ama baş dönmesi mide bulantısı var. Yemek yesem geçiyor ama yemekleri ilk başta yemek istemiyorum. Çok yaman çelişki.
kızlar ya benim mide bulantısı aklıma düşmezse bulanmıyor, bi yerde göreyim ya da okuyayım direkt bulanmaya başlıyor 🤣🤣

Her hamilelik bir olmuyor işte Kişinin bünyesine göre salgıladığı hormonlara göre belirtilerin şiddeti değişiyor ama bu belirtiler kalıcı değil şöyle 4.aya girişte herkeste bir rahatlama olacak hamileliğin prenses günleri deniliyor. :anneadayı:

kızlar ya benim mide bulantısı aklıma düşmezse bulanmıyor, bi yerde göreyim ya da okuyayım direkt bulanmaya başlıyor 🤣🤣
Psikolojinin vücuda etkisi işte benim de sabahları hafir bir nulantı oldu işim gereği 1 saatlik dolmuş yolculuğu yapıyorum bugun inmeme 2,3 dk kala çok yoğun oldu çok kötü oldum .şu 3 ayın bir an önce geçmesi dileğiyle

Kızlar vajinal ultrason yaptı Dr smdi dış gebelik değilmiş şükürler olsun. Sağlıksız gebelik kesenin şekli bozuk dedi sadece kan sonucuma göre kürtaj yapacağını söyledi ama düzelme ihtimali vardır belki hemen kürtaj olmak istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Kızlar vajinal ultrason yaptı Dr smdi dış gebelik değilmiş şükürler olsun. Sağlıksız gebelik kesenin şekli bozuk dedi sadece kan sonucuma göre kürtaj yapacağını söyledi ama düzelme ihtimali vardır belki hemen kürtaj olmak istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum
Çok şükür ki dış gebelik değil kürtaj için Bence beklemelisin cnm belki düzelir de hemen kürtaj olma Allah'tan ümit kesilmez

merhaba canım amacım kesinlikle seni gereksiz yere umutlandırmak değil ama benimde başımdan kese şeklimin bozukluğuyla alakalı bir durum geçti sadece onu anlatma istiyorum.şu an 9 haftalık hamileyim. 5.haftamda hafif lekelenme yaşadım gece olduğu için acile gittim.devletteki tüm hastaneler kesenin şekli bozuk düşük yapıyorsun dedi.bebekte yok kalp atışı da yok zaten dedi. yatırmak istediler fakat imza atıp çıktım. daha doktor seçmemiştim aklımda olan doktora randevu alıp ertesi gün gittim.bebeği gösterdi, hafifte olsa kalp atışı duyuyorum evet kesenin şekli bozuk ama bu beş kadından birinde oluyor dedi. güven verdi durumumu normalleştirerek anlattı. 4 haftadır da düşük için fitil kullanıyorum.her gördüğünde kesen daha iyi durumda diyor. bana kalırsa bir başka doktora daha gitmeni tavsiye ederim. her şey gönlünce olsun. umarın ikinizde iyi olursunuz.

merhaba canım amacım kesinlikle seni gereksiz yere umutlandırmak değil ama benimde başımdan kese şeklimin bozukluğuyla alakalı bir durum geçti sadece onu anlatma istiyorum.şu an 9 haftalık hamileyim. 5.haftamda hafif lekelenme yaşadım gece olduğu için acile gittim.devletteki tüm hastaneler kesenin şekli bozuk düşük yapıyorsun dedi.bebekte yok kalp atışı da yok zaten dedi. yatırmak istediler fakat imza atıp çıktım. daha doktor seçmemiştim aklımda olan doktora randevu alıp ertesi gün gittim.bebeği gösterdi, hafifte olsa kalp atışı duyuyorum evet kesenin şekli bozuk ama bu beş kadından birinde oluyor dedi. güven verdi durumumu normalleştirerek anlattı. 4 haftadır da düşük için fitil kullanıyorum.her gördüğünde kesen daha iyi durumda diyor. bana kalırsa bir başka doktora daha gitmeni tavsiye ederim. her şey gönlünce olsun. umarın ikinizde iyi olursunuz.
Bende öyle düşünüyorum canım kesinlikle Rabbimin verdiği cana kıyamam bile bile bekleyeceğim ol derse olur Allahın takdiri olmazsa en azından ben erken mi karar verdim acaba diyerek vicdan azabı duymam başka bir Dr a gideceğim bugün hemen

X