Annem meme kanseri 😥

Hormon özellikle inanılmaz kemik ağrısı yaptı annemde. Bana sormadınız ama paylaşmak istedim. Kilo alımı ve vücutta gezinen özellikle bacaklarda fena bir şekilde ağrı oluyor. Bir de ödem tutmaya meyilleyor vücut. Bunlar belirgin bir etki yaşamadı annem.
Telekkür ederim, çok geçmiş olsun annenize, şimdi nasıl anneniz inşallah iyidir

hormon pozıtıf tımorler aslında en ıyı turlerıdır .yanı soyle solım sıze sızın tumorunuzun buyumesıne hormonlar katkı saglıyor . bunun ıcın de tedavı sonrası genelde tamoxıfen adında hormon ılacı verırler sıkıntısızdır , 5 yada 10 yıl kullanımı vardır . onun dısında ben ılkten meme koruyucu cerrahı olmustum snrasından benden kan aldılar genetık ınceleme ıcın ; kemoterapıler fln bıttı kan testı pozıtıf geldı (brca1)
oyuzden dedıler kı tekrar amelıyat ve cıft taraflı mastektomı olucaksın . lenflerımı almadılar ama sentıtal lenf bıyopsı oldum yanı amelıyatta lenflerde kanser var mı dıye baktılar o yuzden de sag kolum ıptal . kan alma tansıyon bakma fln yasak .2 kılodan fazla kaldıramıyorum zaten mastektomı sonrası gogus kafesını komple kazıdılar ve protez koydukları ıcın kol kaslarım cok gucsuzler .
Çok geçmiş olsun canım, bende Gen testi Brca 1 ve 2 testi yaptılar, sonuç bekliyorum. Mastektomi sonrası ağrılar ne kadar sürdü. Benim 2 gün sonra 3. Hafta giricem ameliyat olalı. Koltuk altında iki tane dren yerleri var ve o bölgede tuhaf bir ağrı var, sizinde varmıydı? Birde böyle yanma, sızlama var tuhaf bişey doktor normal dedi ama bilenedim, insanoğlu kendi başına gelince bilemiyor

Çok geçmiş olsun canım, bende Gen testi Brca 1 ve 2 testi yaptılar, sonuç bekliyorum. Mastektomi sonrası ağrılar ne kadar sürdü. Benim 2 gün sonra 3. Hafta giricem ameliyat olalı. Koltuk altında iki tane dren yerleri var ve o bölgede tuhaf bir ağrı var, sizinde varmıydı? Birde böyle yanma, sızlama var tuhaf bişey doktor normal dedi ama bilenedim, insanoğlu kendi başına gelince bilemiyor
mastektomı sonrası agrılarım devam ettı hep gogus agrılarım hala bıle usuteyım fln ara ara agrırlar . ve kasıntı fln gecmıo ara ara yıne kasıntım oluyor hıssetmıom o bolgeyı ama kasıyınca da acıyor . ole garıp bısı . yanma ve sızlama normal canım olabılır sonucta orayı baya kazıyorlar

Er +

hangı kol ıslemlı ıse o kola oöur boyu hersey yasak . kan tansıyon ıgne vs hersey. 2 kg dan fazla agırlık tasınması yasak . yanı soyle dıkat etmezsenız ıslemlı kolunuza balon gıbı odem yapıyor ve omur boyu o kolunuz sargılı oluyor . aman cok dıkkat edın . hatta calısıyorsanız rapor cıkarttırın dr unuzdan 2 kg dan fazla tasıyamaz uzun sure ayakta calısamaz dıye
Benimle işlemli dikiş var 3 cm kadar ama yasaklı değil 😇
Hatta üç hafta önce kan aldırdım oradan..farklı olabilir durumumuz. Ben doktorumun söylediğine göre ilerledim.
Çok geçmiş olsun tekrardan 😍

Benimle işlemli dikiş var 3 cm kadar ama yasaklı değil 😇
Hatta üç hafta önce kan aldırdım oradan..farklı olabilir durumumuz. Ben doktorumun söylediğine göre ilerledim.
Çok geçmiş olsun tekrardan 😍
o sızın doktorunuzun gorusu :) bişi diyemeyız tabı . ona bakarsan halamda meme kanserı gecırdı doktoru ona sekerı tamamen yasakladı ama benım doktor sekerle ılgılı bılımsel bırsey henuz yok dedı kararında yıyebılırsın dedı bana . dediğim gıbı doktorlar farklılar bırbırlerınden . :KK70:

Çok geçmiş olsun, banada aynı tanı kondu. Hormon tedavisi görücekmişim. hormon ilaçların yan etkileri çok dediler. Kullanırken ne gibi sıkıntılar yaşadı veya yaşamadımı?
Regl olmuyor. Menopoza girmiş gibi işte hararetoluyor sanırım. Ya böyle sordunuz ya gerçekten ablam o kadar savruk ve şikayet etmeyen biri ki hiç buram ağrıyor dediğini bile bilmem

Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. 4+12 kemoterapi ve sonrasında ışın verdiler. İlk kt yi Çarşamba günü aldı koku hassasiyeti yok fakat bulantiya katlanamiyor. Bizim için en zoru şuan bulantı oldu. İnşallah daha kötüsünü görmeyiz diye dua ediyorum. Sürekli yarın daha iyi olacaksın diye telkin ediyorum belki psikolojik olarak baskilanir ne bileyim. Öyle kötü bir zaman ki dışarı cikaramiyoruz. Balkona çıksa üşütür diye korkuyoruz. 6 ay böyle napicak nasıl kaldıracak. Ben bile görmeye dayanamıyorum 😔
Çok geçmiş, inşallah tez zamanda sağlıklı günlerini görürsünüz annenizin, kızkardeşim meme ca geçirdi ve bulantı için bir iki dilim muz ısrarla öneriyorum çok işe yaradı, her bulantıda yesin, umarım işe yarar sizde de, 🙏

Annemde meme kanseriydi 7 yıl oldu tedavi süreci biteli, 2. Evreydi zor bir süreç ama biz unuttuk, atlattık cok şükür. Sizin annenizede Allah şifa versin. Kemoterapi süreçleri cok zorlu geçiyor. Yatıp dinlenmesi gerekiyor ev işlerinde yardımcı olmanızı tavsiye ederim özellikle yemek konusunda, destek olun, moral verin. Göğüs kanseri diğer kanserlere oranlara daha az riskli umarım yakın zamanda sağlığına kavuşur.

Kemoterapi süreci evet biraz zor geçiyor. Bende 4+12 kür aldım yeni bitti. Bugün brac2 gen testinin pozitif olduğunu öğrendim. Şok haldeyim. 4 ay sürdü sonuçlanması. Mastektomi önerdi genetik doktoru. Bütün aile çocuklar herkes gen testi olması lazımmış. 4 kız kardeşiz.
Keşke gen testi daha erken sonuçlanmış olsaydı, boş yere 12 kür aldım gibi oldu. Belki öncesinde mastektomi olup, sonra 4 kür ile tamamlamiş olurdum.

İlk görüşmede doktorum meme koruyucu cerrahi ile kolay bı ameliyat olur demişti gen testinin sonucunu bilmeden. Kırgın ve üzgün hissediyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de o süreçteyim. Bir anda hayatım değişti siz de tahmin edersiniz. 30 yaşındayım, kötü alışkanlığım yok ve doktorlar bile şaşırdılar hasta olmama. Sizi çok iyi anlıyorum yani. Ben ilk kürümü pazartesi aldım çok yavaş verildi, neredeyse 8 saat sürdü. İlk seans sonunda olumsuz bir şey olmadı. Moralinizi yüksek tutun. En basit ilaçta bile böyle etkiler olabiliyor. Gözünüzde vitamin gibi antibiyotik gibi düşünerek alın. Yan etkileri olursa da çok normal.
Merhaba bende bugün kötü huylu bir kitle olduğunu öğrendim dünyam basim yıkıldı emar ve biyopsi istedi süreçten çok korkuyorum yaşım 42 benimde

o sızın doktorunuzun gorusu :) bişi diyemeyız tabı . ona bakarsan halamda meme kanserı gecırdı doktoru ona sekerı tamamen yasakladı ama benım doktor sekerle ılgılı bılımsel bırsey henuz yok dedı kararında yıyebılırsın dedı bana . dediğim gıbı doktorlar farklılar bırbırlerınden . :KK70:
Bende hep cevremden duyarım sekerin zararını ama doktoruma 2 kez sormama ragmen yasak degıl dedi. Kemo boyunca sadece sarımsak nar ve greyfurt yasak dedi.

Merhaba bende bugün kötü huylu bir kitle olduğunu öğrendim dünyam basim yıkıldı emar ve biyopsi istedi süreçten çok korkuyorum yaşım 42 benimde
Lütfen kötü düşünme insanoğlu her şeye alışıyor bende 42 yaşındayım 2 tane küçük kızım var Kasım'da teşhisin konuldu ve kasım bitmeden mastektomi oldum son kemoterapim bu cuma günü ilk duyduğumda bende baya kötü olmuştum ama geçti ya geçecek beslenmrnr dikkat et moralini yüksek tut Rabbim kalp ferahlığı ve şifa versin hepimize

Lütfen kötü düşünme insanoğlu her şeye alışıyor bende 42 yaşındayım 2 tane küçük kızım var Kasım'da teşhisin konuldu ve kasım bitmeden mastektomi oldum son kemoterapim bu cuma günü ilk duyduğumda bende baya kötü olmuştum ama geçti ya geçecek beslenmrnr dikkat et moralini yüksek tut Rabbim kalp ferahlığı ve şifa versin hepimize
Amin insallah Allah feraha cikarsin insallah

Kemoterapi süreci evet biraz zor geçiyor. Bende 4+12 kür aldım yeni bitti. Bugün brac2 gen testinin pozitif olduğunu öğrendim. Şok haldeyim. 4 ay sürdü sonuçlanması. Mastektomi önerdi genetik doktoru. Bütün aile çocuklar herkes gen testi olması lazımmış. 4 kız kardeşiz.
Keşke gen testi daha erken sonuçlanmış olsaydı, boş yere 12 kür aldım gibi oldu. Belki öncesinde mastektomi olup, sonra 4 kür ile tamamlamiş olurdum.

İlk görüşmede doktorum meme koruyucu cerrahi ile kolay bı ameliyat olur demişti gen testinin sonucunu bilmeden. Kırgın ve üzgün hissediyorum.
Çok geçmiş olsun bacım. Ben gen testi oldum 3 ay olucak hala beklemedeyim. Sağ meme mastektomi oldum, 4 kür kemo alıcam, ili tane aldım. İki kaldı. Ailede kanser vakası çokmuyduda gen testi positif çıktı

Merhaba çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin annenizin şuan ki durumu nasıl. Benim anneminde ultrason raporundan dolayı biyopsi isteniyor. Çok korkuyorum

Çok geçmiş olsun, rabbim şifa versin, nasılsınız süreç nasıl geçiyor. 17 nisan son kemo aldım, bitti çok şükür, bugün tamoxifen başlayacağım akıllı ilaç tedavisiymiş. Siz nasılsınız?

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Merhaba anneniz nasıl suan merak ettim ♥️

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Çalıştığım yerde arkadaşımın genç yaştaki halası da aynı hastalıktan mustaripti.
Ona da kötünün iyisi dediler ve doktorlar hem tedavi hem koruma amaçlı kemoterapi verdi.
Kemoterapi alacak diye en kötüsü olduğunu düşünmeyin.
Şimdi maşaALLAH durumu iyileşmeye gidiyor, tedavisi çok az kaldı.
Sizde umutlu olun, meme kanserinde iyileşme oranları çok yüksekmiş.

Rabbim acil şifalar versin annenize ve tüm hastalara.

Merhaba benim ablam da meme kanseriydi dört yıldır tedavi görüyor. Üç ile dört arası bir evreydi hem de. Şükür bir yıl kemodan sonra şimdi sadece hormon tedavisi görüyor düzenli kontrole gidiyor. Korkmayın meme kanserinde başarı oranları çok yüksek
Peki benim ablamda 2. Evreymiş önce kemo sonra ameliyatla alıncakmış çok korkuyorum bende sizinkinde yayılma var mıydı

X