Annem meme kanseri 😥

Rabbim acil şifalar versin.😔
Amin sağolun
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de o süreçteyim. Bir anda hayatım değişti siz de tahmin edersiniz. 30 yaşındayım, kötü alışkanlığım yok ve doktorlar bile şaşırdılar hasta olmama. Sizi çok iyi anlıyorum yani. Ben ilk kürümü pazartesi aldım çok yavaş verildi, neredeyse 8 saat sürdü. İlk seans sonunda olumsuz bir şey olmadı. Moralinizi yüksek tutun. En basit ilaçta bile böyle etkiler olabiliyor. Gözünüzde vitamin gibi antibiyotik gibi düşünerek alın. Yan etkileri olursa da çok normal.
Kayinvalidem 4. evre gırtlak kanserini hem kemoterapi hemde radyoterapi alarak yendi kemoterapi herkeste aynı etkiyi yaratmıyor 43 kilo kv kilo vermeden çok yipranmadan atlattı Allah yardımcınız olsun
Size de çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah canım

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de o süreçteyim. Bir anda hayatım değişti siz de tahmin edersiniz. 30 yaşındayım, kötü alışkanlığım yok ve doktorlar bile şaşırdılar hasta olmama. Sizi çok iyi anlıyorum yani. Ben ilk kürümü pazartesi aldım çok yavaş verildi, neredeyse 8 saat sürdü. İlk seans sonunda olumsuz bir şey olmadı. Moralinizi yüksek tutun. En basit ilaçta bile böyle etkiler olabiliyor. Gözünüzde vitamin gibi antibiyotik gibi düşünerek alın. Yan etkileri olursa da çok normal.
Cok geçmiş olsun aylardır takip ediyoruz ve biliyoruz aslında ama bugün kemoterapiyi duyunca yüzlestim hastalıkla. İnşallah sizde annemde bütün hastalar rahatlıkla atlatıp bir daha yaşamayacaksınız. Çok gencsiniz dincsiniz herşeyi geride bırakıp bugünleri unutup yaşayacak çok güzel olacak. Hepimize sabır ve şifa diliyorum

Hepinize çok teşekkür ederim aylardır rapor tahlil uğraşıyoruz aslında ilk muayenede doktor kötü demişti ama hep o kabullenememe ve umut vardır ya inanamadim. Bugün kemoterapiyi duyunca tamam dedim ve yüzleşme çok ağır geldi. 2 kızım var küçük olanı anneme mikrop tasimasin diye okula bile gönderemiyorum korkudan.. büyük kızım üniversite sınavına girecek ona destek olamıyorum. Annemden çok ben kendimi kaybetmiş gibiyim. Güçlenmem gerektiğinin farkındayım ama yapamiycam diye korkuyorum. Anneme atom karınca deriz hiç durmaz yerinde hep aktif şimdi onu mutsuz ve hasta görmeyi hayal edemiyorum

Şu an en iyi ben sizi anlayabilirim çünkü benim annem de 2 ay önce bu tanıyı aldı. İlk önce ele gelmeyen kitle gördüler biyopsi yapıp patolojiye gönderdiler sonuç 1. Evre kanser dediler. Pet çekildi şükür yayılma yoktu. Hemen ameliyata aldılar lenflerinde bir şey görmediler sadece kitleyi aldılar. Yapısı orta agresif yapıymış o yüzden kemo alınacak daha sonra ışına başlanıcak. Benim de en çok korktuğum kemoydu o süreç düşününce en ağırı bu geldi nedense. İlk kürümüzü aldık çok sıkıntı yaşamadık şükür… yakın zamanda 2. Kürü alıcaz şuanlık güzel gidiyor. Erken tanı çok önemli. Biz de ilk duyduğumuzda çok kötü olduk. Evet 1. Evre şükür ama o isim ‘kanser’ insanı perişan ediyormuş. Her gün anneme moral verip sonrasında yalnız başıma ağlama krizlerim tutuyordu. Ama şu an için korktuğumuz gibi gitmiyor daha rahatız insan alışıyor. Ki bir çok kişiden 4. Evre olsa bile kurtulan çok insan duydum. Size tavsiyem çok iyi doktor araştırın. Ve sizin de çok kötü değilmiş inanın kafanızda kurduğunuz gibi olmuyor emin olun buna. Şuanlık aklıma bunlar geliyor. Eğer bir sorunuz olursa istediğiniz zaman sorabilirsiniz ben burdayım çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim:)

Şu an en iyi ben sizi anlayabilirim çünkü benim annem de 2 ay önce bu tanıyı aldı. İlk önce ele gelmeyen kitle gördüler biyopsi yapıp patolojiye gönderdiler sonuç 1. Evre kanser dediler. Pet çekildi şükür yayılma yoktu. Hemen ameliyata aldılar lenflerinde bir şey görmediler sadece kitleyi aldılar. Yapısı orta agresif yapıymış o yüzden kemo alınacak daha sonra ışına başlanıcak. Benim de en çok korktuğum kemoydu o süreç düşününce en ağırı bu geldi nedense. İlk kürümüzü aldık çok sıkıntı yaşamadık şükür… yakın zamanda 2. Kürü alıcaz şuanlık güzel gidiyor. Erken tanı çok önemli. Biz de ilk duyduğumuzda çok kötü olduk. Evet 1. Evre şükür ama o isim ‘kanser’ insanı perişan ediyormuş. Her gün anneme moral verip sonrasında yalnız başıma ağlama krizlerim tutuyordu. Ama şu an için korktuğumuz gibi gitmiyor daha rahatız insan alışıyor. Ki bir çok kişiden 4. Evre olsa bile kurtulan çok insan duydum. Size tavsiyem çok iyi doktor araştırın. Ve sizin de çok kötü değilmiş inanın kafanızda kurduğunuz gibi olmuyor emin olun buna. Şuanlık aklıma bunlar geliyor. Eğer bir sorunuz olursa istediğiniz zaman sorabilirsiniz ben burdayım çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim:)

Sanki gökyüzü üstüne çökmüş gibi omuzlarıniza bir ağırlık çöküyor ilk duydunuzda değil mi 😔 annemin yanında sanki grip olmuş gibi konuşup içimden vicdan azabından ölüyorum. İnşallah bizde sizin gibi şanslı oluruz. Biran önce acil şifalar diliyorum size de çok geçmiş olsun bir daha gelmesin inşallah 🙏

Yirmi günlük lohusaydım annem bu tanıyı aldığında. Benim annem de 4 kür kemo ve radyoterapi aldı. Kemoterapi biraz zor ama geçiyor zamanla. Geçecek biraz sabır gerekiyor. Bizim 17 yıl oldu çok şükür iyi annem. Allah acil şifalar versin.

Yirmi günlük lohusaydım annem bu tanıyı aldığında. Benim annem de 4 kür kemo ve radyoterapi aldı. Kemoterapi biraz zor ama geçiyor zamanla. Geçecek biraz sabır gerekiyor. Bizim 17 yıl oldu çok şükür iyi annem. Allah acil şifalar versin
Sizin için daha zor olmuştur.. çok sevindim annemizin atlatmasina inşallah annem ve diğer hastalarda rahatlıkla atlatır. 4 küre hazırladım kendimi ama daha fazla da olabiliyormuş inşallah bizde kısa zamanda atlatırız. Annem yaza kadar birşey kalmayacağını düşünüyor hatta ramazana kadar bitse de oruç tutsam diyor. Yaz için planlar yapıyor Cevap veremiyorum. İnşallah düşündüğü gibi olur yaza kadar herşey bitmis olur

Ne güzel işte azimli planlar yapıyor. Morali iyi demek ki. Birçok hasta iyileşiyor. Kanser tedavi edilebilen bir hastalık.

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Rabbım bu gecenin hürmetine, hem annenize hem de hastalıkla mücadele eden herkese şifa versin. Allahim annenizi başınızdan eksik etmeyin . Sabırlı olmaya çalışın, annenize üzüntünuzu yansıtmayin iyi bir moralle geçecektir insallah

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Rabbim şafi ismiyle mubarek gecenin hurmetine butun hastalara şifa dertlilere deva annenize de acil sifalar nasip etsin insallah Cok gecmis olsun 🤲

Bugun isteme yani REGAİP kandili Allah annenize wn guzel sıfayı versin tedaviyi en kolay ve en agrisiz sekilde atlatmayı nasip etsin inşallah korkmayın biz kadınlar cokkk guçlu canlılarız

Allah sifa versin.
Her bunye farkli o yuzden kemo terapi herkesde ayni sekil olmuyor.

Allah annenize şifa sizlere de sabır versin 🙏🏼

8 aylık hamileyim annem bir ay önce aldı 3. Evre meme kanseri ilk kemoterapisi iyi geçmişti ama.bir hafta sonra enfeksiyon kaptı aşırı ishalden dolayı 2 gün oldu hastanede yatıyor en önemli şey enfeksiyon kapmamasi bu süreçte onu gördük. Gerçekten çok zor canım çok acıyor ağladıkça karnımdaki oğluma da haksızlık ediyorum gibi geliyor ama geçecek hepimiz zorlansak da bu süreçleri atlatacağız

8 aylık hamileyim annem bir ay önce aldı 3. Evre meme kanseri ilk kemoterapisi iyi geçmişti ama.bir hafta sonra enfeksiyon kaptı aşırı ishalden dolayı 2 gün oldu hastanede yatıyor en önemli şey enfeksiyon kapmamasi bu süreçte onu gördük. Gerçekten çok zor canım çok acıyor ağladıkça karnımdaki oğluma da haksızlık ediyorum gibi geliyor ama geçecek hepimiz zorlansak da bu süreçleri atlatacağız
Nolur o kadar zorlamayın kendinizi dün 4.evrede iyileşen insanlar gördüm duydum. 3. Evre geç değil. Bitecek hepsi geçecek anneniz oglunuzu büyütecek öyle düşünün destek olun. Eğer iyilesmeleri için bunu yasayacaksak kabullenmekten başka çaremiz yok. Ben bugün kabullenmiş olarak uyandım. Dün ilk yüzleşme çok ağırdı ama bugün şükrediyorum şükür ki tedavisi var şükür ki bu hastalık artık grip oldu çareler bitmiyor. Oglunuzla vakit geçireceği günleri düşünün emin olun çektiği acılara değecek yeniden doğuş gibi 4 elle sarilacaklar hayata... Rabbim hepsine acil şifalar versin

Merhaba benim ablam da meme kanseriydi dört yıldır tedavi görüyor. Üç ile dört arası bir evreydi hem de. Şükür bir yıl kemodan sonra şimdi sadece hormon tedavisi görüyor düzenli kontrole gidiyor. Korkmayın meme kanserinde başarı oranları çok yüksek

X