Annem meme kanseri 😥

Nolur o kadar zorlamayın kendinizi dün 4.evrede iyileşen insanlar gördüm duydum. 3. Evre geç değil. Bitecek hepsi geçecek anneniz oglunuzu büyütecek öyle düşünün destek olun. Eğer iyilesmeleri için bunu yasayacaksak kabullenmekten başka çaremiz yok. Ben bugün kabullenmiş olarak uyandım. Dün ilk yüzleşme çok ağırdı ama bugün şükrediyorum şükür ki tedavisi var şükür ki bu hastalık artık grip oldu çareler bitmiyor. Oglunuzla vakit geçireceği günleri düşünün emin olun çektiği acılara değecek yeniden doğuş gibi 4 elle sarilacaklar hayata... Rabbim hepsine acil şifalar versin
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için inşallah rabbim tüm annelere acil şifalar versin bugün ben de bunun bir süreç olduğunu tedavide böyle şeyler olacağını biraz daha kabullenerek uyandım bir an önce biter inşallah bu kabus

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Annem de seneler önce meme kanserinden ameliyat oldu. O da önemsemeyip ertelediği için bayağı da ilerlemişti. İlk başta memesinin alınması söz konusuydu hatta sonra doktor almaktan vazgeçti. Hem kemoterapi hem de radyoterapi gördü.
İnsanların korkuttuğu kadar büyük bir olay yok ortada. Özellikle bünye meselesi öne çıkıyor bu durumda. Annem dinç ve dinamik bir insandı. 50 yaşına yakınken olmasına karşı sadece kemoterapi aldığı ilk günler geldiğinde dinlenirdi o kadar. Verilen ilaç bünyeyi biraz yoruyor sanırım. Dinlenince ertesi güne bir şey kalmıyor.
Annenize çok geçmiş olsun.

Annem de seneler önce meme kanserinden ameliyat oldu. O da önemsemeyip ertelediği için bayağı da ilerlemişti. İlk başta memesinin alınması söz konusuydu hatta sonra doktor almaktan vazgeçti. Hem kemoterapi hem de radyoterapi gördü.
İnsanların korkuttuğu kadar büyük bir olay yok ortada. Özellikle bünye meselesi öne çıkıyor bu durumda. Annem dinç ve dinamik bir insandı. 50 yaşına yakınken olmasına karşı sadece kemoterapi aldığı ilk günler geldiğinde dinlenirdi o kadar. Verilen ilaç bünyeyi biraz yoruyor sanırım. Dinlenince ertesi güne bir şey kalmıyor.
Annenize çok geçmiş olsun.
Tam olarak duymak istediğim bu işte bizde annemle konuşurken grip gibi birşey 2-3 gün dinlenip atlatılır diyoruz. İnşallah annemin de öyle olur 🙏

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için inşallah rabbim tüm annelere acil şifalar versin bugün ben de bunun bir süreç olduğunu tedavide böyle şeyler olacağını biraz daha kabullenerek uyandım bir an önce biter inşallah bu kabus
Amin.. Biter değil bitecek ben aksini asla düşünmüyorum. Sadece acı ve ağrı duymasından endişe ediyordum ama onu da geçtim artık hayatının geri kalanı için savaşmak zorunda biz annemle birlikte bunu kabul ettik savaşacak kazanacak sonra ben bugünlerin acısını ondan çıkaracağım 😊 torun bakacak parka götürecek kötü günler geçecek inşallah 🙏

Herkese merhabalar en son konu açtığımda kızıma hamileymisim korkulu ama tatlı telaslarmis zaman geçti hayat bize güzel şeyler yaşattı zor günler de yaşadık ama hiç bugunlerdeki gibi mutsuz olmamıştım. Ben korkuyu yeni tanıdım. Annemde Eylül ayında memede kitle gördük daha doğrusu annem saklamış bir süredir varmış. Hemen hastane vs derken kanser olduğu anlaşıldı doktor agresif değil kötünün iyisi gibi düşünün dedi ve 20 gün önce koruyu ameliyat oldu. Ameliyat öncesi lenflerde mr dahil görülmemişti fakat ameliyatta 4 lenf alınmış 2 lenfinde görülmüş 3. De karışık dediler. Bugün patoloji çıktı doktor radyoterapiye ve onkolojiye göndermiş onkolog salı gününe randevu vermis. Radyolojide raporu incelemiş birkacc şey için iyi demiş işin gerekir demiş ama sonda bişey görüp kemoterapi alacaksın demiş. Herşey salı günü belli olacak. Ama kemoterapiyi duyunca dünya kapkaranlık oldu benim için. Annem grip gibi 1 hafta yatıp düzeleceğini sanıyor fakat yaşayanlar çok ağır anlatıyor. Kemoterapi süreci nasıl ilerliyor kusura bakmayın elim ayağım titriyor kafamı toparlayamiyorum. Eminim siz beni anlamışsınızdır.
Çok geçmş, rabbim tüm hastalara acil şifalar versin 🤲 11.2023 de sağ memedeki kitlenin ağrınasıyla gittim cerraha. Önce mamografi, sonra US, sonra US eşliğinde biyopsi. Taş 45. Doktor herşeye hazırlıklı ol dedi. 3 hafta sonuç bekledim, sonuçlar meme kanseri çıktı. 04.01.2024’ Mastektomi oldum, ameliyat esnasında koltuk altı lenflerime bakıldı 6 tane lenf bezi alınmış temiz çıkmış çok şükür 🤲 patoloji sonuçlarımı bekliyorum. Kemo vericekler ve sonrası hormon positif çıkmıştı bende. Hormon tedavisi ile devam edicekler. Bir kaç lenf bezi alındığından dolayımıdır artık, kolumda bir yanma acıma var, yoksa normalmi bu acı bilenedim😬
Yakın bir arkadasımla beraber aynı anda teşhis konuldu, onun kitle fazlalığından dolayı( koltuk altı full ve memede 8 kitle) kemoterapi gördü 4 seans. İlk seans ağır geçti, kilo vermemek çok önemli. Kendisini hiç salmadı, yorgunda düşse hep bir iş peşindeydi, çok şükür şimdi iyi, pet çektiler sonuçlarını bekliyor

Çok geçmiş olsun, annem kemoterapi gördü, babannem hem ameliyat hem kemo hem ışın gördü.. Tabiki zor ve yıpratıcı bir süreç.. Her şeyden önemli olan moral, o yüzden sizler kendinizi toplayıp annenize destek olmalısınız.. Bu günlerde geçer Allah'ın izniyle

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de o süreçteyim. Bir anda hayatım değişti siz de tahmin edersiniz. 30 yaşındayım, kötü alışkanlığım yok ve doktorlar bile şaşırdılar hasta olmama. Sizi çok iyi anlıyorum yani. Ben ilk kürümü pazartesi aldım çok yavaş verildi, neredeyse 8 saat sürdü. İlk seans sonunda olumsuz bir şey olmadı. Moralinizi yüksek tutun. En basit ilaçta bile böyle etkiler olabiliyor. Gözünüzde vitamin gibi antibiyotik gibi düşünerek alın. Yan etkileri olursa da çok normal.
Ben de 3 tane kitle var simdilik fibroadenom ama depremden önce doktor bir kitlede ufak bir büyüme var diye mr istedi. Memeden mr a girmek çok zor geldi o sese dayanamadım girdiğim gibi geri çıktım e haliyle mr olmadı. Depremden sonra giden o canlar beni başka türlü etkiledi canı veren de alan da Allah ecelin önüne gecemeyiz diyerekten kontrolleri de bıraktım. İnşallah tekrardan başlayabilirim ama mr a yine giremem ne yapcam bilmiyorum. Size de Rabbim şifa versin insallah

Ben de 3 tane kitle var simdilik fibroadenom ama depremden önce doktor bir kitlede ufak bir büyüme var diye mr istedi. Memeden mr a girmek çok zor geldi o sese dayanamadım girdiğim gibi geri çıktım e haliyle mr olmadı. Depremden sonra giden o canlar beni başka türlü etkiledi canı veren de alan da Allah ecelin önüne gecemeyiz diyerekten kontrolleri de bıraktım. İnşallah tekrardan başlayabilirim ama mr a yine giremem ne yapcam bilmiyorum. Size de Rabbim şifa versin insallah

Eğer mr zor geldiyse pet ct isteyin o daha rahat. Tomografi olacak mr gibi değil. Ama sakın sakın ihmal etmeyin. Meme de en gelişmiş olan alanlardan gerekirse bir ameliyat biraz terapi derken toparlanırsınız inşaallah. Ben 2 haftalık bağırsaklarımdan ameliyatlıyken başladım tedaviye. Daha yürüyemiyorum bile doğru düzgün. Lütfen lütfen sağlığınızı ihmal etmeyin. Allah cümlemize şifa versin inşaallah

çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim
kemoterapi sürecini bilmiyorum ama bir tanıdığım da yakında görecek
bilenlere soruyorum, kemoterapi alan kişinin yanında birilerinin devamlı olması lazım mıdır ?
tek başına yaşayan kişiler nasıl hallediyor bu süreçleri ? çocukları uzakta olanlar yada hiç çocuğu olmayanlar falan ?
internette çok kötü şeyler yazıyor yani çok özür dilerim ama öyle şeyler yazmışlar ki öldürmüyor süründürüyor hesabı
sahiden bu kadar zor mu ya ?

Çok geçmiş olsun biraz yorucu kemoterapi süreci mide bulantısı halsizlik vs Rabbimin vardır bi bildigi

Kötüye yormayın.İnsallah iyileşir.Benim bir tanıdığım samimi değilim.10 senedir belki hem lenf hem meme kanserine yakalandı.Surekli iğne vuruluyor ilik nakli oluyor.Yasida 35 anca var.

çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim
kemoterapi sürecini bilmiyorum ama bir tanıdığım da yakında görecek
bilenlere soruyorum, kemoterapi alan kişinin yanında birilerinin devamlı olması lazım mıdır ?
tek başına yaşayan kişiler nasıl hallediyor bu süreçleri ? çocukları uzakta olanlar yada hiç çocuğu olmayanlar falan ?
internette çok kötü şeyler yazıyor yani çok özür dilerim ama öyle şeyler yazmışlar ki öldürmüyor süründürüyor hesabı
sahiden bu kadar zor mu ya ?
Annem ilk kemoterapisini alalı 2 hafta oldu ilk haftadan sonra enfeksiyon kaptı 2 gün hastanede yatması gerekti şu an iyi. Kemoterapi onda ishal, yorgunluk ve halsizlik yaptı yanında hep babam.ve erkek kardeşlerim vardı evde onu mutlu ettiler diyeyim çünkü ev işleri için zaten bir kadın geliyor bence evde birinin olması moral için önemli ya da acil.bir durumda hastaneye gitmesi için. Onun dışında temizlik ve yemek için haftada birkaç gün biri gelse bile süreci kendi geçirirdi.

Eşim 1,5 yıl kemoterapi aldı, ilik naklinden öncede ışın tedavisi. Gerçekten çok zor zamanlar ama tedavinin daha iyi ilerlemesi için maksimum hijyen ve sağlıklı beslenme olmazsa olmaz. Kemoterapiler bağışıklığı düşürdüğü için enfeksiyona açık hale geliyorlar.

Dışarı çıkarken maske kullanımı, banyosunun vs ekstra hijyenik olması gerekir. Ben eşimin çatal bıçağını kaşığını bile kaynatıp kullanıyorum, iç çamaşırlar çoraplar ütüleniyor. Tabii bizim ilik nakli olduğu için ekstra hassas bi durum ama yine de söylediklerime dikkat ederseniz süreci daha rahat geçirirsiniz

merhaba , ben de aynı hastalıgı 5 yıl once yendım daha 28 yasında ıdım ılk tanıda . cok gecmıs olsun oncelıkle , korkulacak bısı yok meme kanserı en kolay ıyılesebılır hastalıklar arasında ıcınız ferah olsun kemoterapı gorecek annenız belkı radyoterapı fln da gorur .
soyle solım kemolar yaklasık 16 -20 kur arasında degıskenlık gosterır her bır kemo arasında 2 hafta yada max 3 hafta bosluk olur . kemo donemlerı cok kotu gecıyor malesef annenız kokulara katlanamıycak sureklı bulantı ve kusma halı yasayacak onun dısında halsızlık uyku halıde olacak . ama dediğim gıbı bıraz zor gecıyor kemo donemı ama gecıyor .

sormak ıstedıgınız bısı varsa yardımcı olurum

merhaba , ben de aynı hastalıgı 5 yıl once yendım daha 28 yasında ıdım ılk tanıda . cok gecmıs olsun oncelıkle , korkulacak bısı yok meme kanserı en kolay ıyılesebılır hastalıklar arasında ıcınız ferah olsun kemoterapı gorecek annenız belkı radyoterapı fln da gorur .
soyle solım kemolar yaklasık 16 -20 kur arasında degıskenlık gosterır her bır kemo arasında 2 hafta yada max 3 hafta bosluk olur . kemo donemlerı cok kotu gecıyor malesef annenız kokulara katlanamıycak sureklı bulantı ve kusma halı yasayacak onun dısında halsızlık uyku halıde olacak . ama dediğim gıbı bıraz zor gecıyor kemo donemı ama gecıyor .

sormak ıstedıgınız bısı varsa yardımcı olurum
Selam öncelikle çok geçmiş olsun çok şükür atlatmışsınız bundan sonra hiç hastalık yüzü görmeyin inşallah. Ben soru sahibi değilim ama soru sorabilirsiniz yazınca sormak istedim annem 10 kür ışın aldı bunun sonunda değil kalan 5 kemoterapisi bitince pet cekilecekmis. Siz de benzer bir süreç yaşadınız mı sizin de en son mu bakıldı durumunuza merak ettim.

Selam öncelikle çok geçmiş olsun çok şükür atlatmışsınız bundan sonra hiç hastalık yüzü görmeyin inşallah. Ben soru sahibi değilim ama soru sorabilirsiniz yazınca sormak istedim annem 10 kür ışın aldı bunun sonunda değil kalan 5 kemoterapisi bitince pet cekilecekmis. Siz de benzer bir süreç yaşadınız mı sizin de en son mu bakıldı durumunuza merak ettim.
kemolar bıttıkten snra mutlaka pet bt bakarlar . snrada 3 ayda bır kan tahlılı kontrolune cagırırlar
ılk 2 yıl 3 ayda 1
3-5 yıl arası 6 ayda 1
5 yıl sonrası 1 yılda 1

kemolar bıttıkten snra mutlaka pet bt bakarlar . snrada 3 ayda bır kan tahlılı kontrolune cagırırlar
ılk 2 yıl 3 ayda 1
3-5 yıl arası 6 ayda 1
5 yıl sonrası 1 yılda 1
Hemen dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim inşallah kemolardan sonra ameliyat var oradan sonra tamamen biter

Korkmayın,kötünün iyisi dediklerinde Allah'ın izniyle bir problem çıkmaz.bu tedavileri kitlenin durumuna gore belli doz ayarlarlar.ilaclar şimdi çok daha konforlu eskisi gibi süreç çok zor geçmiyor.Allah biran evvel şifasını versin inşallah.

Bir komşum atlattı göğüs kanseriydi.Aldılar göğsünü ama kurtuldu

Çok geçmş, rabbim tüm hastalara acil şifalar versin 🤲 11.2023 de sağ memedeki kitlenin ağrınasıyla gittim cerraha. Önce mamografi, sonra US, sonra US eşliğinde biyopsi. Taş 45. Doktor herşeye hazırlıklı ol dedi. 3 hafta sonuç bekledim, sonuçlar meme kanseri çıktı. 04.01.2024’ Mastektomi oldum, ameliyat esnasında koltuk altı lenflerime bakıldı 6 tane lenf bezi alınmış temiz çıkmış çok şükür 🤲 patoloji sonuçlarımı bekliyorum. Kemo vericekler ve sonrası hormon positif çıkmıştı bende. Hormon tedavisi ile devam edicekler. Bir kaç lenf bezi alındığından dolayımıdır artık, kolumda bir yanma acıma var, yoksa normalmi bu acı bilenedim😬
Yakın bir arkadasımla beraber aynı anda teşhis konuldu, onun kitle fazlalığından dolayı( koltuk altı full ve memede 8 kitle) kemoterapi gördü 4 seans. İlk seans ağır geçti, kilo vermemek çok önemli. Kendisini hiç salmadı, yorgunda düşse hep bir iş peşindeydi, çok şükür şimdi iyi, pet çektiler sonuçlarını bekliyor
Merhaba geçmiş olsun hormona duyarlı dediğiniz sanırım östrojen yüksekliği var kanser teşhisi öncesi östrojen yüksekliğinden haberiniz ya da belirtileriniz var mıydı kilo alımı cinsel isteksizlik, göğüslerde hassasiyet adet yoğunluğu gibi

X