HASTALIK HASTALIĞI, ANKSİYETE…

bende de var maalesef. istanbulda yaşayanlar için ibb nin psikolog hizmeti var. ordan faydalanabilirsiniz. gerek görürse psikiyatristleri de var sanırım.

Bende ıkı üç aydır boyleyım kımseye anlatamıyorum derdımı ama ben kendım için değil 4 yasındakı oğlum icin, sankı heran bişe olacakmış gıbı hıssedıyorum o kadar korkuyorum kı ne yemek ne uyku hep kaygı hıssedıyorum o his hiç gecmıyor

Yani hastalık hastası olup nasıl doğum yapan var anlamıyorum, ölürüm diye aklım çıkıyor bir kere sivilceden bile korkuyorum panik panik zorlu bir iş hayatından sonra oluştu. Sürekli bşy buluyorum :/

Bilgisizlikten ve internet araştırmalarının şişirmesinden kaynaklanıyor. Bi fizyoloji kitabı ya da e kitab vs. alın, vücunuzu tanıyım. TAbiki ki kişiden kişiye hastalık belirtileri dğeişir ama hangi organda görevini yerine getiremezse, ne olur, az çok bilginiz olur.

İnternete rahatsızlıklarınızı yazdığınız zaman, genel bilgiler çıkar. Ama doktora giderseniz, özel değerlendirilirsiniz. Biz kez check - up yaptırın. Sonra 6 ay ya da 1 sene boyunca istisnai durumlar dışında, rahatsızlıklarınızı araştırmayın. Doktora gitmeyin.

Bazı hastalıklar sinsi seyereder ama vücudun bir bağışıklık ve alarm sistemi vardır. Bir sıkıntı olursa, size bir şekilde belli eder.

Sık sık rastladığımız kilo verme, halsizlik, ağrı sızı vb. durumlar ile kanser belirtileri örtüşüyor. İnsanlar da bu yüzden korkuyor.

Dediğim gibi organlarınızı tanırsanız, vücudunuzu tanırsanız daha faydalı olur. Yani atıyorum bir insan her kış her şekilde, halsizlik - bitkinlik - ağrı sızı vb. şeyler yaşıyorsa, bunu abartmaya gerek yok.

Ya da bir baş ağrısı her zaman ki gibi başlıyor ve bitiyorsa, abartmaya gerek yok.

Önemli olan, daha önce yaşanmamış şekilde ortaya çıkan rahatsızlıklar.

Merhaba arkadaşlar, benim gibi şu illeti yaşayan kardeşlerime öncelikle selam olsun. Ben de sizden biriyim rahatlayın hepimiz yaşıyoruz…
Hastalık hastalığı teşhisini pandeminin başında evde kaldığımda baş ağrısı çekip doktor doktor gezmeye başlayınca kendim koydum aslında. Daha önce üniversite zamanında anksiyete ve okb için 2,5 yıl ilaç kullandım. Ama hastalık hastalığı yoktu. Babaannem hastaydı ona ben bakıyordum sonra vefat etti ve bende bu durumlar başladı.
Belki önceden de başlamış olabilir eşim öyle diyor.
Pandeminin başında okullar kapanınca (öğretmenim) evde ders yapıyorum ve bende inanılmaz bir baş ağrısı başladı. Dedim kesin tümör var. Üç tane beyin cerrahı gezdim. Bir tanesi baş hekimdi artık oraya kadar çıktım tanıdığımız biri. Ve beni omuzlarımdan tutup kızım bir şeyin yok psikolojik sen ilaç kullanacaksın dedi. Neyse o an rahatladım ama internetten araştırmaya devam ettiğim için başka bir hastalık buldum dedim ki evet boyun fıtığı! On gün boynumu sola çeviremedim. Sonra tekrar doktora gittik sonuç ne mi bir şey yok tabii. O an boynum hareket etmeye başladı. Şu an anlatması çok kolay ama ben o dönem delirmiş gibiyim öleceğim diye ağlıyorum mutsuzum kilo verdim iştahım kapandığı için. Bi de kilo verdim diye korkuyorum!!! Ah kötü bir döngü! Neyse üzerinden iki yıl geçti hep yoğunum çalışıyorum falan. Bu yıl yaz tatilinde evde kaldım. Ailem İzmir’de ben antepteyim. Burada kimsem yok eşimden başka. Neyse tatil başlarda güzel gidiyordu. Taa ki bir gün kulaklarım çınladı bayılıyormuşum gibi hissettim evde yalnızım daha çok panik yapıp komşuya gittim başladı benim haller. Hastaneye gittik doktorumuz yakın biri. Beni tandığı için hemen anlamış olacak ki tansiyonuma şekerime baktı genel muayene yaptı ve pazartesiye kadar geçmezse dahiliyeye gideriz dedi. Tamam dedim. Neyse ama evde öyle kötü oluyorum ki boğuluyorum evde durmak istemiyorum ama dışarı da çıkamıyorum bayılırsam diye :KK43: eşime ağlıyorum işe gitme diye. Sonra bu durumları anneme anlattım annem de beni okutmuş nazar varmış çok kötü ve kadın bile baş ağrısından duramamış dedi annem. Kadın beni üç kere okudu falan ama ben iyiyim. Çünkü nazar olduğuna inandım. Bu defa da ya annem yalan söylüyorsa ya bana üç harftiler musallat olduysa diye delireceğimden korkup bir gün kriz yaşadım. Ağladım. Annemi arayıp yemin ettirdim kadına:KK43:
Sürekli dua ettim. Hala da ediyorum inşirah suresi dinliyorum. Nas felak ayetel kursi bakara suresi aklınıza gelen her şey. Beni çok rahatlatıyor arkadaşlar. Bu yaşadıklarımı bir rabbim bir ben biliyorum. İçimdeki o huzursuzluk korku hastalık korkusu ölüm korkusu yalnızken bayılma korkusu… rabbim var tek sığınağım… çünkü insanlar anlamıyor. Bir yere kadar anlatabiliyorsun. Buraya yazma sebebim ise aynısını yaşayan varsa beni anlar diye.
Bir de naçizane önerim olacak YouTube’da İzzet güllü diye bir psikolog var. Mutlaka dinleyin baya insan şifa bulmuş. Yorumlara bakın. Telkin veriyor adam. Ben de dinliyorum. Bir de bol bol dua edin. Birbirimize de edelim. Allah kimsenin başına vermesin…
İzzet güllü diyecektim zaten yazmışsınız, sürekli izleyin tekrarlayın ve çözüm arayıp durmayı da bırakın bence böyle. Zaten adam da bunu diyor, anormal hale getirmeyin. O ara kafaya takmışsınız şimdi bunun normal olduğunu anladınız, bu siteye yazıp akıl fikir istemek bile anormal görmeye devam ettiğinizi gösteriyor. Tüm bunları İzzet güllü izlediğiniz için söylüyorum destek olarak🙏🏻 Çevremde de çok gördüm telkin ile kendine geleni. Ben de çok ileri seviye olmasam da eğilimliydim ve aştım🤩 şimdi sallamıyorum, çok kafaya takarsam da kafaya takmamı kafaya takmıyorum ve geçiyor🙏🏻

Kızlar selam baştan aşağıı hepsini yaşadım eksiği yok fazlası var … nerde ne zaman oldu bilmiyorum ama bi anlık bir traema sebebini bilmediğim beni ölğm korkusuna itti bu korku ile yaşarken 2-3 ay sonra annemı covidden kaybettim bu beni mahvederlen annemden 8 ay sonra babamı kalp krizinden kaybettim 🤦‍♀️ yaşanılması çok çok zor günler atlattım artık beynim yandı bende hastayım nende kriz geçircem kesin şu hastalık var kesin bu var evde tek olduğumda ya bişe olursa ne olacak gibi gibi artık işin içinden çıkılmaz bir hal oldu en son psikiyatri ve psikologa gittim ilç tedavisine başladım 2 seyanstan sonra tam iyiyim dedim ohh bitti dedim hamile kaldığımı öğrendim ilaç felan çöp oldu yani ve şuan hanilelik ağrıları herşeyi sanki bişe olacak bi hastalığım var sankyorum kan dahi alınırken kötü bişe çıkarmı diye🤦‍♀️ barış muslunun beynini formatla diye bir kitabını aldım onu okuyorum bira ziyi gibi taktiktikerini uygulucam sizde instegramdan takşp edebilirsiniz belki size faydası olur
Artık izlemediğim video okumadığım kitap kalmadı. En çok dualar ve telkin iyi geliyor

Diş etlerim kanıyor şu sıra şiş, acaba lösemi miyim diye kendi kendimi yiyorum alt dudağım morarmış hafif kesin kanserim...
Karnim ağrıyor kolon kanseri teşhisi koyuyorum çok yoruldum hayattan keyif alamıyorum
Bir gün deyil her gün ölmek bu
Daha yeni mide bulantısı ishal yaşadım öncesinde de dışkım ince gibi geldi araştırdım eyvah dedim bağırsaklarımda bir şey var sonra mide bulantısı kusma oldu dedim midemde yara var sanki. İshale dönünce dedim problem kesin bağırsak. Ama meğer sadece yaprak sarması yaparken çiğ yedim fazla kaçırmışım midem sindirmekte zorlanmış. O kadar komik ki halim.

Peki bu surecler icersinde hic psikiyatriste gitmediniz mi,bu tek başına sizin asabileceğiniz boyutu geçmiş cunku.tedavi olmanız şart.

Bende ıkı üç aydır boyleyım kımseye anlatamıyorum derdımı ama ben kendım için değil 4 yasındakı oğlum icin, sankı heran bişe olacakmış gıbı hıssedıyorum o kadar korkuyorum kı ne yemek ne uyku hep kaygı hıssedıyorum o his hiç gecmıyor
Ayağa kalkmak zorundayız çocuk için eş için iş için değil kendimiz için aslında. Böyle hayat geçmez yazık bize

İzzet güllü diyecektim zaten yazmışsınız, sürekli izleyin tekrarlayın ve çözüm arayıp durmayı da bırakın bence böyle. Zaten adam da bunu diyor, anormal hale getirmeyin. O ara kafaya takmışsınız şimdi bunun normal olduğunu anladınız, bu siteye yazıp akıl fikir istemek bile anormal görmeye devam ettiğinizi gösteriyor. Tüm bunları İzzet güllü izlediğiniz için söylüyorum destek olarak🙏🏻 Çevremde de çok gördüm telkin ile kendine geleni. Ben de çok ileri seviye olmasam da eğilimliydim ve aştım🤩 şimdi sallamıyorum, çok kafaya takarsam da kafaya takmamı kafaya takmıyorum ve geçiyor🙏🏻
Neredeyse bütün videolarını izledim. Kendime telkin veriyorum dua ediyorum. Hayata karışmak zorundayım. Umarım sizin gibi aştım derim bir gün

Merhaba arkadaşlar, benim gibi şu illeti yaşayan kardeşlerime öncelikle selam olsun. Ben de sizden biriyim rahatlayın hepimiz yaşıyoruz…
Hastalık hastalığı teşhisini pandeminin başında evde kaldığımda baş ağrısı çekip doktor doktor gezmeye başlayınca kendim koydum aslında. Daha önce üniversite zamanında anksiyete ve okb için 2,5 yıl ilaç kullandım. Ama hastalık hastalığı yoktu. Babaannem hastaydı ona ben bakıyordum sonra vefat etti ve bende bu durumlar başladı.
Pandeminin başında okullar kapanınca (öğretmenim) evde ders yapıyorum ve bende inanılmaz bir baş ağrısı başladı. Dedim kesin tümör var. Üç tane beyin cerrahı gezdim. Bir tanesi baş hekimdi artık oraya kadar çıktım tanıdığımız biri. Ve beni omuzlarımdan tutup kızım bir şeyin yok psikolojik sen ilaç kullanacaksın dedi. Neyse o an rahatladım ama internetten araştırmaya devam ettiğim için başka bir hastalık buldum dedim ki evet boyun fıtığı! On gün boynumu sola çeviremedim. Sonra tekrar doktora gittik sonuç ne mi bir şey yok tabii. O an boynum hareket etmeye başladı. Şu an anlatması çok kolay ama ben o dönem delirmiş gibiyim öleceğim diye ağlıyorum mutsuzum kilo verdim iştahım kapandığı için. Bi de kilo verdim diye korkuyorum!!! Ah kötü bir döngü! Neyse üzerinden iki yıl geçti hep yoğunum çalışıyorum falan. Bu yıl yaz tatilinde evde kaldım. Ailem İzmir’de ben antepteyim. Burada kimsem yok eşimden başka. Neyse tatil başlarda güzel gidiyordu. Taa ki bir gün kulaklarım çınladı bayılıyormuşum gibi hissettim evde yalnızım daha çok panik yapıp komşuya gittim başladı benim haller. Hastaneye gittik doktorumuz yakın biri. Beni tandığı için hemen anlamış olacak ki tansiyonuma şekerime baktı genel muayene yaptı ve pazartesiye kadar geçmezse dahiliyeye gideriz dedi. Tamam dedim. Neyse ama evde öyle kötü oluyorum ki boğuluyorum evde durmak istemiyorum ama dışarı da çıkamıyorum bayılırsam diye :KK43: eşime ağlıyorum işe gitme diye. Sonra bu durumları anneme anlattım annem de beni okutmuş nazar varmış çok kötü ve kadın bile baş ağrısından duramamış dedi annem. Kadın beni üç kere okudu falan ama ben iyiyim. Çünkü nazar olduğuna inandım. Bu defa da ya annem yalan söylüyorsa ya bana üç harftiler musallat olduysa diye delireceğimden korkup bir gün kriz yaşadım. Ağladım. Annemi arayıp yemin ettirdim kadına:KK43:
Sürekli dua ettim. Hala da ediyorum inşirah suresi dinliyorum. Nas felak ayetel kursi bakara suresi aklınıza gelen her şey. Beni çok rahatlatıyor arkadaşlar. Bu yaşadıklarımı bir rabbim bir ben biliyorum. İçimdeki o huzursuzluk korku hastalık korkusu ölüm korkusu yalnızken bayılma korkusu… rabbim var tek sığınağım… çünkü insanlar anlamıyor. Bir yere kadar anlatabiliyorsun. Buraya yazma sebebim ise aynısını yaşayan varsa beni anlar diye.
Bir de naçizane önerim olacak YouTube’da İzzet güllü diye bir psikolog var. Mutlaka dinleyin baya insan şifa bulmuş. Yorumlara bakın. Telkin veriyor adam. Ben de dinliyorum. Bir de bol bol dua edin. Birbirimize de edelim. Allah kimsenin başına vermesin…
Canım izzet güllü yü çok duydum açıp dinledim ama çok uzun geldi aşırı sıkıldım dinlerken uzun bir şeyi dinlerken ruhum daralıyor tam odaklanamadım gerçekten etkisini gördüysen paylaşırsan sıkılsamda sonuna kadar dinlicem. Bendede anksiyete ve panik atak var bende inşirah felak nas çok okurum zikir çekerim bazen ciddi anlamda şifa bulsamda ara ara tekrarlıyor.

Canım izzet güllü yü çok duydum açıp dinledim ama çok uzun geldi aşırı sıkıldım dinlerken uzun bir şeyi dinlerken ruhum daralıyor tam odaklanamadım gerçekten etkisini gördüysen paylaşırsan sıkılsamda sonuna kadar dinlicem. Bendede anksiyete ve panik atak var bende inşirah felak nas çok okurum zikir çekerim bazen ciddi anlamda şifa bulsamda ara ara tekrarlıyor.
Evet videoları akıcı değil sürekli tekrar ediyor dediklerini sanırım bu da telkin amaçlı. Ben odaklanıp oturup izlemedim mesela yemek yaparken açtım ya da yolda giderken kulağıma takıp dinledim böyle böyle bilgi sahibi oldum. Şöyle bunun bir hastalık olmadığını ve bizim inancımız olduğunu söylüyor. Aslında okuduğum hayatı yeniden keşfet ve panik atak kitapları (yabancı bir psikiyatristin) izzet güllüyü destekler nitelikte. Yani antidepresanın işe yaramadığını (anksiyete için tabi ) ilaç firmalarının oyunu olduğunu söylüyor. Bunu kendiniz aşabilirsiniz diyor. Mesela üstüne gitmelisiniz diyor. Ben bir ara otobüse binemiyordum bayılcam diye bunu okudum hadi dedim bayılsam bile bineceğim ve bindim. Ya da kalabalıktan kaçmadım. Daha yeni çok korksam bile uzun bir otobüs yolculuğu yaptım. Evet geliyor bir korku her an tetikte beni dürtüyor sürekli ama kontrol edebiliyorum. Artık çok alıştım ona beraber takılıyoruz. Gelince nolur git falan diyorum şimdi olmaz diyorum yani baya takılıyoruz 😂

Merhaba. Her sabah uyandığımda sanki kötü bir şey olmuş ya da olacakmış gibi panikle korkuyla uyanıyorum. Surekli uyuma isteğim var ama uyandığım anda surekli bir şey olmuş hissi var..
Aynısı bnde oluyor Bi kaç aydir.yanliz değilmişim demek kii sizin geçti mi

ben de de var aynı durumlar . Hastaneden randevu aldım hangi bölüme kim bakar onu bile bilmiyorum ve kesin birşeyler çıkacak .MR tarihi bekle kan testi sonucunu bekle derken ömrümden ömür gidecek . Allah yardımcımız olsun.

1 yil olmus neredeyse. suan nasilsiniz? ayni sorunu yasiyorum bu siralar bezdim artik. 2-3 yil once baslamisti ilk olarak… sonra nasilsa dinmisti kaygilarim. bu aralar yine basladi gercekten cok zor aynen dediginiz gibi asiri stresten istahsizlik basladi dogru duzgun yemedigim icin de kilo veriyorum o da beni ayri korkutuyor :KK43: cok kotu bir sey her gun agliyorum resmen.

1 yil olmus neredeyse. suan nasilsiniz? ayni sorunu yasiyorum bu siralar bezdim artik. 2-3 yil once baslamisti ilk olarak… sonra nasilsa dinmisti kaygilarim. bu aralar yine basladi gercekten cok zor aynen dediginiz gibi asiri stresten istahsizlik basladi dogru duzgun yemedigim icin de kilo veriyorum o da beni ayri korkutuyor :KK43: cok kotu bir sey her gun agliyorum resmen.
İyileşiyorum sanıyordum yanılmışım bu iş daha da kötüye gidiyor bugün baş ağrısı yaşıyorum beyin kanaması mı sanmadım tümör mü var diye mi düşünmedim bunları düşündükçe midem bulandı sonra aa mide bulantısı da var kesin kötü bir şey mi demedim ahhhhh ahhh bıktım gerçekten bıktım sadece Allahtan istiyorum yardımı. Rabbim yardımcımız olsun bizleri ferahlatsın amin🙏🏻🥲

X