Mercimeğime isim arıyorum 🥰

Evet güzel kullandıkça sevdim bende ama babası doğunca şey dedi Hiç Pera tipide yok ama koymasak mı🤣 çevre nin değişik tepkileri oldu ama alıştı herkes senin erkek mi istiyordum diyince 🥲
Aklıma yeğenim geldi, berrak koymak istemişler, eniştemde hiç berrak gibi durmuyor demişti doğduğu gün😂😂😂

Tabii herkesin kendi fikri ama ben de hamileyim ve kendi adım Arap kökenli olsa da çocuğuma Arap kökenli isim koymak istemiyorum. Neticede Türküz 😅. Asel ismi çevremde o kadar var ki ben naçizane isimden iyice soğudum. Kız olursa kesinlikle Umay, anlamı da Türk mitolojisinde bereket ve doğurganlık tanrıçası, çocukların ve yavru hayvanların koruyucusu. Erkek olursa çok çekincede kaldık bir türlü netleşemiyoruz, umarım kızımız olur 😂

Eveeeeet, cinsiyet belli değil ama çok heyecanlı olduğum için şimdiden isim bakıyorum. ☺️🥳

Erkek veya kız isim önerilerinize açığım vee
Benim yazacağım isimleri de oylamanızı istiyorum, koyardım veya koymazdım diye..

👇👇👇👇
Kız için: Deren, gözde, melisa veya melis, lina, asel

Erkek için: Serkan ali, sinan, emre, özcan

Yorumlarınızı bekliyorum 🥰🥰🥰
Ben Eylül ismini çok severim kızım olunca koyarım dedim ama oğlum oldu . Son zamanlarda favorım tabiki mihri. 2-3 gün önce rüyamda kız çocuğu doğurmuştum adını Defne konuştum üçü arasında kararsızım.

Asel, Lina, Hira, Hifa gibi artık herkesin koyduğu bana oldukça uydurma gelen isimleri bir türlü sevemiyorum. Çok iğreti ve kimliksiz geliyor.

Kız için Mine, Gökçe, Zeynep, Damla, Günce, Umay gibi isimler güzel.
Erkek için Hakan, Yağız, Bora, Barış, Ulaş benim beğendiğim isimler.
Umay bizim de Allah nasip ederse ikincisi kız olursa koyacağımız isim. Di. İkinci çocuk da Ece gibi olursa riskini alamam artık 😂

Evet güzel kullandıkça sevdim bende ama babası doğunca şey dedi Hiç Pera tipide yok ama koymasak mı🤣 çevre nin değişik tepkileri oldu ama alıştı herkes senin erkek mi istiyordum diyince 🥲
Nesi varmış kızın kurban olsunlar ona

Tabii herkesin kendi fikri ama ben de hamileyim ve kendi adım Arap kökenli olsa da çocuğuma Arap kökenli isim koymak istemiyorum. Neticede Türküz 😅. Asel ismi çevremde o kadar var ki ben naçizane isimden iyice soğudum. Kız olursa kesinlikle Umay, anlamı da Türk mitolojisinde bereket ve doğurganlık tanrıçası, çocukların ve yavru hayvanların koruyucusu. Erkek olursa çok çekincede kaldık bir türlü netleşemiyoruz, umarım kızımız olur 😂
Hayırlısı olsun 🤲 benim soyum arap ama adım türk, bizimkiler isim koarken arap kökenli veya türk kökenli olsun diye değil beğendiklerinden koymuş, ayrıca arap olsun türk olsunne fark eder, TC yazıyor kimliğimizde kimse türklüğümüzü sorgulamasın 7 kuşak böyle bu 😜🥰

Eşimin tek kriteri Türkçe isim olmasıydı, biz Ece koyduk. İkinci olsa idi Umay koyacaktık. Gökçe ismini de çok beğeniyorum ben.
Ece favorim ama çevrede olmayan isim istiyorum diğer iki isimde harika 🥰🥰🥰

Ben Eylül ismini çok severim kızım olunca koyarım dedim ama oğlum oldu . Son zamanlarda favorım tabiki mihri. 2-3 gün önce rüyamda kız çocuğu doğurmuştum adını Defne konuştum üçü arasında kararsızım.
Üçüde güzel isim, defne beğendiklerimin arasında 😊 mihri yanlış değilsem ay demekti o da farkli hoş bir isim 🥰🥰🥰

Hayırlısı olsun 🤲 benim soyum arap ama adım türk, bizimkiler isim koarken arap kökenli veya türk kökenli olsun diye değil beğendiklerinden koymuş, ayrıca arap olsun türk olsunne fark eder, TC yazıyor kimliğimizde kimse türklüğümüzü sorgulamasın 7 kuşak böyle bu 😜🥰
Yanlış anlamayın lütfen, ayrımcılık yapmak için yazmadım bunları. Benim kişisel görüşüm bu şekilde, benim adım da dönemin en popüler Arap kökenli isimlerinden. Eminim bizimkiler ne anlama geldiğini bile çok sorgulamamıştırlar 😅.

Yanlış anlamayın lütfen, ayrımcılık yapmak için yazmadım bunları. Benim kişisel görüşüm bu şekilde, benim adım da dönemin en popüler Arap kökenli isimlerinden. Eminim bizimkiler ne anlama geldiğini bile çok sorgulamamıştırlar 😅.
Yok yanlış anlamam ben 😊 sadece benim özellikle türk/arap ismi baktığımı söyleyemiyeceğim, istediğim güzel, anlamlı ee birazda havalı bir isim olması 🥰🥰

Ay kiz icin lina, asel, lila, arya asiri baydi ya. Ayse fatma koyarim daha iyi.
Erkek: Ali, Omer, Ruzgar, Ege (kız da olur)
Kiz: Zehra, Müjgan, Mavi, Leyla

Eşinizle sevdiğiniz ilk gittiğiniz bi semt, şarkınızda geçen bi kelime gibi gibi ( bunlar tamamen farazi) ilişkinize dair referans isimler de çok güzel oluyor bence herhangi bi isim koymaktansa. Yakın atkadaşımın anne babası hep yazlık bahçelerindeki çağla ağacının altında otururlarmış tanıştıkları sene kızın adını çağla koymuşlar. Romantik bence. Böyle hikayeli isimleri çok seviyorum.

Ay kiz icin lina, asel, lila, arya asiri baydi ya. Ayse fatma koyarim daha iyi.
Erkek: Ali, Omer, Ruzgar, Ege (kız da olur)
Kiz: Zehra, Müjgan, Mavi, Leyla

Eşinizle sevdiğiniz ilk gittiğiniz bi semt, şarkınızda geçen bi kelime gibi gibi ( bunlar tamamen farazi) ilişkinize dair referans isimler de çok güzel oluyor bence herhangi bi isim koymaktansa. Yakın atkadaşımın anne babası hep yazlık bahçelerindeki çağla ağacının altında otururlarmış tanıştıkları sene kızın adını çağla koymuşlar. Romantik bence. Böyle hikayeli isimleri çok seviyorum.
Farkli bir tercih

X