Müstakbel Kv - Kayınaile Endişeler Artılar Eksiler (Uzun)

7 sene içlerinde oldunuz bu insanların ,uzun bir süre bu haliyle sıradan biri oldunuz onlar için. En büyük yanlış bu bence.
Dün tanışmadılar ki sizinle daha hevesli,istekli olsunlar. 7 senedir birlikteler zaten biraz daha takılsınlar evlenmesinler diye bile düşünüyor olabilirler. Sizinle aynı heyecani paylasmamaları bundan muhtemelen.
Ben bu kadar yüzgöz olunmasını doğru bulmuyorum.
Keşke nişana yakın tanışsaydınız.
Öte yandan kendi evlatlarına besledikleri sevgiyi,ona gösterilen ilgiyi beklemeyin,dürüst olmak gerekirse sizde kendi anne,baba,kardeşinizi sevdiğiniz kadar sevemezsiniz onları.
Hani dediniz ya benim ailem böyle yapmaz ortamdaki aile dışındaki kişiyle daha çok sohbet eder ilgilenir diye ama 7 senedir tanıdıkları,sürekli görüstükleri,beraber gezip tozdukları ,tatile gidip geldikleri insana bunu yapmaz sizin ailenizde emin olun sıradan biri olur aileniz için o kişi. Siz de yabancı değilsiniz artık onlar icin.
Böyle kabul etmek zorundasınız zira evlenince sihirli değnek dokunmayacak bu insanlara.

7 sene içlerinde oldunuz bu insanların ,uzun bir süre bu haliyle sıradan biri oldunuz onlar için. En büyük yanlış bu bence.
Dün tanışmadılar ki sizinle daha hevesli,istekli olsunlar. 7 senedir birlikteler zaten biraz daha takılsınlar evlenmesinler diye bile düşünüyor olabilirler. Sizinle aynı heyecani paylasmamaları bundan muhtemelen.
Ben bu kadar yüzgöz olunmasını doğru bulmuyorum.
Keşke nişana yakın tanışsaydınız.
Öte yandan kendi evlatlarına besledikleri sevgiyi,ona gösterilen ilgiyi beklemeyin,dürüst olmak gerekirse sizde kendi anne,baba,kardeşinizi sevdiğiniz kadar sevemezsiniz onları.
Hani dediniz ya benim ailem böyle yapmaz ortamdaki aile dışındaki kişiyle daha çok sohbet eder ilgilenir diye ama 7 senedir tanıdıkları,sürekli görüstükleri,beraber gezip tozdukları insana bunu yapmaz sizin ailenizde emin olun sıradan biri olur aileniz için o kişi. Siz de yabancı değilsiniz artık onlar icin.
Böyle kabul etmek zorundasınız zira evlenince sihirli değnek dokunmayacak bu insanlara.
Ya evet keşke içli dışlı olmasaydım bu konuda pişmanım gerçekten. Yani 20 yaşında idim şuanki nişanlım o dönemki sevgilim de hem rahat rahat yiyelim içelim ev ortamında diye hem de sanırım erkeksel bir içgüdüyle beni evin içine içine soktu sürekli benim de hosuma gitti tabi hiç düşünmedim ya ilerde sıkıntı olur bu diye çünkü bilmiyodum yani böyle durumları hiç

Ben anne diyince utanıyor gibi yine o sessiz tavırla yere doğru usulca bakıyor ahahah

Bunu söyleyeceğim aklima gelmezdi ama KVni nedense sevimli buldum.

Genelde KVler - gelin bana anaaaaam demedi- diye oğluşlarini doldururlar (burda binlerce konu bulursun).

Bence olmasi gerektiği gibi. Eş ailesinde şimdilik bir sorun göremedim.

KVde hayatini ilk defa yaşiyor ve ilk defa KV oluyor. Sizin kalbinizi kirmadiği sürece toyluğuna verin

Merhaba 7 yıllık ilişkim var 1,5 yıldır nişanlıyız 2 ay sonra evleniyoruz. Önceden birkaç tane konu açmıştım. Nişanlımla olan sıkıntılarımla alakalı. Şuanlık ikimizin arasında herşey iyi gidiyor.

Yalnız ben bu nişanlılık sürecinden sonra kayınaile konusunda ne düşünmem gerektiğinden emin değilim. Benim ailem uzakta 7 yıldır kayınaileyi tanıyorum 2 yıldır da sürekli beraber idik. Şimdi size İyi yanlarını ve kötü yanlarını sıralayacağım bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Maddelerin yanına bazı gerekli açıklamaları da yazacağım.

Eksi madderler uzun olacak uyarayım biraz da içimi dökmem lazım :)

Artıları;

- Maddi olarak full destek oluyorlar. İstenen herşeyi alıyorlar hatta lükse kaçıyorlar ve kendileri hiçbir zaman cocuklarından maddi beklentiye girmiyorlar.

- Bu devirde 0 ev aldılar oğullarına. Kira derdimiz olmayacak. Arabasını da yıllar önce almışlardı zaten.

- Hastalık veya acil bir iş gibi durumlarda yardım etmek için ellerinden gelen herseyi yaparlar bana da tabiki.

- 7 yıl boyunca cok evine gittim yemeğini yedim. Oruc tutmayan bir aile olmasına ragmen ramazanda birkac defa beni tutuyorum diye davet ederlerdi hep.

- Müstakbel Kv çarsıya pazara gidince bana da tshirt, ufak tefek hediyeler alır.

-Sürekli bizi pikniklere, oteller vs eğlenmeye çağırırlar. Aslında nişanlımla vakit geçirmek istiyorlar o da hep benle olduğu için beni de dahil ediyorlar.

-Kasti olarak laf sokma, aramızı açma gibi durumu yok. (Bunu biraz sessizce işlerimizi sabote ederek yapıyor)

-Doğum günü kutlamalarımızı 2 yıldır beraber yaparız kayınaile+ben. Bana doğum günü sürprizi yapmışlıkları bile var.

-Rahat bir aileler gezme tozma beraber kalma durumlarını saklamak sorunda kalmayız. Bundan dolayı da kötü gözle bakılmaz bana. Yargılanmam yani.

5 yıl boyunca hep bu iyi yönleri gördüm, evlilik olayına girdiğimizde bunların yanında eksilerini görmüş oldum;

Eksileri;

- Manevi olarak destek olmuyorlar evliliğimizi hep erken gördüler. (27-28 yaş ikimizde mühendisiz, nişanlım memur ben özel) , kv beni oğlunun bir parçası gibi görerek seviyor. Sevgilisi olarak seviyor. Ama şu zamana kadar bir kere evliliğimizle ilgili kimseyle konuşmuyor, kaçıyor konudan gelin olarak aile olarak benimseyemiyorlar yani beni. Hani oğlan anneleri hevesli olur bu işlere hatta herseye karışmak falan isterler, hiç hevesli değil aksine seks gibi tabu bir konudan bahsediyor gibi ölü taklidi yapıyor düğüne 2 ay kalmasına rağmen. (bu konularda aşırı sıkıntılar yaşadık öncesinde çünkü aileme karşı da duruşu böyleydi) Ağzından hiç kızım gelinim vs geçmeyi bırakın torun hevesi falan da yok cocuklarının bebeklik hallerindeki anılara takılı kalmıs vaziyette. Her daim tüm cocuklarına yeterince olgun olmadıklarını vs telkin eder. Ben bu gelin olarak içten benimsenmeme olayını takacağımı düşünmezdim ama beni duygusal olarak inanılmaz etkiledi.

- Biraz tutuk, donuk bi insan. Hep duygularını ifade edemediğini ama aslında derin oldugunu düşünürdüm. Gördüm ki içeride birşey yokmuş. 7 yıldır tanış ve 2 yıldır içli dışlı olmamıza rağmen, benim bekar evimin anahtarı onlarda, onların ki ben de gibi bir samimiyet olmasına rağmen hep bir duvarı oldu beni yaklaştırmadığı ve bunu asla ulu orta kanıt sunabileceğim şekilde de yapmadı. Hep sessizliğiyle tepkisizliğiyle yaptı. Benim çok geç dank etti benimsenmediğim zaten yani önyargıyla yaklaşmıyorum bu konuda.

- Çocuk olduğumuzu düşünüyor ama gerçekten ihtiyacımız olan evlilik adımlarında büyüklerin düşünmesi gereken şeyleri (kız almayı nasıl yapalım, bohçayı napalım vs) bunları asla düşünmüyor, dillendirmiyor, konuşulur deyip geçiyor. Ama en basitinden gezmek istediğimiz bir yer, sahiplenmek istediğimiz hayvan gibi konularda kendi fikrini aşşşırı ısrarlar retiyor. Çocuklarını sorumluluk almaya hazır yetiştirmemiş tüm o sorumlulukları hayatları boyunca çocukları için kendisi almış. Büyük küçük yani her türlü şey. Ben de tam tersi yetiştim. Bu yaklaşımı bu yaşımızda cok absürt geliyor bana. Sorun yapmıyordum fakat eşşek kadar adamı evlendiremiyor bile. Evleneceğimiz ev 15 dk yürüme mesafesinde ve nişanlımın bazı eşyaalrını yerleştirirken ağlıyor (benim ailem şehir dısında) , nişanlım bedelli askere gideceğinde "oğlum ben de geleyim otelde kalırım aksamları sana telefonunu getiririm sıkılmamış olursun" diyor ve yine harap olurcasına ağlıyor.

- Ben evlilik konusu açıp arada küçük samimi(hatta ona göre cıvık) tavırlar yaparak yumuşatmaya çalıştım. Ama olmadı son 6-7 aydır da onun gibiyim. Anne kız samimiyeti oluşturmaya bile çalışmıyor yani o eksiğini pasta börek yapıp maddi bişeyler alarak kapatmaya çalışıyor sanırım.

- Bu dönemde sıkıntılarımız oldu, benim tepkim hep sert olmamasına rağmen hiç birinde "ya kızım yanlış anlaşılma
olmuş olayın aslı bu bu" veya aileme herhangi bir açıklama yok kadın tutuk yani genel olarak. Sıkıntı varsa kadın ölü taklidi. Bu sıkıntının onun oğlunun canını sıkıyor olması da tavrını değiştirmiyor. Meselelerle yüzleşip insanlarla konusup bişeyleri açıklamak veya en basitinden konuşmak cok zor geliyor kadına ve yapmıyor da yani. Yapması gereken anneliği asıl lazım olduğunda yapmıyor. Ama vitrini süper herseye kosturan hep birsürü güzel yemek yapan cocukları uğruna vefat edebilecek süper anne.

- Oğlum yuvanı kur diyen yok. Nişanlımın kendinden 4 yaş büyük (32) yasında abisi var ona böyle evliliğe teşvik yok anneleri tarafından.

- Toplu sohbet ediliyorken ortamda görünmez veya bir eşya gibi hissediyorum bazen duygusal bağ olmadığı için hani kimse beni merak etmiyor dahil olmak için sürekli lafa atlamam gerekiyor. Benim ailem tam terstir ortamdaki diğer kişiye daha cok odaklanıp ilgilenirler mesela sohbet muhabbet hoşluk açısından.

- Baba ise yine ev araba vs aldıkları için ve üst düzey memur oldugu için biraz fazla saygı bekleyen ama her zaman vermeyen biri. Biz kesinlikle kız evi naz evi değiliz tam tersiyim hatta ben şuan biraz normal kadınlar gibi talepkar olmaya çalışıyorum. Buna rağmen "biz bilmiyoruz" diyerekten en küçük bir "ya cocuklar evleniyor" konusu bile açılamadı nişanı nası yaptık ben bilmiyorum yani bu iletişimsizlikle.

Ailenin en ufak işinde ebeveynler koştur koştur seferber olur her türlü yol yordam bilir bilmiyorlarsa öğrenirler ama evliliğe gelince geleneksel bir aile olmamamıza rağmen "bilmiyoruz" dendi. Yaşları 55-61 İlk evlenecek çocuk nişanlım.

Toparlıyorum : Nişanlım bu benimsememe olayı konusunda (başta kabul etmemişti) imza atılınca benimserler diyor. Evlenince olur o diyor. Ben içten içe kızları olarak görmeyi geçtim gelinleri olarak bile göremedikleri için taktım bu düşünceye. Sizce kayınailenin avantajlarının tadını çıkarıp kötü yanlara takılmamalı mıyım? Yoksa bu eksilerle sıkıntı mı yaşarım ileride ?

Belirtemediğim cok ayrıntı vardır yorumlarda devam edelim daha da uzatmayayım. Lütfen dürüst olun ama saldırı amaclı yazmayın. Teşekkür ederim herkese.... :)
Sizinle kurduğu ilişkide bir sorun göremedim. Sınırı hudutu belli gayet sağlıklı bir ilişki bence. Evlilik hazırlıkları ile ilgili hassasiyet sizin beklentiniz. Yani sizinle ilgili, kayınvalideyi pek bağlamaz. Ama bir sorun var ki çok büyük. Oğluna çok düşkün. Bu çok büyük bir soruna sebep olabilir. İlerde sizi rakip görmeye başlarsa çok fena

Ya evet keşke içli dışlı olmasaydım bu konuda pişmanım gerçekten. Yani 20 yaşında idim şuanki nişanlım o dönemki sevgilim de hem rahat rahat yiyelim içelim ev ortamında diye hem de sanırım erkeksel bir içgüdüyle beni evin içine içine soktu sürekli benim de hosuma gitti tabi hiç düşünmedim ya ilerde sıkıntı olur bu diye çünkü bilmiyodum yani böyle durumları hiç
Neyse olan olmuş artık,bu saatten sonra evleneceksen şayet, oldukları gibi kabul et.
Onlar yapmıyor,koşturmuyorsa nişanlınla sen hallet ama bu ailenin içinde olacağını da unutma bence zira şu saatten sonra annenlere gitmeyelim desen evlenince,bak evlenince değişti,bizden çıkmıyordu eskiden diyecekler. Eşiniz de diyebilir bunu size.
Tek sebep yukarıda önceki mesajda bahsettiklerim değil bundan sonrası içinde sorun olacak gibi. Anne helikopter anne tabir edilenlerden bence(babayı bilmiyorum emin olamadım)haliyle yine oğlunun etrafında pır dönmeye devam edecek, gelin,gidin hadi beraber şuraya gidelim,buraya gidelim,tatile beraber gidelim diyecek belki. Sizi şu yaşta ne bileyim 1 sene içinde tanısalardı daha mesafeli dururdunuz belki sizde yaşınız gereği. 20 yaşınızla şimdiki haliniz arasında fark vardır illaki ki şu an sorguluyorsunuz bunları. Bu kadın o zamanda böyleydi muhtemelen ama yaşınız,tecrubesizliğiniz nedeniyle farketmediniz.
Işiniz zor bence.

Merhabalar teşekkür ederim. İmkansız geliyor biliyorum ama "evliliğimiz" konusu ile ilgili herhangi birşey benle veya ailemle 1 kere dışında hiç sözlü olarak dile getirilmedi abartmıyorum. Herşeyi aileler yapsın diye inanın beklemiyoruz ama bu durumda tam tersi oluyor ve dediğim gibi maddi manevi geleneksel takıntıları olan biri de değilim bu yüzden canımı yaktı birazda. Yine de dediğiniz gibi kafamı rahat tutmaya çalışacağım teşekkürler.
Ama insanlar sizin evliliğiniz için zaten üstüne düşeni fazla fazla yapmışlar zaten.
sıfır ev, araba, lükse kaçan harcamalar. Daha ne yapmalarını bekliyorsunuz ki?
İlla ki samimiyet kurup mıç mıç mı olsunlar.
Aile üstüne düşeni yapıp, alanınıza saygı duyuyor zaten. Tam kararında ve doğrular.
Sizin beklentileriniz aşırı bana göre.
Bir de evliliği erken görmeleri de normal. Benim de oğlum var 20lerinde evlense üzülürüm açıkçası. Bu gelin adayını sevmemekle alakalı değil. Sevsem de üzülürüm. Erken bir sorumluluk bana göre. Buna bozulmanız da yanlış.

Teşekkürler yapıcı yorumunuz için.

İnsanların şikayet ettiği ; Kvnin torun baskısı, nişan düğün her işe karışması gibi olaylar ben de yok ve şımarıkça gelebilir bu. Ama Kv beni içten benimsemediği için bu kötü şeyler bile yok hani. Bi olaylarımıza dahil olup karışacak kadar sevmiyor eş olacağımız gerçeğini.
Siz benimsememek diyorsunuz da kadın karışmamayı daha doğru buluyor olabilir. Yani evinizi almışlar içine eşya diziyorlar kadın oğlunun hemen evlenmesini istemese de eyleme dönük bir şey yok ki.

Abim evlenirken benim ailem de bir şeye karışmadı. Düğün yeri Anadolu yakasında olsa misafirler daha rahat gelirler falan dediler o kadar. Kalanı da boş muhabbet arada sandalye süslemesini seçtiniz mi gelinlik bakmaya gittin mi vb. Annemle ikimiz öyle düzenli de aramıyorduk yani aklımıza geldikçe muhabbet ediyorduk kendileri seçiyordu zaten. İki yetişkin insana sürekli ne yaptınız ettiniz deseler de çok meraklı olunduğu için yıpranırdınız. Biz gelişme olup olmadığını genellikle abime soruyorduk mesela neden kadını arayıp duralım çalışıyor ediyor bizimle mi uğraşacak işine gücüne mi bakacak. Belki kayınvalideniz de öyle yapıyordur.

Ben bu mesafeyi seviyorum. Bir işinize karışılmıyorsa size aleni bir saygısızlık da yoksa bu kadar kurcalamak bana anlamsız geliyor. Yukarda saydıklarınızı yapsa kaçacak delik aramalıydınız zaten. Alınmayın lütfen ama "beni benimsemediler" davranışınızı biraz saçma buldum.

Siz benimsememek diyorsunuz da kadın karışmamayı daha doğru buluyor olabilir. Yani evinizi almışlar içine eşya diziyorlar kadın oğlunun hemen evlenmesini istemese de eyleme dönük bir şey yok ki.

Abim evlenirken benim ailem de bir şeye karışmadı. Düğün yeri Anadolu yakasında olsa misafirler daha rahat gelirler falan dediler o kadar. Kalanı da boş muhabbet arada sandalye süslemesini seçtiniz mi gelinlik bakmaya gittin mi vb. Annemle ikimiz öyle düzenli de aramıyorduk yani aklımıza geldikçe muhabbet ediyorduk kendileri seçiyordu zaten. İki yetişkin insana sürekli ne yaptınız ettiniz deseler de çok meraklı olunduğu için yıpranırdınız. Biz gelişme olup olmadığını genellikle abime soruyorduk mesela neden kadını arayıp duralım çalışıyor ediyor bizimle mi uğraşacak işine gücüne mi bakacak. Belki kayınvalideniz de öyle yapıyordur.

Ben bu mesafeyi seviyorum. Bir işinize karışılmıyorsa size aleni bir saygısızlık da yoksa bu kadar kurcalamak bana anlamsız geliyor. Yukarda saydıklarınızı yapsa kaçacak delik aramalıydınız zaten. Alınmayın lütfen ama "beni benimsemediler" davranışınızı biraz saçma buldum.
Mesela benim oğlum var şu an ufak ama.
Evleneceği zaman çok da karışmam. Karışsan kötü kaynana olup yüz göz oluyorsun. Neden nişan aşamasında yüz göz olayım. Kendileri kararlarını versinler derim. Zırt pırt aramam, dünürlerle samimiyet kurmaya çalışmam. Mesafe iyidir. Yüz göz olmaktansa. Üstüme düşeni yaparım, mesafemi korurum.
Ama gördüğüm kadarıyla mesafeli de olsan samimi de olsan illa göze batıyorsun ne yazık ki

Kayinvalide gayet olması gereken noktada bence.
Maddi konularda sorun çıkaramayan gelin adayının nereden kendime rahatsız olacak bir şey bulayım çabası olmuş konunuz. Uzun uzun yazmışsınız ama ortada elle tutulur bir sorun yok. Çok samimi olsa, ondan da rahatsız olurdunuz. Çünkü canınız sorun istiyor.

Son düzenleme:
Evleneceği zaman çok da karışmam. Karışsan kötü kaynana olup yüz göz oluyorsun. Neden nişan aşamasında yüz göz olayım. Kendileri kararlarını versinler derim. Zırt pırt aramam, dünürlerle samimiyet kurmaya çalışmam. Mesafe iyidir. Yüz göz olmaktansa. Üstüme düşeni yaparım, mesafemi korurum.
Ama gördüğüm kadarıyla mesafeli de olsan samimi de olsan illa göze batıyorsun ne yazık ki
Bana insanın kendi çocuğuyla bu konuları konuşması daha mantıklı geliyor ne yalan söyleyeyim. Gelin damadı aramak rahatsız edici gibi düşünüyorum. Nişan için yanlış hatırlamıyorsam dünürler bir kere konuştu, hayırlı bir iş için geliyoruz görüşmek üzere minvalinde telefon görüşmesiydi. Abim zaten eşiyle konuşmuştu, o konuşmalara göre çiçeği çikolatayı yaptırdık nişan günü kapılarını çaldık.

Onun dışında gelinlik bakmak için annemi ve beni çağırdı kendisi rahatsızlanınca randevuyu iptal etmek zorunda kaldı. Daha sonra gitti aldı mesela. Bizi ikinciye çağırmadı diye trip mi yapmalıydık örneğin bu bizim benimsemediğimiz anlamına mı gelir? Bizim yorumlarımızın onu etkilemesini istememiştir daha rahat etmiştir dedik geçtik. Annem babam torun muhabbeti yapmıyor ama saygılarından sormuyorlar daha yeni evli çift. Hele ki daha nişanlı insana neden yapılsın? Bana bu muhabbet aksine saygısızca gelir.

Ben mesafeyi gerçekten seviyorum ve özellikle ilk aşamada böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Sonra iki taraf da samimi olmak istiyorsa olabilir. Ben anlattıklarına göre konu sahibinin alınmasını pek haklı bulmadım açıkçası. "Kaynana" sıfatı olunca normal davranışın bile göze batma ihtimali artıyor buna katılıyorum haklısınız maalesef.

Merhabalar teşekkür ederim. İmkansız geliyor biliyorum ama "evliliğimiz" konusu ile ilgili herhangi birşey benle veya ailemle 1 kere dışında hiç sözlü olarak dile getirilmedi abartmıyorum. Herşeyi aileler yapsın diye inanın beklemiyoruz ama bu durumda tam tersi oluyor ve dediğim gibi maddi manevi geleneksel takıntıları olan biri de değilim bu yüzden canımı yaktı birazda. Yine de dediğiniz gibi kafamı rahat tutmaya çalışacağım teşekkürler.

Can acıtıcı? Canın yandı?

Konu sahibi 15 yaşında mısın? Gerçekten evlenip, kendi hayatını kuracak olgunlukta biri değilsin belliki.

Erkek anneleri olarak ne yapsak yaranamayacağız zaten, baştan mesafeli olmak en iyisi bence.

Bana insanın kendi çocuğuyla bu konuları konuşması daha mantıklı geliyor ne yalan söyleyeyim. Gelin damadı aramak rahatsız edici gibi düşünüyorum. Nişan için yanlış hatırlamıyorsam dünürler bir kere konuştu, hayırlı bir iş için geliyoruz görüşmek üzere minvalinde telefon görüşmesiydi. Abim zaten eşiyle konuşmuştu, o konuşmalara göre çiçeği çikolatayı yaptırdık nişan günü kapılarını çaldık.

Onun dışında gelinlik bakmak için annemi ve beni çağırdı kendisi rahatsızlanınca randevuyu iptal etmek zorunda kaldı. Daha sonra gitti aldı mesela. Bizi ikinciye çağırmadı diye trip mi yapmalıydık örneğin bu bizim benimsemediğimiz anlamına mı gelir? Bizim yorumlarımızın onu etkilemesini istememiştir daha rahat etmiştir dedik geçtik. Annem babam torun muhabbeti yapmıyor ama saygılarından sormuyorlar daha yeni evli çift. Hele ki daha nişanlı insana neden yapılsın? Bana bu muhabbet aksine saygısızca gelir.

Ben mesafeyi gerçekten seviyorum ve özellikle ilk aşamada böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Sonra iki taraf da samimi olmak istiyorsa olabilir. Ben anlattıklarına göre konu sahibinin alınmasını pek haklı bulmadım açıkçası. "Kaynana" sıfatı olunca normal davranışın bile göze batma ihtimali artıyor buna katılıyorum haklısınız maalesef.
Mesela çok arasa da yönlendirmek istiyor. Yer şeye karışıyor diyecekler.
Biz nişan aşamasında bir kere yemeğe aldık, onlar bir kere yemeğe aldı. Kayınvalidem bohçaya çıkalım mı diye aradı bir kere, sadece hatıra olacak bir elmas set aldırdım. Ben bohçaya karşıyım dedim döndük. Gelinlik için mesela bizle gelsinler istemezdim kendim aldım.
Yani her şey için kızım kızım diye arasa bu kez çok karışıyor yönlendiriyor. İleride sorun olur mu diye bozulacak.
Benim artık bu konuları gördükten sonra net gözlemim bu. Erkek ailesi melek olsa bir şey göze geliyor. Çünkü damatlar eş ailesini umursamıyor, yaptığını yapmadığını kafasına takmıyor. Kendi eşine bakıyor. Ama kadınlar eş ailesiyle bir gizli savaş halinde. Her yaptıkları göze batıyor

Kayinvalide gayet olması gereken noktada bence.
Maddi konularda sorun çıkaramayan gelin adayının nereden kendime rahatsız olacak bir şey bulayım çabası olmuş konunuz. Uzun uzun yazmışsınız ama ortada elle tutulur bir sorun yok. Çok samimi olsa, ondan da rahatsız olurdunuz. Çünkü canınız sorun istiyor.
Aslında bu da gelinlerin düğünden sonra eş ailesiyle mesafe koyup az gidip gelmek için sorun aramaları bence.
Bir şey bulsa tamam.
Yani özetle çoğu gelinde evlenince oğlanı alıp anayı babayı atmak hayali var. En çok beni sevsin, en çok benim ailemle görüşsün, en çok ben ben ben

Bence aile sizi istemiyor ama bunu dillendirip ortalığı karıştırmak gibi bi niyetleri yok. Açık söyleyeyim benim oğlum istemediğim birisi ile evlenmeye çalışsaydı aynı pasif agresif tavrı sergilerdim. Oğlumu kaybetmek istemem ailesi olarak elimden gelen herşeyi (maddi konularda) yaparım. Ama manevi desteğimi esirgerim. Karşı tarafın hayalleri hevesleri umrumda olmaz. Ayrıca geleneksel yanları da yok sanki. Millet ne der diye düşünmüyorlar ve bu bence pozitif bir durum. İlişkinize zarar vermezler. Siz ve nişanlınız durumu olgunlukla karşılar, kişiselleştirip mesele haline getirmezseniz geçinir gidersiniz.

X