Sütüm artar mı

gns gulu

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2022
372
121
28
merhaba hanımlar
Benim kızım neredeyse 3 aylık olmak üzere. Anne sütü veriyorum ama yanında devam sütü de veriyorum. Çünkü sütüm yetersiz.
Bazen sadece iki göğsümde 70 cl geliyor. Sizce sonradan sütüm artar mı ?
Bu arada yemem de problem yok. İyi beslenmeye gayret ediyorum. Dinleniyorum hatta gün içinde uyumaya çalışıyorum.

SÜT ARTTIRICI KOMPOSTO TARİFİ

Tarif ;
2 avuç dolusu dut
2 tutam karanfil (isteğe bağlı)
4-5 çubuk tarçın(isteğe bağlı)
3 adet gün kurusu kayısı
2-3 adet kuru incir
Tek sayıyla hurma ( biz 15 tane ) koyduk bol bol.

2 litre su. Bunları kaynatıyoruz. 1 taşım kaynadıktan sonra kapatıp tarçınları alıp geri kalan malzemeleri blenderdan geçiriyoruz. İçecek hazır.

merhaba hanımlar
Benim kızım neredeyse 3 aylık olmak üzere. Anne sütü veriyorum ama yanında devam sütü de veriyorum. Çünkü sütüm yetersiz.
Bu arada yemem de problem yok. İyi beslenmeye gayret ediyorum. Dinleniyorum hatta gün içinde uyumaya çalışıyorum.
çok az süt 3 saatte 1 sağ

Elbette ki artar. Öncelikle bu iş beyinde bitiyor. Ne kadar az stres o kadar çok süt. Sakin kalıp bebeğinizi sevip okşayıp ben ona yetebiliyorum. Sütüm şifa oluyor, bebeğime yetiyor diye konuşun hep bebeğinizi emzirirken. Kuru dut kaynatıp için. 2-3 ymk kaşığı kuru dut 2 bardak su 10 dk kısık ateşte kaynatın. Suyunu içip dutları yiyin. Galactaco var damla doktorunuza danışıp kuşlanabilirsiniz. Bol bol emzirme ten tene temas yapın. Bebeği oldukça fazla memede tutmaya çalışın. Emzirme kampı yapabilirsiniz. Gak dese meme guk dese meme verin. Sonuçta ne kadar çok emerse o kadar çok meme uyarılıp süt gelecektir. Önce meme sonra mamayı verin. Bol su tüketin. Gün içerisinde mutlaka dışarı çıkıp hava alın. Size iyi gelecek şeyler yapın. Bir de şunu unutmayın makinenin vakumuyla bebeğin çektiği süt bir olmaz. Ona bakıp hesap etmeye çalışmayın. Bebeğinizin kg alımı bu konuda belirleyici olacaktır mamayı bırakmak için. Günde 4-5 yumurta ağırlığında çişli bez almanız güzel beslendiğini gösterir yanında kaka yapıyor olursa harika olur. Sütünüz bol olsun. Öncelikle siz inanın kimseye kulak asmayın.🙏🥰

, bol su için 3-4 litre.Gunduz bol bol sık sık uzun uzun emzir. Gece mutlaka 3 saatte bir emzirin ve sonra sağım yapın. Akşamları süper sağım yapın 10 dk arayla 10 dk 3 tur sağım. Zamanla sütünüzun arttığını hissedeceksiniz. Sagimlarinizdan süt cikmasini yada az çıktı diye stres yapmayın. Makinadan sagimla bebeğin çektiği aynı güç değildir. En iyi makina bebeğinizdir. Dur sağım yapım mememde ne kadar süt var diye bişey yoktur. Bebek daha fazla çeker. Makinanin cekebildigi gücüne göredir. Sadece arttırmak için düşünün sağımı.

Son düzenleme:
merhaba hanımlar
Canım devam sütünü bırakman lazım..onunla kendisini doyuruyor bebek emmiyor. Onu bırak belki bir gün zorlanırsiniz ikinci gün şakır şakır süt gelir. Ama endişe etmeyeceksin bebek çok mu aç kaldı filan diye. Bende mama verdiğimde sütüm çok azdı emzirme danışmanından öğrendim kesinlikle mama verme kademeli de bırakabilirsin o zaman bak memisler doluyor ...

Canım devam sütünü bırakman lazım..onunla kendisini doyuruyor bebek emmiyor. Onu bırak belki bir gün zorlanırsiniz ikinci gün şakır şakır süt gelir. Ama endişe etmeyeceksin bebek çok mu aç kaldı filan diye. Bende mama verdiğimde sütüm çok azdı emzirme danışmanından öğrendim kesinlikle mama verme kademeli de bırakabilirsin o zaman bak memisler doluyor ...

Katılıyorum.

Sagimda cikan sut oraniyla bebegin emdigi bir olmaz. Devam sutunu / mamayi bırakma ve bol su icme konusuna katiliyorum.

Dut kaynatip icmek, malt mayali anne sutu arttirici icecekler tuketmek ise yariyor. Saglikla buyutun 🧿

merhaba hanımlar
Benim sol göğsümde süt çekilmişti. Hastane tipi pompa kiralayıp belirli aralıklarla göğsü sürekli uyardım. Bir gece uyandığımda göğsüm taş gibi olmuştu yatağa süt akıyordu🫠 onun haricinde tüm piyasadaki takviyeleri denedim dışarıdan vücuda girip de süt yapan tek şey su ve uyumak.

Benim sol göğsümde süt çekilmişti. Hastane tipi pompa kiralayıp belirli aralıklarla göğsü sürekli uyardım. Bir gece uyandığımda göğsüm taş gibi olmuştu yatağa süt akıyordu🫠 onun haricinde tüm piyasadaki takviyeleri denedim dışarıdan vücuda girip de süt yapan tek şey su ve uyumak.
Kaç aylıktı bebeğiniz bu işlemi yaptığınızda benimki çok azaldı sadece sağıyorum emmiyor bebek . Gittikçe de azalıyor

X