Tüp bebek öncesi laparoskopi

Merhaba herkese
1 eylülde laparoskopi ve histeroskopi ameliyatımı oldum fakat ameliyattan beri özellikle ayaklarımda ödem var bastırınca iz kalıyor siz de böyle olmuş muydu ? Ve alyansım parmağıma girmiyor ayrıca ameliyat öncesine göre tam 3 kg almışım

Ayrıca doktorum 1 hafta sonra gel dediği kontrolde rahmin tekrar yapışıklık yapmaması için (histeroskopi ile yapışıklık düzeltilmişti) transfere kadar spiral takmayı önerdi bu durumu yaşayan var mı mantıklı mı

Ayrıca doktorum 1 hafta sonra gel dediği kontrolde rahmin tekrar yapışıklık yapmaması için (histeroskopi ile yapışıklık düzeltilmişti) transfere kadar spiral takmayı önerdi bu durumu yaşayan var mı mantıklı mı
ödem normal evet
transfere kadar spirak taktıran hiç duymadım

ödem normal evet
transfere kadar spirak taktıran hiç duymadım
Ödemim baya geçti 1-2 gündür ilk günler çoktu
Histeroskopi ile laparoskopi olmuştum 1 eylülde
Histeroskopide rahim yapışıklığı düzeltildiği için tekrar yapışmasın diye takacağım dedi
Spiral taktırmak acılı bir işlem mi acaba var mı bilen ?
Valla bilemiyorum canım kafam durdu artık sanki çocuk olsun diye değil de olmasın diye bütün herşeyi yapıyorum
Tüpler bağlandı spiral takılcak doğum kontrol hapı kullandım vs vs 😃

Ödemim baya geçti 1-2 gündür ilk günler çoktu
Histeroskopi ile laparoskopi olmuştum 1 eylülde
Histeroskopide rahim yapışıklığı düzeltildiği için tekrar yapışmasın diye takacağım dedi
Spiral taktırmak acılı bir işlem mi acaba var mı bilen ?
Valla bilemiyorum canım kafam durdu artık sanki çocuk olsun diye değil de olmasın diye bütün herşeyi yapıyorum
Tüpler bağlandı spiral takılcak doğum kontrol hapı kullandım vs vs 😃
evet enteresan olmuş gibi

var demek ki bi bildikleri

ya da acaba doktor yanlış anlamış olmasın ne istediğini :halay:

Kızlar lütfen fotoğraf yüklemek zorunda kaldım ama bilen biri cevap verebilir mi
Ameliyattan 1 hafta sonrası doktoruma gitmiştim antibiyotikte kullanmıştım
14 gün önce laparoskopi ile tüplerim bağlandı
Eriyen dikiş demişti doktorum ama şu an hala görüntü bu şekilde ne zaman düşer acaba bu dikiş
Ağrım sızım herhangi bir akıntı yok dikiş yerimde ama görüntü bu ne yapayım sizce doktora sorayım mı

Eklentiler

• AB57FEE9-8987-461D-A300-82F23280EDC7.jpeg
    AB57FEE9-8987-461D-A300-82F23280EDC7.jpeg
    53,5 KB · Görüntüleme: 34
  • A2630A95-A1B3-4958-8790-E8CA317F884A.jpeg
    A2630A95-A1B3-4958-8790-E8CA317F884A.jpeg
    53 KB · Görüntüleme: 33
Görüntü hala aynı dikişlerimde erimedi gitti bugün 15 gün oldu laparoskopi olalı
Olan arkadaşlar ne zaman erimişti dikişleriniz

Selamlar kızlar konunun üzerinden bayağı zaman geçmiş ama inşallah görürsünüz mesajımı😕 Benim de sol tüpümde hidrosalpenks çıktı duruma göre ya alınacak ya da bağlanacak haftaya ameliyat olacağım. Ameliyattan sonra hamile olduğunu öğrenip güzel haberler alan var mı aranızda❤️

Selamlar kızlar konunun üzerinden bayağı zaman geçmiş ama inşallah görürsünüz mesajımı😕 Benim de sol tüpümde hidrosalpenks çıktı duruma göre ya alınacak ya da bağlanacak haftaya ameliyat olacağım. Ameliyattan sonra hamile olduğunu öğrenip güzel haberler alan var mı aranızda❤️
Merhaba ameliyat oldunuz mu ?

Laparoskopi ve iki tüpümün de alınması ihtimalinden deli gibi korkuyordum. Bütün hayatım buydu ve anksiyete ataklarım evden çıkmama engel oluyordu, bir saniye yalnız kalsam dünya yok olacak ve ben altında kalacakmışım gibi hissediyordum. Ameliyattan sonra da bu his biraz devam etti. Ameliyatta iki tüpümde de hidrosalpenks olduğu için alındı.

Kendime o kadar kızdım o kadar ağladım ki, yaşadığıma ve doğduğuma lanet ettim. Doktorum her seferinde başımı okşadı geçecek dedi. Ameliyatın ardından 3 ay geçti 6+2 gebeyim. Şimdi de kanamaları durdurmaya çalışıyoruz.

Bunları yazıyorum, benim kendime yaptığımı hiçbir kadın kendine yapmasın dilerim. Yaşadığımız sürece umut var unutmayın.

Neden dış gebelik oldu rahim filmi sonucunuz nedir acaba benimde hafif genişleme gördü doktor ama ameliyata gerek görmedi
Rahim filmimde bir sorun gözükmemişti hatta ilk dış gebelikten sonra bir kez daha rahim filmi çekildim yine sorun görülmedi tüplerde orta derece sıvı birikimi varmış buda embriyoyu içine çekiyormuş o nedenle dış gebelik oluyormuş. Bu ameliyatla tespit edilebiliyor maalesef.

Laparoskopi ve iki tüpümün de alınması ihtimalinden deli gibi korkuyordum. Bütün hayatım buydu ve anksiyete ataklarım evden çıkmama engel oluyordu, bir saniye yalnız kalsam dünya yok olacak ve ben altında kalacakmışım gibi hissediyordum. Ameliyattan sonra da bu his biraz devam etti. Ameliyatta iki tüpümde de hidrosalpenks olduğu için alındı.

Kendime o kadar kızdım o kadar ağladım ki, yaşadığıma ve doğduğuma lanet ettim. Doktorum her seferinde başımı okşadı geçecek dedi. Ameliyatın ardından 3 ay geçti 6+2 gebeyim. Şimdi de kanamaları durdurmaya çalışıyoruz.

Bunları yazıyorum, benim kendime yaptığımı hiçbir kadın kendine yapmasın dilerim. Yaşadığımız sürece umut var unutmayın.
Tüp bebekle oldu sanırım evladınız kanama normal diyorlar korkmayın sorunlu tüp düşüğe sebep veriyormuş benim filmde hafif genişleme gördü hidrosalpensk diyemem dedi ne geniş tüpler gördüm doğurdu dedi bende güvendim hidroselpenks teşhisi filmde mi koydular size yoksa farkı işlem mi yaptılar emin olmak için

Rahim filmimde bir sorun gözükmemişti hatta ilk dış gebelikten sonra bir kez daha rahim filmi çekildim yine sorun görülmedi tüplerde orta derece sıvı birikimi varmış buda embriyoyu içine çekiyormuş o nedenle dış gebelik oluyormuş. Bu ameliyatla tespit edilebiliyor maalesef.
Anladım ameliyat olmadan tanı koymuyorlar o zaman bende hafif genişleme gördü filmde bu şekilde doğuran çok gördüm dedi ameliyat önermedi inş umudumu çalmazlar

Anladım ameliyat olmadan tanı koymuyorlar o zaman bende hafif genişleme gördü filmde bu şekilde doğuran çok gördüm dedi ameliyat önermedi inş umudumu çalmazlar
Evet maalesef ameliyatla tespit edildi benim. Öyle dediyse doktorunuz gerek yoktur etkileyecek birşey değildir. Umarım güzel haberler alırsınız. Ben tüplerim alındıktan sonra hemen tedaviye başladım şu an 7 aylık hamileyim.

Evet maalesef ameliyatla tespit edildi benim. Öyle dediyse doktorunuz gerek yoktur etkileyecek birşey değildir. Umarım güzel haberler alırsınız. Ben tüplerim alındıktan sonra hemen tedaviye başladım şu an 7 aylık hamileyim.
Allah sağlıcakla kucağınıza aldırsın bende haftaya ameliyat olucam sol tüpte hidrosalpenks sağ tıkalı görüntü vermiş filmde ama spazm kaynaklı da olabilirmiş ameliyat sonucunda belli olucak. Eğer sol tüpte bahsedildiği gibi genişleme varsa sadece sıvı yoksa o tüpü genişledi diye gene de almalarımı gerekiyor?

Şuan kendimi okudum sanki. Cuma günü benim de sağ tüpüm alınacak sol tüpe de bakılacak. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. İki tüpünüz de alındığı halde normal yolla mi hamile kaldınız?

X