tüp bebek yaptıranlar bi fikir verir misiniz

benzer süreçten geçen birileri fikir verirse çok memnun olurum
Evdeki hasap çarşıya uymuyor maalesef ben Aralık ayında başladım transfer 1 ay önce oldu çünkü tedavi sırasında kan değerim yüksek çıktı kist çıktı polip çıktı adet gecikmesi yaşadım yani neredeyse 5 ay uzadı

Yok ben dinlendirmenin genel olarak pcosta iyi oldugunu söyleyen çok hekim var. Ordan yola çıktım. Dışardan bahçeci iyi görünüyor yoksa tecrübem yok bilemem ama dinlendirme için genel olarak tutunmayı kolaylaştırdıgı söyleniyor
Serdar koç ile gorustumbende amh 6.24 pcos olabilir o yüzden 2 ay dinlendirme şart demisti

Ben de pcosta dinlenme için en uygun görülen zaman 1 ay mı 2 ay mı onu anlamaya çalışıyordum hep karşıma 2 ay çıktı sizin de dediğiniz gibi
Merhaba Bende yurtdısında yaşıyorum. Kayseride tüp bebek tedavisine başlamıstım. Sivastan kayseriye gidiyordum. Henüz transfer icin gidemedim. Mesela bana taze embriyo transferi yapalım dediler vaktimiz cok olmadığı icin tamam dedik. Daha sonra yumurta toplama işleminden sonra ohss oldum yapamayız dediler 1 ay sonra dediler. Sonra gittim kist oluşmus 1 ayda ordan bekledim. Sonraki ay transfer hazırlığı başladı bu seferde ilaclar ağır geldi hastnseye yattım iptal oldu. 3 ay türkiyede kalmak zorunda kaldım. Sonrası mecburen geldim. Haziranda transfer icin gitmek istiyorum ama yine aksilik olursa cok zorlayıcı olacak. Sizin 2 aylık süreciniz var bu sırada yumurta toplama falan biter ama transfer yetişmeyebilir belki. Daha sonrası rapor alıp gelip gitmek sizi yormayacaksa başlayabilirsiniz. Yorucu bi sürec ama herşeyin bi yolu bulunur

Merhaba Bende yurtdısında yaşıyorum. Kayseride tüp bebek tedavisine başlamıstım. Sivastan kayseriye gidiyordum. Henüz transfer icin gidemedim. Mesela bana taze embriyo transferi yapalım dediler vaktimiz cok olmadığı icin tamam dedik. Daha sonra yumurta toplama işleminden sonra ohss oldum yapamayız dediler 1 ay sonra dediler. Sonra gittim kist oluşmus 1 ayda ordan bekledim. Sonraki ay transfer hazırlığı başladı bu seferde ilaclar ağır geldi hastnseye yattım iptal oldu. 3 ay türkiyede kalmak zorunda kaldım. Sonrası mecburen geldim. Haziranda transfer icin gitmek istiyorum ama yine aksilik olursa cok zorlayıcı olacak. Sizin 2 aylık süreciniz var bu sırada yumurta toplama falan biter ama transfer yetişmeyebilir belki. Daha sonrası rapor alıp gelip gitmek sizi yormayacaksa başlayabilirsiniz. Yorucu bi sürec ama herşeyin bi yolu bulunur
Aslınsa ohss olayı tüp bebek merkezinin hatası diyebiliriz. İşin ehli yerlerde çok daha dikkatliler sanki. Gittiğiniz yer neresiydi

Öncelikle çok güzel fikir verdiniz çok teşekkür ederim. Dondurulmuş olmasının tutma oranını artırdığını duymuştum ben de. 1 aylık süreçten ziyade 2 ay dinlendirmek rahim için daha da iyi olur diyebilir miyiz o zaman

Rahim dinlendirmek en güzeli. 2-3 olsa kendi sağlığiniz icin en iyisi.

Bir de şunu sorucam ilk transferim taze embriyo ile oldu dediniz. Yumurtalarınız toplandıktan bir ay sonra mı transfer yapıldı ve tutmadı doğru mu anladım
2020 de yapmıştık ilk transferi o yüzden tam hatrlayamışım karışıklık olmuş 🤭 eski msjlarıma baktımda şimdi yumurta toplamadan bir ay sonra değil üç gün sonra olmuş transferim ağustos ayında. Ve tutmadı. İki ay sonra dondurulmuş transferinde pozitif sonuç almıştım

merhaba,
rahim dinlendirme doğru bir işlem midir yani ?
bursada yaşıyorum da bunu yapan bi bahçeci grubu. farklı tüm doktorlar önermiyor. daha doğrusu gereksiz buluyor
Ben doğru işlem olduğunu düşünüyorum. Bizim tüp bebek sürecimizde yaşadğımız yerde zaten başka şansımız yoktu doktor açısından. O yüzden kim öneriyor kim önermiyor pek önemli değildi 🙂 benim doktorum hiç birşey söylememişti bu konu hakkında ama ben transfer günü sedyeyle çıkarken bile felaket bir ağrım vardı kasıklarımda. Bunu hemşirelere demiştim normal demişlerdi. Ama ben normal olduğunu düşünmüyordum.

Ben doğru işlem olduğunu düşünüyorum. Bizim tüp bebek sürecimizde yaşadğımız yerde zaten başka şansımız yoktu doktor açısından. O yüzden kim öneriyor kim önermiyor pek önemli değildi 🙂 benim doktorum hiç birşey söylememişti bu konu hakkında ama ben transfer günü sedyeyle çıkarken bile felaket bir ağrım vardı kasıklarımda. Bunu hemşirelere demiştim normal demişlerdi. Ama ben normal olduğunu düşünmüyordum.
Çok geçmiş olsun
Transfer sonrası yapılmıyor bu dinlenme
Yumurta toplandıktan sonra yapılıyor diye biliyorum

Öncelikle çok güzel fikir verdiniz çok teşekkür ederim. Dondurulmuş olmasının tutma oranını artırdığını duymuştum ben de. 1 aylık süreçten ziyade 2 ay dinlendirmek rahim için daha da iyi olur diyebilir miyiz o zaman
Taze embriyo herkeste olmuyor ama benim olmadı mesela ohss oldu bende mecburen bekledik adet olmayi

Bursa bahçecide ve soranus ta tedavi gördüm. soranusta 2 ay rahim dinlendirme yapıldı bahçecide de 2 ay rahim dinlendirme yapılacaktı ancak kan değerlerimden biri yüksek çıkınca 1 ay daha beklenildi. aralık 22 gibi ilaçlara başladım mart 25 de transfer oldum. 2 ay yeterli olmaya bilir transferinize kadar. yumurta büyütme toplama işlemi için en azından başlayabilirsiniz şimdiden.

Merhaba😊 benzer bir süreç yaşamadım aslında. Ama erzurum'da yaşıyorum Buhara'da yaptırdım tüp bebeği. İlk transferim taze embriyoyla olmuştu. Adetin üçüncü günü gitmiştim yumurta büyütme işlemlerine başlamıştık yaklaşık 15 gün sonra yumurtalarım toplanıp bir sonraki ay Ağustos'ta transferim olmuştu. Kafanızı asla karıştırmak istemem ama rahim dinlendirilmesini öneririm. Aceleye getirmeyin yani. Bana Buhara'da doktorum bunu söylememişti ama transfer günümde bile ağrılarım vardı o zaman yeterince bilgi sahibi değildim. Daha sonra tutmama nedenini buna bağladım rahim hazır değildi bence henüz. İki ay sonra Eylül'de yine Buhara'da dondurulmuş transfer oldum ve pozitif sonuç aldım.
Kesinlikle çok haklısınız. Ben de bu ay başladım tüp bebek tedavisine. 2 ay önce bir başarısız aşılama yapıldı, 1 ay ara verdik şimdi de tüp bebek için başladık. Doktoruma sordum hemen transfer olacak mı diye? Önermedigini söyledi. Yumurta toplama bu ay, transfer işlemimiz ise Ağustos ayında yapılacak.
Hayırlısı bakalım.

hanımlar iyi akşamlar, şimdi size bi şey danışmak istiyorum. öğretmenim ve haziranın sonu gibi memlekete bursa tarafına geçicez , 2 ay kadar orda kalıcaz. normalde çalıştığım yer doğuda uzak bir yer. olduğum ilde tüp bebek yapan bir yer yok, en yakın yapan yer 3 saatlik mesafede. bize 3 saat mesafede olan yer erzurum. bugün aradım, buraya 4 kere gelseniz olur, bulundugunuz yerden doktor yumurta gelişimini takip eder , yumurtaları büyünce toplarız. ona göre transfer zamanı da belli olur vs dedi. aslında güzel seçenek.
şimdi benim aklımı karıştıran şu, okul bitmeden haziran gibi tüp bebeğe başlasam erzurumda sonraki aylarda transfer olsa bursadan uçakla gideriz temmuz gibi. ve tutmama ihtimalinde eylül gibi zaten dönücez , kötü senaryoda bulundugumuz yere yakın bi şekilde gidilir diğer transferler için (eylülden sonrasına kalırsa diye).

bi yanım da bursaya zaten gidicez 2 ay kalıcaz. ilk ay yumurta toplansa dondurulsa diğer ay ağustos gibi transfer yapılsa. hani hemen yakın yer olacak, tekrar bursadan erzuruma gitmeye gerek kalmaz. çok rahat bi süreç geçer, yakın olur. ama sıkıntı şu ki kötü senaryoda oldu da bursada kaldıgımız 2 ay yetmedi tutunma olmadı eylülden sonrasına kaldı, doğudan bursa tarafına nasıl giderim rapor bulması yorulması çok dert olur gibi. çünkü temmuz ayında boşken gitmekle , iş hayatı devam ederken gitmek sıkıntı gibi.

bi yanımda zaten süreç içinde kilo verdin sağlıklı beslendin , bursada yaptır hemen tutabilir de zaten diyor. sizce ne mantıklı olur.

Siz durumunuzu ve raporlarınızı bursadaki doktorunuza gönderdiğinizde zaten direk taze veya dinlendirmeli transfer olup olmayacağını söylüyor.

Eğer taze derlerse bir sorun yok.

Dinlenmeli olursa ilk etapta yumurtalarınızı dondururlar.
O donmuş yumurtalar herzaman transfer edilebiliyor size kalmış.

İlla bir ay sonrasına gerek yok.

Dondurulmuş olursa yapay yöntemle tam transfer gününü hesaplıyorlar (bende öyle oldu) takipleri olduğun yerde yaptırır bursadaki doktorına gönderirsin.

Sadece transfer için gidersin bursaya.

Transferden sonra dinlenmene gerekte yok.

Ben ertesi gün uçakla 4 saat yolculuk yapıp işime döndüm. Şükür 9+2 gebeyim.

Siz durumunuzu ve raporlarınızı bursadaki doktorunuza gönderdiğinizde zaten direk taze veya dinlendirmeli transfer olup olmayacağını söylüyor.

Eğer taze derlerse bir sorun yok.

Dinlenmeli olursa ilk etapta yumurtalarınızı dondururlar.
O donmuş yumurtalar herzaman transfer edilebiliyor size kalmış.

İlla bir ay sonrasına gerek yok.

Dondurulmuş olursa yapay yöntemle tam transfer gününü hesaplıyorlar (bende öyle oldu) takipleri olduğun yerde yaptırır bursadaki doktorına gönderirsin.

Sadece transfer için gidersin bursaya.

Transferden sonra dinlenmene gerekte yok.

Ben ertesi gün uçakla 4 saat yolculuk yapıp işime döndüm. Şükür 9+2 gebeyim.
Öncelikle allah bağışlasın 🙏 darısı başıma olsun 🙈 çok güzel bilgi vermişsiniz teşekkür ederimm

X