ZAMANA BIRAKMAK ÇÖZÜM DEĞİL?

yerinizde olsam beklemezdim artik.bir sorununuz gözükmüyorsa zaten yüksek ihtimalle tüp bebekte sonuç alırsınız.
inşşş
komşumuz vardı çok uzun yıllar tedavi olmuş defalarca tüp bebek vs...
sonra kendiliğinden bir gebelik ...
o bebek daha 3 aylık iken bir gebelik daha...
oda 5 aylık iken bir gebelik daha ...
şuan 3 kızı var :nazar::nazar::nazar:

Bide herkesin yumurtlama zamanı farkli oluyor.yumurtlama ortalama gunünden geç yada erken olabiliyor ki bende geç yumurtlayan biriydim bebek hep 3 hafta geriden cikiyodu.ona göre hesaplama yapın ve ayağa hic kalkmayin direk uyuyun.birde sizde esinizde bol bol organik bal ve çiğ fındık badem tüketin. Bol şans

Allah hiç kimseyi çocuk ile çocuksuzluk ile sınamasın.çok zor bir durum.aynısını biz de yaşıyoruz.kimyasal gebelik yaşadım bir tane.1 yıldır ciddi ciddi istiyor çabalıyoruz.ama yok.sebep de yok.yumurtam da gelişiyor Çatlıyor.esimde sıkıntı görünmüyor.çevre baskısı zaten var.bir yandan düşünüyorum aşılama tüp bebek falan.ama sonra diyorum ki daha zamanı değilse bunlarla da olmayacak,yıprandığımla kalacağım.nereye kadar gider bilmiyorim ama beklemedeyiz.

güneydoğunun parisindeyim :KK53:
yaşadaığım şehirde tıp fakültesi var fakat çalıştığım için izin sorunu var.
aşılama için 400 verdim iğne ve ilaçlar için de150tl civarında

iş yerinde izin sorunu olmasa burda belediyenin debir yeri varmış 3 aşılama sonrasında ücretsiz yapıyormuş tüp bebeği ...
işi bırakayıp buna yoğunlaşayım diyorum ama para oluk oluk gidiyor.
bu zaman daha da uzun sürerse evde asıl ozaman psikolojim bozulur diyorum.
:KK51:
özele de gitsen izin sorunu olacak
çünkü iğnelere başlayınca sürekli kontrole çağıracaklar

beklemekten başka çare var mı?
başta çok takmadım zaten çok çocuk hastası insan değilim . ama zaman uzadıkça yıpranıyor insan
Biliyorum gercekten çok zor ama elden de bşy gelmiyor . Psikolojik olarak güçlü olmaya calış . Aynı senin gibi bir arkadasım var ilk bebekten tam 2 sene sonra oldu ikinci bebeği . Inşallah çok beklemezsin

yok ben geçtim artık o ağlama nöbetlerini çok stres yapmıyorum.zaten çevremde herkes çocuk istemiyorum diye biliyor..
ne kadar erken başlarsan o kadar iyi bence tedaviye
Bende söylemedim sadece annem ve 1-2 yakın arkadaşım 9 aydır ha bu ay ha öbür ay. Bütün testler her şey yapıldı. 12 ay içinde olur üzülme diyor doktorum bile ama gel bana anlat.

Bende söylemedim sadece annem ve 1-2 yakın arkadaşım 9 aydır ha bu ay ha öbür ay. Bütün testler her şey yapıldı. 12 ay içinde olur üzülme diyor doktorum bile ama gel bana anlat.
sakin olmak gerek...
ben artık eşime şunu diyorum teknoloji gelişti artık herşeye çare var...sadece zaman ihtiyacımız var...

sakin olmak gerek...
ben artık eşime şunu diyorum teknoloji gelişti artık herşeye çare var...sadece zaman ihtiyacımız var...
Allahın izniyle olacak :) ben inanıyorum. Dediğin şey doğru rabbim inşallah nasip edecek. Ben 28 yaşımdayım annem bi defa cümlede bütün arkadaşlarımın hemen çocuğu olmuştu seni 6 ayda anca buldum ben diyor :)) o zamanlar 6 ayda kaldıysa hamile şimdi modern zamanlarda 12 ayı bulur :)) ki zaten şöyle bir şey var artık 1 seneden önce tutturabilen çok az :) üst komşum kadın doğumcu aşılama ile oldu onunda.

Allahın izniyle olacak :) ben inanıyorum. Dediğin şey doğru rabbim inşallah nasip edecek. Ben 28 yaşımdayım annem bi defa cümlede bütün arkadaşlarımın hemen çocuğu olmuştu seni 6 ayda anca buldum ben diyor :)) o zamanlar 6 ayda kaldıysa hamile şimdi modern zamanlarda 12 ayı bulur :)) ki zaten şöyle bir şey var artık 1 seneden önce tutturabilen çok az :) üst komşum kadın doğumcu aşılama ile oldu onunda.

yaşın daha çok genç... olacak ama zamanla...

Bak hatta Rabbim nasip etsin kız olursa Naz erkek olursa Zorbey düşünüyorum. Bu kadsr uğraştırıyor madem :)))
Doğar doğmaz Bütün parmaklarını kıt kıt ısırcam bu kadar beklettiği için :)) ilk maaşına el koyucam bebemin :) artık geyiğe vuruyorum çünkü psikolojisi gereçkten zor. Ama olacakkkk inanıyorm rabbim kucağını boş bırakmasın, isteyen herkese nasip etsin içinde banada inşallahh.

Ben mi yazdım diye bir an düşündüm .4 yıllık evliyim sizin dediginiz gibi gençlik (cok-da genç değiliz aslinda) gezmeler tatiller,borç ,yatırım krediler düşünmedik eşim ilk günden istedi erteledik temmuzda 1 sene olacak .Doktora gittik bende birşey çıkmadı eşimde bi takım değerler hafif düşük cıktı doktor sıkıntı yok demiş değerler iyi olur demiş .Ara ara doktora gittim tabi birşeyin yok olur dediler.Gecen ay başladım tekrar doktor çatlama iğnesi verdi olur bir sıkıntı yok dedi.Ama 1 senedir neden olmaz .Ve dediginiz gibi kimse bilmiyor ailem anlamıyor doktor randevumuz oluyor biri davet ediyor biri geliyor vs bazen diyorum herkese yay söyle sonra süs içinde yaşa diyorum .Ne yapalım sence senin konun bende sana soruyorum kafamdan atamıyorum doktor hamile kalmazsan gel klomen e başlıycam dedi eşime ramazan ayı gidemem dedim .Bazen bari 1 kere hamile kalsaydım kimyasal da olsa fark etmez en azından hamile kalabiliyorum derdim.Dedigin gibi maddi kısmını karıştırıyorum bile her gidiş 400 tl eşim in bir kutu ilacı 290 tl ne yapmam lazım inan bilmiyorum kardeşim .Rabbim bu mübarek günde bize nasip etsin belki duamız kabul olur bir gün...

Bence psikolojik bir durum. Ne kadar değil desekte bilinçaltında sıkıntı kodlanıyor ve kaygıya neden oluyor. Olur munolmaz mı olmazsa şunu mu denesem gibi. Bir şekilde zihninizi boşaltmanız gerek. Yıllarca atanmayı denedim yeniden meslek edindim olmadı gitti ne zamanki bıktım evlenmeyi düşünmeme rağmen evlendim ve bebek isteğim oluştu bu sefer atama çıktı meydana :) hani diyorlar ya vazgeçtiğin topraklar senin diye hah tam o :)

Mesajlarından anladığım kadarıyla çok istiyorsun. O zaman biraz zihnini boşaltıp öyle tüp bebek dene derim.
Yani tamamen pozitif duygular ve dinlenmiş bir kafa ile.

Benim şahsi görüşüm bebek konusunda olmuyorsa zorlamayacaksın şeklinde. Eşimle böyle bir karar almıştık, doğal şekilde olmuyorsa hiçbir tedavi görmeyecektik.
Ama sonradan keşke deneseydim, geç kalmasaydım diye bir an bile düşünme ihtimalin var ise aşılamadan ziyade tüp bebek daha mantıklı.

En kısa zamanda, sağlıkla umarım...

X