Adi karaktersiz

Cokokuyanbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
1.235
2.188
30
Herkese merhaba
O kadar doluyum ki umarım anlatabilirim. Ben 60 tane işçinin olduğu bir firmada çalışıyorum. Bu sayının 10da biri kadar da kadın personel çalışıyor.
Ben yapı olarak güleryüzlü, iyi niyetli ve yardımsever biri olarak bilinirim. Kibirim yoktur. Bunları kendimi övmek için değil konunun anlaşılabilmesi için yazıyorum.
Burası benim ilk iş tecrübem ve sanayi ortamı. Başta herkes gözümde toz pembe olduğu için herkesi iyi niyetli olarak düşünürken 3 yılda insanları tanıdım burada.
6 7 ay kadar önce bizim birimde olmayan ama bizim birime çok sık gelen birinin hareketlerinden rahatsiz olmaya basladim. Bu kişi ile samimiyetim yok. Belki de fabrikada en az muhattap olduğum insanlardan biridir diyeyim.
Bu kişi yılışık ve rahat bi insan. Evli ve çocuğu var ayrıca. Karısını aldattığını da biliyoruz.
Bu kişi bana kolyen çok güzelmiş gibi şeyler söylemeye başladı ben de evet sevgilimin annesi aldı dedim ima ile. Ben sevgilim ile 6 ay kadar görüşemedim pandemide yurt dışında olduğu için. Nereden duyduysa duymuş bana görüşebildin mi sevgilinle dedi. Benim senin gibi sevgilim olacak ben her gün görmek isterdim dedi. Bende salak mısın sen mecburiyetten görüşemedik ve görüşüyoruz dedim. Tersledim
Bir gün ben tek başıma otururken yanıma geldi ve elinde kağıttan yapılmış bir çiçeği masama koydu ben de bunu buraya koyma dedim. Bırakıp gitti çöpe attım. Yine bir gün tek başıma iken geldi ve akşam işin var mı şu bahsettigin yere gidelim dicektim dedi. Bahsettiğim yer de onunla alakası olmayan ofis arkadaşlarımla gidelim dediğimiz bir yerdi. O da aynı ortamdayken bir başkası ile konuşurken duymuş. Ben de işim var dedim. Ilk başta hep birlikte gidelim dediğini kastettim daha sonra bütün bunları düşününce kötü niyet olduğunu anladım.
Ben bu kişi ile bu hareketlerinden sonra tamamen irtibatı kestim. Kolay gelsin dediğinde dahi cevap vermedim. Bir gün iş çıkışı erkek arkadaşımı beklerken bu kişi yanıma geldi birşey sorabilir miyim diyerek. Sen bana küstün mü dedi. Ben de sen kimsin de ben sana kuseyim benim sana kusebilmem için senin benim ahbabım olman gerekiyor sen burda çalışan bir iscisin sadece dedim. Ben bizi iş arkadaşı zannediyordum bilmiyordum dedi resmen kovdum ve gitti.
Ben bunu amirlerime şefime veya patrona iletmedim. Böyle şeylerle anılmak böyle şeylerin merkezi olmak beni rahatsız eder. Ve ilk etapta tepki veremiyorum donuyorum. Yanı o çiçeği bırakıp hemen gitmese 2 dakika daha bulunsa şoku atlatıp yedirirdim ama olaylar büyüsün istemedim. Bütün bunlardan sonra 6 ay kadar geçti ve geçen haftaya kadar hiç bir şekilde bu kişi ile diyaloğa girmedim.
Yanıma bir iş için geldi ve giderken birşey sorabilir miyim dedi. Ne var dedim sertçe. Sen benden nefret ediyormuşsun buraya gelmemi istemiyormuşsun x söyledi dedi. Bende senin hareketlerinden rahatsız oluyorum cıvık bir insansın senin yaklaşımın benim hoşuma gitmedi ama benden sana ekmek çıkmaz çık şuradan dedim. Bak sen iyisin hoşsun güzelsin ama ben sana o gözle bakmadım dedi. Ben burdaki hiç bir kadın hakkında böyle düşünmüyorum, düşünsem başka türlü yaklaşırdım dedi. Ben de sen kimsin de beni dışarı davet ediyorsun senin karının haberi var mı bundan dedim. Ne cesaretle dedim. Sen insanlara iyi davranıyorsun güleryüzlüsün bundan olabilir mi dedi. Konuşmasını bitirmesine izin vermeden elimi masaya vurdum defol git burdan bir daha sakın iş harici muhattap olma işini hallettin çık git şuradan dedim. O kadar gözüm döndü ki. Bağırdım çağırdım.
Bu 1 hafta boyunca benimle muhattap olmadı ama yüzsüzce ofise geldi defalarca yine arkadaşı ile sohbet etmek için. En son dün odada yalnızdım içeri girdi kolay gelsin dedi. Ne var ? Dedim. X yok mu dedi gelir dedim. Odanın ortasında durdu ve bana bakarak beklemeye başladı. Ne bakıyorsun yüzsüz müsün sen laftan sözden anlamıyor musun dedim. Ben o gün olanları ordan çıkınca unuttum dedi. Bende ben senin dostun değilim ahbabın değilim neyi unutup neyi hatırladığın beni ilgilendirmiyor. Iş dışında bir daha muhattap olursan cevabını veren kişi ben olmam dedim çıktı sonra.
Bi insan bu kadar haysiyetsiz yüzsüz olur mu ? Evli barklı insansın. Haddini geçen hafta bildirdim hala gelip odama bana bakma cesareti gösteriyor. Müdüre çıkıp şikayet ettim en sonunda. Ben onunla konuşurum dedi. Ben bu raddeye gelmek istemediğim için sustum zaten şimdiye dek. Adam 6 ay sonra gelip aynı terbiyesizliği yapıyor.
Kimseye iyi niyet güler yüz olmaması gerektiğini gösterdi bana. Halbuki ben birinin yüzü düşkün olsa halini hatrini soracak bi insandım. Insanlar neden bu kadar çirkin ? Ve adam yaptığı şeyi asılmak olarak görmüyor.
Uzun oldu kusura bakmayın. Anlatıp rahatlamak istedim
Edit:
Müdüre cuma günü şikayet etmiştim. Bugün müdür tarafından çağırıldım. Kendisini uyardığını bir daha böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini söyledi.
Kendisinin duyunca şok olduğunu söyledi. Ben ona arkadaş gibi yaklaşıyordum yok öyle bir şey vs demiş.ben 6 aydır onunla konuşmuyordum bile demis. Isin tuhafı adama bu yaptıkları normal geliyor. Ve hatta demiş ki x dese anlarım da çokokuyanbilir ne alaka anlamadım falan demiş. Bu arada x dediğimiz arkadaş evli. Onunla daha çok muhattap oluyor.
Müdürüm de diyor ki zaten salağa yattı çamura yattı bilmezlikten geldi ama adam çok tuhaf yılışık bi tip. Siz bekarsınız ya bunları yapmak adama normal geliyor dedi.
Kendisine bir daha rahatsızlık verirse bulunduğun ortama iş harici bir meseleden gelirse olayın bi üst makama gideceği ve kendisinin sıkıntıya gireceği söylendi. Bugün ise bu pisliği hiç
görmedim.

Son düzenleme:
Patronunuza şikayet edin mutlaka. Etmezseniz daha da üstünüze gelir.
Insanliğimdan utandım ben bu insanları görünce. Ben merhametli güleç alçakgönüllü bir insandım. Kimseyi işçi çırak diye ayırmadan herkese iyi niyetle yaklaşırdım. Olması gerektiği gibi..
Ama bi insan iyi niyetli olmayı nasıl başka türlü anlar aklım almıyor.

Ortami ve insanlari tartmadan oyle herkesle gülüp konusmaya gelmiyor malesef. İş yerinde değil ama farkli bir ortamda, daha lise dönemindeyken benzer duruma gelmiştim ben de.
En ufak bir yumusak yüz gorunce çok merakli sanan kafasizlar dolu.
Haklısınız. Benim samimi olduğum insanlar var hatta 10 15 kişi ile diyaloğum iyidir. Ama bu kişi ile benim samimiyetim yok. O insanlar yapsa tamam derim. Yanlış anladılar derim. Ben bu kişiye hiç iyi davrandığım bir an hatırlamıyorum inanın ki.

Ay ne yüzsüz adam gerçekten
İstediği tepkiyi alamayınca hemen çevirmeye çalışmış
Tepkinizden hiç alması gereken dersi almoş gibi gelmedi bana
Hala sizi rahatsız etmeye devam ediyor
Ya arkadaşınıza söyleyin odanıza gelmesin ya da amirinize şikayet edin
Bugün artık dayanamadım ve şikayet ettim. Müdür konuşacağını söyledi. Bazı insanlar yanlış sinyaller alıp yüz bulur bu da size karşı yüz bulmuş. Siz bu kadar dertlenmeyin. Cevabını vermişsiniz ben de konuşacağım bu saatten sonra yine rahatsız ederse gerekli yerlere taşırız konuyu dedi.

Sakız gibi yapışkan erkek, türünün en gerizekalı örneği.
Sizin yerinizde olsam herkese bana yaptığı terbyiesizliği anlatırdım, siz sustuğunuz için küçük kafasında sizin naz yaptığınızı falan düşünmüş olabilir. Müdüre rağmen yine aynı hareketleri yaparsa ses kaydına alıp "bunları bir de karına dinletelim istersen, o da kabul ederse 4ümüz çıkabiliriz" diyin bence. Yılışık yapışık gerizekalı, sinir oldum.

Ben modern görüşlü bir insanım. Ve çok tahammüllüyümdür. Insanları kolayca azarlamam kalplerini kırmamaya dikkat ederim. Insan bundan yüz bulabilir mi aklım almıyor

Haklısınız. Benim samimi olduğum insanlar var hatta 10 15 kişi ile diyaloğum iyidir. Ama bu kişi ile benim samimiyetim yok. O insanlar yapsa tamam derim. Yanlış anladılar derim. Ben bu kişiye hiç iyi davrandığım bir an hatırlamıyorum inanın ki.

O onu "herkese rahat, bana da oyle olur" diye algiliyor kendi kucuk beyninde. 🙄🙄🙄
İnsallah sizi takinti filan yapmaz. Hiç utanmiyor da ya, onca hakarete, lafa coluklu cocuklu adam. Bunlarin kafasi degisik calisiyor anlayamazsin işte.

İstemiyorum demeyi naz yapmak sananlar var. 😑

Sakız gibi yapışkan erkek, türünün en gerizekalı örneği.
Sizin yerinizde olsam herkese bana yaptığı terbyiesizliği anlatırdım, siz sustuğunuz için küçük kafasında sizin naz yaptığınızı falan düşünmüş olabilir. Müdüre rağmen yine aynı hareketleri yaparsa ses kaydına alıp "bunları bir de karına dinletelim istersen, o da kabul ederse 4ümüz çıkabiliriz" diyin bence. Yılışık yapışık gerizekalı, sinir oldum.
Bir de sevgilim olduğunu biliyor. Insan çekinmez mi başıma bela olur diye. Insanlarda hiç korku yok. O kadar sinirliyim ki 1 haftadır. Hala yüzsüz yüzsüz gelip kolay gelsin diyebiliyor

O onu "herkese rahat, bana da oyle olur" diye algiliyor kendi kucuk beyninde. 🙄🙄🙄
İnsallah sizi takinti filan yapmaz. Hiç utanmiyor da ya, onca hakarete, lafa coluklu cocuklu adam. Bunlarin kafasi degisik calisiyor anlayamazsin işte.

İstemiyorum demeyi naz yapmak sananlar var. 😑
Bu 6 ay boyunca hiç rahatsız etmedi. Geldi işini halletti gitti. Ne olduysa geçen hafta oldu. Ondan sonra bu ikinci kez rahatsız edişi oldu.
Defol git demeyi naz olarak anlamış olamaz bu kadar gerizekali olamaz bir insan.

Bir de sevgilim olduğunu biliyor. Insan çekinmez mi başıma bela olur diye. Insanlarda hiç korku yok. O kadar sinirliyim ki 1 haftadır. Hala yüzsüz yüzsüz gelip kolay gelsin diyebiliyor
Bu tür aptallar düşünmez.
Çünkü neden düşündün? Bu herkese gülüyor bana da gülüyor diye kurar kafasında. Zoru oynuyor der. Hatta naza çektiğinizi bile düşünüyordur. Bunlar yüzünden kimseye doğru düzgün gülümsenmiyor bile.
Dediğim gibi ben olsam ses kaydına alır hadi karına yollayalım onun fikrini de merak ediyorum derdim. Hala salak salak blöf olduğunu düşünüyorsa yollardım bile. Siz sinir olacağınıza o sinir olsun.

Bu tür aptallar düşünmez.
Çünkü neden düşündün? Bu herkese gülüyor bana da gülüyor diye kurar kafasında. Zoru oynuyor der. Hatta naza çektiğinizi bile düşünüyordur. Bunlar yüzünden kimseye doğru düzgün gülümsenmiyor bile.
Dediğim gibi ben olsam ses kaydına alır hadi karına yollayalım onun fikrini de merak ediyorum derdim. Hala salak salak blöf olduğunu düşünüyorsa yollardım bile. Siz sinir olacağınıza o sinir olsun.
Ben günde 12 saat çalışıyorum. Ailemden çok o insanları görüyorum. Hiç biri hakkında da kötü düşünmedim. Insan 12 saat boyunca sadece işe odaklı olamıyor. Bir de ofiste hep yaş grubu olarak yakınız. Bu yüzden çok gülüp eğleniriz.
Ben çok sosyal bir insandım. Insanlarla çok kolay iletişim kurarım. Ama bu ortamdaki insanlar gerçekten çok farklıymış.

Ben günde 12 saat çalışıyorum. Ailemden çok o insanları görüyorum. Hiç biri hakkında da kötü düşünmedim. Insan 12 saat boyunca sadece işe odaklı olamıyor. Bir de ofiste hep yaş grubu olarak yakınız. Bu yüzden çok gülüp eğleniriz.
Ben çok sosyal bir insandım. Insanlarla çok kolay iletişim kurarım. Ama bu ortamdaki insanlar gerçekten çok farklıymış.
Sadece o ortamdaki insanlar değil, emin olabilirsiniz.
Ülkenin, hatta dünyanın büyük bir çoğunluğu böyle. Gülümsemekten mana çıkaran binlerce erkek var, bu da onlardan biri. Diyorum ya defol git deseniz bile kendini naza çekiyor diye düşünür bu tipler.

Sadece o ortamdaki insanlar değil, emin olabilirsiniz.
Ülkenin, hatta dünyanın büyük bir çoğunluğu böyle. Gülümsemekten mana çıkaran binlerce erkek var, bu da onlardan biri. Diyorum ya defol git deseniz bile kendini naza çekiyor diye düşünür bu tipler.
Ilk iş tecrübemdi ve biraz saf yakalandım diyeyim. Artık böyle değilim sınırlı kişiye karşı iyi niyetliyim. Ama dünden sonra o da kalmadı.

Ben de sen kimsin de beni dışarı davet ediyorsun senin karının haberi var mı bundan dedim. Ne cesaretle dedim. Sen insanlara iyi davranıyorsun güleryüzlüsün bundan olabilir mi dedi.
Kendi yüzsüzlüğüm, hadsizliğim demiyorda sen güler yuzlusun insanlara iyi davranıyorsun oyüzden yavsama cesaretini buluyorum diyor. Bu adamın tavri insanlara karşı aranızda duvar ördürmesin böyle pisliklerin sulanması için buyrun diyip normal işle alakalı konuşman bile yeterli..

Bazı örümcek kafalı erkeklerde bir kadın çalışıyor ve size gülümsüyorsa ona yavsama hakkına sahipsiniz gibi bir algı var. Beter olsunlar.

Sinirlenmekte sonuna kadar haklısın ama adamı terslerken daha resmi şekilde yap bunu. Bu şekilde aşağılayarak yaparsan iyice kafaya takar seni. Bazı manyaklar bu tip terslesmeleri naz yapmak olarak da algilayabilir çünkü.

Güler yüzlü olman konusunda da bir sıkıntı yok, kendini bir densiz yüzünden değiştirme ama başta dediğim gibi is ortamında en yüksek birimden en alçak birime kadar herkese daha resmi davran, özellikle erkeklere "bey" diye hitap et, yılışmaya çalışırlarsa da ilgilenme git üst birimine anlat, gerekli uyarıyı onlar yapsınlar muhatap bile olma.

Adam resmen size kuyruk salliyosun demek istemiş, insaniyet namına yüzünüze bi gülümseme yerleştirmek bile lüks kadın ırkına, bunu bile kuyruk sallamak olarak algılamak işlerine geliyo şerefsiz p...lerin. Ben sizin tavrinizi çok beğendim yanlış hiçbisey yaptığınızı düşünmüyorum, ben olsam acaba ben mi yanlış anlıyorum falan diye uzun süre tepki bile veremezdim. Umarım müdürünuz dediği gibi arkanızda durur.

X