Çok iç dökmeli ama akıl alacak kimsem yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başta eşime rahat demiyordum hala da demiyorum gerçi ama ailesine vicdan yapıyor . Dedim ya işte ben çok arada kaldım . Buz gibi havada gecenin bir yarısı yeter deyip evi bile terkettim ama nereye kadar gider bu evlilik böyle bilmiyorum
Sen niye terk ediyorsun o mu ödüyo kirayı onu at evden defol çapsız herif bıktım senden de ailenden denir böyle bir durumda yazık babana annene ya ne işin var böyle bi aileyle nasıl sabrediyorsun ohh babandan al kayınpedere kardeşine yedir oldu ya başka, pışık yağlı kaşık. Çok pasif davranıyorsun!

Ben ne olursa olsun babamın kirayı ödemesine razı gelmezdim. Kayınpederle oğlu yesin diye niye benim babam kendi boğazından kıssın. Babanız da bilir zeytinyağının en iyisini kullanmayı. Kim bilir sizin kiranızı ödeyebilmek için nelerden kısıyordur. Bir kriz çıkarın ne olacaksa olsun. Eşiniz de babasıyla kardeşine mi bakacak yoksa sizin yanınızda mı duracak bir karar versin. Maalesef böyle çok aile gördüm. Hiçbiri de zamanla düzelmiyor. Yemeye alışan insanlar çocukları evlense bile asalak gibi yapışıp devamlı para istiyorlar. O nedenle düzelmelerini beklemeyin.

Bence burda hatalı olan eşiniz kusura bakmasın kimse.Siz başta sormuşsunuz evlenincede bu para verme olayları devam edecek mi diye o da yok demiş.Madem size başta böyle dedi o zaman dediğinin arkasında duracak,he yok duramıyorsa da size baştan onlar benim ailem onlara bakmaya mecburum diyecekti.Siz de bunu bilerek kabul etseydiniz iş o zaman değişirdi.

Madem ailesine maddi olarak yardım etmeye devam edecekti o zaman hiiç evlenip,ev kurmaya falan kalkmayacaktı,hem kendini hem de başka birini daha böyle sıkıntıya sokmayacaktı.

Eşinizin acilen bu duruma son vermesi lazım.Çünkü karşı taraf arsızlığı ele almış.Hiç çaba göstermeden sadece sizi yolma peşindeler.Böyle olmaz.Babada olsa kardeşte olsa bir yere kadar.Kardeş zaten açık açık bana bakacaksınız diyor.Bu ne yüzsüzlük ya?

Valla babamın verdiği kira parasını alır biriktirirdim.
Ne münasebet babanız sizi eşinşzde onları geçindirsin.
Bir de baba vefat edince anneyi geçindireni duyduk ama bu baya ters bir şey olmuş.
Siz çalışsanız maaşınız olduğu gibi onlara gidecekmiş zaten.
İyi bir rest çekmeniz gerekiyor.
Takıdan vermiyorum, babam da kirayı ödemiyor. Hadi şimdi evi sen geçindir demek gerekiyor.

Herkes herseyi yazmis. Ben yazinizi okurken kocaniza ve ailesine sinir oldum. Kardesi ozel okula gidiyomus yok tiyatroya yok tatile gidiyomus. Sizin takilar gume gitmis. Valla cok sinir oldum. Bu kadar iyi niyetli olmayin. Babaniza da cok uzuldum yazik onlar ekmeginden asindan kesip size vermis o para donup dolasip cakal kayinpedere gitmis zipcikti kardese gitmis.😭 benim babam öldu 4 sene once. Benim kocam sizinki gibi yapsaydi onlarin hepsini parcalardim. Ne demek babamin parasini yiyecekler. Genis genis yatacaklar oh ne ala memleket..

Sizin takılarınızla bekarlıktan kalan borçlar ödeniyor. Babanızın parasıyla kira ödeniyor. Ve eşiniz çok vicdanlı öyle mi! Bence siz çok safsınız.

Konuştum resti çektim. Para verirse gideceğimi anladı diyorsunuz. Hani buz gibi havada evi terk ettiniz o zaman anlamadı da şimdi noldu da anladı?

Yapmayın konu sahibi. Kendinizi kandırmayın. Eşiniz para vermeye hep devam edecek. Vicdanlı adı altında sizin duygularınızla oynayacak. Siz eşiniz vicdanlı diye düşünürken asıl kullanılan sizsiniz farkında değilsiniz.

Sizin takılarınızla bekarlıktan kalan borçlar ödeniyor. Babanızın parasıyla kira ödeniyor. Ve eşiniz çok vicdanlı öyle mi! Bence siz çok safsınız.

Konuştum resti çektim. Para verirse gideceğimi anladı diyorsunuz. Hani buz gibi havada evi terk ettiniz o zaman anlamadı da şimdi noldu da anladı?

Yapmayın konu sahibi. Kendinizi kandırmayın. Eşiniz para vermeye hep devam edecek. Vicdanlı adı altında sizin duygularınızla oynayacak. Siz eşiniz vicdanlı diye düşünürken asıl kullanılan sizsiniz farkında değilsiniz.
İsterse vermeye devam etsin babama zaten daha kira verdirmeyeceğim altınları da aldım vermem dedim. Ödesin borcunu . Ben olmam hayatında olur biter. Kendisine yeni kurban bulur böyle devam ederse.

İsterse vermeye devam etsin babama zaten daha kira verdirmeyeceğim altınları da aldım vermem dedim. Ödesin borcunu . Ben olmam hayatında olur biter. Kendisine yeni kurban bulur böyle devam ederse.
altınları bı gecede nasıl alabıldınız ...sıze gerı harcadıgı altınınızı alabılecek parası var mıydı

altınları bı gecede nasıl alabıldınız ...sıze gerı harcadıgı altınınızı alabılecek parası var mıydı
Sallıyor valla son yazdığı yoruma da hiç inanmadım, tepkileri görünce konu kapansın bir an önce moduna girdi. Kaç aydır yapamadığı şeyleri bir anlık aydınlanma ile şipşak yaptığına ikna olacaktık tabi bir haklısınız demesiyle (!)

Sallıyor valla son yazdığı yoruma da hiç inanmadım, tepkileri görünce konu kapansın bir an önce moduna girdi. Kaç aydır yapamadığı şeyleri bir anlık aydınlanma ile şipşak yaptığına ikna olacaktık tabi(!)
bende sızınle aynı fıkırdeyım cebınde parası olmayan adam bır anda altınları verıyor tamam aıleme para yedırmıcem dıyor
teknık olarak mumkun degıl en azından haklısın bana zaman ver altınını yerıne koyucam derdı aılemle konusucam derdı
bırde kendıne yenı kurban bulsun dıyebılıyor son yorumda ama bu sekılde uzuuuuun suredır devam edıyordu

hepımız gercekten gozunu acsın dıye kendısıne yardımcı olmak ıcın yazdık kendısı bılır valla

bende sızınle aynı fıkırdeyım cebınde parası olmayan adam bır anda altınları verıyor tamam aıleme para yedırmıcem dıyor
teknık olarak mumkun degıl en azından haklısın bana zaman ver altınını yerıne koyucam derdı aılemle konusucam derdı
bırde kendıne yenı kurban bulsun dıyebılıyor son yorumda ama bu sekılde uzuuuuun suredır devam edıyordu

hepımız gercekten gozunu acsın dıye kendısıne yardımcı olmak ıcın yazdık kendısı bılır valla
Konu açıldığından beri kaç saat geçti ki zaten bu kadar kolaydı neyi bekledi o zaman, geçiştirmelik cevap verip konuyu kapatma derdine düşene kadar adam akıllı düşüneydi iyidi. Neyse dediğiniz gibi hayatı yaşayan kendisi, keyfi bilir

Sallıyor ne demek ya kalan altınlardan bahsediyorum . Tanımadığınız biri hakkında be kolay bir kanıya varıyorsunuz sallıyor diyerek .

Ben hatamın farkına varıp düzeltmek için bir adım attım bunu da burada dile getirdim yorum yapanlara teşekkür ettim ama görüyorum ki çok fazla saldırma eğilimi var . Bilmeden etmeden sallıyor diyorsunuz önce ki yorumlarda hak verdiğim kişi resmen pusuda bekler gibi hemen tekrar o yorumdan sonra yorum atıyor . Ne yapmamı bekliyordunuz ? Sizinle inatlaşıp hatamın farkına varmamı mı ? Ben buraya akıl almak için bir konuda danıştım gelen yorumlara hak verdim üzerime düşeni yaptım . Daha beklentiniz ne acaba gerçekten ?

Sallıyor ne demek ya kalan altınlardan bahsediyorum . Tanımadığınız biri hakkında be kolay bir kanıya varıyorsunuz sallıyor diyerek .
kalan altınlar zaten duruyor sız ''altınlarımı da aldım vermem dedım ''dedınız
yanı gerı almıs gıbı konusup sonra da zaten kalanları soyluyorum dıyorsunuz
kalanları kendısımı saklıyordu kı alıp vermem dedınız ?
sızde olan seyı nasıl alıp vermem dıyebılırsınız kı degıl mı ama :)

Ben hatamın farkına varıp düzeltmek için bir adım attım bunu da burada dile getirdim yorum yapanlara teşekkür ettim ama görüyorum ki çok fazla saldırma eğilimi var . Bilmeden etmeden sallıyor diyorsunuz önce ki yorumlarda hak verdiğim kişi resmen pusuda bekler gibi hemen tekrar o yorumdan sonra yorum atıyor . Ne yapmamı bekliyordunuz ? Sizinle inatlaşıp hatamın farkına varmamı mı ? Ben buraya akıl almak için bir konuda danıştım gelen yorumlara hak verdim üzerime düşeni yaptım . Daha beklentiniz ne acaba gerçekten ?
sayfalarca esım cok vıcdan yapıyor ondan boyle dedınız kıyamadıgınızı soyledınız
sonra bırden bıre 1 saat ıcınde altınlarımı da aldım vermem dedım kırayı da vermeyecek babam odesın ,olmazsa kendıne yenı kurban bulsun dedınız

bu sert ve ani dönüş mumkun degıl 1 saat ıcınde tum bunlar olabılıyorsa bunca zaman neden olmadı dıyoruz ?

sayfalarca esım cok vıcdan yapıyor ondan boyle dedınız kıyamadıgınızı soyledınız
sonra bırden bıre 1 saat ıcınde altınlarımı da aldım vermem dedım kırayı da vermeyecek babam odesın ,olmazsa kendıne yenı kurban bulsun dedınız

bu sert ve ani dönüş mumkun degıl 1 saat ıcınde tum bunlar olabılıyorsa bunca zaman neden olmadı dıyoruz ?
Cidden soruyorum akşamdan beri ne yapmamı bekliyorsunuz ? Kendimi inandırmam için video filan mı atmamı . Sert ve ani dönüş demişsiniz daha öncesinden de şikayetçiyim dedim konumda ne serti ne anisi? Diğer kullanıcılar gibi inatla size direnmem mi gerekiyordu ?

eşim babasına vicdan yapıyor demişsiniz ama sizin babanız 3 bin liralık kiranızı ödüyor bu süreçte. siz neden eşiniz babasına vicdan yapıyor, para veriyor diye kendi babanızın ödediği kira için vicdan yapmıyorsunuz ki? böyle bir durum olsa gerçekten babam için üzülürdüm. biz geçinelim diye elinden geleni yapan adamın diğer tarafta çalışmayan, eli ayağı tutan insanlar kadar önemi olmuyor.. bu arada eğer geçinemiyorsanız siz de çalışın derim bazı şeyler hayallerden önemli oluyor malesef ki. en azından evlenmiş iki yetişkin olarak kendi kiranızı kendiniz ödersiniz..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X