Yatılı misafir

Neyin lafını soktular, nasıl bir saygısızlık. Hayalleri sonusuza kadar sizin evde kalmak mı?

Allah kurtarmış, yanlız bu "misafir" değil. Umarım bir daha yaşamazsınız.
Salon hiç boşalmadığı için tv ünitesini silmeye vakit olmamıstı gider ayak bütün elektronik eşyalarımı hor kullana kullana (her temizlik ayağına süpürge yaptıklarında bütün aparatların filtresi tıkandı sağolsunlar dysonda o kadar güzel süpürmüyor diye söylenip durdular bide içine koca koca paketler sokmuslar her nöbet dönüsümde onu temizledim)…bu ayak üstü temizliklerinde irem ömür billah temizlemicek silmicek tv ünitesinide iyice sil falan diyor temizlik yaparken laf atarak yapıyor yaptırıyo😬😬 bende gitmelerini bekliyordum rahat rahat izlerini yok etmek için böyle deyince beklemedim.Buzdolabını falan komple boşalttım anksiyetesi tuttu ben temizleyip yerleştirirken,o öyle sığmaz onu öyle koymasan mı diye diye gitti

eşin ne dedi peki bidaha müsade etmem dedi mi kabul etti mi? ikinci olarakta bu durumu istemediğini bidaha kabul etmeyeceğini onların da bilmesi lazım, bi şekilde belli et rahatsızlığını.
Bir haftadan fazlası olmazmış cidden falan dedi, rahatsız olduğumu anlasınlar diyede bütün çabamı harcadım anladılar diye umuyorum.Şuandada telefondada irem niye konuşmuyor aramıyor falan diyorlar ama hiç canım istemiyor cidden artık soğudum,buraya gelmelerinden önce daha az tanıyordum ve daha çok seviyordum kendilerini

Neyin lafını soktular, nasıl bir saygısızlık. Hayalleri sonusuza kadar sizin evde kalmak mı?

Allah kurtarmış, yanlız bu "misafir" değil. Umarım bir daha yaşamazsınız.
Bide umarım ya yaşarsam bir dahasına dayanamam😊🙏🏻 kafaları çok garip herşeyi oğullarının sanıyorlar ki öyle değil,arabayıda oğlumun arabası falan diye biniyo çıldırıyordum arabamızda diyo ki değil ,yeni aldık 740 bine mesela 400-420 bini ben verdim biriktirdiğim altınlarımdan onların düğünde kendi taktığı bilezik ve besi bir yerde 320-340 etti, ki düğünde diğer insanların taktıkları onlarda kaldı vermediler (?) bana kendi taktıkları takı +daha çok benim birikimim ama onlara kalsa herşey çocuklarının ama gel gör ki çocuklarından çok benim aslında.

Bu eşlerin zaten napayim şöyle mi diyim,napayim böyle mi diyim demekten etkisiz eleman olmalarından olan kadınlara oluyor. Keşke napayim gelmeyin mi diyim diyecegine hakketen gelmeyin deseymis. Onların kültürde yatılı uzun kalmayı normal goruyorlarsa sizde "bizde de misafirligin kısası makbuldür bizde de normal bu"diyin. Olmadı geceleri deli takliti filan yapın. Uyurgezer olun. Korkup kacsinlar bidahakine🤣
bu fikir keşke daha önce gelseydi aklıma 😑😬 onların evinde yaparım olmadı.gerçi yapsamda gece 4-5te yatıyorlardı sesten uyurgezerlik için uyumak için bile baya çaba lazım çok korkmazlardı.

Tahmin etmiştim. En yakın arkadaşımın eşinden biliyorum. Çok iyi insandır, temiz insandır, efendidir ama çekirdek aile bilinci olmayanı bu özellikler bile kurtarmıyor
Kesinlikle iyiler temizler kendilerince ama,bir sınırları yok.Yeni bir ailesi olduğunu kabul edemiyorlar oğullarının yok pat diye gelebilirler.Herşeye karışabilirler,bir ara her gün ne yiyorsunuz diyordu bende aynı şiveyi yapa yapa herkese sormaya başladım bunun esprisini yaptıgımı eşim söylemiş kısa bir ara verdi ama mesela evdeki yemeğe dahi müdahil açlıktan gebericek sanki dana gibi olmuş oğulları 😬😬😬 mesela tatile gidelim diyoruz annesinden babasından tut erkek kardeşine kadar herkesin bir yorumu oldu aman yıllık iznini orda mı bitircen aman şöyle mi olacak neden gidiyorsunuz offfff herşeye dahil olacaklar herşeye

Aynı evin içine girene kadar anlaşılmıyor cidden hiçbişey,ben eşimide tanıdığım gibi bulmadım pek,ailesinide.Bilmiyorum,niyeyse uzun sürmeyecek gibi geliyor.Ben bizdende bişey beklemiyorum artık biz iki kişi yaşamıyoruz evliliği,o aşiret kabile gibi yaşamaya alışkın ben değilim.

Salon hiç boşalmadığı için tv ünitesini silmeye vakit olmamıstı gider ayak bütün elektronik eşyalarımı hor kullana kullana (her temizlik ayağına süpürge yaptıklarında bütün aparatların filtresi tıkandı sağolsunlar dysonda o kadar güzel süpürmüyor diye söylenip durdular bide içine koca koca paketler sokmuslar her nöbet dönüsümde onu temizledim)…bu ayak üstü temizliklerinde irem ömür billah temizlemicek silmicek tv ünitesinide iyice sil falan diyor temizlik yaparken laf atarak yapıyor yaptırıyo😬😬 bende gitmelerini bekliyordum rahat rahat izlerini yok etmek için böyle deyince beklemedim.Buzdolabını falan komple boşalttım anksiyetesi tuttu ben temizleyip yerleştirirken,o öyle sığmaz onu öyle koymasan mı diye diye gitti

Geçmiş olsun inşallah.

Bide umarım ya yaşarsam bir dahasına dayanamam😊🙏🏻 kafaları çok garip herşeyi oğullarının sanıyorlar ki öyle değil,arabayıda oğlumun arabası falan diye biniyo çıldırıyordum arabamızda diyo ki değil ,yeni aldık 740 bine mesela 400-420 bini ben verdim biriktirdiğim altınlarımdan onların düğünde kendi taktığı bilezik ve besi bir yerde 320-340 etti, ki düğünde diğer insanların taktıkları onlarda kaldı vermediler (?) bana kendi taktıkları takı +daha çok benim birikimim ama onlara kalsa herşey çocuklarının ama gel gör ki çocuklarından çok benim aslında.

Bizim arabamız benim param deseydiniz keşke. Çok saygisizlar. Nasıl gittier hayret ettim 😆 hayalleri sizinle yaşamak sanırım.

Eşiniz ne tepki verdi? Anne arabayı eşimle aldık filan dedi mi? Sizi korudu mu?

Başıma ağrılar girdi. Bütün yorumlarınızı okudum. İki kat, üç kat korunma yöntemi kullanın aman hamile kalmayın. Kültür farkı da değil bu. Aile tamamen anlayışsız, cahil. Eşiniz de asla sınır çizecek biri değil. Sene geldiklerinde daha uzun kalacaklar hatta ben kışa doğru tekrar bekliyorum. Eşiniz sizi sadece idare ediyor.

U
Bizim arabamız benim param deseydiniz keşke. Çok saygisizlar. Nasıl gittier hayret ettim 😆 hayalleri sizinle yaşamak sanırım.

Buraya gelmeden önce telefonda dediklerinde ben tepki gösterdiğim için açıklamıştı şu kadarı zaten iremden biz beraber aldık bizim diye,burda yüzyüze bastıra bastıra bizim arabamız oğlumuzun arabası derken düzeltmedi.Ben kanser olarak kaldım 😬 bide eşimin açıklaması şey bizde dil öyle falan oluyor bende bizde biz diyede bişey var sürekli ben ben aldım ben ettim yok desemde aynılar anasıda sizin diyemiyor senin diyor oğluna herşey için eşimde kendiside birine anlatırken ben aldım diyor bahaneleride çok komik bizde dil öyle

Siz kendiniz bu aileye sınır cizin lütfen. Eşiniz ne dedi ne demedi diye bakmayın. Karşınızda bayağı görgüsüz saygısız insanlar var. Siz İrem olarak bireysiniz eşinizle var olmadınız. Evli olmak bütün kişisel haklarımızı özsaygimizi herseyi esimize verdik demek değil. Gerekirse bozun bi iki ağır cümle söyleyin ailesine.En fazla kötü gelin olursunuz. Kötü gelin olunca ne kadar rahat olduğunu göreceksiniz.

Sadece pişman olmamak adına keşke dememek için bekleyeceğim.Biz uzun süre yürüyemeyiz galiba bu yolda eşimin ailesi ben değilim çünkü,aralıkta bir sene dolduğunda hala böyle düşünüyor olursam tayin isteyip dava açacağım.
İnşallah eşiniz bu sınavı atlatır siz de mutlu olursunuz.. ama kalabalık aileye alisan kişiler kendi çekirdek ailesini kolay kolay benimsemiyor malwsef 😞

U

Buraya gelmeden önce telefonda dediklerinde ben tepki gösterdiğim için açıklamıştı şu kadarı zaten iremden biz beraber aldık bizim diye,burda yüzyüze bastıra bastıra bizim arabamız oğlumuzun arabası derken düzeltmedi.Ben kanser olarak kaldım 😬 bide eşimin açıklaması şey bizde dil öyle falan oluyor bende bizde biz diyede bişey var sürekli ben ben aldım ben ettim yok desemde aynılar anasıda sizin diyemiyor senin diyor oğluna herşey için eşimde kendiside birine anlatırken ben aldım diyor bahaneleride çok komik bizde dil öyle

Allah kolaylık versin.

Yanlız eşiniz izin vermese bunlar olmaz. Bazı aileler zor olabilir ama eşiniz denge kurmak zorunda. Her şey eşte bitiyor.

Sizin birikiminiz ve takılan altinlarla alınmışsa o arabayı eşiniz ya da ikiniz değil siz almışsınız. Altınlar kadının hukuki olarak da. Yani ayrilsaniz bile onlar sizin paranızla alınmış. esiniz sadexe ailesine değil etrafa da ben aldım diyormuş bizde dil böyle diyormuş. Baba tarafım doğulu öyle bi dil falan yok bizde. Bi daha aynı şeyi söylerse bozun. Benim altınlarım ve benim paramla alındı ben aldım arabayı deyin. Gerekirse herkesin içinde. Aşırı sinir oldum. Adam gerçekten safa yatıyor ama bence cingoz. Size ayrı ailesine ayrı konuşuyor bence.

Sizin adınıza korkuyorum bugün yarın hamile kalsanız yine aynı terane başlayacak. Hele bir de çocuk doğunca asıl film başlıyor. Anneniz de arkanızda durmuyor olur kızım, geçer kızım diyecek belli ki. Ben yaşayacaklarınızı düşündüğümde nefes alamıyorum. Bir bebek doğurmanız demek bunların tam avuçlarının içine düşmeniz demek. Lütfen çift yolla korunun, eşinizin değiştiğine emin olmadan ( nasıl emin olcaksınız ben de bilmiyorum ) çocuk düşünmeyin.

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
3 aylık evlisin hamilesin ve hayır demeyi bilmiyorsun kusura bakma ama tum sucu sence goruyorum benim evime gelen kisi esyanin yerini degistirdigine sahit olduğumda bir daha yapma demistim sende demelisin ki hemen cocuk yapman bu kadar yuz vermen mesafe koyamam vs ne yazıkki uzucu net ve kararlı olmalısın once kendi duzenini kurup yavas ve tatli bi dille burasi bizim evimiz tabiki sizlerinde evi ama benim bi duzenim var ona uyun lutfen çalışıyorum aradigimi bulamiyorum olmuyor oyle dersin ac kaliyorsanda isten gelince kendin yemek hazirlar yersin vs

Sizin adınıza korkuyorum bugün yarın hamile kalsanız yine aynı terane başlayacak. Hele bir de çocuk doğunca asıl film başlıyor. Anneniz de arkanızda durmuyor olur kızım, geçer kızım diyecek belli ki. Ben yaşayacaklarınızı düşündüğümde nefes alamıyorum. Bir bebek doğurmanız demek bunların tam avuçlarının içine düşmeniz demek. Lütfen çift yolla korunun, eşinizin değiştiğine emin olmadan ( nasıl emin olcaksınız ben de bilmiyorum ) çocuk düşünmeyin.
Hamileymis zaten 3 aylik evli 6 haftalik gebe

X