Yatılı misafir

Eşiniz eltinize karşı sizi durdurmak bir yana sen kimsin de benim karımın ne giyeceğine karisiyorsun demeliydi.
Ve ayrıca bir insanın evinde 1 ay kalırsanız degil pijamayla donla bile görürsünüz.
Yıl 2024 mesleğiniz var paranız pulunuz var.
Ben böyle yok biz doguluyuz bizde kültür böyle muhabbetlerine gelemiyorum.
Kardeşim köyündeki kadınla evlenecektin o zaman .
Eşiniz ve ailesi köyüne dönsün bence.

Eltiye de ben 24 saat çalışıp nöbetten geliyorum evimde de diledigim gibi giyinirim.
Rahatsız olan görmek istemeyen kendi evine dönebilir yazardım.
Hem sizin evinizde kalacaklar sizin maasinizla emeginizle alınan arabaya binip gezip tozacaklar .
Hem de eltiyle sizin dedikodunuzu yapacaklar.
E pes kansizligin da bu kadarı !

Hiçbir şey yapamıyorsam da aileme veya bir arkadasima kalmaya giderdim sanırım.
Bu görgüsüz kabile ailesinin suratını görmektense.

Evlenmeden hem eş ailesini hemde eşinizin bu durumlarda vereceği tepkiyi ölçüp bicmeden çok severek diyemi evlendiniz onların düzeni bu bunu bozmaya kalkarsanız eşiniz bu duruma tepkisiz kalirmi yanıt hayirsa birşey yapmayacak sadece anlatacaksınız yıllar içinde bu böyle olacak bence kabul ederseniz iyi olur yani sonuçta eşiniz ne yapayım diyecek yüzünüze bir süre meali gelecekler elbettir onun için bence şaşmaz bu

Yeni evlilere bi 6 ay falan yatılı misafir gelmemesi lazım, sonrasında gelenler de az durup gitmeli. 1 ay kalmak ne demek? Eşyaların yerinin değişmesi falan? Asla tahammül edemezdim buna

Bazı Doğulu aileler için bu durum normal görülüyor ama kesinlikle normal değil. Hani çocuk olmasa boşan diyeceğim de diyemem tabi. Ben de bu yüzden keşke eşimle evlenmeseydik de sevgili kalsaydık diyorum. Benim eşimin de ailesi doğulu. Bir de onlar gelini hizmetçi gibi görürler, iyi ki sizden hizmet beklemiyorlar, benimkiler bir bardak suyu bile benden isterler.
Ben kendim doğuluyum, kaçtım gittim oralardan. İçinde yaşayınca insan görüyor çünkü. Gerçekten dedikleriniz doğru. Doğuya gelin gidecekler çok çok iyi düşünsünler. Benim bir kriterim memleketten olmamasıydı.

Şu anki misafirlerinizi kovamazsınız tabii ama onlar gittikten sonra eşinizle baş başa kaldığınızda bir karar alın. Bu şekilde gelmek isteyen kişilere karşı sınır koyun. Evliliğinizin geleceği için çok acil ve önemli olduğunu düşünüyorum bu konunun. Yeni evli çifte gelenler yarın yeni çocuğu olmuş çifte de gelir ne yazık ki. Çok çekersiniz. Enn başından tavrınızı koymalısınız.

Gittiler geçen hafta,gider ayakta laf soka soka gittiler eşimle gitmeleri ardından konuşma yaptık,bir daha bu şekilde misafir olarak biri gelirse ben önce bir otele yerleşip ardından boşanma davası açmaya gideceğim direk diye netleştirdik.
Çok merak etmiştim son durumu.. kurtulmaniza sevindim sna kendinizi çok ezdirdiniz.. eşiniz ile ilk ve son vaka olmayacak gibi duruyor.. eltiye yazmadiniz mi hiç birsey?

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
3 aylık evlilere uzun süre yatılı gelenler hatta uzun sürede değil direkt keyfi yatılı gelenleri çok terbiyesiz buluyorum ben. Resmen evliliginizi cicim aylarını yaşamayın,rahatça sevisemeyin,mutsuz olun der gibi zoraki gelip kalmak. Esinizde sıkıntı var. Esiniz "anne,baba(her kimse)hasta sağ işiniz varsa gelin bir iki gün kalın. Onun dışında yeni evliyiz turuncimrenk ile birbirimize alışmaya çalışıyoruz uzun süre kalamazsiniz"demesi gerekir. Evinizi resmen işgal etmişler. Hadi kaldılar anladık eşyaların yerini değiştirip,buzdolabına da karışmak yerine hanım hanım kalıp gitseler karismasalar,gençlerin kendi düzeni deseler bari. Hoş öyle ince düşünen zaten gelip kalmaz. Sizde zor hamileliginizi,evliliginizin ilk aylarını bu insanlarla gecirene kadar bi rest çekin küçük çaplı. En fazla kötü gelin olursunuz

Biraz düşük bir olasılık gerçekleşti😬😑 onların kültüründe yatılı misafirliğin uzununu normal görüyorlar sanırım,ve eşimede sormadılar napayım gelmeyin mi diyim diyordu tepki gösterdiğimde
Bu eşlerin zaten napayim şöyle mi diyim,napayim böyle mi diyim demekten etkisiz eleman olmalarından olan kadınlara oluyor. Keşke napayim gelmeyin mi diyim diyecegine hakketen gelmeyin deseymis. Onların kültürde yatılı uzun kalmayı normal goruyorlarsa sizde "bizde de misafirligin kısası makbuldür bizde de normal bu"diyin. Olmadı geceleri deli takliti filan yapın. Uyurgezer olun. Korkup kacsinlar bidahakine🤣

Gittiler geçen hafta,gider ayakta laf soka soka gittiler eşimle gitmeleri ardından konuşma yaptık,bir daha bu şekilde misafir olarak biri gelirse ben önce bir otele yerleşip ardından boşanma davası açmaya gideceğim direk diye netleştirdik.

Neyin lafını soktular, nasıl bir saygısızlık. Hayalleri sonusuza kadar sizin evde kalmak mı?

Allah kurtarmış, yanlız bu "misafir" değil. Umarım bir daha yaşamazsınız.

eşin ne dedi peki bidaha müsade etmem dedi mi kabul etti mi? ikinci olarakta bu durumu istemediğini bidaha kabul etmeyeceğini onların da bilmesi lazım, bi şekilde belli et rahatsızlığını.

eltinize cevap verdiniz mi

X