Yatılı misafir

Geçmiş olun konu sahibi. Konu sahibi bebek düşürmüş hımbıl kocası ailesinin gönlünü eyleme derdinde. Elti saygıya çok meraklıysa kendisi misafir etsin o zaman. Konu sahibi aileyi komple mi atıyorsunuz kocayı mı şutluyorsunuz artık bir çözüm bulmanız lazım. Vallahi bana daral geldi ya. Böyle hayat mı olur? Eltinin attığı mesaj tam bir skandal ya. Hem aileyi size kakalamış hem de iyi gelinlik taslıyor.

Son düzenleme:
Aynısını yazacaktim ama konu sahibine sebep olmayayim dedim
ben de ilk senelerde kimseye ağzımı açamıyordum anca eşime söyleniyordum o da anlamazdı zaten onları savunur benim burnumdan getirirdi. sustukça tepesine binerler insanın. artık susmuyorum bir diyene beş söylüyorum bişeyime karıştıklarında lafı hemen seni ilgilendirmeze getiriyorum herkese karşı. artık eşimden de beni savunmasını beklemiyorum ben kendim savunuyorum kendimi. o da şahit olsa bile artık ağzını açıp asla karışmıyor.
o yüzden bu hatayı baştan yapmamak lazım baştan kendini ve sınırlarını korumak lazım.

mesela konu sahibinin yerinde olsam eski liona olsam eşim cevap yazma dediyse yazmazdım ama şimdiki liona olarak eltiye haddini bildirdikten sonra eşimin haberi olurdu, bırak onay almayı bilgi dahi verme gereği duymam.

3 aylık evliyiz,nerdeyse bir aylığına misafirliğe geldi eşimin ailesi,rahat edememiş olmam bendeki bir sorun mu,eşimle ilişkimiz soğudu askerlik arkadaşım gibi hissediyorum artık..Evde 6 misafir ağırlıyoruz nöbetli çalışıyoruz ben yokkende ev o kadar insan dolu ki artık evimmiş gibi değil dolaplarımın yerleri değişti,heryerde garip eşyalar var ve evin bütün düzeni değişti..uzaktan gelmiş olmalarından bişey demek istemiyorum ama bütün düzenimin karışması beni çok rahatsız hissettiriyor 6 haftalıkta riskli bir gebeliğim var onun ağrısı sancısı ayrı bu ayrı bir dert oldu,odamdan yemeğe bile çıkasım dahi gelmiyor mutfakta hiçbişeyin yerini bilmiyorum tek şey dahi aynı kalmamış diye.Dolaptaki yiyecekleri bile kendi yöresel yiyeceklerine eviriyolar yemek zevkime dairde bişey kalmadı resmen evdeyken açım ben mi abartıyorum bilmiyorum..Arabamızıda yeni aldık arabamızda arabamız diye sürekli gezesi var hepsinin heryere topluca gitmek durumunda kalıyoruz arkada sıkış tepiş gitmektense gitmek istemeyincede eşimde benim yaptığımı sorun görüyor 🤷🏼‍♀️ Bide evede misafir çağırıyorlar ben nöbetteyken rastgele öğreniyorum görümceme sorup misafir geldiğini eve
Gittiler mi? Bence olabildiğince belli et 1 ay ne ayıp bir de yeni evlisniz . Onlar eşyaların yerini değiştiriyorsa sen eskisine yap inadına rahatsız olsun. Odandan çıkma hamileymişsin zaten hep hasta nazlı ol . Ne zaman döneceksiniz bilet şimdiden alın ucuz olsun gibi imalı şeyler söyle çünkü onların yaptığı ayıp terbiyesizlik

Wpden direk şunu:
Naçizane bisey söylemek istiyorum yanlış anlamandan da bi o kadar çekiniyorum aslında..
Şuan napiyosun nasil bilmiyorum ama burdayken denk geldiğim için söylüyorum annem babam aile büyüklerimiz ve yanlarında bazi şeylere dikkat etsek daha güzel sözüm ona onların yanında dar pantolon veya pijama tarzı şeyler giymesen daha hoş olur . Onlara duyduğumuz saygıyı daha güzel göstermiş oluruz.misal ben kapaliyim elbisemin bolluguna dikkat etmeye calisiyorim basortumun boynumu kapatmasina ozen gostermeye calisiyorum. bana düşmez tabiki bunu söylemek gerçekten yanlış anlama beni.. farklı yasayislar herkesin farklı duzeni olduğu için sana ön bilgi olsun diye söyledim sadece..
Ama siz bu mesaja da sustuysanız biz size ne diyelim ki. Ya kanser olacaksınız ya da boşanacaksınız. Sizin başka seçeneğiniz yok

Evlilikte eşlerin ailelerinin sosyal ve kültürel yapılarının denk olması lazım. Yoksa böyle oluyor işte. Demek ki sizin ile eşinizin görgü ve aile yapısı bir değil. Sizin gibi evliliklerin sonu boşanma. Karnınızda olan canın günahı yok ama dediğiniz gibi olursa bari bu sefer mesleğimizin hakkını verip, doğru bir şekilde korunun.

Ben sana mı kaldı nasıl giyineceğim ile başlayan bir mesaj atacaktım eşim engelledi bunu,görüldü atıp bıraktım onun yüzünden sadece(!)
Eşinizin size edilen bu hakarete böyle onaylaması boşanma nedeni farkında mısınız bilmiyorum. Demek ki eşinizin gözünde eltiniz kadar hükmünüz yok ki ucu sizin ahlakınıza varan o mesajı normal görüyor. Bence yol yakınken aklınızı başınıza alın. Kocanızın modeli erkekler sizin gibi kadınları maddi manevi bir ömür sömürür. Tek başına alamayacağı evi arabayı sizin paranızla alır birde ailesi oğlumun evi arabası diye size atar gider yapar ve böyle hadsiz hadsiz tavırlarla hayatı zehir eder.

Wpden direk şunu:
Naçizane bisey söylemek istiyorum yanlış anlamandan da bi o kadar çekiniyorum aslında..
Şuan napiyosun nasil bilmiyorum ama burdayken denk geldiğim için söylüyorum annem babam aile büyüklerimiz ve yanlarında bazi şeylere dikkat etsek daha güzel sözüm ona onların yanında dar pantolon veya pijama tarzı şeyler giymesen daha hoş olur . Onlara duyduğumuz saygıyı daha güzel göstermiş oluruz.misal ben kapaliyim elbisemin bolluguna dikkat etmeye calisiyorim basortumun boynumu kapatmasina ozen gostermeye calisiyorum. bana düşmez tabiki bunu söylemek gerçekten yanlış anlama beni.. farklı yasayislar herkesin farklı duzeni olduğu için sana ön bilgi olsun diye söyledim sadece..
Ya yazın işte buraya yazdıgınız konuyu. Qralara da naçizane falan diye sıkıstırın. Bunları yazınca sorun olmuyor madem. Ay ezik misiniz nesiniz yahu ben çatladım.buradan

Onlar sizin eve değil, siz onlarin evine gelmişsiniz gibi olmuş. Resmen evi onlara bırakmışsınız. Eşyalarınızın yeri değiştiğinde siz eski yerine koyacaktınız. kendi evi gibi benimsemişler evinizi.
Yaptıkları şey resmen terbiyesizlik yeni evli insanların evine gelip böyle çöreklenmek.
Simdiden sesini çıkarmazsan bundan sonra kış başlangıcı gelirler, yaza doğru giderler.

Ailesine direk gidin diyemez belki ama annesi ya da ablasına, daha yeni evli olduğunuzu, birbirinize alışmaya çalıştığınızı misafirligi kisa tutmalarını söyleyebilir. Hic mi akli başında biri yok bu aile etrafinda uyarmıyor saka gibi.

banada sormadılar ki diyor,geliyoruz deyip çıktılar direk,gidin mi diyim anneme babama kardeşlerime diyor 🤷🏼‍♀️

Valla bazılarında var ya. Kuzenimi evlendirecez evi temizliyoruz falan gelin hanımın kuzenleri " ayy evlenin de gelecek ay biz sizde yatılı kalmaya geleceğiz köşedeki oda bizim orayı ben temizleyeceğim "dedi. Kuzenim de karımla en az bir yıl başbaşa kalmak istiyorum günlük gelin gidin basım gozum üstüne ama yatılı kabul edemem dedi. Baştan sınırı çizmek lazım.
İnsanlar ne tuhaf. Biz utanırız.

Arkadaşım merhaba ailesinin sizin tavirlarinizi anlamamasinin imkanı yok bu kadar yüzsüz davranmalarinin tek sebebi sizi bir sonraki seviyeye alıştırmak birlikte yaşamak nereden biliyorsun diye sormayın 😁 ama bir noktada açık tepki vermekten başka çareniz yok çocuk işini rafa kaldırın hersey tek başına bakabilmek o bu değil bu zihniyette olan bir aileye çocuk yapmak sorun bosaninca bakabilirsiniz elbet ama sizin sinirlariniz sizin kurallariniz ne kadar geçerli olur orası meçhul Allah kolaylık versin

Yasadiginiz süreclerden sonra sizi üzecek hicbir sey yazmak istemiyorum. Anladigim kadariyla artik tepki vermeye bile haliniz yok yasadiginiz kötü süreclerden sonra. Esinizin sizin bireyselliginize saygi duymuyor, öyle ki eltinizin yazdigi hadsiz mesaj üstünden bile manipüle edilmeye calisilmissiniz. Bunda ne var ki, senin algilayis tarzin hatali alt mesajiyla sindiriliyorsunuz. Anlıyorum artik ugrasmak bile istemiyor olabilirsiniz, ama sirf sussunlar diye daha fazla, tamam kucacım üyle olsun madem diyip sinerseniz, yalnizca evinize degil kendinize dahi yabancilasacaksiniz. Su an esinizle konusarak anlasmaniz mumkun degil. Kendisi durumdan oldukca memnun gözüküyor hem manipulatif hem politik. Sizin deyiminizle ataerkilligini doruklarda yasayasi varsa, önce o etli bozuntusuna haddi bildirilecek benim karima kimse karisamaz herkes yerini bilsin diyerek. Ve cok gecmis olsun, yalnizca bebek icin degil her sey icin

Yüzde bir bile olsa korunmalara rağmen olabiliyor ria ya rağmen bizde beklemiyorduk,bende hemşireyim cahillikten değil düşük bir olasılığın gerçekleşmesinden 😬🤷🏼‍♀️ ki sağlıksız gebelik muhtemelen %90da düşükle sonuçlanacak zaten ama süreci biraz zor geçiyor.
Hep mi böyle kazala hamile kalınır

X