2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Yaz için kafam karışık uzun kollu mayo bakıyorum bir de kolluk ya da yüzme simidi gibi bir şeyler. Bulduklarımı aşağıya ekliyorum. Mambobaby güzel, bebeğin gövdesi suda oluyor bunda, parasını hak eder mi acaba? Diğer gölgelikli olana ise çocuğu oturtuyorsun direk 1-2 yaş diyor onda da. Ya da kollukla mı başlasak erken mi olur kolluk için? Kafamda deli sorular 😅
Bu arada ben böyle pahalı kolluk almadım. Komşum bimden almış getirdi. O patlayınca decathlondan aldım. Sonra teki patladı öyle kullandı çocuk. Sonra ben de sizin gibi kolluksuz yüzcem dedi. Öğrendi kendi kendine. Şu an balık gibi ama biz yaz kış havuzdayız. Bi ameliyat oldu diye 2-3 ay sokmadım, şimdi yine götürüyorum. Kbb doktoruna kalsa hiç sokmayın, ben sokmuyorum çocuğumu diyor ama benimki de yüzüyor işte, nerden baktığına bağlı ☺️

Kusmalar normal seviyede olunca asla umrum değil
Normal halinde hergün nevresim takımı değişiyor üç makina çamaşır oluyor
Bugün okadar kustuki giyecek kıyafetim kalmadı atletle kaldım kendisininde aynı şekilde
6 da kalktı 4 e kadar o kustu ben temizledim
Şunuda düşünüyorum sütüm nereye kadar kilo aldırabilir gittikçe bedeni büyüyor ihtiyacı artıyor yediği yaramayacak diye de endişeleniyorum
Çişli bez varsa takılma ona. Kaç kilo şimdi? Benimki aşırı kusuyor ama aşırı kilo da alıyor.

Ben havuzda kullandım. Şimdiki doktor havuza izin vermiyor. İlerde sokarım ama bence. Yazın kız sürekli havuzda çünkü başka türlü baş edemiyorum onunla sıcakta.
Antalya’nın denizi dalgalı, o kullanılmaz doğru diyorsun. Sarımsaklı, ayvalık tarafları, marmaris sakin oluyor. Oralarda kullanabilir diye düşünüyorum. İki gün sonra köyceğiz’e gitmeyi düşünüyoruz. Ben soğuk denize girmem ama yanımıza alıcaz yine her şeyi. En sevmediğim şey denize eşya taşımak. Otel tatili yapmak istiyorum. 🙁
Bebek icin ne gerekli simdi denizde kolluk vs mi

Sohrab Sohrab ben mamayı 90 veriyorum genelde 120 verince kusuyor dedim. Mama kutusunda 180 yazıyor dedim. Doktor da siz daha iyi bilirsiniz bebeği, kilosunu almış zaten illa 180 vermenize gerek yok dedi. Ben şöyle yapıyorum mesela 90 veriyorum, huysuzluğu devam ediyor uyumadı, yarım saat sonra bi 90 daha yapıyorum. Ama bu akşam saati oluyor genelde memeler iyice boşalmış olunca.
Yanı yarım saatte aslında 180 ıcmıs oluyor.. Ben 120 verdıgımde ıılk kusmustu, bugun hıc kusmadı, alıstı sanırım

Eklentiler

• IMG_20240429_221857.jpg
    IMG_20240429_221857.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 17
Kızlar oyun halısındaki vb.ndeki peluşları özellikle sesli olanların temizliğini nasıl yapıyorsunuz?Sirkeli suyla siliyorum var mı farklı önerisi olan

Kızlar sizin bebeklerin uykuları düzene girdi mi? Gece uyuyorlar mı? Benimki 11 de uyuyor iki saat sonra sabaha kadar uyumuyor sabah 5 6 7 uyuduğu saatler uyandıkça sallıyorum 2 saattir sallıyorum yok ağlıyor sadece en sonunda kaldırıyorum oynuyorum yorulsun diye tekrar sallama yine uyku yok dün sabah 7 de uyudu öğlen 3e kadar ne yapacağımı şaşırdım karanlıkta tutuyorum gece olduğunu fark etsin diye yok yoook ben de onla öğlene kadae yatıyorum sonra ne yapayım 5 aylık küçük de değil artık

Kızlar sizin bebeklerin uykuları düzene girdi mi? Gece uyuyorlar mı? Benimki 11 de uyuyor iki saat sonra sabaha kadar uyumuyor sabah 5 6 7 uyuduğu saatler uyandıkça sallıyorum 2 saattir sallıyorum yok ağlıyor sadece en sonunda kaldırıyorum oynuyorum yorulsun diye tekrar sallama yine uyku yok dün sabah 7 de uyudu öğlen 3e kadar ne yapacağımı şaşırdım karanlıkta tutuyorum gece olduğunu fark etsin diye yok yoook ben de onla öğlene kadae yatıyorum sonra ne yapayım 5 aylık küçük de değil artık
Gündüz hep aynı yerde ve karanlık bir odada uyutuyor musun

Seninki gece uykusunu gündüze atmış 😔gündüz uykusu 2-2:30 saati geçerse uyandır bence.

Benimkinin normalde gece uykuları güzeldi ama ayarları bozuldu yavrumun. Dün gece erken yattı 19 gibi (normalde 21 gibi uyuyor) o yüzden tüm gece uyandı durdu mahvetti beni. Saat 6da artık günaydınlıktı kızım aldım oturma odasına götürdüm azıcık anakucağında sallayıp uyuttum ben de yanına uzandım. İnşallah düzene girer

Seninki gece uykusunu gündüze atmış 😔gündüz uykusu 2-2:30 saati geçerse uyandır bence.

Benimkinin normalde gece uykuları güzeldi ama ayarları bozuldu yavrumun. Dün gece erken yattı 19 gibi (normalde 21 gibi uyuyor) o yüzden tüm gece uyandı durdu mahvetti beni. Saat 6da artık günaydınlıktı kızım aldım oturma odasına götürdüm azıcık anakucağında sallayıp uyuttum ben de yanına uzandım. İnşallah düzene girer
Benim kızın uykusu dakikasına kadar aynı olurdu. İki haftadır bozuldu, gündüz beni işe gidiyorum ya beni özlüyor ondan dedim, akşam sıcak oldu ya ondan dedim. Ama 4.ayla birlikte uyku gerilemesi oldu sanırım. 14-20 saat uyku yerine 10-15 saat diyor.

Kızlar benim saçım çok dökülüyor diye kadın doğum doktoruna gittiğimde söylemiştim, oda kan ver demişti. her değerim düşük işte emziriyorum, siz kan verdiniz mi? Ya da bunun için doktor bi sey verdi mi?

Benim kızın uykusu dakikasına kadar aynı olurdu. İki haftadır bozuldu, gündüz beni işe gidiyorum ya beni özlüyor ondan dedim, akşam sıcak oldu ya ondan dedim. Ama 4.ayla birlikte uyku gerilemesi oldu sanırım. 14-20 saat uyku yerine 10-15 saat diyor.

Kızlar benim saçım çok dökülüyor diye kadın doğum doktoruna gittiğimde söylemiştim, oda kan ver demişti. her değerim düşük işte emziriyorum, siz kan verdiniz mi? Ya da bunun için doktor bi sey verdi mi?
Kan vermek ile saç dökülmesi arasındaki bağlantıyı merak ettim
Dediğin gibi bebeklerimiz büyüyor ve biz her geçen gün fazla süt üretip onları doyurmaya çalışıyoruz bazımız adette oluyor birde kan verelim tam olsun😂

Kan verdim ama sonra sormadım doktoruma eksik var mı diye 😅 kendi işim olunca doktor sevmiyorum ben. Bades natural’dan biberiye suyu söyledim saçları güçlendirsin diye bakalım. Ama saç dökülmesi kandaki hangi değerle ilgili bilen aydınlatırsa sevinirim (bu yazı neden bold oldu anlamadım sorry kızlar)

He bebek için mi sordun canım?
Evet

Oğlumun uykuları çok düzensizdi birkaç gündür daha iyiyiz ben saat tutmaya başladım belli saatler uyutmaya çalışıyorum artık gece saat başı uyanmıyor inşallah o günler birdaha gelmez böyle gideriz en kötü

X